Reklama

pondělí 24. srpna 2015

Thomas P. M. Barnett a jeho americký Mein Kampf

Květa Pohlhammer Lauterbachová
24. 8. 2015 E-republika

Militarističtí exponenti korporátního systému v USA již hlásají teorii jedné světové velmoci. 


 

Začněme zajímavým citátem, který názorně ukazuje směr dnešního korporátního fašismu, zatím fungujícího hlavně v ekonomice a militaristicky, válkami a uprchlíky na Blízkém východě. V okruhu lidí kolem Bushova bývalého ministra obrany Rumsfelda fungují lidé, kteří veřejně hlásají tyto názory:
Barnett napsal:
Konečným cílem je homogenizace všech států na zeměkouli. Toho musí být dosaženo smíšením ras s cílem vznikem světlé hnědé rasy v Evropě. Proto musí Evropa přijmout ročně 1,5 milionu přistěhovalců z třetího světa. Výsledkem tak bude vznik populace s průměrným IQ 90, lidí, kteří budou příliš hloupí na to, aby chápali, ale dost inteligentní, aby pracovali.

Kdo je Thomas P. M. Barnett?


Podívejte se na jeho heslo na Wikipedii. Narozen 1962 v Chiltonu v USA, badatel na poli vojenských strategií a globalizační fanatik pod nadvládou USA elit nad národy světa. Proces globalizace navrhuje završit vytvořením jednoho světového náboženství, jedné kultury a smícháním ras na zeměkouli. Ještě před pádem dvojčat v září roku 2001 v New Yorku představoval Barnett radikální islám jako možného nepřítele USA. Nejdříve touto teorií neprorazil, po událostech 11. září 2001 se však ocitl v záři reflektorů.

Již v roce 2002 mohly být představeny výsledky jeho geostrategických studií ministru obrany Donaldu Rumsfeldovi. Barnett je autorem dvou knih:  The Pentagon´s New map (vydáno 2004) a Blueprint for Action (2005). Oběma tituly, které zatím existují pouze v angličtině, se zabývá Richard Melisch ve své knize Der letzte Akt: Kriegserklärung der Globalisierer (Poslední dějství: Vyhlášení války globalisty).

ONE STATE model ve čtyřech krocích

Naše zájmy jsou globální, proto musí být globalizace úplná a globální, říká Barnett. Dosažení ONE STATE modelu musí být realizováno dle teorie 4 toků (4 Flows). Kdo umíte německy, podívejte se na přehled jeho citací a teorií zde.

1. Neomezený proud imigrantů za účelem rozpadu usazených národů a zničení jejich kultur
Dle Barnetta nesmí žádný národ bránit přílivu uprchlíků. Speciálně se má dle jeho plánu zdesetinásobit příliv uprchlíků do Evropy. Kvůli rychle stárnoucímu obyvatelstvu si nemůže Evropa dovolit gastarbeitry, nýbrž bude muset následovat USA a otevřít všechna stavidla neomezenému proudu imigrantů. Pravicově orientovaní a imigrační politice nepřátelští politici musí být umlčeni a musí zmizet ze scény. A to rychle. K plotu na hranici Mexika se Barnett jaksi nevyjadřuje.

2. Neomezený tok ropy, plynu a jiných surovin
To znamená, že podle Barnetta již globalizovaném světě nesmí národy disponovat nerostným bohatstvím. Veškeré zdroje budou privatizovány, internacionalizovány a prodávány se ziskem. Zdá se, že prvním pokusným králíkem a obětí těchto plánů je Řecko. V ekonomické oblasti bude urychlen vznik bilaterálních a regionálních zón volného obchodu. Díky smlouvě NAFTA jsou dnes Kanada a Mexiko svázány těsněji s USA, než kdybyly v 19. století spojeny státy Divokého západu.
My dodáváme: pro Evropu urychlené přijetí smluv TTIP, CETA, TISA, EGA atd.

3. Ničím neomezené finanční toky do USA
Žádná vláda nesmí bránit „svobodnému pohybu kapitálu“ a bránit odcházení zisků ze země. Státy se musí dostat do vzájemné závislosti, aby nemohly existovat samy o sobě. Státy, které se tomu budou bránit, budou nahrazeny loutkovými režimy. Nepřátelé této globalizace budou zničeni, tak žádá tento fanatik globalizace Thomas Barnett. „Kritiky zabijeme“. Obama to řekl mírněji: „Zkroutíme jim ruce“. USA budou poskytovat úvěry v dolarech a zásobovat centrální banky dolary. Státy nebudou smět podniknout nic, aby zabránily odchodu zisků do USA.

