Reklama

pondělí 10. srpna 2015

Výzva Českého mírového fóra k řešení problému ilegální imigrace

10. 8. 2015    
ČMF vyzývá všechny politické strany a politická i občanská hnutí, napříč politickým spektrem ke spolupráci a k urychlenému aktuálnímu řešení nelegální imigrace do České republiky.
ČMF předkládá tyto návrhy řešení:

1. Okamžitě povolat na hranice České republiky vojáky a policisty a zabránit tak nekontrolovatelnému a protiprávnímu přílivu nelegálních imigrantů do naší země.

2. Okamžité projevení jasného politického stanoviska české vlády k zastavení vojenských intervencí USA a jejich "koalic ochotných" na Blízkém východě a v Africe.

3. Na základě co nejširšího konsensu je naprosto nezbytné urychlené řešení role České republiky na evropské i světové scéně a v mezinárodních organizacích.

Ozbrojené útoky na Irák a Libyi jakož i všestranná podpora tzv. rebelů v Sýrii způsobily rozvrat fungujících států, uvrhly celé regiony do naprostého chaosu a záměrně tím otevřely prostor pro vojenskou ofenzívu fanatického džihádu. Nastala přesně ta situace, před kterou od samého počátku varovali čeští i zahraniční odpůrci intervence NATO. Je zcela nepřijatelné, aby jedni v naprostém rozporu s mezinárodním právem vedli války, ničili země a zaznamenávali přitom miliardové zisky, zatímco druzí se musí jménem pseudohumanity potýkat s následky této šílené destrukce.

Podle oficiálních údajů, poskytnutých Ministerstvem vnitra, registruje Policie ČR každý den více než padesát nelegálních imigrantů na našem území. Kolik jich ale neregistruje? Počet uprchlíků stoupá každým dnem a každým dnem se zvyšuje hrozba, že přesáhne únosnou míru pro reálné řešení celé situace bezpečnostními orgány naší země. Přesáhne – li totiž počet imigrantů 5% populace, je již situace nevratná. 

Současná imigrace do Evropy, která nese známky cílené a řízené organizovanosti, s sebou přináší nekalkulovatelná politická a bezpečnostní rizika a naopak zcela předvídatelné sociální problémy. Navíc je dle posledních informací avizováno, že máme očekávat milion a půl uprchlíků z Ukrajiny. Nejde o empatii nebo naopak xenofobii vůči lidem v nouzi, ale o skutečnost, že se Evropská unie nechala instrumentalizovat ve prospěch geostrategických cílů USA a bývalých koloniálních mocností Francie a Velké Británie. Nyní za podporu této politiky, která rozvrací celou Evropu a tím i naši zemi, nebo alespoň za tichý souhlas platíme daň.

V prvé řadě je nutné pojmenovat a odstranit příčiny krize, nikoliv trpně snášet její důsledky až do další katastrofy, a proto České mírové fórum vyzývá všechny politické strany a politická i občanská hnutí k celonárodní diskuzi a sjednocení ke společnému postupu při hledání racionálního a efektivního řešení problému.

Vladimíra Levá Vítová, předsedkyně
Petr Schnur, místopředseda
Ivan Müller, místopředseda

cmf@centrum.cz                                                                                           

64 komentářů :

 1. Změnit vládu, ihned vystoupit z EU a NATO, začít spolupracovat se státy BRICS, upevnit naší státní suverenitu a ostrahu našich hraníc.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To by nebylo tak jednoduché a spíš bychom se dočkali rychlého obsazení tanky NATO i bez zvacího dopisu. Když už nás západ jednou ukořistil a udělal si z nás dojnou kolonii, tak už nás jen tak lehce nepustí.

   Smazat
  2. S vyjádřenými názory souhlasím.

   Výzva ... nepozbude významu jen v případě, že se ostatní budou obtěžovat s iniciátory diskutovat a ne jen jako, jako by to udělal ten zmíněný ozubený zločinec. Příležitostí bylo už více, ale ztroskotalo to na ovčanství.

   Myslím, že na vzniku Výzvy ... má svůj podíl MUDr. Ivan David.

   Smazat
  3. Nasadit okamžitě předsedu KSČM soudruha Filipa, ale vždyť oni nic nedělají... není on soudruh Filip cizokrajného původu? Skoro to budí dojem, že komunisti jsou stádo volů, které řídí někdo, kdo někomu slouží. Proto asi odstranili posledního komunistu, pana Grebeníčka.

