Reklama

pátek 11. září 2015

Chce se mi zvracet, USA, Francie a Británie se chovají, jako by uprchlíci nebyl jejich problém

Jiří Vyvadil
11.9. 2015   Svobodné noviny
Přitom bez válek v Iráku, Afghánistánu, Libyi, humanitárním bombardování Jugoslávie a dnešní válce v Sýrii by zde žádné proudy uprchlíků nebyly.
OPAKUJI: ŽÁDNÉ STATISÍCE UPRCHLÍKŮ BY TU NEBYLY.

Zdá se neskutečné, že tyto země znovu a znovu už po čtvrt století mohu opakovat neslýchané chyby, kdy bez legálního důvodu a jakýchkoliv morálně odůvodněných důvodů vedou války na území islámských států s cílem odstraňovat jejich vůdce, jakkoliv s nimi předtím poměrně intenzivně komunikovali a spolupracovali. Mimochodem nečiní to jen v arabských zemích, bývalý ukrajinský prezident Janukovič byl pevně navázán na americké kruhy a jen v závěru zakolísal, kdy mu Rusko nabídlo mnohem více než Evropská unie… Padl, hlupáček. Skočil Obamovi na špek.

A tak tyto říše západního zla odstranily sekulární autoritativní vůdce v Iráku Hussajna, v Libyi Kadáfího a umožnili vznik nejfanatičtějšího islámského útvaru „Islámského státu“.

Snažily se i víc. Za každou cenu podporovaly džihádistické uskupení „Muslimského bratrstva“, ale bohudík egyptská společnost, ač muslimská, věří a dobře dělá, armádě a teroristické bratry, včetně jejich prezidenta odmítli. To Západu výjimečně nevyšlo. Egypt má už se Západem své zkušenosti a armáda se dovede chovat racionálně a sebezáchovně.

Už pět let tyto „Říše západního zla“ rozvracejí Sýrii, dříve uspořádanou a prosperující arabskou zemi, s nadaným a pracovitým obyvatelstvem a za každou cenu chtějí odstranit prezidenta Asáda, protože vadí extrémně konzervativním sunitským teokratickým monarchiím Perského zálivu, stejně jako Turecku či jiným a konkuruje ropným gigantům ze Zálivu.

Asad opět připomíná Janukoviče. Ta tam je doba, kdy byl jako naděje změny vítán. Jeho dokonalá angličtina, vzdělání lékaře, nádherná manželka, vše je zapomenuto.

A naše země „Západní říše zla USA, Británie či Francie“ podporují islámský stát, podporují kohokoliv, jen aby ho zničili.

Milióny uprchlíků ze Sýrie jim nic neříká. A mají tu drzost, že dělají jako by nic.

Chtějí Asada odstranit i s vědomím toho, že potom, tak jako v Iráku či Libyi přijde džihádistické tsunami.

V zásadě se vše jeví tak, že Sýrie, tak jako Ukrajina s pro Západ stala geopolitickým kolbištěm a i za cenu statisíců dalších mrtvých a miliónů dalších uprchlíků se nesmí Rusko angažovat a věci stabilizovat.

Evropa raději musí být zavalena milióny uprchlíků, než aby se připustilo, že by Rusko mohlo situaci stabilizovat a přinést mír…

A tak Junkerové a spol. rozdělují kvóty uprchlíků na jednotlivé země.

Všichni si pokrytecky tleskají…

Ale vrazi z USA, Británie či Francie zůstávají nepotrestáni.

A blbečkové z Česka jim to ani nevmetou do tváře…

Chce se mi zvracet.

7 komentářů :

 1. USA a Turecko vyvolali současný pogrom na kurdské obyvatelstvo v Turecku a společně chtějí nyní vytlačit do Evropy 11 mil Kurdů + 2 mil. Syřanů z Turecka. Tak si to spočítáme a mého toho za 13 mil. Zkurvené USA.

  OdpovědětSmazat
 2. Takže pane Vyvadile, připočítejte do seznamu už i Turecko, kde se podařilo USA rozdmýchat národnostní váldku a zde byl počátek: tohoto společného černého díla, kdy USA navedlo turecké letectvo na kurdské obyvatelstvo: https://en.wikipedia.org/wiki/Roboski_airstrike

  OdpovědětSmazat
 3. Máte pravdu pane Vyvadile ve všem, co uvádíte v tomto článku.

  OdpovědětSmazat
 4. naši političtí blbečkové a tzv. česká elita (to už je snad protimluv) už jen tiše žasnou, protože z Bílého domu nepřicházejí instrukce, oni totiž dosud nepochopili, že už nejsou potřeba a že byli obětováni davům, kteří si s nimi vytřou .....

  OdpovědětSmazat
 5. Nespolupráce Ruska při řešení imigrační tsunami, nespolupráce řešení problému Irák, Sýrie, Libye, tedy USA zákaz, aby EU spolupracovala na řešení, se hodně vymstí, vše nasvedčuje tomu, že i po odstranění Asada a ovládnutí celé Sýrie IS, se skutečně budou na jižních hranicích hrnout hordy a to ne tisíců, ale milionů imigrantů do slavné a chytré, USA poslušné ve všech nařízeních, EU nebo jak se to jmenuje.Evropu, potažmo Německo,Švédsko, Řecko, Itálii, Maďarsko a Rakousko, vesměs i nás, čeká stěhování národů tak masívního charakteru, že nějaké kvovóty a další nic nedělání, vyvolají u občanů obrovskou nevoli a poprask s čelními představiteli, že nezůstane jen u maket.

  OdpovědětSmazat
 6. USA se zaměřilo na silnou ekonomickou Evropu pro její oslabení.Likvidace autoritářských režimů obranné NATO v severní Africe a Blízkého východu, rozdmychání konfliktu nas Ukrajině, masívní islamistická imigrace jižního a zřejmě nastane i východního směru z Ukrajiny, Evropu zlikviduje do permanentního chaosu, přesně, jak je to naplánováno.Zavádění islamizace regionu je tou nejlepší volbou, jak politici "chrání" své daňové poplatníky a původní obyvatelstvo.To ještě můžeme čekat na dodělání americkou TTIP.Jinak lze Německu gratulovat, jakou mají skvělou kancléřku.Gratulaci připojuji i všem do Brůselu, jak jim peče eurotrouba.

  OdpovědětSmazat
 7. Podle mě chtějí usa velkej bordel v Evropě a zase nás pak za prachy zachraňovat ,zatím to nevzali občané v Eu do svých rukou. Ale směřujeme k tomu že poteče krev.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.