Reklama

sobota 8. srpna 2015

Zástupci Kyjeva se sejdou s věřiteli ve středu v San Francisku

8. 8. 2015   Deník
Ukrajinské ministerstvo financí poslalo tento týden skupině největších soukromých věřitelů nový návrh na restrukturalizaci dluhu a pozvalo ji na čtvrteční schůzku, na níž se měla uskutečnit "rozhodující" jednání. Nejnovější návrh Kyjeva ale věřitelé označili podle zdrojů za nepřijatelný a schůzky se odmítli zúčastnit. Ukrajinské ministerstvo dalo poté najevo, že je ochotno se sejít příští týden, bude to prý ale "poslední možnost" k uzavření dohody.

Ukrajina vede od jara jednání o restrukturalizaci dluhu v celkovém objemu 23 miliard dolarů (567 miliard Kč). Jednání se kvůli rozdílným postojům táhnou již déle než čtyři měsíce. Zatímco Kyjev chce, aby věřitelé přistoupili na snížení jistiny svých dluhopisů, ti odpis hodnoty dluhů odmítají a navrhují jen prodloužení jejich splatnosti.

Ukrajina se následkem špatného hospodaření a konfliktu se separatisty na východě země pohybuje na pokraji státníhobankrotu. Restrukturalizací zahraničního dluhu státu a státních organizací chce Kyjev ušetřit do roku 2018 více než 15 miliard dolarů. Restrukturalizace je součástí záchranného programu v objemu 40 miliard dolarů (985 miliard Kč), na němž se země letos dohodla s Mezinárodním měnovým fondem (MMF). Agentuře Reuters to dnes řekl zdroj obeznámený se situací.


Zdroj: http://www.denik.cz/ekonomika/zastupci-kyjeva-se-sejdou-s-veriteli-ve-stredu-v-san-francisku-20150807.html

1 komentář :

  1. Dúfam, že veritelia Ukrajiny, hlavne americké dlhopisové fondy, budú hájiť záujmy svojich klientov, ktorí im zverili svoje peniaze, aby ich zhodnotili a nie zničili. Fašistov na Ukrajine je nutné nechať zbankrotovať, aby boli vlastným národom odstránení a zavretí. V opačnom prípade klienti fondov vyberú svoje peniaze z amerických fondov napr, Franklin Templeton. Tento fond vinou investície do Ukrajinských dlhopisov už stratil veľkú časť svojej hodnoty a svojim klientom nezabezpečil zhodnotenie vložených peňazí za posledných 15 mesiacov vo výške ani jedného percenta, čo je veľmi zlá vizitka.

    OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.