Reklama

sobota 8. srpna 2015

Už to není náš stát. Stal se z něho zlý a nepřátelský erár!

Jaroslav Bašta
8.8.2015   První zprávy
Tohle si myslí nejen těch 46 000 nájemníků bytů „zprivatizovaných“ panem Bakalou. Tento týden padly všechny jejich naděje, že by se někdy splnil slib, který byl jednou z podmínek privatizace OKD.

Oněch dva a půl milionu čtverečních metrů obytné plochy koupené za směšnou (nikoli tržní) cenu přechází na zahraniční firmu, která staré závazky přebrat nemusí, takže je nepřejme. Politici sice halasně odsoudili nemorální chování jednoho z našich oligarchů, ale nápravu nezjednají. Stejně jako u církevních restitucí, či dříve u prodeje vodovodů a kanalizací téměř ve všech krajích.

Není vyloučeno, že největší prodej tohoto týdne definitivně zlomí v příštích volbách vaz sociální demokracii a jejímu předsedovi, ale ruku do ohně bych za to nedal. Prodej bytů totiž otvírá cestu ke snu všech současných evropských politiků – budou moci zvolna vyměnit své nevděčné voliče. Volné byty lze nabídnout běžencům a hned se zabije několik much jednou ranou. Noví, kulturně odlišní nájemníci třeba z Eritreje či Mali se stanou náhradním terčem nenávisti. Horníci zapomenou na to, že kromě Bakalovi chtěli nakopat zadek i Sobotkovi. A volební právo pro imigranty skýtá mnoho možností, jak měnit politické klima v zemi.

Bakalova cyklistická stáj je vyšetřována z daňových úniků

Když politickou elitu podporuje v jejích euroatlantických a multikulturních plánech pouhých 20% voličů, nastal nejvyšší čas s tím něco udělat. Na začátek stačí vzpurné obyvatelstvo trochu naředit nelegálními migranty. Nemusí jich být moc, bohatě postačí, když se o tom bude hodně povídat a psát. Lidi pak budou hysterčit z každého jedince s tmavší pokožkou a nebudou se bouřit kvůli stále dražší a stále méně kvalitní pitné vodě, kvůli nesplněným slibům, prolhaným médiím a neschopným politikům.

Je to dosti riskantní strategie, protože může fungovat jen krátkodobě, ale ani u nás v České republice ani v EU nevidím politiky, kteří by uvažovali v horizontu delším než jedno volební období. Spíše se dostáváme do stádia snah udržet situaci od jedné gáže ke druhé ( což vysvětluje jejich výši). Evropa má zkrátka smůlu, že se až tragicky protínají dvě křivky – jedna sestupná zachycující klesající úroveň politických elit, které už nezvládají ani své úkoly údržbářů (když je povodeň, voda sahá až do prvního patra, tak oni vypracovávají plán údržby kapajících vodovodních kohoutků). Ta druhá, vzestupná ukazuje stávající a budoucí rizika, která si současní majitelé EU většinou neumějí ani představit, natož pak jim čelit.

Logika lidských dějin je v tomto případě neúprosná – takové nahromadění problémů v minulosti nakonec vyřešil jen výbuch násilí. Jako vždy, když se stát změnil na zlý a nepřátelský erár...dodává Jaroslav Bašta.
První zuprávy, Jiří Kouda

10 komentářů :

 1. U ČSSD - zcela běžná další zrada občanů. Snad už jim moc voličů po tom všem zrádcovství nezbude. Snad už jim ty jejich výkruty a ta jejich proradná slibotechna přestane fungovat. A nikdo nemusí kvílet o tom, kdo tedy za ně, místo nich. To raději někoho, kdo nezradil.

  OdpovědětSmazat
 2. BINGO pane Bašto ! Přesně to mě napadlo v souvislosti s americkým Round Hill Capital - majitelem luxusních hotelů a jeho výkonným ředitelem ve velké Británii von Ribbentropem. Na začlenění těch chudáků do společnosti jistě USA a EU tučně přispěje, jsou to přeci jejich voliči. Jak jinak udržet moc v okovech ? Místní mohou pokapat.

