Reklama

sobota 22. srpna 2015

Ztratili jsme pravdu i stud

Lubomír Man
22. 8. 2015  
Naší silou musí být především síla mravní, učil nás náš první prezident T.G. Masaryk, a abychom si to dobře pamatovali, byl na jeho přání vetknut do prezidentské vlajky ČSR nápis Pravda vítězí. Stalo se však – a vina těch, kteří to způsobili, by měla být dobře zdokumentována a odměněna – že jsme do dnešního dne ztratili jak pravdu, tak i mravnost za výhodnost, čili kalkul. Měli jsme po pádu socializmu na vybranou: buď půjdeme do party silných a loupeživých, nebo do party slabých a loupežníky ohrožených.


Řekli jsme si, že bezpečněji nám bude mezi silnými – a že jsou i loupeživí a že lžou, až se jim od huby práší, že nás už tak moc vzrušovat nemusí. Vždyť loupeživý i lživý je dnes už skoro celý svět, tak proč bychom se zrovna my měli stavět na zadní a ještě za to i trpět? Ne, na Masaryka a jeho sílu mravní i jeho heslo "Pravda vítězí" tedy raději zapomeneme, a mezi silnými loupežníky nám bude dobře i teploučko.

A tak jsme v roce 1999 vstoupili do NATO a ještě v témže roce vyslovila tehdejší česká vláda svůj souhlas s přeletem amerických bombarďáků přes náš vzdušný prostor k tzv. humanitárnímu bombardování tvrdolebých Srbů, odmítajících pochopit, že Jugoslávie musí být rozkotána, aby na jejím území – vKosovu - mohl vzniknout největší americký vojenský tábor v Evropě. Dnem tohoto souhlasu i následným tichým dennodenním šuměním bombardérů NATO, letících převysoko nad našimi věrolomnými hlavami a přetížených pumami, určených na hlavy těch, kteří jediní na světě protestovali v roce 1938 a 1968 proti bezpráví, které se na nás světové zlo dopouštělo, začal náš morální sešup, který se do dnešního dne nezastavil. 

Přišly války USA a NATO za rozchvácení zemí Středního východu s cílem, zmocnit se tamních ropných nalezišť, a my jsme se - třebaže jen symbolicky – už těchto loupeživých výprav zúčastnili. A přišel ukrajinský Majdan, pěti miliardami amerických dolarů zainvestovaný proto, aby se americké a NATO rakety dostaly co neblíže k matičce Rusi Moskvě, a od ní – už rozbořené - zase k těm tak žádoucím ropným nalezištím tentokrát na Sibiři - a naši politici jako Štětina , Füle, Schwarzenberg, Kocáb a další už u tohoto loupeživého spolčení aktivně působili. Burcovali lid do povstání proti řádně zvolené vládě i prezidentovi – a kdoví, možná že i pelmeně, z amerických dolarů zakoupené a zadarmo zde povstalcům rozdávané, ochutnali. A možná, že i na vlastní oči viděli davem pobité policisty, kteří se nesměli bránit, aby svou obranou nevznítili požár. Ale nehlo to s nimi, protože už jsou takoví, a potože jsou již takoví, byl pro ně Masaryk už tehdy dokonale mrtvý muž.

Není tedy divu, že oni a jim podobní a dokonce i činitelé vládní, od Masaryka už osvobození, se během ukrajinské krize s námi všemi rozeběhli do nyní čerstvě utužovaného a mocnějšího světového houfu, protože ten – a jiné hledisko se už nebralo do úvahy – má v příštím očekávaném vypořádání se – větší naději na výhru a zisk.