   Smazat
  4. Na hloupou EU čeká americký teror v podobě TTIP, nikoliv BRICS

   Smazat
  5. BRICS nebude na EU čeká americká TTIP, aby implementovala americké zákony a americkou legislativu k nám, ostatní dotvoří afričtí kalašnikovci.Západ se potopí sám sebedestrukcí za pomoci těchto individuí a potápějící se USA.

   Smazat
 2. Ozubená pleš s tímto návrhem na řešení problému bude těžko souhlasit . V Bruselu by ho za to po hlavičce nepohladili . A to by zřejmě nepřežil .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejen v Brůselu, ale hlavně z USA!!!

   Smazat
 3. Co si myslí ozubená pleš, není podstatné, ale důležité je, sjednotit se aspoň natolik, aby sluhové EU neměli u nás šanci!!!!

  OdpovědětSmazat
 4. Že by moje konspirační fabulace byla reálná?

  OdpovědětSmazat
 5. Souhlasím,je třeba urychleně podniknout rázné kroky proti nechtěné migraci a též vyhnat z republiky všechny nepřátelské neziskovky,působících u nás jako pátá kolona.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Migrace samopalníků a machometánů do spolku, co si říká EU je chtěná a zle to pro místní obyvatele dopadne.

   Smazat
 6. Premiér který toto dovolil je zvolen za ČSSD. Kdo volí ČSSD, je debil a jako Standa Gross, myslím to upřímně!!! Debilové volí ČSSD i na Ostravsku a výsledek je, prodané byty horníků. Patří vám to dementil!!

  OdpovědětSmazat
 7. Takovou bezcitnost bych od komunisticke zbere necekal. Jeste donedavna cernousky podporovali a hostili.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máš pravdu bratře, vytvoříme si Eurochazaristan a debilové na nás budou zadarmo pracovat.

   Smazat
 8. Bóže můj,náckové strany Národní demokracie předsedající v ČMF? No,když komunisti dřepi v parlamentu a i v Bruselu,proč néééé,že?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Těch hovad se štítí i Úsvit.

   Smazat
  2. Nazývejme tedy věci pravými jmény. V evropském kontextu je nacismus přece to, když se hlásalo, že jeden národ je nadřazený jiným národům, které mu musí sloužit. A to přece na české politické scéně nikdo nedělá.

   Smazat
  3. Máte něco konkrétního proti proklamovaným bodům? Mě osobně více zajímá, zda uvedená stana skutečně hájí naše národní zájmy než nálepky jaké jí přidělují placení presstituti.

   Smazat
  4. Chybí ještě postavit islám mimo zákon a zakázat ho stejně jako fašismus. Nejde o náboženství, ale o ideologii, která je neslučitelná s životem u nás.

   Smazat
 9. Sranda byla, když jsem se koukal na video vystoupení Okamury na srazu Národní demokracie. Nejdříve mluvil Okamura a mluvil celkem rozumně, jak je potřeba neprovokovat, potom Aleš Brychta také v pořádku a potom vystoupil Adam Bartoš a komické bylo jak kouká na zem kde ležel provaz a potom do davu do jednoho místa a čekal na povolení, aby mohl zdvihnout smyčku a začít vyhrožovat oběšením zrádců. Prostě je to sranda sledovat, jak čeká na povel a do toho naivní Okamura, který netuší, co je za komickou figuru a jakého soupeře proti sobě má. Vyjebali s ním jako s Bártou, proto jsem jej prozřetelně nevolil. Co je to za blba který přijde na akci, tam vykládá jak je potřeba nezavdat příčinu a nakonec akce placený provokatér Pepek Vyskoč vytáhne provaz se smyčkou. Tohle to mu lichváři omlátí o hubu, kdy se jim zachce. Ať neleze Okamura do politiky, neví, vocogou a co je to za svině, které proti němu stojí! Kdyby ANO nedostalo dostatek hlasů, tak už nám vládnul Kalousek se Sobotkou a ne naopak. Kalousek s poskokem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlavně, že vy víte vocogou. Politik, který chce skutečně něco změnit, potřebuje silnou podporu od lidí zdola, podobně jako Putin. Pokud ji má, může se postavit i těm, kteří mají moc. Proti zájmům většiny lidí stojí pouze politici levicových i pravicových stran placených zbohatlickou oligarchii a pak jejich koupení poskoci v tisku a tzv. šašci v televizi nazývaní umělci a určitá část pomatené inteligence, viz Kohout. Ani s podporou policie a vojáků si nemohou být jistí, protože ti si často myslí totéž, co většina jejich spoluobčanů. Pokud se ale budeme hádat, zda za současnou situaci může tzv. pravice, která není skutečnou pravicí a neháhí národní zájmy, totéž lze ještě více říci o levici, pak se těch pár zbohatlíků společně s jejich poskoky, bude jen dobře bavit, jak se jim vše daří.

