Reklama

čtvrtek 20. srpna 2015

Turčinov: "zbabělý, nevděčný, uskuhraný ukrajinský národ"…"lze jen stěží nazvat velkým národem"

20. 8. 2015     zdroj a zdroj
Toto šokující prohlášení učinil politik v roce 2003. Šéf Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny Alexandr Turčinov v předvečer veřejně prohlásil, že Evropa údajně zradila Ukrajince v dávném roce 1921, kdy uzavřela mír s RSFSR a USSR.


V reakci na toto absurdní tvrzení Turčinova ruský vicepremiér Dmitrij Rogozin všem připomněl, že Turčinov byl v 80. letech v čele komsomolské propagandy v Dněpropetrovsku a hájil tehdy zcela opačné myšlenky: "Ojedinělá hnida na konci 80. let vedla oddělení agitace a propagandy oblastního výboru Komsomolu v Dněpropetrovsku".

Uživatelé internetu zase našli výroky ukrajinského politika, které učinil na začátku tohoto století. Šokující prohlášení byla zveřejněna v jeho článku "Autodafe" v novinách "Večerní zprávy" číslo 141 z 19.-25.9.2003.

"Ukrajinci jsou zbabělý, nevděčný, uskuhraný národ, který dostal nečekanou svobodu a stýská se mu po bezstarostných a přiměřeně blahobytných dnech v otroctví...Samozřejmě je lze jen stěží nazvat velkým národem.

...Miliony Ukrajinců byly systematicky ničeny téměř bez odporu, dědictví bylo rozkrádáno relativně malými, dobře organizovanými skupinami utlačovatelů. Množství ukrajinského obyvatelstva, které bylo schopno klást aktivní odpor, bylo přitom obvykle stonásobně početnější než nepřítel. To znamená, že jeden tisíc nepřátel ničil sto tisíc Ukrajinců, deset tisíc ničilo milion ...kteří chcípali jako skot a mlčky," napsal v roce 2003 Turčinov.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr.Vladimíra Grulichová

3 komentáře :

 1. K "vyjádření" tohoto nácka netřeba komentáře.
  To už je diagnóza ...

  OdpovědětSmazat
 2. Tohoto spinavca dufam ze popravia a odrezu mu hlavu za zverstva ktore tento skurv... barbar napachal na U krajinskom narode.Za tie mrtve deti zeny a ludi.

  OdpovědětSmazat
 3. Kovaný bolševik a komsomolec z dněpropetrovska ...a takoví jsou teď včele okrajiny všichni....

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.