Reklama

středa 9. září 2015

11. září 2001

Pavel Letko 
9.9.2015  E-republika

Pravda nepřilétne sama od sebe z TV škvírou mezi seriálem a reklamou. Tajné služby USA hodily rukavici do tváře všem myslícím lidem. Je na každém, zda ji zvedne. V Čechách máme jitrnici, kterou svět neviděl, od 11. září 2001 mají ve Spojených státech nikoliv jitrnici, ale letadlo, které svět neviděl. Bájný let 93. Přistál u městečka Shanksville.Co se změnilo ve vnímání a případném objasnění událostí 11. září 2001 v New Yorku od posledního článku na toto téma ZDE? Pro mě tři věci. V Dánsku proběhl odvolací soud s Nielsem Harritem, profesorem chemie na Univerzitě v Kodani, jedním z vědců stojícím za teorií řízené demolice pomocí tzv. nanotermitu. Ve Spojených státech se uskutečnil celostátní sjezd architektů, kde se projednávala i petice za znovuotevření vyšetřování událostí 9/11 a já jsem se pustil do porovnávání videí ukazujících náraz druhého z letadel do dvojčat. Tak pěkně popořádku.

1) Niels Harrit podal žalobu za urážku na novináře jménem Villemoes, který jej označil v novinách Weekendavisen 7. 2012 za bláznivého. Rozšířené zpravodajství z procesu si můžete přečíst ZDE Šlo o to, že se v Královské knihovně v Kodani konala výstava upozorňující na „arménskou genocidu“ a ředitel knihovny se chystal na nátlak tureckého velvyslanectví souběžně umožnit výstavu reprezentující „alternativní turecký pohled“. Autor kritického článku označil takové alternativní pohledy za šílenství podobné bláznivým teoriím kreacionistů, profesora Harrita a popíračů holokaustu.

Niels Harrit tedy podal žalobu pro urážku na cti, nicméně jak Městský, tak posléze Vrchní soud dne 27. března 2015 žalobu zamítl s tím, že šlo o kritiku, jež je v obecném veřejném zájmu. Nešlo primárně o urážku člověka Harrita, ale o kritiku určitých názorů. Soud tak přihlédl k postoji novináře Villemoese, který se omluvil s tím, že se v žádném případě nemínil dotknout cti pana Harrita, ale jen s nadsázkou podrobil kritice názory, s nimiž nesouhlasil. Pozoruhodné na celém procesu ovšem bylo, že profesor Harrit měl prostor před veřejností a také před soudci obhájit své názory a to i za použití videoprezentace. Tak se stalo, že na půdě dánských soudů bylo s odborným výkladem profesora Harrita promítáno video s pádem mrakodrapů, zejména 174 metrů vysokého WTC7. A samozřejmě se také rozebírala analýza prachu pořízeného v New Yorku 11. září 2001 po pádu mrakodrapů. Tento prach obsahoval jednak stopy nevyhořené látky nazvané nanotermit a jednak drobné ocelové kuličky. Jde o to, že ani vysoce hořlavá látka termit či jeho vylepšená verze nanothermit, ani ocelové kuličky nemají v městském prachu co pohledávat. Ledaže by v množství několika tun byl použit k rozřezání nějaké oceli a kuličky byly produktem takové bouřlivé reakce. Více o celé problematice se můžete i díky českým titulkům dozvědět z tohoto videa, kde Niels Harrit vystupuje v Dánské televizi.

Vrchní soud si pochopitelně vyslechl i oponentský názor a proto přivolal Pera Hedegaarda vyučujícího fyziku na institutu Nielse Bohra v Kodani. Ten původně s vědeckými závěry kolegy Harrita souhlasil, ale posléze si je nějak rozmyslel a argumentoval s tím, že budova mohla klidně padat i rychleji než je volný pád a nebylo by to v rozporu s Newtonovými zákony. K tomu můžeme jen říci, že je na každém soudném člověku, zda takové tvrzení zbaští i s navijákem nebo raději sebe i své blízké z kurzů takové „fyziky“ rychle odhlásí. Laicky a pro laiky mohu říci, že budova by skutečně mohla padat rychleji než volným pádem, to by ale musela „obdržet“ odněkud potřebnou energii. Nějaký neviditelný obr by jí například musel s vrchu zasáhnout nějakým obřím kladivem zcela rovnoměrně po celé ploše střechy.

Pro odborníky a fajnšmekry nabízím na speciálně tuto problematiku vědecký podhled našeho vědce ZDE Jedná se o odbornou přednášku doc. Ing. Ivana Němce, Csc. Nechám na uvážení laskavého čtenáře, zda za změnou Hedegaardových postojů vězí změna odborného názoru nebo nějaká ta hypotéka bez rizika, kariéra, či prostá bezproblémová budoucnost.