   Smazat
 10. je potřeba učinit dva kroky

  1. - obnovit Socialismus

  2. - deportovat muslimy

  OdpovědětSmazat
 11. Již je POZDĚ https://www.youtube.com/watch?v=uOUqYs69EwU http://pravyprostor.cz/jak-znicit-narod-neomarxismus-nam-dava-navod/ http://pravyprostor.cz/slunickova-schizofrenie-aneb-neni-levice-jako-levice/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. prosímvás, a co je to ten neomatrixsta?

   Smazat
  2. Vlastenka


   Teď vidím, že nás zaujal ten samý článek.

   Anonyme


   Přečtěte si to a blbě se neptejte.
   Pokud ani pak nepochopíte, je to marné!

   Smazat
  3. to jako číst něco od pravičáků? ... si radši vpálím kulku do spánku

   Smazat
  4. Darwinova cena čeká právě na Vás!

   Smazat
  5. dám si jí hned vedle Marvinovy

   Smazat
  6. Vlastenka   Inteligentní člověk nepátrá po tom, kdo to napsal, ale co je obsahem.
   Na rozdíl od vás čtu jak od levičáků, tak od pravičáků.
   Pokud se pohybujete jen na jedné straně spektra, hrozí nutně absolutní ztráta objektivity.

   Nemusím Macka, ale přesto si ho ráda přečtu. Není to blbec a mívá často pravdu. Osobní antipatie neberu v potaz.
   Ale týpci jako Veselý nebo Krystlík jsou jen ztrátou času - přičemž ten první je fanatický multikulturalista a neomarxista, druhý sudetský fašoun...
   Fanatiky tedy vynechávám.

   Smazat
  7. server pravyprostor.cz je pro mě asi tak lákavý titul jako Mein Kampf nebo Korán ... když jsme u té širokospektrální obsahovosti

   Smazat
 12. Konečně jasně stanovené požadavky k problému,který se musí stát vlastním každému z nás....samozřejmě,že zodpovědných a dobře honorovaných státních zaměstnanců všech stupňů včetně předsedy parlamentu,vlády a presidenta republiky se budou ptát paskřivci Vondra a spol.:"a víte vy vůbec proti čemu se to stavíte pane XY?.....Buďme v klidu,jednou to přijít muselo a vše je řešitelné.....oni se s námi taky neserou,tak proč bychom my měli ?!

  OdpovědětSmazat
 13. Vlastenka
  ...."Jedním z hlavních nástrojů neomarxismu je tzv. kritická teorie. Jedná se v podstatě o destruktivní kritiku všech hlavních prvků západní kultury včetně křesťanství, autority, morálky, hierarchického uspořádání, vlastenectví, tradice, kapitalismu, loajality, sexuálních zábran, dědictví, konzervatismu, národního uvědomění, atd. Takže když někdo bude plakat na dím, proč hodnoty upadají, ať zrak obrátí tímto směrem…

  Podle Adorna je potřeba děti ve školách formovat k odmítnutí sociálních a mravních přesvědčení svých rodičů jako rasistických, sexistických a homofobních. Děti mají přijmout „novou“ morálku. Adorno prohlašoval, že pro děti není podstatné, aby se na školách naučily faktům, ale aby si zformovaly ty „správné“ postoje.

  Vliv Frankfurtské školy byl postupný. Nejprve filosofové neomarxismu vydávali knihy, pak své myšlenky šířili na vysokých školách, kde získali přívržence z řad levicových studentů. Krůček za krůčkem. V 60. letech přišla éra hippies, v té době byl vůdčí osobností neomarxismu filosof Marcuse. Ten prezentoval myšlenku odmítnutí kulturního řádu a vytvoření „nového světa“ polymorfní zvrácenosti. Když v roce 1968 v Paříži revoltovali studenti, nesli transparenty s nápisem: „Marx, Mao a Marcuse“.

