Reklama

sobota 8. srpna 2015

The Daily Beast: američtí vojáci se bojí návratu „ruského medvěda“

8. 8. 2015   Sputník
Otázka „ruské hrozby“ odhalila rozpory mezi Washingtonem a Pentagonem ohledně toho, jak mají v zásadě reagovat na výzvy národní bezpečnosti Spojených států, píše internetový časopis The Daily Beast.V Bílém domě nesouhlasí s tím, že Rusko je „existenční hrozbou" pro národní bezpečnost USA, a nesdílejí kurz na konfrontaci a nátlak na Moskvu, který si zvolila řada vysokých vojenských úředníků.
„Zatímco je Bílý dům soustředěn na dohodu s Íránem, která se uskutečnila za bezprostřední účasti Moskvy, jsou vojenští příslušníci stále více znepokojeni návratem ruského medvěda", podotýká časopis.

Vysoce postavení úředníci Pentagonu si myslí, že vyhlášení Ruska za „hlavní hrozbu" otevře cestu dodávkám amerických zbraní Kyjevu, podotýká se v příspěvku. Vojáci se pokoušejí přesvědčit Obamovu administrativu o existenci „ruské hrozby" z politických důvodů — takto se jim totiž podaří získat patřičné rozpočty, materiální a lidské zdroje pro její „zdržování".

„V administrativě jsou toho názoru, že sestavení seznamu hrozeb není tím nejlepším způsobem rozpracování vojenské strategie", vysvětluje nejmenovaný představitel amerického obranného rezortu. V Bílém domě nesouhlasí s tím, že Rusko je „existenční hrozbou" pro národní bezpečnost USA, a nesdílejí kurz na konfrontaci a nátlak na Moskvu, který si zvolila řada vysokých vojenských úředníků.

Americký generál vyzval k dodávkám obranných zbraní na Ukrajinu
Generál Joseph Dunford, jehož jmenoval Obama do funkce předsedy Sjednoceného výboru náčelníků štábů, kandidát na úřad místopředsedy generál Paul Silva a vysoce postavený americký generál Mark Milley sázejí na „ruskou kartu", píše The Daily Beast.

V rozpočtu Pentagonu na rok 2015 je vyčleněna asi 1 miliarda USD na „včasné reagování na rostoucí potřeby spojenců a partnerů ve Střední a Východní Evropě", Bílý dům však říká „ne" jakýmkoliv pokusům zajistit dodávky smrticích zbraní Kyjevu. Portál podotýká, že vojáci „bijí na poplach", avšak dokonce v obranném rezortu nejsou zdaleka všechny klíčové osobnosti přesvědčeny v nutnosti přijetí podobných rozhodnutí.

„Je třeba poznamenat, že každý z těch, kdo mluví o „ruské hrozbě", byl vychován uvnitř vojenského průmyslu zaměřeného na přípravu války proti SSSR. To je paradigma, které dobře znají", dodává časopis. Mnozí jsou přesvědčeni, že „nepřítel" v osobě Ruska je vhodný pro americké generály, kteří dávají přednost pohodlnému konvenčnímu nepříteli před takovými hrozbami, jako je třeba Islámský stát.

The Daily Beast rovněž podotýká, že podle průzkumu CNN pokládají Američané za největší hrozby pro USA bojovníky IS, Írán a Severní Koreu, a až po nich následuje v seznamu „ruská hrozba".

13 komentářů :

 1. rusko je nebezpečné v tom že se vykašle na evropu. nechme rusko ruskem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevím, jak jste došel k závěru, že Rusko se "vykašle na Evropu". Nikdy v historii tomu tak nebylo a zřejmě ani nebude ...

   Smazat
  2. Pro Anonymní 8. srpna 2015 16:57:
   Vážený Anonymní, protože Tvůj příspěvek svědčí o tom, že jsi žák nanejvýš 3. ročníku a nepolíbený českou gramatikou, v opravě uvádím opravený text. Apropo, vědí Tví rodiče, že vypisuješ na netu ty své tupožvásty a žbrndokecy?!
   Oprava české gramatiky:
   Rusko je nebezpečné v tom, že se vykašle na Evropu. Nechme Rusko Ruskem.

   Smazat
 2. pro 19:56 zamerne nepisu velka pismena coz je moje vec a navic jsem se narodil v sedesatych letech. ...jo a ted zamerne nepisu hacky. to nic nemeni na tom co jsem psal. ze rusko nepotrebuje evropu. v budoucnu se pravdepodobne ekonomicky oddeli od evropy. prejme jim to. jejich budoucnost je v jejich rukou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I bez velkých písmen a bez diakritiky zase snůška jiných hrubých gramatických chyb. Ty jsi určitě manažer.

