Reklama

pondělí 7. září 2015

ČNB neví, jak z toho

singer ateo7.9.2015 Vaše věc

Ve včerejších otázkách Václava Moravce guvernér ČNB Singer mluvil o tom, že by ČNB ráda podržela současný kurz koruny k euru do poloviny roku 2016. Dlužno říci, že v tomto nesmyslu nedávno guvernéra ČNB podpořil také premiér Sobotka.

Co by bylo ještě zajímavější než toto suché sdělení, je vědět, jaký má ČNB plán, pokud nějaký vůbec má, k tomu, aby se k datu vstupu České republiky do EMU mohla ČR dopracovat k nějakému reálnému a rozumnému kurzu, tedy jedno euro za zhruba 18-20 korun.

Pokud se tak nestane, budou nejen platy a ceny, ale také úspory každého z nás přepočítávány v nesmyslném kurzu blížícímu se tomu dnešnímu, tedy 1:27, tak aby určitá skupina vývozců byla spokojena.

Tedy, suma sumárum, vedení ČNB by mělo sdělit, jak se chce z té dnešní situace uměle podhodnocenému kurzu koruny v nejbližších třech-čtyřech letech dostat. Zkrátka, pánové z vedení ČNB, předložte plán...

21 komentářů :

 1. ČNB žádný plán nemá. Umělé znehodnocení koruny pomohlo Burešovi, resp. jeho předluženému impériu. Zlevnilo exporty natolik, že se díky tomu finančně zahojil a hojí se nadále. A to ani nemluvím o tom, že na dotacích dostává 6 MILIARD KORUN ROČNĚ!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I UTEČENCI POHRDAJÍ AZYLEM V ČR.NEUSTÁLÉ OKRÁDÁNÍ ČR DOMORODCŮ,KTEŘI NEROZUMÍ

   jakým mechanizmem je ČNB okrádá a nyní už s výsměchem rabuje ,vytisknutím celkem 300 MILIARD přičemž není nikdo z politiků,který toto porušování zákonů dokáže zastavit, nemá obdoby.

   Ohlupování ovčanů,kteři prý na kritiku tohoto rabování nemají čas,protože MUSÍ běhat jako veverky v kolečku aby na konci o peníze tak získané byli okradeni.je skutečně pozoruhodné. Voliči by se měli sami sebe zorganizovat a založit FOV Fond Ohrožovaných Voličů A TO S VEŘEJNOU KONTROLOU na internetu.Za peníze takto získané by nejen mohli do doby než dostanou NAŠE PENÍZE z rozpočtu -na dalši občanské weby klidne tu komisi z ČNB dát k soudu a protože prý tomu nerozumíme, bylo by zajímavé KDO K TOMUTO SOUDU DODÁ SOUHLASNÉ POSUDKY K TOMU RABOVÁNÍ.
   Uvědomte si všichni,že nás vlastně ohlupují tím,že Německo BY MĚLO SNÍŽIT SVÉ PLATY,ABY DOSÁHLO RŮSTU.To je čistá lež.Ono voliči jsou ohroženi i tím že budou brzy musert bojovat za prý svobodu atomovými pumami a ženy musí s manzčlkami sednout do tanků,aby byli pobiti pancéřovými pěstmi námořnéí pčchoty našeho blahorodí prima cara PUTINA. NEZAPOMENTE.NEOLIBERALISMUS JE AIDS,KTERÝ NAPADÁ IMUNITNÍ SYSTÉM SVÉ OBĚTI.TA SE MÁ STÁT BEZMOCNÁ A TVRDIT,ŽE SE NEDÁ NIC DĚLAT
   A to je právě ta lež...

   Smazat
  2. pro 18:50- už mě několikrát napadlo, jestli by se náš stát neměl přejmenovat. Co takhle " Babišov? "

   Smazat
 2. Kdyby se jednalo jen o "Bureše",ale co stovky dalších vysokých podvodníků-pardon POLITIKŮ a úředníkú na ministerstvech a krajích mají svoje pazoury hluboko v podnicích,kterým to takhle vyhovuje.Za práci nízký plat,tím i efektivní vývoz a zisky (často bez daní)ohromné.Proto nechtějí euro ani elektronickou kontrolu.

  OdpovědětSmazat
 3. Chtít podrobit plány ČNB celonárodní diskusi, ta snad ani autor článku nemohl myslet vážně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Autorem článku je nejlepší galaktický ekonom pan Paroubek, jinak pachatel výroku " státní dluhy" se neplatí.
   P.S dodnes mám v živé paměti vlastenecky rozzářené oči jednoho ukrajince který mi po rozpadu CCCP ukazoval jednohřivnovou bankovku a významně poukazoval na to, že 1 hrivna=1USD .-)), asi měli na UA také makroekonomy páně Paroubkových kvalit.