  Aby současní revolucionáři mohli vytvořit „nový národ“, musí národu vzít jeho paměť. Zničit jim jejich knihy, jejich vzdělanost, jejich historii. A někdo jiný jim napíše jiné knihy, dá jinou vzdělanost a vymyslí jinou historii. Národ pak zvolna začne zapomínat, čím je a čím byl."  http://pravyprostor.cz/jak-znicit-narod-neomarxismus-nam-dava-navod/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. takže něco jako v americe likvidace indiánů

   Smazat
  2. Ano, Vlastenko, USA zahraniční politika je typickou ukázkou neomarxismu ovládanému globální elitou v praxi a názornou ukázkou toho, jak marxistické hnutí dalo vzniknout psychopatické globální elitě...:-):-) Všichni, kteří se tady hádáte, zda je současná situace způsobena politikou levicových nebo pravicových stran, jste jen za užitečné idioty.

   Smazat
  3. Marx by byl asi polichocen, že se k popisu předmětu jeho kritiky používá jeho jméno. Orwell by mu to vysvětlil a zároveň nevysvětlil, což by oba pochopili a zároveň nepochopili.

   Smazat
  4. Pak by si dali pár piv a zároveň nedali, načež by se posrali a zároveň neposrali.

   Smazat
  5. Všechno, co je v dnešním kapitalismu hnusné (a je toho dost), je v očích konzervativců neomerxismem. Oni nejsou schopni se kritickz podívat na systém, který z lidí vlky činí. Neomarxiskus, to je dnešní nadávka všech myšlení neschopných lidí, pravicového stáda. S Marxem toho má společného pramálo-

   Smazat
  6. Vlastenka


   Nikoliv - s pravicí nemá neomarxismus skutečně nic společného.
   Kolega nahoře trefil do černého - současný neomarxismus přichází od problblých neoconů z USA a přináší do Evropy zvrácenou doktrínu pol.korektnosti a multi-kulti.

   Pravici představuje americký konzervatismus.

   Smazat
  7. pravicová politika - v jakékoliv podobě - je ten nejhorší ze sebeklamů

   Smazat
 14. Řekl bych že tzv. neomarxismus nemá s původním marxismem moc společného. Tzv. neomarxismus (spíš nemarxismus) je ideologie politických proudů, které se prezentují jako postmarxistické levicové, v podstatě ale jde o liberální systémové strany, které v politické praxi podporují neoliberální (prokorporátní, prooloigarchickou) agendu a nemají nic společného ani s marxismem ani s tradiční levicí jako takovou. Konkrétně tzv. "sociální demokracie" podporují války, fašismus, privatizace, dluhové hospodaření, migraci...

  OdpovědětSmazat
 15. Euroblbouni, když sami neumíte myslet, opisujte třebas od Ameriky, resp. U.S.A. a jejich báječnému přístupu k prchajícím Kubáncům z ostrova svobody Cuby na Floridu, kdy tuzv. "mokré nohy" Kubánce nekompromisně vraceli američtí demokraté a bojovníci za svobodu do náruče Fidelovi. Prostě vy všichni levičáci jste opravdu úchylní jako teplouši nebo ovcomrdi, nasycený dav dalších nevzdělanců spokojeně přežvykuje své vepřoknedlozelo a ani ho nenapadne na vás vzít zahnojené vidle a hnát vás tam kam patříte, do rekta.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ti Euroblbouni neopisují, ale poslouchají příkazy USA, proto jsme tam ,kde jsme. Kdyby opisovali od USA, musela by celá EU dávno vzít vidle a hnát americké elity tam, kam patří. Fascinující je, jak místní tzv. pravičáci hlásící se ke kapitalistickým hodnotám USA, které umožnily zbohatnutí a dosazení k moci psychopatům, jež nyní ve svém zájmu a pro svůj prospěch ovládají a rozvracejí svět, v zoufalé snaze obhájit neobhajitelné tzv. pravicové hodnoty, budou nyní tvrdit, že EU a USA jsou komunistickými projekty. Zábavné.

   Smazat
  2. Jednomu procentu a jejich poskokům se daří dělit lidi.Pravo-levě,národnostně,vzdělanostně.Pokud by něco "hrozilo jejich zájmům"vymyslí nové dělítko.Co se už konečně domluvit na univerzálních hodnotách koexistence nás "dole".Vytvořit většinu a dát to politikům na vědomí volbami nebo vidlemi! Když čtu vaše názory,vím,že je to možné,ubrat emoce a začít těmi hodnotami,pro které jsme ochotni jít i do ulic,nejen zde plkat-ale až po prázdninách.Udělejme vládě raději horký podzim! Dávám první tip,vzkazy vládě."Podporujte naše rodiny s dětmi,ty nás i vás budou živit-nebo jen nás a vy budete emigranti!"Škoda,že NR nemá možnost hlasování a vytvoření žebříčku našich společných hodnot na NR.Tak aspoň zkusme ty hodnoty vyjmenovat.

