Reklama

středa 30. září 2015

Armádní rezorty USA a Ruska uskuteční jednání, aby se předešlo konfliktům v Sýrii


30. 9. 2015     zdroj
Americký prezident Barack Obama a ruský prezident Vladimír Putin se dohodli, že v pondělí vyšlou své armádní činitele na jednání, aby se předešlo konfliktům v souvislosti s možnými operacemi v Sýrii. Oznámila to agentura Reuters s odvoláním se na mluvčího americké administrativy.


Vedoucí představitelé států se rovněž dohodli, že budou prostudovány možnosti politického řešení syrské krize, avšak nedospěli k dohodě o další budoucnosti prezidenta Bašára Asada...

Představitel administrativy USA komentoval růst ruské přítomnosti v Sýrii. Podle něj není nutně destruktivní, informovala agentura RIA Novosti.

"Pozice administrativy bude záviset na jejich (Ruska) činnosti v budoucnosti. V případě, že Rusové použijí svou armádu pouze k boji proti IS, může to být v pořádku, " řekl mluvčí administrativy. Na druhou stranu, v případě, že ruské síly budou upevňovat síly Asada v "boji proti vlastnímu národu", bude to hodnoceno negativně, uzavřel.

Úředník také uvedl, že po setkání Putina a Obamy jsou Washingtonu jasné cíle Ruska v Sýrii. "Máme jasno o jejich cílech. Jejich cílem je pronásledovat IS a podporovat vládu (Sýrie)," řekl zástupce Bílého domu.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

2 komentáře :

  1. At se uz s uSSaky dohodl kdokoliv na cemkoliv, tak se muze spolehnout jedine na to ze uSSaci dohodu vypovedi, nebo spise dohodu proste porusi jakmile to pro ne bude vyhodne. Osobne bych stavil na spolehlivoiu tradici - nejaky false flag po kterem se budou uSSa "muset" branit proti Rusum.

    OdpovědětSmazat
  2. Představitel administrativy USA nebo zástupce Bílé chatrče nemají vůbec právo co komentovat, co se týče Sýrie. Přítomnost USA v Sýrii je nezákonná bez právní opory!!!

    OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.