Reklama

středa 5. srpna 2015

The Times: ukrajinští radikálové se vychloubají porušením příměří

The Times: ukrajinští radikálové se vychloubají porušením příměří

© Sputnik/ Stringer
5. 8. 2015 Sputník
,,Ukrajina jen těžko kontroluje své vlastní ozbrojené útvary na východě země, kdežto jedno z nejnebezpečnějších ultrapravicových seskupení se vychloubá porušením nové dohody o příměří a vyzývá ke svržení prezidenta", píše list.
Podle informace The Times, Pravý sektor posílá i nadále rozvědčíky, odstřelovače a bojové čety bez poznávacích značek do pásma zastavení palby v Širokinu. Přitom se porušují přímé rozkazy z Kyjeva, píše The Times s odvoláním na jednoho z předáků tohotohnutí Serhije Vasylovyče.„Naše oddíly působí neoficiálně. Nemají hodnostní odznaky a působí jako partyzáni. Jdou tam bez podpory z Kyjeva. Máme tam odstřelovače a výzvědné skupiny", řekl v interview pro The Times. Vasylovyč je přesvědčen, že zastavení palby je jen „trikem" domobranců, kteří údajně chystají novou ofenzívu.

V Pravém sektoru nevidí pro Ukrajinu jinou cestu kromě revoluceThe Times zdůrazňuje, že právě bojovníci Pravého sektoru se zúčastnili nejkrvavějších bojů s domobranci v průběhu bojových akcí na východě Ukrajiny. Kyjev se pokouší usmířit povstalé prapory, ty ale stále častěji odmítají poslušnost oficiálním úřadům a prohlašují, že prezident Porošenko přivede zemi ke katastrofě.

Z hlediska britského listu sdílí Pravý sektor názor domobranců na oficiální Kyjev a konkrétně na Petra Porošenka. V besedě s The Times označil Vasylovyč prezidenta Ukrajiny za „zrádce, který nezákonně uchvátil moc". „Je to oligarcha starého systému obklopený jinými oligarchy", prohlásil.

Organizace Pravý sektor vyhlásila dříve „novou etapu revoluce" na Ukrajině a zahájila v Poltavské oblasti podpisovou kampaň za uspořádání v zemi referenda pro vyjádření nedůvěry ukrajinským úřadům.

Pravý sektor — to je ukrajinský spolek radikálních nacionalistických organizací. Vrchní soud Ruska prohlásil spolek za extremistickou organizaci a zakázal její činnost na území země.

5 komentářů :

 1. Tenhle ksindl by mi měli půjčit na pitevnu a do týdne by bylo po banderovcích.....a nebo je půjčit místo terče normálním lidem z Doněcka nebo Luhanska:-)))))

  OdpovědětSmazat
 2. Ked Pravý Sektor,respektívne jeho ozbrojené zložky porušuju prímerie v Donecku i Luhansku media na ČT i SK radšej mlčia a tvária sa ako mrtvý chrobak,nič sa nedeje,zahynie pritom par doneckych,luhanskych civilov,to je proste podla presstitutov ČT,SK TV nomal. Ale ak nahodou je iba podozrenie že Minske Dohody porušuju povstalci tak jačia ako besné. To je ta USA i EU zabijacka demokracia !!!

  OdpovědětSmazat
 3. 1 fáze byla, že netušili komu pomáhají ruinovat Ukrajinu. 2. fáze je, že už ví, kdo Ukrajině vládne a že to nejsou Ukrajinci. 3. fáze bude federace s Ruskem.

  OdpovědětSmazat
 4. ad3) nebylo by to jinak špatné, ale:
  a) samo má starosti s nebezpečím vnitřního rozvratu (pozůstatek z období Gorbačov, Jelcin),
  b) 140-ti milionové Rusko nevytahne 45-ti milionový stát ve stadiu bankrotu, zvlášť v současné napjaté situaci
  (to "zacvaká", za pachatele, nejspíš hloupá Evropa).
  Děda.

  OdpovědětSmazat
 5. Ve Varšavě spálili lidé banderovskou vlajku a docela si to užívali. A co na to naše milá EU? Pravý sektor je mírumilovná organizace? Stejně jako pro toho zrádce a zaprodance Štětinu?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.