   Smazat
  3. Vlastenka   Tak podle vás neexistuje pravice a levice?
   Co je tohle za blbost?!
   Kdo podle vás tahá další imigranty do severských zemí?
   Pravice snad?
   SOCANI!
   Proto Breivik s takovou nenávistí (v kontextu k naší dnešní situaci, v níž seveřané žijí leta, vcelku pochopitelnou) vystřílel potomstvo těchto politických parazitů.
   Imigranti sloužili těmto levičákům, kteří by jinak zřejmě ve volbách neměli příliš šancí, jako volební potenciál. Taková špajzka.

   Totéž se děje u nás.
   Sobotka, Zaorálek, Dientsbier jsou typickými představiteli této politiky.
   Lidovci přitakávají Bruseli a jsou uvědomělí, na voliče to zase hrají na druhou stranu.
   A Babiš lavíruje jako klasický týpek bez názoru.
   Jednou řeční o nebezpečí imigrace, podruhé horuje pro přijímání imigrantů.
   Pro jistotu má ve straně i havloidy - Zlatušku, Komárka a Krnáčovou (zřejmě má dojem, že takto pokryje i pražskou kavárnu).
   Krnáčová to vzala z gruntu a vyrazí dokonce do teplého průvodu.
   A to jsem si myslela, že nic horšího nežli Hudeček nemůže přijít.

   Smazat
  4. Miroslav Povolný
   Myslím, že těch, kdo sdílejí váš pocit, je hodně, zcela jistě nás přibývá. Vidíme stále zřetelněji, že politici lidem naslouchají jen v předvolebním boji, po zvolení si zvýší platy a odměny a jsou hluší a slepí. Stanou se z nich tajtrlíci, kteří buďto se stávajícím stavem světa kolaborují, nebo se z nich stávají profesionální opozičníci, herci pro své stranické publikum a fanoušky, předáci, spokojení se svým bydlem, žárlivě střeží svá ideologická hájemství a ODLIŠNOSTI, neschopni a hlavně neochotni udělat krůček ke hledání spojenců, bez kterých se ale žádná politická změna nedá uskutečnit.
   V celém našem politickém spektru není jediná politická strana, která by byla schopna nabídnout konkrétní ucelený program pro udržitelnou budoucnost, nebo alespoň reálný postup, jak se vypořádat s největšími zlořády našeho systému, jak jsou lidmi pociťovány a přitom mají jasné příčiny a logické důsledky.
   Vezměme si třeba tuto výzvu. Při poctivém hledání v ní není bod, včetně komentáře, ke kterému by bylo možno mít logické námitky zleva-zprava. Těžko lze pochybovat o tom, jak by o těchto otázkách dopadlo referendum, stejně jako o tom, že autoři výzvy u našich parlamentních stran nepochodí. Udělejme si takové malé referendum sami pro sebe.
   -Jste pro, aby naši vojáci byli okamžitě staženi ze všech vojenských misí mimo území EU a využití vojska jinak než k obraně bylo postaveno mimo zákon?
   -Jste pro, aby naše vláda bezodkladně zahájila kroky k získání statutu neutrálního státu?
   -Jste pro, aby naše vláda v mezinárodní politice zastávala stanovisko, že vojenská agrese, zabíjení civilního obyvatelstva ve válce s cílem svrhnout vládu nezávislé země je válečný zločin, který by měl být stíhán mezinárodní jurisdikcí?
   -Jste pro, aby se naše vláda angažovala v úsilí o zákaz vývoje, výroby a obchodu se zbraněmi pro válku a vyloučení války k řešení mezinárodních sporů?
   -Jste pro, aby byla obnovena zákonná povinnost práceschopného občana živit se z plodů vlastní práce a povinnost státu smysluplnou placenou práci, namísto podpory v nezaměstnanosti, všem občanům zajistit?
   -Jste pro, aby byla právně vyloučena možnost zbavit občana z jakýchkoli důvodů střechy nad hlavou, bytu a možnosti základní hygieny?
   -Jste pro, aby bylo uzákoněno, že nezaviněná insolventnost klienta je výlučným podnikatelským rizikem banky, poskytující hypotéku a pokud občan prokáže, že nikoli ze zanedbání, nebo nevůle se dostane do situace nesolventnosti dostát svým sesmlouvaným finančním závazkům, není jej možno postihovat jakoukoli finanční sankcí, nebo exekucí majetku.
   -Jste pro, aby každému občanu Česka, bez ohledu na věk, sociální postavení, zdravotní handicap byla garantována dostupnost stravy, bydlení, zdravotní péče, základní vzdělání a rovný přístup k dosažitelnému vyššímu vzdělání pro které prokáže způsobilost?
   -Jste pro, aby podmínkou zastávání jakékoli funkce ve státní správě a zastupitelských orgánech byla krom úspěchu ve volbách také předepsaná odborná kvalifikace, jako pro každé vysoce kvalifikované zaměstnání?
   -Jste pro, aby zastupitelský volební systém zahrnoval reálnou možnost kontroly volených zástupců, včetně možnosti odvolání?
   -Jste pro, aby byla podstatně rozšířena možnost přímé volby zastupitelů a podstatně usnadněna možnost a rozšířen okruh rozhodnutí, pro která vláda musí, nebo může vyhlásit referendum?
   -Jste pro, aby do okruhu volených zástupců byli zahrnuti soudci?
   -Jste pro, aby do okruhu přímo volených demokratických orgánů byla zahrnuta televizní rada, s možností odvolání?
   -Jste pro, aby byl uzákoněn zákaz vsouvání propagačních šotů do televizních programů?
   -Jste pro, aby byla založena jedna státní banka, která by byla schopna konkurovat všem ostatním soukromým bankám s působností v Česku, aniž by její zisky odcházely do zahraničí?