   Smazat
  2. Nežvaň Palmere. Dluhy neplatí žádné "civilizované" k bankrotu se blížící země. Ani USA, které tisknou svou inflační měnu o překot. Kdyby nediktovaly ostatním, že ji mají povinně používat (viz osud Kaddáfího a Husajna, nátlakovky vůči RF a Číně) a tím ji uměle nedržely nadhodnocenou a kdyby pro dolar platilo to co pro ostatní měny, již dávno by se dolarová pyramida rozsypala. V tomto smyslu, že dluhy se neplatí (neplatí ji předlužené státy západního "civilizačního" okruhu, vyrážející jedny dluhy dalšími) má Paroubek naprostou pravdu.

   Smazat
  3. Popsal jste to přesně, (4:21), stručně a výstižně. Dluhy platí jenom "socky" a pitomci.Alespoň v pojetí "globálních ekonomů", finančních šíbrů a jiných pošuků ala Palmer.
   Znehodnocení měny provedené ČNB, a tím i mezd, úspor, a hodnoty majetků, přepočtené na eura, je takovým malým ,iniciativním, příspěvkem na podporu udržení dolaru. Že by to naši bankéři dělali ze svatého přesvědčení a výhradně ve prospěch státu si myslí asi už jen největší...trouba. J.B.

   Smazat
 4. Dejme tomu že měsíčně máte tržby 1 mil EUR, za rok 12 mil EUR. Poklesne li koruna z 27 na 26 Kč, ztratíte ročně 12 mil Kč v tržbách, tzn. ve výnosech. Ztrátu částečně vyrovnají nižší vstupy (suroviny např.), ale nikdy ne ve stejné výši, způsobenou poklesem měny. Silnější koruna znamená značný tlak na budoucí zakázky (nižší marže), řada podniků přestane vyrábět, nezaměstnanost se zvýší, kupní síla se sníží, tlak na růst daní se zvýší. Pokud bychom byli agrární země (Polsko), země s dostatkem vlastních surovin (Rusko) a nebo obrovský trh (Čína), pak by se nás to týkalo podstatně méně. ČR je exportní ekonomika. Pokud se EURo nerozpadne a vstoupíme do něj, bude sakra záležet na kurzu ve kterém tam vstoupíme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cílem měnové politiky "Státní" banky je udržet na nejnižší možné výši náklady výroby v ČR, aby dovozy subdodávek z ČR (hlavně) do SRN byly co nejlacinější. To má za úkol hlídat a zajišťovat Singer (není náhodou že patří do národa vyvolených) a spol. a to taky do konce své vlády nad měnou bude realizovat.

   Smazat
  2. Nic zvláštního.Za jeden mil.EUR,dostanete,ne 26 mil.kč,ale 27milkč,ale na mzdách vyplatíte stejnou částku jako předtím,takže Vám 1mil.zůstane navíc.Dělník ale musí zaplatit více za dovážené zboží,tak kdo je na té intervenci bítý.

   Smazat
 5. to když přesident Zápotocký udělal v r. 1953 měnovou reformu 1:5 či 1:50, jako skoro celá Evropa po roce 1945 po válce , tak je připomínán již 25 let jak odstrašující zloděj, který znehodnotil Čechům, Slovákům úspory.
  Když se plíživě již 25 let ponižuje hodnota české koruny, tak to není nic jiného než plíživá měnová reforma. Stále stejné, jen jiný postup.
  A původní křiklouni jsou zalezlí, mlčí.......
  i ovčané mlčí se založenýma rukama...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mohl by mi prosím pan pamětník osvěžit paměť, které evropské státy devalvovaly po válce měnu 1:5 resp 1:50 ?

   Smazat
  2. Pro 16:35: Československá socialistická republika 1953 - omezení poptávky bylo docíleno především tím, že všechny mzdové a sociální příjmy byly sníženy v poměru 5:1. Nové maloobchodní ceny by tedy pro srovnatelnost bylo nutno vynásobit pěti. Hotovosti občanů byly vyměněny v poměru 5:1 jen do částky 300 Kčs na osobu, zbytek v poměru 50:1. Vklady občanů, kteří nikoho nezaměstnávali, se přepočítávaly odstupňovaně, částky nad 50 tis. v poměru 30:1, životní pojistky v poměru 50:1. Kromě toho byly anulovány vklady vázané po měnové reformě v roce 1945, veškeré státní dluhopisy (a to i emise z roku 1946) a všechny další tuzemské cenné papíry. Došlo k podstatnému snížení oběživa: 52,1 mld. Kčs bylo vyměněno za 1,4 mld. Kčs.

