Reklama

pondělí 7. září 2015

Česká kontrarozvědka to přehnala s obviněními Ruska

7. 9. 2015    zdroj
Ostatní západní země budou s obtížemi překonávat českou kontrašpionáž v obviňování Ruska, domnívá se člen výboru obrany Státní dumy RF Franz Klincevič.


Zprávy o ruských agentech vlivu v zemích EU jsou obvyklou praxí západních zpravodajských služeb, ale Bezpečnostní informační služba (BIS, kontrarozvědka) to přehnala, když informovala o pokusech RF obnovit Komunistickou internacionálu, soudí člen výboru obrany Státní dumy Franz Klincevič.

V pátek byla na internetových stránkách české BIS zveřejněna zpráva za rok 2014, v níž se tvrdí, že Rusko se prostřednictvím svých zpravodajských služeb a agentů vlivu snaží v Evropě vytvořit něco podobného, jako byla bývalá Kominterna. Konkrétně bylo BIS řečeno, že Moskva již dlouhou dobu vytváří strukturu svého vlivu a propagandy, jejichž účelem je podpora ruských politických a ekonomických zájmů na úkor zájmů České republiky, Evropské unie a NATO.


"Odkazy na ruské agenty vlivu, jimiž jsou doslova prošpikovány země EU, je běžná praxe západních zpravodajských agentur, jakási značka. Je zapotřebí nějak udržovat obyvatelstvo v tonusu ohledně hrozby z východu a zároveň mu vysvětlovat, že nejedí svůj chléb pro nic za nic. Ale česká BIS to zjevně přehnala, když obvinila Rusko, že chce obnovit Kominternu. Nyní si budou muset tajné služby z ostatních západních zemí pořádně lámat hlavu nad tím, jak přetrumfnout své české kolegy," řekl Klincevič agentuře RIA Novosti.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

10 komentářů :

 1. Jak můžou něco vyšpionit , když ani neví kdo jim dělá šéfa ? Nečasová alias Nagyová nabo tak nějak. ZB

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ale nečas to přece vzal na sebe, i když původně tvrdil, že jeho ex nebyla nikdy nikým sledována(a i když je s podivem, že když teď sledování přiznal, tak nepoužíval ochranku).
   jestlipak kontrarozvědka nešíří lživou, poplašnou zprávu

   Smazat
 2. Možná, že BIS je také informační služba, ale v první řadě je to parta politických aktivistů úkolovaných americkou ambasádou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, já zase, když si položím na měkké I u slova BIS vodorovnou čárku a pak si to přečtu pozadu, tak je mi vše jasné. Furt stejné.

   Smazat
  2. No, já, když si na měkké I u zkratky BIS položím vodorovnou čárku a přečtu to pozadu...

   Smazat
 3. Českí politici sa vždy pchali niekomu do..., teraz pre zmenu západu. Já nepotrebujem ruskú propagandu, mne stačí selský rozum a viem, že západná demokracia stojí na houby, slušne povedané

  OdpovědětSmazat
 4. Zajímavé.To jsem opravdu nevěděl,že BIS je ideologickým oddělením MV,nikoliv tajnou službou.

  OdpovědětSmazat
 5. Bylo by to k smíchu, kdyby nevypadal celý náš národ před Ruskem jako banda hloupých idiotů. Nevím, jestli se mám smát nebo stydět.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejdřív smát,smích utužuje zdraví a pak prosím plakat a stydět se.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.