   Smazat
  2. Pro Anonymní 8. srpna 2015 20:33:
   Záměrně píšu gramaticky správně a vydávám tuto opravu:
   Záměrně nepíšu velká písmena, což je moje věc a navíc jsem se narodil v šedesátých letech. Jo a teď záměrně nepíšu háčky. To nic nemění na tom, co jsem psal. Že Rusko nepotřebuje Evropu. V budoucnu se pravděpodobně ekonomicky oddělí od Evropy. Přejme jim to. Jejich budoucnost je v jejich rukou.

   Smazat
  3. Pro Anonymní 8. srpna 2015 21:23:
   Vážený pane, zcela s Vámi souhlasím. Jen mongoloid s IQ houpacího koně může úmyslně psát bez verzálek a interpunkčních znamének. Že se nestydí, negramota jeden, který se tím chválí jako homunkulus debillis z Jurského pravěku!!!

   Smazat
 3. 20:56. Nejsi gramaticky fundamentalista? Na webu pod clanky se diskutuje. gramatika se resi v ustavu pro jazyk cesky. :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro Anonymní 8. srpna 2015 21:07:
   Jen mongoloid s IQ houpacího koně může úmyslně psát bez verzálek a interpunkčních znamének. Že se nestydí, negramota jeden, který se tím chválí jako homunkulus debillis z Jurského pravěku!!! Ani nevíte, že gramatika se také řeší v základní škole, na kterou jste zřejmě vůbec, ale vůbec nechodil.
   Zde je oprava Vašeho žbrndokecu a tupožvástu:
   Nejsi gramatický fundamentalista? Na webu pod články se diskutuje. Gramatika se řeší v ústavu pro jazyk český.

   Smazat
  2. Pro Anonymní 8. srpna 2015 21:53:
   Mladej, vidět, že jsi nebyl na ZVS a tak píšeš ty své slinty a sráčkoprdy. Nečti tolik amíckych kovbojek, zavaří se Ti mozek!
   plk. v. v.

   Smazat
  3. 22:04. chlapče, léčíš se? jaká je tvá diagnoza? vypadáš na vysloužilého učitele češtiny, zneužívaného umělým pyjem u lesní studánky. :)

   Smazat
 4. Ale prd se američtí vojáci bojí. Kdo může psát takové pitomosti a proč? Ten název článku je vyloženě bulvární. Američtí vojáci jsou zvláštní sorta lidí, nechávají se rozesrat po celém světě, žijí úchylným způsobem života bez rodin, bez žen a dětí, pendlují sem tam, s neurčitými příkazy zabíjet apod. A nevzepřou se. Když se vezme naše všeobecná branná povinnost, našim chlapcům chybělo úplný hovno, najedli se, bydleli v pohodě, spoustu věcí se naučili, dostali se i zdarma k řidičáku na náklaďák, občas nějaké to cvičení, občas ve službě, nic jim nehrozilo. Opušťáky, návštěvy rodičů, posílání balíků s buchtama apod. A co? Ječeli, nadávali na vojnu, furt se někdo ohražoval "náboženstvím" vynucovali si modrou nebo civilní službu, zkrátka pořád remcali, až si vyremcali zrušení ZVS. Proč se nevzpouzejí američtí vojáci?Čím to je? Proč by se báli zrovna "medvěda" když jezdí zabíjet do úplně jiných států?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Počkat, to je obráceně. Oni se až tak nebojí "medvěda", i když asi i trochu ano. Ale hlavně se bojí, že hrozba "medvědem nebude. Nebudou "prašule" na nové zbraně, výcvik, žold, atd. atp..
   V otázce návratu k nějaké formě základní vojenské služby jsem čím dál více přesvědčen, že je to naše životní nutnost. Je na dlouhou diskusi, jakou formou, na jak dlouho. Ale z hlediska návratu k nějaké formě vlastenectví v tom nejsprávnějším slova smyslu, je to absolutně nevyhnutelné. V zásadě jde o to, aby služba při obraně vlasti byla opět něčím, co je obecně ve společnosti uznáváno a ctěno. Aby to byla opravdu čest. To nelze zajistit ze dne na den. Služba České republice, nikoliv NATO, či komukoliv jinému. Vzory existují. Jen je třeba, aby se našli politici, kteří se toho,odváží. J.B.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.