   Smazat
  5. Miroslav Povolny - pokračování.
   Jestliže politika nikdy nebyla v rukou lidí a demokracie jen po malých krůčcích uskutečňovaným snem, dnes jsme dospěli ke stavu, že plutokraté mají globální svět naplno v rukou. Mají to vymakané. Neexistuje žádná beztřídní ne-mocenská filozofie budovaná na vědeckých základech. Jak se pak může ten pytel blech na levici i na pravici ujednotit na programech, které opustí třídní ideologická schémata a budou důsledně a věcně řešit problémy civilizace, spějící k dočerpání životadárných zdrojů energie, na kterých celá naše civilizace stojí.
   Není pravda, že řešení neexistuje. Pokud k němu politiky krůček po krůčku nedokopem MY, nikdo to za nás neudělá. Pro ty, koho můj testík zaujal doporučuji k zamyšlení a povzbuzení následující odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=mw6OiNRAk10

   Smazat
  6. Pane Braine,nemám problém pod Vaše otázky dopsat-ano.Pokračování19:29 vyjadřuje bezmoc demokracie s malým světýlkem na konci tunelu současnosti,nic víc.Co je lepší- být pesimista nebo poučený optimista?!?

   Smazat
 16. Upřímně řečeno, já už vlastně ani nevím, kdo jsem: pravičák nebo levičák? Vlastenec nebo nácek? Doublespeak ve všem napáchal takovou rotyku, že i z výše uvedených příspěvků je vidět, že ti největší "levičáci" jsou nejagresívnější - nemělo by to ale být přesně naopak?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale no tak. Levičáci?!? To opět vidíte jen to, co chcete vidět.

   Smazat
  2. 14:01-můžete být všechno,jako Vlastenka,která smíchala vše dohromady,to pochopení pro Breivika mne dostalo!

   Smazat
  3. každý pravičák si dříve nebo později začne hrát na pánaboha ... a potom čumí v Norimberku jako tele na vrata

   Smazat
 17. Ale jak chce Fórum tyto správné požadavky zrealizovat? Má termín nějakého setkání, nějaký diskusní sejšn? Kdy, kde? Přijdu se připojit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. můžete leda tak brblat u píva ... stát se rozkrájel strunovým kráječem jak uvařená brambora na kostičky do salátu, a jedna nezná druhou ... jenom "energetických společností" je 48, a jdou si po krku jak hladové piraňě

   Smazat
  2. divide et imperas

   https://www.youtube.com/watch?v=k8Tw4JhzORM

   Smazat
 18. Odpověď na všechno je - FILOSOFIE ... vždycky byla a vždycky bude ... ne nějaká ekonomika a podobné licoměrné pseudovědy ... F - I - L - O - S - O - F- I - E

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:29-Souhlasím,není však důležitá účast v boji ale vyhrát a filosofie prohrává,neboť filosofové jsou bez potence a nestačí mamonu.

