Reklama

pátek 14. srpna 2015

Velký bojovník proti Babišovi, Zemanovi a všem českým buranům prý odchází...a nebo ne?

Josef Provazník 
14. 8. 2015  ePortál

Jméno Pavel Šafr všichni jistě dobře znáte. Před několika měsíci založil Svobodné fórum a ještě před tím působil např. v čele časopisu Reflex nebo Blesk. Jeho kariéra však začala již krátce po převratu, když ve svých 26 letech vedl tehdy poměrně úspěšný Český deník. Před nedávnem se z něj stal z českých novinářů asi nejviditelnější bojovník proti Babišovi. V posledních týdnech zase ostře kritizoval nechuť Čechů k uprchlíkům a své spoluobčany proto s chutí označoval za burany.

Dle znění jeho včerejšího textu se však zdá, že svůj boj Šafr vzdává a stahuje se do ústraní. Už samotný titulek "Rozloučení" navozuje budoucí drama. Šafr hned v úvodu svého emotivního textu píše, že ukončí svoji veřejnou činnost. Důvodem je prý "hluboký smutek ze stavu české společnosti". Konkrétně jmenuje přímou volbu prezidenta a tvrdí, že Miloš Zeman je ostudou České republiky a naprosto prý zničil vazby naší země na civilizovaný svět.Jako druhý důvod, jenž jej vedl k jeho rozhodnutí, jmenuje Šafr zásah policie na Úřadu vlády, po kterém padla vláda premiéra Petra Nečase. V této souvislosti kritizuje zejména činnost státních zástupců, kteří dle jeho mínění nesou hlavní zodpovědnost za likvidaci liberálního státu. Třetím důvodem, proč se Šafr rozhodl stáhnout do ústraní, je působení Andreje Babiše na tuzemské mediální i politické scéně a likvidace svobodných médií.

"Vrcholem absolutního úpadku je destrukce svobodných médií, kterou zorganizoval Andrej Babiš. Jsem hluboce znechucený tím, že Češi nechtějí veřejnou kontrolu moci. Je jim lépe, když média svoji kontrolní roli neplní. Mám moc rád tuhle zemi. Ale chci mít už klid.", napsal v závěru svého osobně laděného textu Šafr.

Zprávu o Šafrově odchodu publikoval např. i server Mediář s tím, že nereaguje na další dotazy a jeho mobilní telefon je vypnutý. Zajímavé ovšem je, že jeho text ze Svobodného fóra krátce po poledni zmizel a místo něj se tam objevuje jakýsi článek o uprchlících. Původní text je možné zobrazit jen díky "web cache". Část z něj přikládáme coby print screen výše. Šafr je známý tím, že snadno podléhá emocím a z fleku by mohl hrát role profesionálních plaček v Národním divadle. Patrně byl tedy jeho dojemný text jen jakýmsi chvilkovým úletem a snahou zajistit si nesmrtelnost.

Nyní Pavel čeká, že jej budeme prosit na kolenou, aby se vrátil. On je přece jediný slušný člověk mezi námi burany. On jediný vidí, co nám buranům zůstává vzhledem k našemu primitivnímu myšlení utajeno. Tak dobrá, udělejme mu radost a přistupme na jeho hru: Nuže, Pavlíku, prosím, vrať se! Bez tebe nelze zlosyna Babiše nikdy porazit. Stejně tak přece nemůžeš nechat ve štychu chudáky uprchlíky. Ti primitivní Češi je jistě hodlají rozsekat na maso. Zachraň nás, zapřísaháme tě! Dostatečně jsme si tě nevážili. Až nyní, když už jsi odešel, jsme zjistili, co v tobě ztrácíme. Vzlyk, fňuk. vzlyk, fňuk....

PS: Pavle, slíbil jsem vám na Facebooku nedávno, že jako tedy do smrti dobrý, ale to byl samozřejmě jen žert. Vám i dalším mediálním "moralistům ve zbrani", jako je Fendrych, Macháček, Palata či Tabery, se není možné přestat vysmívat. Za své nehorázné skutky prováděné v posledním čtvrtstoletí je výsměch to nejmenší, co si zasloužíte...

27 komentářů :

 1. Pokud odchází opravdu, tak ať se už hlavně nevrací, protože právě on a jemu podobní jsou ostudou českého národa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A škodíme si i sami (převzato):

   ředstavte si, přátelé..... v Roudnici mají cikáni odpoledne vstup na koupaliště zdarma, ostatní lidé musí zaplatit.....Cikánů jezdí plný autobus. Viděla jsem to na vlastní oči....

