Reklama

pátek 7. srpna 2015

V kauze bytů OKD selhal Bohuslav Sobotka

7.8. 2015   Svobodné noviny
Místopředseda Svobodných K. Zvára reaguje na článek Sobotka: Prodej bytů OKD je morálním selháním Zdeňka Bakaly převzatý z ČTK a citující premiéra Bohuslava Sobotku:Domnívám se, že tím, kdo selhal, je ve skutečnosti Bohuslav Sobotka. Posuďte sami.

Byty byly státem prodány v roce 2004, za vlády Stanislava Grosse. Ministrem financí a odpovědným činitelem za transakci nebyl nikdo jiný, než dnešní premiér Bohuslav Sobotka.

Pokud měla být, jak pan premiér tvrdí, součástí smlouvy povinnost kupujícího nějak se zachovat, měl tou povinností kupující stranu pevně zavázat. Třeba pomocí zapsání věcného břemene. Pokud tak neučinil nebo strpěl, aby ta povinnost byla ze smlouvy jen obtížně vymahatelná, nejspíš sám poskytl kupujícímu výhodu. Zda z nedbalosti nebo úmyslně, to na výsledku nic nemění. Nezapomeňme však, že pan premiér je absolventem právnické fakulty.

Byty jsou dnes soukromé a stát by neměl zasahovat do toho, kdo je vlastní. Neměl by je dotovat, neměl by vlastníka zvýhodňovat ani znevýhodňovat. Skutečně svobodné vztahy bez regulací jsou totiž nejlepší nejen pro vlastníky, ale i pro nájemce. Výsledky deregulace cen nájemného to potvrzují.

Selhal Bohuslav Sobotka. Jako právník i jako ministr financí.

22 komentářů :

 1. Na Vratimovském semináři ohodnotil Keller Sobotku jako to nejlepší, co sociální demokracie má. S moudrostí na tom budou oba stejně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud to tak skutečně je, je na tom sociální demokracie jako celek skutečně bídně.
   Děda 2

   Vymazat
 2. Sobotka je "zubatá pleš", který je pouze kariérista. Nic neumí, nikdy nic nedělal je žvanil v politice. Typický aparátčík neoliberálního kapitalismu, který si na sociálního demokrata jen hraje. Devótní slouha bruselských psychopatů, který škodí naší vlasti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ANO bezva napsaný a nevím proč je tam ještě trpíme je nejvyšší čas je odvolat protože už nepracují pro nás občany ale jen do vlastních kapes

   Vymazat
 3. JE JICH DALEKO VÍC !

  http://www.novarepublika.cz/2015/08/kalousek-okd-bakala-byty-okd.html

  OdpovědětVymazat
 4. Málem jsem si Sobotou na fotce u článků spletl s Jaceňukem.....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. OPRAVA : Málem jsem si Sobotku na fotce u článků spletl. s Jaceňukem....

   Vymazat
  2. Anonymní 19:40
   Také si myslím,nějaká podoba tam je.
   Docela mladí chlapy a takovou pleš mají,když nechtějí nosit paruku ať si nasadí jarmulku,nevím proč si jí tak šetří.
   zemedelec.

   Vymazat
 5. Sobotka selhal uz ve vice vecech !!!!!! Meli bychom ho jako narod " vymenit " .....!!!!!

  OdpovědětVymazat
 6. Pro Anonymní 7. srpna 2015 19:40:
  I tato oprava vyžaduje další opravu takto:
  Oprava: Málem jsem si Sobotku na fotce u článků spletl s Jaceňukem...

  OdpovědětVymazat
 7. Že ozubená pleš Otík selhal ? Jak jste přišli na takovou kravinu? Selhali všichni ti idioti , kteří si ho zvolili . A příště si ho zvolí znovu . Tak už to v Kocourkově chodí , protože celých 25 let od sametu si neustále volí stejné parchanty .Náprava je už ale na obzoru . Vypadá to totiž tak , že pořádek tu zjednají jedině ty černé hordy , které se do České kotliny nahrnou a všechny ty Otíky i s Bakalama zlikvidují .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hele "černá hordo" ten Otík se jmenuje Bohuš (pokud tedy myslíš Sobotku), takže ti, kteří ho podle tebe zvolili jsou sice idioti, ale podle tvého politického rozhledu jsi stejný idiot i ty. No nic, to je běžné, že v Česku je každý odborník na všechno - ostatně je to vidět ve vládě i parlamentu. Proto to tady tak báječně klape. Nicméně zcela souhlasím s autorem článku, že Sobotka selhal jako právník i jako ministr financí. Ale nejen to. On selhal taky jako nejvyšší řídící činitel státní realitní kanceláře, totiž Fondu národního majetku, jehož v tu dobu byl, podle zák. č. 92/92 Sb. předsedou jeho prezidia. A jen pro zajímavost: Dle tohoto zákona měl FNM ČR povinnost zřídit si u ČNB účet na který musely být deponovány fin.prostředky za prodej stát.majetku. V polovině roku 2002 bylo na účtu 862 miliard. kč. Dnes tam není nic. Vše použil V. Klaus na "vyrovnané" st.rozpočty za vlády ODS. A to v rozporu se zněním přísl. §§ zmíněného zákona, které výslovně zakazují použití těchto prostředků pro potřebu st.rozpočtu. A takových "lahůdek" je víc. Proto volte KSČM. Ti neukradli po roce 1989 nic. Je pravda, že možná proto, že je k tomu nepustili. Ale teď nic nehrozí. Měli by na to jen 4 roky a není co ukrást. Vše, co za něco stálo, už ukradeno bylo. Eda.