   Smazat
  2. V tomto se pane Povolný mýlíte. V oborech přírodních věd naprostá většina lidí na lidský rozum spoléhá. Nepochybuje o platnosti periodické soustavy prvků, platnoti pythagorovy věty a goniometrických funkcích. Pokud jde o cokoli, co se nějak (i velmi bytostně) týká člověka a uspořádání jeho společenství, na vědu rezignoval a přijal dobře cílenou pseudoultraliberální teorii o tom, že svoboda je o tom, když „každý má svou pravdu“, morálku a etiku nelze odvodit zcela exaktně odpozorováním co lidským vztahům prospívá a škodí a lze je vyčíst pouze ze svatých knih sepisovaných na počátku předminulého tisíciletí a protože smyslem lidského života je hromadění majetku, filozofie kodifikované do lidských zákonů vlastně netřeba, protože o vše se postará vzájemná výměna zboží na volném trhu. Proč se tak stalo, je na dlouhé povídání. Zatímco na tom, aby konstruktér a stavitel postavil most, který by unesl zátěž a odolal proudu, měl odedávna zájem žebrák, bezdomovec i pán v kočáře, nebo v cadillacu. Na to, jaké by měly platit zákony a jak má vypadat společenské uspořádání, měli odedávna názory velmi odlišné. Proto vědec, badatel a učitel matematik, fyzik, chemik, medik měl jediného pána - vědeckou pravdu. S numerology, astrology, alchymisty a nejrůznějšími mystiky se přírodní vědy vypořádaly požadavkem, aby jedinou vstupenkou k vědecké pravdě byl věrohodný důkaz teorie. Zato Aristotelova "matka věd" měla jiný osud. V jejím budoáru se vystřídala spousta klientů, šla s každým, kdo platil. Takže krom šarlatánů, kteří své filozofické školy zakládali na víře bez důkazů, vznikaly filozofické školy na objednávku vládnoucích monarchů, tyranů, teokratů, vládnoucích, nebo porobených tříd, národů, ras. I nadějné pokusy minulého století o vědecky fundovanou filozofii z pera Marxe, nebo jeho protipólu Ain Rand, byly vytvářeny na třídní objednávku, takže je potkal osud ortodoxních ideologií odtržených od problémů současné civilizace, která díky postupující populační explozi, na planetě s omezenými zdroji, vstoupila do kritického století, kde druhu Homo Sapiens jde o přežití. Vládnoucí plutokracie pořádá skvělé mejdany na horní palubě potápějícího se Titaniku, spotřební droga lidem tančícím kolem zlatého telete brání, aby slyšeli křik těch, kdo se už v podpalubí topí. Pokud je nějaká šance, jsou to formálně existující demokratické instituce a přístup k nezávislým informacím po internetu, který stále účinněji čelí mediální propagandě a profesionálnímu moderování veřejného mínění. Jedině autentická demokracie, kde člověk není vnímán jako Čech, Američan, běloch, podnikatel, dělník, ale ČLOVĚK od pólu k pólu může svět lidí přivést k trvale udržitelné budoucnosti. A jedině informovaná většina o stavu světa se zažitou filozofií, která vychází ze snadno odvoditelného axiomatu, že cílem každého živého organizmu je přežít jako ego i jako živočišný druh, dobro je to, co tomu slouží a zlo, co přežití brání, s obnovenou nadějí, že trvale udržitelné uspořádání světa je možné a vizí, jak k němu dospět, se demokracie může změnit ze snu na skutečnost. Filozofie bez opory v naprosté většině obyvatel planety (nejprve alespoň v zemích, které se cítí být leadry pokroku), je neživotná. Vláda lidu DEMOKRACIE bez základního vzdělání v občanských naukách, ať již je pochytí po rodičích, ve škole, nebo na internetu a pevného zakotvení ve sdílených životních hodnotách je nemožná a nelze k ní dospět.

   Smazat
  3. Pane Braine,Váš příměr s Titanikem dává více otázek než odpovědí.Kolik lidí se topí a má vůbec cenu zachra'novat "tančící" lid na Zemi? Absenci významných současných filosofů jste mi též nevyvrátil.Jediné platí-občany vzdělávat o demokracii ale které a kdo ji dokáže zahustit na A4?