Tomu druhému houfu – aby jej dostali na kolena – se vyhlásily sankce, a vyhlásili jsme je samozřejmě i my, protože - jak jsme neustále poučování – přece někam patříme a musíme se podle toho chovat. Čímž se nám zkrátka a dobře říká, že jsme se ocitli v houfu loupežníků a lhářů a musíme se tedy jako loupežníci a lháři chovat. Takže se smiřme s tím, že budeme i v budoucnu fandit zemi na východ od nás, která už předlouhé měsíce nejtěžšími kanony a houfnicemi masakruje své spoluobčany v Doněcké a Luganské republice a obrací je i s jejich domovy v obrazy zkázy. Kývněme na to, že náš velký zaoceánský spojenec, který se od skončení poslední války vojensky angažoval v Číně, Itálii, Řecku, Filipinách, Jižní Koreji, Albánii Iránu, Guatemale, Libanonu, Sýrii, Jordánsku , Libanonu, Egyptě, Indonésii, Britské Guyaně, Vietnamu, Kambodži, Kongu/Zaire, Brazilii, Dominikánské republice, Chile, Řecku, Východním Timoru, Nicaragui, Grenadě, Libyi, Panamě, Iráku, Afghánistánu, Salvadoru, Haiti a Jugoslávii, bude i v budoucnu vojensky intervenovat a zabijet lidi i v dalších a dalších zemích a bude je rozhánět do všech končin světa, a pokaždé, bude požadovat, abychom mu v tom, my Češi, aspoň symbolicky - čili morálně - dělali komplice. A my mu samozřejmě vyhovíme, protože přece někam patříme...

Spokojme se i s tím, že pravda – stejně jak je tomu dle svědectví Chomského už desetiletí v USA – se bude moct mezi lidmi povídat, ale nikoliv tisknout či povídat z TV obrazovek, internetových serverů či rozhlasových přijímačů, čímž pravda, zbavená zdrojů, bude den po dni vyhasínat, až zmlkne docela, zrovna tak, jak zmkla – zase dle svědectví Chomského – i v USA.

Že svým souhlasem s takovýmto vývojem zrazujeme odkaz muže, jehož jméno – dnes už spíš pokytecky - nosí náměstí všech našich měst, a že heslo na jeho prezidenstké standartě Pravda vítězí obracíme v satirický škleb, nám už zřejmě přestalo vadit. Ztratili jsme totiž pravdu a s ní jsme ztratili i stud. A možná - pokud se nechceme od životního směrování státu separovat – jsme spolu s nimi ztratili i plně spravedlivý život.

18 komentářů :

 1. Puvodně měla být na té standartě PRAVDA BOŽÍ ZVÍTĚZÍ...Zednáři Masaryk a Beneš si to poopravili asi jako Láhev s Pravda a láska...etc..Pak tak řádil architekt taky zednář Plečnik,který měl VKUS,že tam šoupnul iluminátsko-zednářský obelisk..Ten jim poprvé na železnici EXNUL,že se rozlomil...VYŠŠÍ MOC? Napodruhé již uspěšně...Okultní praktiky cvičí se zaprdlým kráterem dodnes.....https://www.youtube.com/watch?v=Z3mt6_4iN-c https://www.youtube.com/watch?v=1FMqDFai6Q0

  OdpovědětSmazat
 2. Věřím, že pan Man se mýlí - pravdu a stud ztratili pouze "lidé", kteří byli, jsou a budou schopni zradit vždy.,,,
  Národ pravdu i stud neztratil a jsem přesvědčen, že to brzo prokáže .... L.S.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tomu bych chtěl věřit, ale to je asi málo. Věřil jsem už ledačemu,(původně jsem chtěl napsat věřili jsme už ledačemu), ale budu mluvit jen za sebe, vždycky se ukázalo že nás naši, námi zvolení přechytračili, oblbli, přečůrali atd. a že pokud se sami nezapojíme, tak to bude stále stejné. Jiná volební hesla, ale stejná povolební mizérie. Chce si uvědomit že je pravdivé "když se nestaráš o politiku, politika se postará o tebe" a vůbec nerozumím tomu že je v televizi vidět stále Kalousek, který umí tak akorát mlátit voliče, ale to je ta mizérie ktré se musíme zbavit!

   Smazat
  2. 22:41Mějte na paměti,že ČT a p.Dvořák dostali vyznamenání od EU za velice objektivní zpravodajství a nikdo z ČT se nezačervenal.Sice podotkli,že by maloučo mohli ještě být otevřenější.....!Co k tomu dodat?