   Vymazat
  2. Edo, jste dobře informován. Ale Vaše tvrzení, že není co ukrást, je trochu zavádějící. Nám ukradli, co se dalo, takže nyní se okrádají příští generace. A to vytvářením dluhu a jeho rozfofrováním spřátelenými firmami, v předražených zakázkách. Takže stále je co krást.
   K té Vaší výzvě, volit KSČM, je možno vzpomenout, že pan Dolejš, také není žádná čistá lilie. Jistě si pamatujete, jak ho nějaký novinář nachytal, na přijetí miliónového úplatku.
   Lidé se chovají tak, jak jim to prostředí dovoluje. Ať to jsou lidé z TOP09, nebo KSČM, abych to vzal přes celé spektrum. Je třeba toto prostředí změnit. Měli bychom již skoncovat s vnucenou politickou korektností a začít opět nazývat věci pravými jmény. Demokracie je, když rozhodují občané. To, co tady praktikují naše vlády, o evropských nemluvě, demokracie není. Je to vláda korporací, prostřednictvím námi zvolených zastupitelů. Tito zastupitelé jsou následně „poučeni „ a „vyškoleni“, viz např. cesty Bělobrádka, Babiše, Sobotky do USA. Poté se z nich stávají zombie, pracující proti zájmům svých voličů.
   Dokud zde nebudeme mít zákonnou možnost odvolat politiky, kteří se zpronevěřili svému poslání, tj. zastupovat zájmy občanů, situace se bude stále zhoršovat.
   Proto by žádanou změnou prostředí, byl zákon o referendu a odvolatelnosti politiků. Tento zákon již několik let prosazuje p. Okamura. Pamatujme na to při volbách.
   To co nyní spáchal p. Dienstbier, je paskvil s mnoha omezeními a vyjímkami, které ho činí nefunkční.

   Vymazat
  3. Zcela s vámi A 0:41 souhlasím. Zcela. O panu Dolejšovi mám svoje mínění. To je ekonom z leknutí a komunista jak by smet. I když je pan Okamura ze zcela jiného těsta a mimo jakoukoliv pochybnost to myslí dobře a upřímně, je to více méně (spíš ale více), politický chaot. Jeho navrhovaný zákon o referendu týkající se odvolatelnosti politiků by musel mít velice přísný řád a tuhý režim. České mistrovství v přípravách podrazů je světový unikát. Vždyť návrhy na snižování věku pro právo volit, léčení cizinců "chudáků" v ČR, ať už z Ukrajiny, či imigrantů a udělování jim českého občanství i s právem volit a být volen, to všechno není nic jiného než kupování si potencionálních voličů a jejich hlasů. A to si piště, že z vděčnosti budou volit toho na koho mu kdokoliv ukáže. V průvodě na Klárově mávajícím červenými kartami pro prezidenta Zemana bylo minimálně 80% Ukrajinců, pracujících formou švarc systému v Česku a Čechů, dříve Ukrajinců. Je mimo jakoukoliv pochybnost, že jsou zde především vítáni ti Ukrajinci, kteří jsou "vlastenci", t.j. proti Rusku, neboli tkzv. "naši lidé". A tak bych mohl pokračovat. Tato epidemie zlodějů a pomahačů, mezi které patří např. i novináři, umělci, celebrity, televizní i rozhlasoví pracovníci, bankéři a pracovníci soukromých peněžních ústavů a pojišťoven, zajišťoven, etc., etc., ale i tkzv. novodobí učitelé jazyků, především AJ, ti jsou všichni odměňování a tím i zavazováni k tomu, aby tuto vládnoucí suitu - podotýkám zlodějskou suitu, - podporovali. Jejich honoráře jsou odpovídající jejich politické - zdůraznňuji polické - důležitosti pro setrvalou vládu současného establismentu. A to nejen u nás, ale ve všech bývalých satelitech SSSR, ale dnes i celé Evropy. Hlavní hegemon jsou US. Proti tomuto tažení hlubokého marazmu se postavil V.V.Putin a to zcela zásadně. Což mu nelze odpustit a probíhá to co všichni sledujeme. Nebude to ale dlouho trvat a US přijde ke křížku a bude s Ruskem vyjednávat. Do bot již teče moc vody. Do konce roku se bude situace zásadním způsobem měnit. Ve prospěch Ruska a ve prospěch NORMÁLNÍCH, OBYČEJNÝCH lidí. Přeju všem krásný den. Eda.

