Reklama

středa 30. září 2015

ČT a další média vytvářejí umělou realitu a bojují proti našemu prezidentovi !

Petr Štěpánek
30. 9. 2015 Protiproud
Komentář se zamýšlí nad manipulacemi ČT, Novy a dalších médií....
Mediální klika bojuje proti vlastním občanům: Jakýpak kolaps společnosti? ČT a Nova: trencle a sto exkrementů. Chceme nadále platit z daní ničivou politickou kampaň?
„Agenda setting“ je dle mediální teorie umění nastolovat téma. Volbou správných témat můžete dosáhnout politického úspěchu, třeba vyhrát volby. Něco úplně jiného ovšem je, když se „agenda setting“ stane hříčkou médií. Pak už nejde o nic jiného než o jednu z technik, kterou se manipuluje s veřejností. Něco se zcela zamlčuje, jiné věci se naopak zveličují. Co je na tom špatně? Média nemají politickou realitu vytvářet, nýbrž pouze zobrazovat. Minulý týden nabídl dva přímo ukázkové příklady.

Invaze migrantů
Evropa zažívá jednu ze svých největších krizí. Valí se do ní statisíce, možná dokonce miliony migrantů, navíc ze zemí, jejichž způsob života není s tím evropským příliš kompatibilní. Podle některých expertů dokonce hrozí, že migrační invaze může dříve či později způsobit úplný zánik evropských civilizačních hodnot a způsobit rozvrat našeho kontinentu. Namísto skutečného řešení příčin hromadné migrace vnutila Evropská unie pod německou kuratelou svým členským zemím systém redistribuce migrantů za pomoci nadekretovaných kvót. Vláda České republiky po mírném, spíše předstíraném odporu sklapla kufry a v rámci Visegrádské čtyřky, sama zrazená Polskem, zradila Slovensko a Maďarsko a hlavně své vlastní občany.

Dvě nejmocnější média v zemi zcela nepokrytě manipulují veřejností

Za této situace přišel exprezident Václav Klaus s iniciativou, že vláda by svůj zbabělý, proradný a pokrytecký postoj měla legitimizovat buď v referendu, nebo v předčasných volbách. Je to zcela zásadní věc, neboť nejde o nic menšího než o budoucnost, respektive suverenitu České republiky. Klaus se opírá nejen o svůj mandát bývalé hlavy státu, nýbrž i o sto tisíc podpisů své vlastní výzvy. Vedle toho tu existuje dvě stě tisíc podpisů proti kvótám z petice Bloku proti islámu.
Co nebylo v televizi, se prostě nestalo

A co na to naše média? Jak zobrazila tuto realitu? Kupříkladu televizi Nova to nestálo ani za zmínku. Její „agenda setting“ to veřejnosti zamlčela. V obrazu světa dle Novy se to prostě nestalo. Na facebooku jsem o tom napsal:

„Zkouším si představit, zda by se kupříkladu v Americe (Amerika je přece náš vzor) mohlo stát, že bývalý prezident přijde se zásadní politickou výzvou, která významně zpochybňuje politiku tamní vlády, a nejsledovanější televize tomu v hlavních zprávách nevěnuje ani vteřinu. A zrovna si odpovídám: Je to naprosto nemožné!

My takovou televizi ovšem máme. Jmenuje se Nova. Výzva exprezidenta Klause k referendu či předčasným volbám jí nestála ani za zmínku. A propos - TV Nova! To je ta televize, kterou si její současný americký vlastník koupil za peníze českých daňových poplatníků, které mu v záměrně prohrané mezinárodní arbitráži přihráli čeští politici. Kteří politici? Ti, kteří tu opět vládnou. Sobotka byl tehdy ministrem financí a jeho šéfporadce Špidla byl tehdy premiérem. A takhle my si tady žijeme!“

Trenýrky nad Hradem

Úplně jinak česká média naložila s trenýrkami nad Hradem. Kupříkladu Česká televize z nich v rámci své „agenda setting“ učinila zásadní politické téma, o němž nejenom mnohonásobně informovala ve svých zpravodajských relacích, ale učinila z nich i téma několika diskusních a publicistických pořadů. Až člověka napadá, že veřejnoprávní televize je přímo součástí oné partičky, jež se foneticky zove 100 hoven. Mimo veškerou logiku je i to, proč přistupuje na demagogii, že trenýrky nad Hradem jsou snad nějaký umělecký počin a skupinka výtržníků umělci.