   Smazat
  3. Přesně,my lidé jsme stud a svědomí nenechali vymazat z našeho myšlení.To jen ti,kteří se nechají koupit za mrzský a krvavý peníz,ti ztratili veškeré svědomí.Stud už neměli,když se zaprodávali!Největší zločin je se podepisovat na mladých lidech.

   Smazat
 3. JINÝMA OČIMA Ruští vojáci měli v roce 1968 rozkaz nestřílet, a tak byly oběti na životech velmi malé. Američtí vojáci to v Panamě vzali od podlahy a za cenu asi čtyř tisíc mrtvých a několika dalších tisíců uprchlíků byla rychle nastolena nová, proamerická vláda. Biolog a krajan z Kanady Jiří Jírovec se tentokrát zamýšlí nad Pražským jarem 1968 a nad nadčasovým konceptem socialismu s lidskou tváří.

  ;;;;;
  Toto je z parlamentnilisty.cz

  OdpovědětSmazat
 4. Nevim, proc se stalinisticky vlastizradce Man zaklina zrovna Masarykem. Zeby komunisticka zakernost ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A už je tu zas jeden! Anonym (23. srpna 2015 7:36)
   Jak jinak, že?
   A co nám tak pověděl? Vlastně nic. A o panu Manovi už hlola nic.
   Jen to, že je jedním z hejna tuzemských přihlouplých nálepkovačů. Argumenty? Nehrozí! Slušnost? Ani náhodou ...

   Smazat
  2. Chujmere ty knížecí imbecile,ty tady jen blbě meleš a přitom nemáš ani pomocnou školu,genitále:-)))))

   Smazat
  3. Prosím, nevšímejte si toho blba 7:36. On za svou retardaci nemůže. Píše z ústavu.

   Smazat
  4. Naše Slunka přejasná nevědí co je to svědomí,stud,pravda,láska!Ty mají v srdéčku svém válka,agrese,peníze,vraždění,vyhnání,okupace!Fuj,co je to za slova tam nahoře?Ta slova jsou česká?Pane Mane,děkuji za myšlenky shodné s mými a přeji si,než tento článek zmizí,co nejvíce sdílejte.Díky.Franta

   Smazat
 5. Pan Man napsal pravdu tak jak to ve skutečnosti bylo a je dodnes . A to zřejmě popudilo anonyma ze 7:36

  OdpovědětSmazat
 6. Doufejme, že tento a podobné články otevřou lidem oči ....... dík pane Man

  OdpovědětSmazat
 7. Pan Man napsal naprostou pravdu. Pravdu má ale bohužel také v tom, že objektivní a pravdivé informace se v našich hlavních sdělovacích prostředcích dnes již nedozvíme.Chtělo by to alespoň jeden na politicích , NATO a EU nezávislý ,objektivní televizní kanál. Jenomže jak toho dosáhnout ?

  OdpovědětSmazat
 8. K článku není co dodat. Děkuji L.

  OdpovědětSmazat
 9. Zčásti jsme naši zem nechali prodat, zčásti jsme ji nechali darovat parazitům, zčásti jsme ji nechali rozkrást. Namísto řádu je zde neřád, namísto mravu nemrav, namísto spravedlnosti nespravedlnost, namísto slušnosti neřest, namísto vkusu nevkus, namísto chytrosti pitomost, namísto čistoty špína. Ztratili jsme všecko.

  OdpovědětSmazat
 10. Co si dovoluješ ty lejno ze 7.36 někoho nazývat vlastizrádcem? Akorát tady smrdíš a páchneš.Nepřipomínej se raději. Zalez zase pod papír - za chvíli tě rozežerou červi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Již jen ojedinělý výron parazitního trolla. Ubývá na těchto stránkách podobných slaboduchostí - ubývá. Stávají se ubožáci osamocenými jak zde, tak pravděpodobně i v jejich mizerném životě.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.