   Vymazat
  4. Pane (0:41), máte to v hlavě už trochu popletené. Jste něco jako Rádio Jerevan. V řípadě "úplatku" Jiřího Dolejše, nešlo o úplatek a nešlo jen o něho.
   Novináři udělali test u několika parlamentních stran, zda jsou ochotny přijmout milionový dar od dárce, který nechce být jmenován. Dotyčný jednal snad něco plácal o sympatiích k dané straně, ale jednak také žádal nějaké jednání ohledně novely snad o hazardu či co. Jediní, kteří odmítli, byli, pokud si pamatuji, snad zelení, kdy se ovšem spekulovalo, zda nedostali echo. Ostatní, včetně Jiřího Dolejše, nabízeli různé způsoby, jak zákon obejít, např. zakázkou přes nějakou společnost, kterou strana vlastní. Strany mohou totiž podnikat v několika povolených oblastech, myslím, že jde o vydavatelskou činnost, pronájem nemovitostí ap. Dolejš, který v tom čase letních dovolených zrovna zastupoval předsedu a na kterého jednání s dotyčným přehrál ekonom strany, nabídl protočit peníze snad jako inzertní zakázku.
   Takže pane, pokud se chcete vyjadřovat k závažným záležitostem, mělo by to být se znalostí věci, kvalifikovaně. Tímto nepopírám, že se Jiří Dolejš zachoval pitomě, ale Vaše formulace mohla u čtenářů dělat dojem, že šlo o osobní úplatek, ač šlo o stranu, a nebylo vůbec dohodnuto protiplnění, takže o úplatku se dalo těžko hovořit. Také z toho právně nic nebylo, tudíž pokud by byl Jiří Dolejš chytlavý, tak by nyní z takových tvrzení mohlo být křivé nařčení či urážka na cti.
   KR

   Vymazat
  5. Pro Anonymní 7. srpna 2015 21:32:
   Oprava:
   Že ozubená pleš Otík selhal? Jak jste přišli na takovou kravinu? Selhali všichni ti idioti, kteří si ho zvolili. A příště si ho zvolí znovu. Tak už to v Kocourkově chodí, protože celých 25 let od sametu si neustále volí stejné parchanty. Náprava je už ale na obzoru. Vypadá to totiž tak, že pořádek tu zjednají jedině ty černé hordy, které se do české kotliny nahrnou a všechny ty Otíky i s Bakalama zlikvidují.

   Vymazat
 8. zkus
  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/08/07/kalousek-okd-bakala-a-byty-okd/

  a porovnej

  OdpovědětVymazat
 9. Proberte se,žádná parlamentní strana!! Jedou v tom spolu,akorát při dělení neparlamentní strany berou menší podíly a vládní větší.Jediný kdo nebral byl Okamura a s tím si Sobotka s Kalouskem poradily rozbili mu stranu.Kdo bude volit parlamentní stranu jde proti svým potomkům.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu, krom KSČM se kterou se nikdo nebaví všechny ostatní strany hrají před námi falešnou hru na pravici a levici. Jen se střídají ve vládnutí a striktně dodržují nepsanou dohodu, že ti co zrovna vládnou se nestarají o lumpárny těch co vládli před nimi. Sice každá strana před volbami slibuje, že vyšetří lumpárny minulé vlády, ale hned po volbách na sliby všichni zapomenou a jede se dál. Proto se také nikdy vládní lumpárny nevyšetřily a že jich bylo. Je nezbytně nutné strany, které tu doposud vládly už konečně poslat při volbách do řiti, jinak není naděje na sebemenší změnu k lepšímu.

   Vymazat
  2. nejen poslat do řiti ale zkonfiskovat straníkům majetek a poslat je na ulici a ty horší ke zdi tak jak v číně je to jednodušší a nevznikají další náklady !!!!!!!!!!!!

   Vymazat
 10. Základní nedostatek:před volbama žádná strana nedokáže veřejně prohlásit s kým po volbách uzavře koalici.Proto ohlupování voliči voélí jak volí.Ve volbách by měli dát podmínku volené staně s kým musí nebo nesmí uzavřít koalici,jinak jejich hlas přejde straně ,kterou mohou dodatečně určit.To by byla mela:

  OdpovědětVymazat
 11. Bakala, Sobotka atd nezklamali.......oni si jenom jako pravi kamosi pomahaji a plivou na otroky co je zivi......sila penez a chamtivost...kombinace ktera je tezko vylecit.....

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.