4. Žádný stát se nebude smět postavit proti „mírovému nasazení“ americké armády, US soukromé militaristické agentury nastoupí na regionální „trhy“ (regional markets) 
Barett upozorňuje ale i na nebezpečí, že by se proti těmto plánům globalizační nadvlády mohl zvednout odpor i v samotných USA:
Kdyby Američané kvůli teroristickým útokům rozhodli stažení vojáků z Iráku, ztratili by odvahu. Naléhavým úkolem Bushovy vlády a vlády jeho následovníků by mělo být, aby dokázali trvale prodat občanům USA naléhavost války proti terorismu ( doslova anglicky „to sell the American people the long hand ahead in this global war on terrorism“).

A říká dále:
Chci mým americkým spoluobčanům říci zcela otevřeně: Nikdy neopustíme země GAP (General Atlantic Partners), nikdy naše hochy nevrátíme nazpátek domů. V případě, že se objeví nepřítel, který nám bude chtít překazit tyto plány, musíme porazit ve válce ty, kteří by natáhli ruce proti tomuto propojenému světu, abychom se osvobodili. Tím je strategický cíl dán jasně: Zničení všech protivníků, kteří se budou protivit globalizaci a tím svobodám, které se díky ní otvírají. Když to bude nutné, zinscenujeme nové 11. září.

Výročí 11. září 2001 se blíží. Dnes se objevila zpráva o teroristické akci v rychlovlaku ve Francii. Díky hrdinnému zásahu dvou Američanů bylo zabráněno katastrofě. Skoro jako v Hollywoodu. Můžeme skutečně věřit, tomu, co nám předkládají média? V souvislosti s výše řečeným bych chtěla vyzvednout a upozornit na vynikající článek Petra Schnurra ve čtvrtečním Právu „Nemocný obr, infikovaný svět“. V závěru článku Petr Schnurr konstatuje:
Evropská unie se nechala vtáhnout do amerického strategického konceptu udržení dominance za každou cenu – i za cenu rizika válečného konfliktu. Náš kontinent je nemocný. Má ještě dostatek vůle a odhodlání k terapii?

Nejsme sami, kdo vidí a popisuje nebezpečné tendence ve směřování současného Západu. Pro kritiky uvádíme, kde je možné si Barnettovy knihy objednat a přečíst si je, než nás čtenáři napadnou, že šíříme konspirační bláboly. Je třeba si uvědomit, že tito lidé přímo či nepřímo ovlivňují politiku USA. Barnettovy knihy najdete zde:
The Pentagon's New Map
Blueprint for Action: A Future Worth Creating
Great Powers: America and the World After Bush
Související články:

20 komentářů :

 1. Takže jakýsi pan "nikdo" napsal jakousi knihu. Opravdu pecka Květo, jen tak dál :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro 11:23: Je zajimave ze podle knihy toho pana "nikdo" se v realnem svete odehrava vsechno tak jak to napsal. A neni to prvni pan "nikdo" ktery napsal Mein Kampf... ktery byl pak taky realizovan.... tak jako re realizovan ve clanku popsany scenar.

   Smazat
  2. Ten nikdo jste vy a ne člověk, který ideologicky formuje špičky politické exekutivy. Pokud toto nechápete, žijte svůj bláhový sen dokud můžete... :-)

   Smazat
  3. 11:32

   Jak to víte, že tento "nikdo" formuje špičky? Řekla vám to Květa? Tak to potom jo :-D
   A proč by se špičky měly nechat formovat od jakéhosi nýmanda? A proč by ten nýmand psal o svých velkolepých, předpokládám že tajných plánech knihy?
   Já nežiju sen ale realitu. Jste to vy a vám podobní kdo žije ve světě konspiračních kokotin.

   Smazat
  4. Pane I. Davide. Zadal jsem do diskuse svůj příspěvek k článku Švédští vojáci... Psal jsem o našich nejvyšších velitelích - prezidentech, kde jsem uvedl věc, kvůli které mě váš totalitní psychopatický cenzor V. Dvořák příspěvek vymazal (jako již min jedenkrát dříve) a vymazává i mé reakce na vymazání, což se mu nakonec opět nepodaří. Stížnosti na jeho cenzorství zazněly již dříve, ale na dotazy se neobtěžoval reagovat.
   Ve svém příspěvku jsem napsal, že v minulých prezidentských volbách bylo z 11ti prezidentských kandidátů 8 Židů. Bez dalšího komentáře. A kvůli tomu, i když by tvrdil něco jiného, se mu stáhl kruhový sval a ten totalista příspěvek vymazal. Na jeho přecitlivělost na Židy mu, velmi, velmi kulantně řečeno, seru. Když se budou Ž. dále odlišovat, tak se odliší dokonale.
   Takto se nedá budovat Nová republika ani nová republika. Ostatním doporučuji být ostražitý. Mažou i reakce na tento můj příspěvek. Je to totalitní server?
   Sbohem - pokud mi to psychopat opět nevymaže.