   Smazat
  4. filosof se krom jiného pozná také tím, že se vytrvale pokouší říci co nejvíce pomocí co nejméně slov

   Smazat
  5. práce filosofů je neviditelná, jen oni sami vědí, co a kde dělají

   Smazat
  6. jsou to tajní agenti své vlastní rozvědky

   Smazat
  7. Formát této diskuse neumožňuje vyčerpat téma. Mnohá tvrzení ve zkratce a bez opory kontextu a argumentů nemohou být ničím více, než nápovědou k vlastním úvahám. Ostatně stejně jako vy na mnohé otázky odpověď hledám. K tomu debaty, pokud nevyústí v obligátní hádky, nálepkování a mlácení prázdné slámy, slouží. Nevím, jaké otazníky ve vás vzbuzují ti „topící se v podpalubí“, u mě našich půlmilionu nezaměstnaných, kterým se rozpadají rodiny, mnohonásobek těch, kteří žijí v trvalém stresu, že o práci přijdou, 11 500 registrovaných a několikanásobek „neregistrovaných“ bezdomovců, kteří už zcela rezignovali na normální lidský život a nahlédneme-li do zemí ještě o něco „rozvojovějších“, než jsme my, tedy 9 000 000 lidí, umírajících ročně HLADEM, z toho 2/3 dětí a stonásobek těch, kteří trpí podvýživou. U mě jsou to zatraceně pádné vykřičníky a obžaloba společnosti ve které žijeme z lhostejnosti a onoho 1% vlastníků poloviny naší planety, kteří nám vládnou, ze zločinů proti lidskosti. A jestli se někoho vyplatí zachraňovat, nebo varovat před utopením? Prostě jsem byl vychován tak, že pokud se vyskytnu v dosahu byť jediného tonoucího – jednám. A vím, že s takovýmto automatickým reflexem nejsem sám. Rozhodně by za mé přítomnosti dvěma zhovadilým mladíkům neprošlo, aby k smrti ukopali bezdomovce. To, že autor filozofie pro přežití našeho kritického století se ještě nenarodil, si také myslím a snažil jsem se vyslovit názor proč. A také to, že absence filozofie a vize budoucnosti, je jednou z vážných příčin přežívání kapitalistického zombie. Ale propadat pesimizmu jen prohlubuje důvody k pesimizmu. Demokratická objednávka na to, aby se filozofie XXI.století narodila, je stále naléhavější, disidentů valem přibývá. Disidentům, kteří nás převedli oranžovou revolucí Made in USA z včerejšího bláta do dnešní louže, si o podmínkách, ve kterých díky internetu šíří osvětu disidenti noví , mohli nechat zdát. Žádné samizdatové cyklostylované tisky roznášené s nasazením vlastní svobody, plnohodnotné informace, zcela otevřená výměna názorů na WEBech, jako je tento. Spousta dostupné literatury, kde se dají čerpat objektivní informace o stavu světa i inspirace k terapii jeho chorob. Těžko vyvrtáme díru do světa jako pidizemička, která má navíc v parlamentech a ve Strakovce příkladně tupé vrtáky. Ale v jediné velmoci, která si v současné době nárokuje nadlidské právo na světovládu, se to disidenty jen hemží. Odkaz na Mr. Petera Josepha, který ve své filmové trilogii podává možnou filozofii a vizi budoucnosti světa, kde jednotlivá kolečka do sebe zapadají jako v hodinkách, jsem ne tomto WEBu několikrát uváděl. Tento Hlas Ameriky by mělo shlédnout co nejvíce lidí. Vřele vám doporučuji všechny tři dvouhodinovky (jsou s českými titulky) shlédnout, namísto oblíbených TV seriálů. Určitě vám to odpoví na mnoho otázek i na tu, co je lepší si v hlavě pěstovat, zda pesimizmus, nebo optimizmus. Je to jedna z těch vizí budoucnosti, kdy naši potomci neshoří ve válce o docházející energetické zdroje, nebudou si utahovat opasky a stěhovat se zpět do jeskyní, zemljanek, nebo na stromy, ale budou si plně užívat života a volného času třeba takhle: měsíc práce-měsíc volna. Protože automatizované fabriky budou pracovat za ně. Na mnoha konkrétních projektech už jím založené celosvětové hnutí Zeitgeist pracuje.
   https://www.youtube.com/watch?v=aiMdI8UxcbM;https://www.youtube.com/watch?v=QMdTmkcPxH;https://www.youtube.com/watch?v=SFsodL6xJs8;
   Zdravím, Brain

   Smazat
  8. Pane Braine,topící se v podpalubí jste vystihl správně,má skepse je z lidí na horní palubě a že by ti nevěděli-nevěřím.Nejsem a nebudu nekritický,nemám schopnost stádního chování,proto věřím na sílu veřejného individuálního hlasu ve prospěch těch v podpalubí.Internet to umožňuje bezejmenným a doufám,časem se přidají i ti pod jménem.P.S.Mám kulisu Čro plus a možná, nějaký Paul Maison?-wikipedie má co říci k tématu?Neznám ale bylo to k postkapitalismu.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.