2) Ve Spojených státech se uskutečnil celostátní sjezd architektů (AIA), kde se projednávala i petice za znovuotevření vyšetřování událostí 9/11 signovaná více než dvěma tisíci architekty. Jednalo se v podstatě o to, že pokud je platná oficiální verze událostí, bude třeba změnit stavební předpisy, neboť všichni stavitelé žili v domnění, že konstruují a stavějí budovy odolné jak nárazům letadel, tak kancelářským požárům. Nikdy dříve se také budova s ocelovou konstrukcí vlivem požáru nezřítila a to nikde na světě, Spojené státy nevyjímaje. Pokud k tomu však 11. září 2001 došlo hned třikrát, stává se vlastně povinností stavitelů a architektů takových budov znovu se vážně zamyslet nad příčinami a vyvodit patřičné důsledky. Ovšem na takovou rétoriku nebyla většina dobře zaopatřených delegátů zvědavá, a proto další zkoumání zamítli v poměru 3 892 ku 160. Více ZDE Jelikož celému sjezdu a hlasování předcházela velká kampaň a už samo zařazení do programu bylo považováno za mnohoslibný úspěch, stal se konečný výsledek obrovským, těžko skrývaným zklamáním.

3) Trochu osobního nasazení. Abych sebe trochu pocvičil a znovu se ujistil, že jsem se nezbláznil, když nevěřím v mainstreamovou teorii o 19 drbanech, kteří změnili Spojené státy i svět, pustil jsem se do prozkoumávání videí z onoho dne 9/11. Někdo se dívá na detektivky a přemýšlí o virtuálních zločinech, já jsem se pustil do reality. Je to, alespoň pro mě, mnohem zajímavější trávení času. Využil jsem k tomu především oficiální archivy televizí jako BBC, CNN apod. Pro úplné začátečníky však doporučuji něco na první pohled mnohem jednoduššího a zjevnějšího. Je to vystoupení Jane Standley z BBC 11. září 2001 třeba ZDE. V BBC prostě ohlásili pád mrakodrapu WTC7 20 minut před tím, než se tak stalo. Reportérka tak vypráví o kolapsu budovy, která v záběru za ní ještě stojí. A nejen v záběru, podle času reportáže a skutečného kolapsu reálně stála. Jak se k takovým věšteckým schopnostem postavila samotná BBC? To je další kopec humoru a dobré zábavy. Prý se spletli. Stala se prostě chyba. Navíc, i kdyby chtěli, jakože strašně chtějí, nemohou nic bližšího zjistit, neboť se jim ztratily pásky z tohoto dne. Nikoliv snad nějakou konspirací (fuj brrr), ale prostým šlendriánem (cock-up). Celá zpráva je ZDE Nemohou tedy nic bližšího říci, než že zprávy ověřují, ale už si na nic nevzpomínají, ani redaktorka, ani nikdo. A záznam nemají. Tak co mohou dělat? Nemáte jej někdo? A víte, že se našel nejeden dobrodinec? A tak nakonec BBC po mnoha letech našla i ten svůj. Jenže po těch letech, už jaksi nemají, co by k tomu řekli. No není to zábavné?

Tak tedy aby byla nějaká další švanda, stáhnul jsem si z oficiálních zdrojů 500 gigabytů dat. Není to moc? Ano, je. Takové množství vzniká snahou přehlušit podstatné a utopit tak pravdu v moři lži. Výsledek mě ovšem na jednu stranu překvapil. Nikoliv pro nějaké nepřesnosti, ale pro jednoznačnou výpovědní hodnotu toho, co jsem „objevil“. V uvozovkách proto, neboť podobné „objevy“ učinili již lidé po celém světě. Našel jsem videa vysílaná v různých televizích 11. září 2001, kde byl vidět zásah druhého letadla pokaždé z jiné strany. Jak je to možné? Vždyť evidentně nemohou být obě videa pravá, když směr příletu se liší o 180 stupňů. Orientace obou záběrů je dána jednak dvěma budovami a jednak směrem větru resp. kouře ze zásahu prvním letadlem. Čas je také dán, tak co chceme víc? Čas. Pátrání po pravdě, hledání pravdy, vyžaduje čas. Náš čas. Pravda nepřilétne sama od sebe z TV škvírou mezi seriálem a reklamou. Není také určena jen vědeckým kapacitám. Tajné služby USA hodily rukavici do tváře všem myslícím lidem. Je na každém, zda ji zvedne. V Čechách máme jitrnici, kterou svět neviděl, od 11. září 2001 mají ve Spojených státech nikoliv jitrnici, ale letadlo, které svět neviděl. Bájný let 93. Přistál u městečka Shanksville. (čas 26:00, hovoří starosta)

Další z mnoha zázraků, které se udály onoho památného dne 9/11 nechám na příště.

