Reklama

neděle 27. září 2015

Čínská média: Z ruských raket na železnici rozbolí USA hlava!


27. 9. 2015  První zprávy
Rusko se chystá oživit výrobu raketových systémů na kolejnicích - tzv. „vlaky smrti", z nichž v průběhu studené války Spojené státy „bolela hlava", a nyní je rozbolí ještě více, uvedla čínská média. 


Podle člena odborné rady rady vojenskoprůmyslové komise Ruské federace Victora Murachovského se znovu komplexy uplatní, ovšem na nové technologické úrovni. Vzhledem k podobnosti s konvenčními vlaky, a také vzhledem k rozvětvení ruských železnic, budou téměř nezranitelné.

Rusko plánuje restartovat produkci bojové železniční raketových systémů (BZHRK), s odkazem na čínský zpravodajský portál Sina to uvedla ruská média.
Čínská média: Z ruských raket na železnici rozbolí USA hlava!
Během studené války působily tyto komplexy s názvem „Vlaky smrti". Byly opravdu nebezpečnou zbraní kvůli své schopnosti se zamaskovat a velké ničivé síle. Pro Spojené státy byly BZHRK skutečnou příčinou „bolestí hlavy", ale později byly odepsány, poznamenal autor.

Jak vysvětlil čínský portál, tyto komplexy jsou zvláštní vlaky, které na železnici převáží balistické rakety. V porovnání s pozemními systémy raket mají BZHRK hlavní výhodu - vysokou mobilitu.

Obvyklá rychlost raketových vlaků je 100 km za hodinu. Pro přesun na tratích mají takové komplexy dokonale maskování, protože jsou vzhledem podobné nákladním vlakům. Vzhledem k poměrné složitosti ruské železniční sítě, je vypátrání tohoto vlaku téměř nemožné, zdůrazňuje Sina.

Podle člena odborné rady rady vojenskoprůmyslového komise Ruské federace Viktora Murachovského budou obnovené BZHRK na nové technologické úrovni: již není nutné vytvářet speciální nadměrné vozy. Komplexy „bude plně kopírovat stávající rozměry železničních vozů, a budou tak zcela skryty před rozvědkou a dohledem nepřítele.

„A kromě toho, tento systém umožní starty téměř kdekoliv železničních tratí, na rozdíl od předchozího systému, který vyžadoval speciálně připravené úseky, kdy se musel odstranit kontakt s vysokým napětím a tak dále," dodal expert.

(kou, prvnizpravy.cz, rt.com, foto: arch. -Ilustrační foto)
Související:

14 komentářů :

 1. Čím nás Rusko ještě překvapí - jakým skvělým nápadem?!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:48 jaký skvělí nápad? Jsme terčem jako členský stát NATO a ještě s nejvíc strategickou polohou uprostřed Evropy.

   Smazat
  2. Vagónové rakety mají i v USA. Na obou stranách jde o těžké balistické rakety s multihlavicemi. Cíle těch ruských jsou především v USA a Británii a v Tichomoří.

   Smazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 3. Jen ať ty US huny bolí hlava ještě víc! Je to totiž jediná pojistka k tomu, abychom zde v té Evropě snad i přežili (čelíce i jiným hrozbám).
  Být Rusko slabé a bez věrohodně odstrašujícího potenciálu, bylo by i s námi zle ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Koho myslíš že američani i Rusové obětují ve válce jako první evropu.Jsme členem NATO a jaderné bomby budou padat na naše děti, kterým bude u prdele jestli jsou z usa nebo Ruska.Lidi začněte myslet hlavou válka ať vyhraje kdo chce vymaže náš stát z mapy a vy s toho máte radost,to nemáte rádi svoje děti?!

   Smazat
  2. "ideály" roku 89 jsou pryč. koho by tehdy napadlo že dnešní německo směřuje k islámské totalitě. německo se dobrovolně mění v rozvrácenou zemi, což smete i nás. to i čssr bylo chytřejší. rusko sem nehrnulo muslimy.

   Smazat
  3. Dokud u nás není nic důležitého z vojensko-strategického hlediska, jako např. středisko velení NATO, radar nebo vojenská základna Američanů, tak pro Rusko hlavním terčem, kam dopadnou jeho první rakety nebudeme. V případě jaderného konfliktu se ale záhubě tak či tak nevyhneme i kdyby na nás nespadla ani jedna jaderná hlavice. Zabije nás vedlejší produkt jaderného výbuchu, radioaktivita.

   Smazat
  4. 17:55 "Šťastný" to člověče, Tvá nevědomost a víra je přímo "udivující" ...

   Smazat
  5. to 17:55
   Tuto neděli v podbečer uvedla televize dokument o 2.SV, úloha letectva bylo kobercově bombardobat hlavně města, civilní objekty aby zlomili obyvatele. Na tuto novou vojenskou taktiku doplatil Hamburg, Dráždany, Tokio, Nagasagi , Hirošima....takže se netešte z toho, že pokud zde nebudeme mít cizí vojenské základny se nám totální zničení vyhne. Ta staronová strategie stále platí !

   Smazat
 4. Já z toho pražádnou radost necítím, stejně jako nemám radost z toho, že země česká domov můj. Fuj!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naše zem je krásná. Jenom my jsme se nějak nepovedli.

   Smazat
 5. Zbrojí se všude na celém světě o sto šest .Jak toto všechno může asi skončit ? Sibyla to předpověděla dávno před Kristem co se bude dít ve 21 století . Její předpověď , že živí budou závidět mrtvým se děsivě naplňuje !

  OdpovědětSmazat
 6. Přiznám se, že mne nezajímá, co Rusko bude mít, ale jen to, co už má. Podle všech těch reklam co se ve výzbroji plánuje se mi zdá, že na to Rusko nemá dost financí, nebo že se uzbrojí. Ale snad se mýlím.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.