   Smazat
  2. On a jemu podobní jsou ostudou českého národa?A vy A.13:21,.vy jste asi obdivovatel toho,co sedí nejčko na Hradě,nééé?Pravda,sluha Véé Véé Pu Tina s dikátorskými sklony má k tomu ještě všichny novináře za žumpu,že? Ale k článku,ten "zdroj"co psal článek a p.Dvořák bleskurychle vystavil,jen dokládá co říká a píše Šafr o stavu ve společnosti.Tak to u nás chodí,obyčejný český buran pravicového smýšlení napíše zlolajný ostouzející článek a diskutující to svinstvo akceptuje a ještě si přisadí.Těm starým dědků se člověk nediví,ale když ty nesmysle a leckdy výmysle šíří mladí,jak ten"zdroj"to fakt není níc dobrého.Nazdar a zdravím Horňáka.

   Smazat
  3. Ty obdivovateli tohoto trotla o kterém se píše, nauč se alespoň gramatiku, je to hrůza to po tobě číst, ten tvůj blitek. Zalez si na Bakalo-Burešo servery a tam můžeš naplákat mezi ostatními zoufalci, jako jsi ty vidláku sám.

   Smazat
 2. Kdyby náhodou dostal rozum,ať se ozve.
  Z novinářů největší řiťolezec Američanům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To opravdu myslíte vážně, 13:21 ? Že by tento ( nevím jak ho nazvat ) dostal rozum? Nikdy ho neměl a nikdy ho nedostane. Jen prezentuje velkou část lidí, kteří se za peníze nechají koupit. Jó dolárek nesmrdí nuikomu. I ta pouliční pracovnice, která jede za prachy má svou mez a úctu, kterou nikdy nepřekročí. V těchto plátcích existuje skupina lidí, kteří daleko překročili svou mez a raději si vážím té veřejné pracovnice, než těchto lidí. Bohužel v těchto plátcích je jich většina. " Je mi z nich nablití, velebnosti".

   Smazat
  2. Anonymní 14:12
   Myslel jsem to v nadsázce,když nedostal rozum doposud,na stáří těžko.Těch novin prošel víc,pokaždé musel odejít,pro neschopnost.
   ,je nepochopitelné,že ho museli vždy někde zaměstnat,to dokládá,že to opravdu tlačil strýček sam..

   Smazat
  3. Souhlas 14:27. Mám za to, že to tak opravdu je. Současně když si uvědomíme , kdo je majitelem Reflexu a dalších sedmi časopisů( stejný majitel). tak se ani nedivím, že táhnou do kytek. Teď je otázka komu "lepí". Zda těmto prodejným pisálkům, nebo už i jejím vlastníkům. Při těch změnách, jak píše kolega " shora " bych se ani nedivil.
   A v tom případě " jen houšť a větší kapky". Ať se očistí tento stát od takových sraček.

   Smazat
 3. Streýček Sam nerad investuje marně. Pokud Šafr odchází, bude jistě pověřen jinými úkoly.

  OdpovědětSmazat
 4. Američani ten lidský hnůj musí vyměnit,protože jejich věc zesměšnili a stala se s toho lidová zábava.A tak dopadli a dopadnou všichni kolaboranti.

  OdpovědětSmazat
 5. Hlavně když neodchází do ilegality. Takhle můžou Babiš, Bradáčová i Zeman spát klidně (jednotlivě, ovšem).

  Velkokněz Ratata

  OdpovědětSmazat
 6. Cože? Respekt a Blesk? No to jsou sakra písanky. To jsou sakra media! Články o tom,která celebrita má rakovinu nebo dluhy, kdo má dítě s jinou a podobně... za něco takovýho bych se styděl do morku kostí. Nikdy by mi nikdo nesměl připomenout že jsem pracoval pro bulvár - zvlášť pak českej bulvár - ten je nejubožejší - asi bych si změnil kvůli tomu identitu. Ano - tam všude sedí ti praví polistopadoví protekční mediální burani.

  OdpovědětSmazat
 7. Super ksindl Šafr ať táhne k čertu. Z novinaři udělali podobní darebáci žumpu a slovo novinář je dnes synonymem pro prodejnou děvku a lháře.
  Presstitutka je označením, které nejvýstižněji vyjadřuje morální charakter těchto deprivantů a psychopatů. Ale na Šafra se nesmí zapomenout ! Po změnách, které se blíží, je nutno takové zločince potrestat, ale především zabránit, aby už nikdy nemohli manipulovat informacemi a tedy i lidmi a škodit tak celé společnosti !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlastenka


   Relfex jsem kupovávala od jeho založení (už delší čas to nedělám, protože je to škoda peněz), ale jak koukám, Šafr udělal sakra názorové přemety.

