Reklama

.

.

pátek 25. září 2015

Co se děje v Sýrii? Colonel Cassad analyzuje

- ea24  -
25. 9. 2015 Eurasia24


Ruský analytik s pseudonymem Colonel Cassad se proslavil poměrně přesnými informacemi a odhady vývoje situace v průběhu intenzivních bojů na Donbasu. Eurasia24.cz nyní přináší jeho stručné zhodnocení dosavadních informací o posledním vývoji v Sýrii v souvislosti s aktivizací ruských ozbrojených sil.


Americká bezpečnostní poradenská společnost Stratfor, blízká CIA, zveřejnila satelitní snímky ze syrské oblasti Latakia, na nichž je zachyceno zvýšení počtu ruských letadel a vrtulníků, dislokovaných v této části Sýrie.

Celkem je podle Stratforu na letecké základně rozmístěno 28 letounů: čtyři Su-30SM, zajišťující vzdušné krytí, dvanáct stíhacích bombardérů Su-24 a stejný počet bitevníků Su-25, určených k provádění úderů na pozemní cíle. Rovněž se na základně nachází čtrnáct vrtulníků Mi-17 a Mi-24. Kromě toho, jak tvrdí Stratfor – a jak ukazují nové satelitní snímky, základnu chrání již rozvinuté protivzdušné komplexy S-300 a S-400.

Je jasné, že skrýt takovou koncentraci bojové techniky je problematické, protože americké satelity i dříve visely nad Sýrií a nyní jistě dění v Latakii studují jako pod lupou.

Čili věnujme pozornost tomu, že s demonstrací důkazů ruské vojenské přítomnosti v Sýrii není žádný problém, protože je k dispozici mnoho satelitních snímků v dostatečně kvalitním rozlišení. A srovnejme tuto skutečnost s tlachy, které zaznívaly na Ukrajině – přestože ony satelity jaksi patří jedné a téže zemi. To jsou divy.

Každopádně vzniká dojem, že přichází finální „seřízení hodinek“ významné operace, prováděné Ruskem, Íránem, Sýrií a Irákem. Mohu se samozřejmě mýlit, avšak přesně takto jsou poskládány všechny kousky této skládačky v podobě různých faktů, ale i zvěstí, které přicházely v průběhu posledních měsíců.

Začaly tajemnou větou velitele elitních jednotek Quds íránských Revolučních gard, generála Kásema Sulejmáního o připravovaném velkém překvapení v Sýrii, pokračovaly jeho návštěvou (návštěvami) v Moskvě a končí zatím posledními snímky letiště v Latakii.

Taktéž je zajímavé, že v posledních měsících přesunuté skupiny nashromážděných šíitských dobrovolníků s íránskými poradci (a pokud lze věřit některým zvěstem, i s účastí pravidelných íránských jednotek) se prakticky nezapojily do operací, a to i přes složitou situaci v některých oblastech. Vyskytly se také informace, že i syrská armáda se snaží nabírat rezervy.

Co z toho plyne?

1. Je možné, že dojde k pokusu částečně vyčistit provincii Idlib od proamerických bojovníků, což by s sebou přineslo zostření vztahů se Spojenými státy a Tureckem.

2. Je možné, že dojde k pokusu odlehčit Aleppu rozšířením zóny kontroly v okolí města.

3. Je možné, že dojde k útoku na Palmýru, vytlačení chalífátu odtud a rozvinutí nových obranných pozic.

Poslední varianta vypadá nejsympatičtěji – v případě úspěchu bude možné demonstrovat reálné pozemní vítězství nad chalífátem s vybojováním mediálně známého města a ukázat tak starost o světové kulturní dědictví, v poslední době likvidované chalífátem.

Operaci může v takovém případě provést syrská armáda při podpoře ruského letectva a íránských i ruských vojenských poradců.

Tato varianta zároveň vypadá nejméně riskantně a přináší nejslibnější profit. Nedávno se objevivší video s ruskými letouny na nebi nad Homsem může být nepřímým důkazem toho, že aktivita syrské armády a jejích spojenců se může soustředit právě jihovýchodním směrem. Při případném postupu na sever bude nutné před střetem s chalífátem nejprve porazit americké loutky.

Originální text pod názvem „V daleké Latakii“ je včetně fotografií a map dostupný zde: http://colonelcassad.livejournal.com/2398106.html
Snímek: tentýž zdroj

9 komentářů :

 1. Bože! ochraňuj Rusko!

  OdpovědětVymazat
 2. Rusko to zvládne.Pokud se do toho nebudou plést amici.To jsou vojáci na baterky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Amici doposud žádnou válku nevyhráli, jenom z válek těžili !!! Jsou to námezní žoldnéřské srágory!

   Vymazat
 3. Amíci se do toho ani plést nemohou. Nemají jak. Rusko tam má letecký potenciál mnohonásobně převyšující celou armádu ČR.

  Těch stíhaček je tam tolik, že USA přejde chuť.

  Stíhačky určitě nebudou stíhat ISIL. Ty jsou tam proti Turecku.

  Karty jsou rozdány, končí sranda válka ISIL.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stíhačky jsou proti IS. Na obranu proti leteckým silám Turecka, Izraele a USA naopak poslouží raketové obranné systémy S300 a S400, které mají pověst momentálně nejlepších protileteckých zbraní na světě. S400 asi ovládá téměř celou Sýrii až na kousek země na severovýchodě, kde ale dominují Kurdové.

   Vymazat
 4. Pokud nasadili současně S300 i S400, pak je to síla, která je schopna pokrýt izraelské nálety na území Sýrie a dovolit Asadovi, aby si udělal pořádek na jižní hranici s Izraelem. O tom svědčí i celkem překvapivá návštěva izraelského premiéra spolu s izraelskými vojáky přímo u Putina. Je možné, že se dohodli na podmínkách neútočení jeden na druhého. Rusové určitě nemají zájem napadnout Izrael, ale také už nenechají ničit syrskou armádu útoky židovského letectva. Něco naznačovaly i nepotvrzené zprávy o tom, že několik izraelských letadel (údajně žádné) se nevrátilo z útoku na syrské pozice v jižní oblasti Sýrie. Zdá se, že ruská armáda si během několika posledních týdnů vybudovala respekt bez toho, že by výrazně zasáhla do boje. Jen tak dál!

  OdpovědětVymazat
 5. Tak, tak. Začíná záchrana Evropy od totální islamizace. A víme kým. Píšu si to do stoletého kalendáře.

  Nikoliv ale záchrana před jinými formami úpadku. Ale to už nejde o život a budoucnost dětí.
  Děda.

  OdpovědětVymazat
 6. Ano. Začala záchrana Evropy. Konečně. Držme jim všichni palce a pěsti. Bože ochraňuj Rusko !!!
  Haverka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem hrdý na to, že jsem RusoFIL a AmerikoFOB !!!

   Vymazat