   Smazat
  3. Pro 16:35 pokračování :Jak se asi zrodila myšlenka měnové reformy v roce 1953 a jak zapadala do celkové atmosféry poválečných let? Je především potřeba uvést, že po druhé světové válce proběhly peněžní reformy ve všech evropských zemích s výjimkou Spojeného království, Švýcarska, Švédska a Iberského poloostrova. Ozdravění peněžního oběhu se spatřovalo především nebo jenom v nahrazení dosud existující měny měnou novou. Byl to nejjednodušší způsob, jak v jednotlivých zemích sjednotit používanou měnu v podmínkách, kdy v oběhu byla nejen znehodnocená původní národní měna, ale i různé okupační peníze, jejichž kupní síla navíc rychle klesala. V Německu a Maďarsku došlo k hyperinflaci. Proto byly v letech 1944 (např. Belgie) až 1947 (v SSSR, Bulharsku, Rumunsku, Albánii) prováděny měnové reformy, které měly stabilizovat peněžní oběh a snížit převis poptávky nad nabídkou zboží. Někdy vedly i ke změně názvu peněžní jednotky (např. v Maďarsku).

   Smazat
 6. Předchozí komentář je plně pravdivý a naprosto jasně hovořící i pro analfabety. Jen zapomíná na ještě jeden fakt naprostého okrádání občanů.
  Před 25 lety byl průměrný plat necelé 3000,- Kč. Dnes asi 24 000,- Kč. Bohužel kupní síla tehdejší a dnešní koruny se nedá srovnávat. Dnešní koruna je naprosto v prdeli. Za 1 Kčs před 25 lety jste si něco hmatatelného koupili (např. krabička zápalek, dopisní známku, 4 kusy rohlíků, za 1,05 Kč byla čtvrtka chleba atd...) Za dnešní korunu si skutečně nic nekoupíte. Poučné je i cenové srovnání cen benzínu, když se naši spoluobčané tak zaštiťují sílou dolaru. Před 25 lety při ceně 44 dolarů za barel ropy stál litr benzínu asi 6,30Kč. Při dnešním obchodování barelu ropy za 44 dolarů stojí litr benzínu průměrně 31,90 Kč. To samo hovoří za vše. Nemluvím o ceně vody, elektrické energie, vajec, másla, nákladech na bydlení, dopravu jakéhokoliv druhu, cenách pracích prášků a kosmetiky a vůbec věcí každodenní potřeby. Srovnejme cenu rodinného domu ve velkém městě. Dvougenerační rodinný dům plně podsklepený se dal postavit i s pozemkem za zhruba 350 000,- Kčs. Dnes Vám za cenu 3 500 000,- postaví tak leda jednogenerační nepodsklepený na betonové placce (dřív luxusní chata) a to počítejte tak 1 000 000,- Kč na pozemek. Podívejme se i na srovnání cen automobilů. Škoda Favorit stávala asi 70 000,- Kč. Nejlevnější Hyundai i20 stojí asi 218 000,- Kč (pozor nesrovnávám vybavení vozu, přeci jen nějaký pokrok se udělal), jenže životnost šla rapidně do prdelky. Pračka stávala od 7000,- Kčs do zhruba 12 000,- Kčs, ale i bez blbého Kalgonu Vám vydržela 20 let. Dnešní se pohybuje v relaci od 6 000,- Kč do 40 000, Kč, ale je to klump, který se Vám začne rozpadat hned po záruční době. Hlavně, že má spoustu vedlejších pitomostí a hlavně digitální display.
  A kvalita draze kupovaných potravin? Stačí se podívat na štítek. Samá E, samá chemická úprava a dochucení a náhražky jako za války. Jen reklama Vám nalhává, jak úžasné jídlo jíte za drahý peníz. Jen kousek dál v Německu by tu ošizenou sračku nežral ani pes. I ten nejpitomější starý jogurt byl proti těmhle zmetkům jogurt. Nemluvě o mléku. Ta řepková sračka vydávaná za mléko letěla okolo krávy tak leda v letadle. Řekněme si rovnou, že za celých 25 let demokratůry se provádí permanentní měna a okrádání občanů a státu. Permanentně se 25 let tuneluje celá společnost, jen to ještě od dob Rakouska-Uherska bohaté Česko nepřivedlo do stejných sraček jako Ukrajinu. Ale jak ještě dlouho? Myslím, že to už nám EU a MMF a další rádci dávno naplánovali a ne jen pro nás.

  OdpovědětSmazat
 7. v r. 2013 proběhla fakticky i na Kypru zkouška měnové reformy, která bude aplikovány v případě potřeby pro celou EU, kdy byly vklady lidem vyměněny za (bez)cenné akcie zbankrotovaných bank (kam se na ni hrabe ta naše z r. 1953)

  OdpovědětSmazat
 8. to je mi zas vodborníků na makroekonomii ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. QQQ TAK BĚHEJ TY NEOSRÁČI V KOLEČKU JAK VEVERKA

   na konci tě ty vole zadlužíme a peníze ti ukradem.Tvoje ČNB a šéf GUWNOWERTH.

   Smazat
  2. Co je to "neosráč", prosím pěkně? A kdes viděl běhat veverku v kolečku?

   Smazat
  3. DÁM SENOCHRUPOVI ROZUMY,OVŠEM

   onVŽDY bude chtít seno.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.