  OdpovědětSmazat
 3. Pane Bašta.
  Pokud neznáme onu prodejní smlouvu,myslím už smlouvu s Bakalou,tak těžko něco obhajovat nebo popírat.Co znám u jiné firmy v kupní smlouvě byl i dodatek,ohledně starých ekologických zátěží,že si je přebírají na sebe a měl jsem možnost na částečné likvidaci se podílet,pochopitelně,na náklady nové firmy.Neustále se mluví,za jakou asi cenu,je měl prodat nájemníkům.Takže se domnívám,že je nekupoval po 40tisicích za bytovou jednotku,ale třeba jen za 20tisíc.
  zemedelec.

  OdpovědětSmazat
 4. Takže na Ostravsku bude veselo . Horníci jistě přivítají černé nájemníky s otevřenou náručí .Ozubená pleš bez páteře to ale opět ustojí . Když bude nejhůř tak to svede na Putina .

  OdpovědětSmazat
 5. Jen nezapomínat, že hlavní podíl na vyjebání s horníky měl Žid Dlouhý, ten ty byty v zásadě přistrčil Židu Bakalovi ve smyslu "já na židovského bráchu a židovský brácha na mě". Bakala jim za to alespoń zasponzoroval tu jejich stranu modrách ptáků, a co dostal Bohouš? Prd. Dlouhý by chtěl být prezidentem Čechů, to zase se židovská světová lobby přetrhne, aby mu jeho kampań zasponzorovala, zřejmě i Bakala přispěje. Doufám, že lid nezapomene.

  OdpovědětSmazat
 6. Lid jako vždy nezklame, zapomene.

  OdpovědětSmazat
 7. Paradoxní na dnešní době je nyhylismus, nezájem, apatie způsobené marností usilovat a prosadit spravedlnost. Raději přežít a nějaké vlastenectví a boj za pravdu - běžte s těmi pojmy do hajzlu.

  OdpovědětSmazat
 8. A nejen vzhledem k Bakalovým bytům se z našeho státu stal zlý a nepřátelský erár. Zmodralí rudí khmerové se rozlezli do všech politických a významných pozic ze kterých vyštvali své rudé fotříky, a začali předvádět správnej politickej dobytek. Vysokánské platy, prebendy, státní trafiky, tisíce parazitických zmrdů, balíčky, urtahování opasků občanům, lhaní, vykrucování, podvody, žvásty. Doslova boj s vlastními občany, který má statisíce padlých. Umrzlých, zemřelých hladem a špínou,sebevrahů, obětí vrahů, a dalších. Skutečný terorizmus, demokratizace prosazovaná násilím a přes mrtvoly, krutá totalita, jaká zde ještě nikdy nebyla. Statisíce byrokratů z bývalých rudých khmerů, hnusných, tupých, zupáckých, kteří dnes mají status "veřejného činitele" a všude na úřadech jsou vylepeny plakláty, co všechno občanům hrozí, zvýší-li na úřednickou ochechuli hlas.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dle mně do 15ti až 20ti let u nás vznikne Úřad pro vyšetřování zločinů poListopadových vlád, jejich občanského terorismu.
   Zločiny komunistů velmi vyblednou.
   Vzniknou nové názvy. Třeba Náměstí Tomio Okamury, Třída Veroniky Šiklové, ulice Obětí ekonomické diktatury, Lavičky Ivana Davida, Museum historie zla Západu, Museum historie BRICS.

   Smazat
 9. Problém je, že v Czechii se politikem může stát kdokoliv a navíc si politici mohou dělat naprosto cokoliv. Prostě proto, že Češi jsou jen poslušné stádo, které chce mít jen klid a rozhodně a není nikdo. kdo by je probudil. A ani dříve obávaní horníci už dávno nejsou horníky, kteří by mohli něco změnit. A tak i nadále bude o nás rozhodovat třeba i jen 10% menšina a můžeme si tu psát co chceme.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.