   Smazat
  5. Myslíte to třeba dobře, ale má to chybičku. Barnett není nýmand. Předpokládám že jako mysl nezávislá gúglit umíte, o deep webu nemluvě, tak si ho najděte, a pak povídejte. Zapojený v establishmentu evidentně je a jeho názory vliv mají. Pokud byste ovšem za nýmanda pokládal třeba i dejme tomu Wolfowitze, pak by to bylo těžké.

   Už kdysi jsem viděl pěkný obrázek na optimisty a konspirační teorie, jo, tadyhle to třeba je: http://www.midnightbordercollies.biz/resources/ConspiracySheep.jpg

   mfg, Hohepriester Ratata

   Smazat
 2. Tento plán znamená konec civilizace. Dosud probíhala historie jako střety nejdříve kmenů, potom států. Ve válkách bylo mnoho obětí, ale vítězily státy s lepšími technologiemi a lepším uspořádáním společnosti. Tak funguje evoluce- odchylky od původního stavu a přežití nejschopnějších. Globalní vláda znamená konec evoluce a zahnívání. Pochopitelně spojené s docházením surovin, které není kompenzováno novými technologiemi. jogín

  OdpovědětSmazat
 3. Na fotce vypadá tak trochu mafiánsky s IQ 90 bez kalašnika.Komu asi slouží,kdo je kápo?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Znovu si prohlížím ilustrační foto,ať je to Barnett nebo kdokoliv,má zlé oči,pravé rameno pokleslé,jako by držel samopal na spoušti před mapou světa.Pro IT kolážisty by nebyl problém doplnit foto o metr níže.Výsledkem by možná ani koláž nebyla.

   Smazat
  2. To si ho pleteš s Kašukou, idiote.

   Smazat
  3. Máš pravdu trolle,odhodlanost v očích mají stejnou,jenže teď jde o Tvého USA pošuka,blbe.

   Smazat
 4. http://www.novinky.cz/ekonomika/378495-rubl-znovu-rekordne-oslabuje-moskva-slibuje-opatreni-k-jeho-zachrane.html

  Dvouhlavý zlatý orel v akci, dolar se definitivně hroutí :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trolle, "dočkej času, jako husa klasu". Kdo se směje nakonec, ten se směje nejlíp. :-))

   Smazat
  2. 13:10

   Ano, je mi jasné že se jedná jen o další z tahů geniálního šachisty, gosudara Putina. Vše beží přesně podle jeho plánu a bude zakončeno spektakulárním vítěztvím nad kapitalistickou hydrou a nad imperialistickými USA za jásotu soudruhů z celého světa :-D

   Smazat
  3. Chujmere,mazej si postěžovat knížeti,že zplodil debila,kterýho nikdo,krom blbejch havloidu nechápe;-))))))

   Smazat
  4. Jen idiot si plete dnešní Rusko s komunistama!!! Jo jo, Čechz občas plodí blby-asi jste se křížili pouze v rodině, pak to takhle dopadá, trollíku pacholíku.

   Smazat
 5. Totalita má jednu nevýhodu proto nikde nevydržela ,,věčně" a to že jí většina nechce a dříve či později se jí vzepře,a čím menší IQ tím ,,slavnější"konec vedoucích elit dané totality.Barva pleti nehraje v tomto žádnou roli.

  OdpovědětSmazat
 6. V tom francouzském vlaku to bylo prima.Po zuby ozbrojený terorista zneškodněn dvěma americkými a jedním britským vojákem náhodou jedoucími na dovolenou.Během jednoho dne vyznamenáni francouzským křížem přímo od francouzského prezidenta.A výsledek? na vlakových nádraží budou kontroly stejně přísné jako na letišti. Ach ty náhody.

  OdpovědětSmazat
 7. Ruští vojáci na dovolené,američtí vojáci na dovolené,jak se to rýmuje.Americký voják cituji: Tak jsem mu vyrval zbraň až útočník upadl a následně jsem ho skopal do bezvědomí ! To je ale síla...

  OdpovědětSmazat
 8. hrabě Kocharowski24. srpna 2015 22:49

  14.04

  a hlavně, kalašnikova jsem našel v parku! Samozřejmě, taková náhodička, dnes opravdu není problém najít v parku kulomet, dělo, tank nebo ponorku. Jsou takoví, kteří najdou v parku i mezikontinentální balistickou raketu se čtyřmi samonaváděcími střelami. Soudím, že by měly být i parky přednostně střeženy.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.