   Nějak si nevzpomínám, že by byl nějakým velkým obdivovatelem Havla a multi-kulti.
   Nejspíš zjistil, že s nějakým obyčejným většinovým názorem to nikam nedotáhne.

   Konjunkturalista par excellence!

   Smazat
  2. Ano A 15:03. Na tyto sviňáky se při účtování nesmí zapomenout! Proto velebím každého, kdo si dnes dává tu práci, že spolehlivě zaznamenává tyto dobytky, včetně jejich "zásluh". Jsem proti seznamům, ale v tomto případě jim tleskám, protože lidská paměť je krátká. A je třeba, aby ti, kteří budou za svoji činnost jednou dostávat ceny, byly před jejich předání seznámeni s tím, co tady napáchali. Každý zločinec totiž má tendenci se zbavovat či zlehčovat svoje zločiny. Takže vzhůru do toho. A čím přesnější, tím lepší.

   Smazat
 8. dobří holubi se vracejí! .......Ale tohle nebude dobrýho holub........

  OdpovědětSmazat
 9. Kéž by Vás, kteří odcházíte bylo co nejvíc a to se týká i ČT včele s gen.ředitelem.

  OdpovědětSmazat
 10. Kéž by Vás, kteří odcházíte bylo co nejvíc a to se týká i ČT včele s gen.ředitelem.

  OdpovědětSmazat
 11. Vlastenka  Včera bylo pozdě.
  Šafr je obyčejný pokrytec, který si tou svou příkladnou loajalitou k USA, Bruselu a multi-kulti chtěl vysloužit nějaké koryto.
  Nevyšlo to.Naštěstí.
  A jelikož ho nejspíš i lidi na ulici posílali, s ohledem na jeho velkou popularitu, do pr...., správně usoudil, že je čas se stáhnout.
  Jen aby mu to vydrželo.))))

  OdpovědětSmazat
 12. Šafr se prostě vožral, no :)
  Pavel Šafr: Slova o odchodu byla unáhlená
  http://www.mediaguru.cz/2015/08/pavel-safr-slova-o-odchodu-byla-unahlena/#.Vc3rVvmyvhU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také mě to napadlo, vožral se, dostal splín, jak ho nikdo nemá rád a nechápe, no. Myslím že závěr článku pana Provazníka je ten správný postoj: "Za své nehorázné skutky prováděné v posledním čtvrtstoletí je výsměch to nejmenší, co si zasloužíte... " To pro případ, až zase bude ten tajtrdlík předvádět své "Búú, uhúúú, bééé, škyt, vzlyk, fňuk,...."

   Smazat
 13. Nezbývá nám už nic jiného, než mu dát sbohem_a_šáteček. Bez zármutku, ba s radostí. Bylo toho dost ...

  OdpovědětSmazat
 14. Ono to nebude tak jednoduché, jemu asi už hrabe delší dobu, protože se ten jeho fb v tomto týdnu ztratil několikrát, včera tam bylo asi 3x, že sorry, ale je tam nějaký problém a totéž bylo koncem minulého týdne a začátkem tohoto, takže tam asi probíhají nějaké líté boje v tom svobodném fóru, ještě před pár dny si chválil, že tam přišla nějaká posila, už nevím kdo to byl, jakýsi pravdoláskař, takže to, že by mu najednou ruplo v bedně je takřka nemožné. Spíše si takhle vydupal nějakou lepší pozici a finanční ohodnocení. Taky to mohlo být proto, aby tam lidi začali klikat a zůstali věrní, když zjistili, jak je to kvalitní web. Ale spíš to byla jeho sólová akce, kolik lidí bude bědovat, takže má výhodnější vyjednávací pozici.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem dost nad věcí ale takovvý hulvátský blb se jen tak nenajde.A že je k tomu proamíkovský Trollánek,placený Schapirem,to snad každý ví z f.

   Smazat
  2. Stačí si jen přečíst kde byl Reflex a Blesk, to mluví za vše a více není třeba. Jedno slovo to vystihuje "žumpa".

   Smazat
 15. Doufejme že z něj bude politický emigrant... A Štětinu ať si vezme s sebou ...

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.