4) Pro zájemce jako předkrm několik dalších odkazů s českými titulky:

11. Září - Nový Pearl Harbor - 1. část
11. Září - Nový Pearl Harbor - 2. část - aneb kterak pan Silverstein ke štěstí přišel
11. Září - Nový Pearl Harbor - 3. část
WTC budova 7: Umělé Zhroucení (část 1/17)
 

Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu E-republika přispět, klikněte zde. Děkujeme!Komentáře:

9 komentářů :

 1. Bože můj, to je článek, tohleto! Člověče, Vy jste několik let spal? Píšete fakta, která jsou léta známá!

  OdpovědětSmazat
 2. Opakování matka moudrosti, nehledě ke skutečnosti, že vzdor léta známým faktům, Obama i sdělovací prostředky opakují stále stejné lži i v dnešní době.

  OdpovědětSmazat
 3. hej - len ich chcel pripomenú,ť a že stále žijeme v klame - a nikto nič neprizná - nikdy, aj pri tých emigrantoch, čušať a nechať politikov riadiť svet -

  OdpovědětSmazat
 4. Jako laik,těžko můžu posoudit jak to bylo.Přece se museli najít trosky,tak velkých letadel.Také prý hasiči měli dýchací problémy z neznámé látky.Jak už je dnes známo,tak si zřídili USA i Al-Kajdu,aby zvěrstva měli na koho svést.Podobně je to teď s IS,že to odnesou také,aby USA byly nevinni.
  I když pořád tomu nechci věřit,že by si USA až takhle blbě vraždili své občany.
  zemedelec.

  OdpovědětSmazat
 5. Al-Kajda znamená databáze jen muslim na heroinu s IQ15 by dal takovéto jméno organizaci bojující proti západní civilizaci za Aláha,Islám,nadřazenost muslimů a právo šária.Kdežto úředník v kanceláři CIA by takovou 3,14čovinu udělal.

  OdpovědětSmazat
 6. Vážení přátelé. Letadla podle prvotních informací z Ameriky řídili teroristé(k vidění byla i jejich fota), kteří cvičili řízení letadla pouze na trenažérech a nikdy v praxi letadlo žádné! Zeptejte se jakého koliv pilota, zda z trenažéru lze provést takový úkon, jako je se trefit do takového baráku s takovýmto ,,vzděláním" a to ještě s takovým kolosem.

  OdpovědětSmazat
 7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 8. A tohle má být podle všech těch mainstreamových lhářů přirozený gravitační kolaps... Takhle se "zhroutila" věž WTC 2:
  https://www.youtube.com/watch?v=7dj_zRosEhU

  Toto je jeden z pěti fyzikálních zázraků, které musí uznat každý, kdo chce věřit oficiální verzi.

  Dále viz přednáška doc. Ing. Ivana Němce z Ústavu stavební mechaniky při VUT Brno:
  https://www.youtube.com/watch?v=O-Jyd3-iCGk

  OdpovědětSmazat
 9. Pochybnosti o pozadí zárijových teroristických útoku proti USA sílí

  http://www.bushka.cz/archiv/pochybnosti.html
  Považuje-li někdo za vyloučené aby podobné úvahy byly více nežli neutrální akademické posouzení možných avšak nechtěných událostí, ať si prostuduje oficiální dokumentaci plánu Operation Northwood a celou sérii prokázaných i přiznaných provokací a triků, kdy se na důsledky pro lidský materiál nehledělo. - David Ray Griffin, Richard Falk: The New Pearl Harbor: Disturbing Questions About the Bush Administration and 9/11
  WTC č. 7
  Čo hovoria o páde WTC oficiálne správy (zhrnutie a analýza správ FEMA a NIST o páde WTC)
  David Ray Griffin: Analýza kľúčových faktov a domnienok o 11. septembri - mýty alebo realita?, prednáška - slovensky
  Kritický požiar a poškodenie budov WTC č. 5 a 6 - nespadli
  Explózie vo WTC
  Howard Zinn, Sut Jhally, Jeremy Earp: Hijacking Catastrophe: 9/11, Fear And The Selling Of American Empire
  Nafeez Mosaddeq Ahmed: The War On Truth: 9/11, Disinformation And The Anatomy Of Terrorism
  Nafeez Mosaddeq Ahmed: Behind the War on Terror - Western Secret Strategy and the Struggle for Iraq
  Nafeez Mosaddeq Ahmed: The War on Freedom: How and Why America was Attacked, September 11, 2001
  Hugo Chavez recommends reading Thierry Meyssan’s investigations
  Thierry Meyssan: Pentagate
  Douglas Kellner: From 9/11 to Terror War: The Dangers of the Bush Legacy
  Paul Thomson, Center for Cooperative Research: The Terror Timeline: Year by Year, Day by Day, Minute by Minute: A Comprehensive Chronicle of the Road to 9/11--and America's Response
  George Orwel: 1984
  Harry Helms: Inside the Shadow Government: National Emergencies and the Cult of Secrecy
  Len Bracken, Andrew Smith, Kenn Thomas: The Shadow Government: 9-11 and State Terror
  David McGowan: Derailing Democracy: The America the Media Don't Want You to See
  - See more at: http://blisty.cz/art/44410.html#sthash.vwc1TKBs.dpuf

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.