Reklama

čtvrtek 27. srpna 2015

Vymyká se to americké elitě z rukou? Trump je v čele, ale Sanders roste, zatímco „naděje“ Hillary byly v New Hapshire rozdrceny

Tyler Durden
27. 8. 2015   AC24

Ohromujících 78% Demokratů v New Hampshire podle posledních průzkumů pohlíží na Bernie Sanderse příznivě. Jak hlásí The Hill, na Hillary Clinton pohlíželo příznivě takovéto procento v dubnu, ale už mezi Demokraty spadla o 15 procentních bodů. S tím, že Sanders předběhl Clintonovou s 44 procenty oproti 37 procentům (když vicepresident Joe Biden získal 9%) a podpora Trumpa mezi Republikány je na 35%, takže to vypadá, že se prozatím sériové lhářství Oligarchii nevyplácí …
Jak hlásí The Hill:

Republikánský presidentský kandidát v čele Donald Trump dominoval u davů v republikánském poli v časně hlasujícím státě New Hampshier, když si podle nového průzkumu urval 24% vedení před svým nejbližším rivalem.

Trumpa v tomto státě v primárkách podpořilo 35 procent republikánských voličů a následoval ho guvernér Ohia John Kasich (11 procent) a podnikatelka Carly Fiorina (10 procent), uvádí průzkum zveřejněný v úterý levicovým Public Policy Polling.

Bývalý floridský guvernér Jeb Bush a wisconsinský guvernér Scott Walker dostali každý po 7 procentech následováni penzionovaným neurochirurgem Benem Carsonem s 6 procenty.

Guvernér New Jersey Chris Christie, texaský senátor Ted Cruz a floridský senátor Marco Rubio mají každý po 4 procentech, zatímco senátor z Kentucky Rand Paul spadl na 3 procenta.

Nový průzkum zjistil propad podpory u několika kandidátů včetně výrazného propadu u Walkera (17 procent), který také podobně zažil, že mu Trump nedávno urval jeho vedení v Iowě, v dalším brzy hlasujícím státě.

Bush si to s Trumpem minulý týden rozdal v New Hampshier, načež poslední zaznamenaná čísla ukázala, že jen 38 voličů primárek má příznivý názor na Bushe, v porovnání s 41 procenty s negativním.

Na straně Demokratů předběhl senátor Bernie Sanders (I-Vt.) dlouhodobě v čele umístěnou Hillary Clinton o 7 procent s 42 procenty oproti jejím 35 procentům.

Je to stejný rozdíl jako v jiném průzkumu v tomto státě počátkem tohoto měsíce. Skoro osm z 10 Demokratů v New Hampshire, tj. 78 procent, pohlíželo v posledním průzkumu příznivě na Sanderse.

Na Clintonovou pohlíželo toto procento příznivě v dubnu, ale mezi Demokraty doteď spadla o 15 procent.

Zatímco Clintonová vede s 51 procenty ku 34 procentům mezi seniory, má Sanders náskok 45 procent ku 29 mezi všemi pod 65 lety, tvrdí průzkum. Ti dva jsou si blízcí ideologicky.

* * *

Možná právě z toho je akciovým trhům tak nevolno? Buď socialistické peklo, nebo úpadek tyranie dolaru? Vyberte si.

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: zerohedge.com

2 komentáře :

 1. Trump je lump. A hulvát- ale dobře vidí svět a myslí mu to, je prachatej dostatečně na to, aby se nemusel před pracháčema hrbit a poslouchat je, jako to dělal Obama -v podstatě nýmand odnikundes posloužil jako maňásek k rozesrání světa. Tak a teď co? Co s tím? Po evropě lítají běženci, a evropa předloží účty hlavně USA - tak to bude docela zábavný, jak budou zase v jiném pimprlovém divadle, než bylo to se sankcemi proti Rusku ,předvádět dohody nad možnými nápravami poměrů, a lítat na konference sem a tam. Trump nevypadá na to, že by slintal po pocitu, že je pánem všeho tvorstva na zemi, ve vzduchu i ve vodě, asi by měl rád klid, je to docela hulvát, nazývá věci pravými jmény a nesnaží se moc o korektnost před mediálními šašky. Ty má na háku. Na to by lidi mohli slyšet. My jsme se taky brzo přežrali žvástů o demokracii a svobodě, a získali jsme alergii na fialová sáčka a kravatky, a kufříky s lejstry, v nichž byly toliko podvody non plus ultra. Zamaskované americkým šklebem a žoviálními žvásty. Teď už se naši nafučenci skoro bojí nosit sáčko a kravatku. Jak jsou všichni blbí - tak blbí.Sami si poserou všechno, pak čumí a rádi by ze sraček ven, jenže když stojíš uprostřed močálu, asi tak dva metry od břehu na všechny světový strany, jak ven? Musíš do tý břečky šlápnout a nabrat si plný boty smradu, a taky můžeš skončit na dně toho. To se nikomu nechce, tak každej raděj stojí na fleku, nadává na smrad a čeká až zahřmí?

  OdpovědětVymazat
 2. Nedelejte si iluze, ze nastoupi nejaky cestny prezident.Kazdy prezident
  musel poslouchat ty, kteri ridi v USA finance,media,armadu, kulturu
  Zajimava skutecnost - Trump nedavno provdal svoji poloceskou Ivanku za americkeho Zida a Clintonova jejich hyckanou Chelsea
  take za americkeho Zida.
  Jak je videt dochazi k upevnovani svetovlady i pres rodiny.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.