Reklama

pátek 7. srpna 2015

Vaše mlčení zabíjí děti, volali v Doněcku na misi OBSE

obse7.8.2015 Vaše věc
 
Stovky lidí dnes v Doněcku protestovaly před hotelem, kde je ubytována monitorovací mise OBSE. Demonstranti před vchodem rozlili červenou barvu a naházeli do ní dětské hračky. Většina lidí měla v ruce cedule s nápisem „Vaše mlčení zabíjí děti.“


Nad hlavami lidí byly také transparenty s nápisy, které upozorňovaly na neobjektivitu mezinárodních pozorovatelů a vyjadřovaly nespokojenost s jejich činností. Na místě byli i lidé z Horlivky, kteří si stěžovali na každodenní ostřelování kyjevskou armádou a mlčení OBSE. Lidé mají pocit, že kdyby byla OBSE objektivní, byl by v Donbasu dávno mír. Volání „Hanba vám“ a „Hanba OBSE“ slyšeli i členové mise, kteří v době protestu vycházeli z hotelu. „Tahle mezinárodní mise označila za vandalismus, když jí někdo pomaloval auta. Vidím, že auta jsou již čistá, na rozdíl od jejich svědomí,“ řekl jeden z účastníků protestu. V Donbasu již bylo v tzv. protiteroristické operaci proti tamní domobraně a civilnímu obyvatelstvu zabito 6800 lidí. Z toho bylo 68 dětí, dalších 183 utrpělo zranění.

4 komentáře :

 1. Nic nového pod Sluncem!
  V Terezíně, byla také komise, tehdy komise Červeného kříže ze Švýcarska a nechala se oblafnout.... spíše stranili Třetí říši... a pak vydala zprávu v níž potvrdili, chválili říšské orgány, jak je o Židy kvalitně postaráno.
  Komise OBSE na Ukrajině má zřejmě stejné zadání.
  Jen jiné politické poměry, odstup více jak 70. let. Na trpící Ukrajince nikdo nehledí. Jak je obvyklé!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Možná by se přístup OBSE změnil, kdyby některá z obětí měla americké nebo německé občanství. Omlouvám se obyvatelům Donbasu za cynismus.

   Smazat
 2. Kdo chce vidět, ten vidí. Jak to tak vypadá, OBSE má asi instrukce určité věci nevidět. Samozřejmě podvodná prohlášení, že ruští vojáci hlídají na východě Ukrajiny těžké zbraně - to vyhlásili okamžitě, i když hned snad druhý den i Kyjev prohlásil, že to není pravda.

  OdpovědětSmazat
 3. stačilo by, aby pár členů mise OBSE muselo v Horlivce pár nocí přespat.. snad by pak byli objektivnější

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.