Ve vlajkových lodích své publicistiky pak obě televize, TV Nova ve Střepinách a Česká televize v magazínu 168 hodin, svorně Klause zcela zamlčely a z trenýrek učinily hlavní politické téma týdne.

Akce trenýrky ovšem každopádně zapadá do mnohaleté protiprezidentské „agenda setting“ veřejnoprávní televize, jež se datuje již od nástupu Václava Klause na Hrad a nyní za Miloše Zemana jen pokračuje. Poplatník České televize si ale klade otázku, zda si veřejnoprávní televizi platí kvůli tomu, aby vedla dlouholetou kampaň proti hlavě státu.
Jak dlouho ještě?

Takže si to závěrem zrekapitulujme. Dvě nejmocnější média v zemi, nejsledovanější komerční televize a televize veřejné služby, za využití své „agenda setting“ zcela nepokrytě manipulují veřejností. Lepší důkaz než trenýrky versus iniciativa exprezidenta se snad ani vymyslet nedá. A obě televize tak navíc činí de facto za peníze občanů. Televizi Nova si její americký vlastník koupil za peníze českých daňových poplatníků po zmanipulované mezinárodní arbitráži, Českou televizi si platíme každoměsíčním povinným výpalným.

Jak dlouho si to ještě česká veřejnost nechá líbit?

46 komentářů :

 1. Třeba změnit vládu a vyhlásit referendum o vystoupení z EU.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mám na Vás dotaz. Pokud fachidioti vyhnaní do ulic změní řádně zvolenou vládu,, kdo bude vládnout? Kalousek, nebo Zadolárek, nebo Dienstbier?

   Smazat
  2. Ani jeden ze zrádců Vámi vyjmenovaných.

   Smazat
  3. Neblábolte nesmysly. Na EU, ale hlavně na Německu jsme totálně hospodářsky závislí. Jen do Německa směřuje třetina veškerého našeho exportu.

   Smazat
  4. Pro 0.16:
   Na Německu nejsme závislí, jsme jeho novodobá kolonie a bez jediného výstřelu. Německu k tomu stačilo zkorumpovat jen několik málo hloupých politiků, kteří rozdali nebo jak se říká "za hubičku prodali" část našeho průmyslu. Sát řídí několik mafií, které jsou zase tolerovány zvenčí. A vláda? To je loutkové panoptikum a vlastně neví, že neví. Tak je to s tou naší, českou, demokracií. A média? To je něco mezi hororem a tragikomedií. Vždy se dá z těchto dvou žánrů vybrat. Jenom pravdu se nikdy nedozvíte, ale to oni v náplni ani nemají.

   Smazat
  5. 0:50
   Píšete nesmysly. Ten náš slavný průmysl měl po 40 letech řádění komoušů cenu jen relativné kvalifikované a hlavně levné pracovní síly. Naše podniky až na pár malých vyjímek byly ze západem naprosto nekonkurenceschopné a po pádu východního bloku neměly ani žádný odbyt. Takže díky za německé a jiné investice a know how.
   Nebo preferujete rozkradení gangstery a mafiány jako Kožený, Mrázek, Pitr, Krejčíř.... v privatizaci bez jakékoli přidané hodnoty?

   Smazat
  6. pro 0:59 -a jak jste si představoval privatizaci? To, že hlupáci nacpali peníze Koženému, to je jejich problém. Všichni vidíme, co a kdo ovládá Evropu. Potom by proběhla privatizace asi jako na Ukrajině - oligarchové a ti nezaplatili nic. S Německem máte pochopitelně pravdu a já čekám, kdy Němci pochopí a přestanou tu Milku volit.

   Smazat
  7. Náš průmysl měl strukturu, která se tu tvořila po staletí. Byli jsme schopni vyvážet velké investiční celky (elektrárny, rafinerie, cukrovary. mlýny, gumárny, konzervárny, atd. atd.atd., komunisti od průmyslu investovali, tvořila se nová pracovní místa v oblastech, kde byla nezaměstnanost. To, že komunisti dělali blbou kádrovou politiku, že byli uzavřená mafie, proti tomu se postavila část (většina) společnosti v roce 1968. Pak přišli sovětští okupanti, komunisti udělali čistky, ze své strany vyházeli všechny schopné, zůstali jen všehoschopní a tato ještě horší mafie dovedla režim až ke konci v roce 1989. Vaše tvrzení o malé konkurenceschopnosti je hloupost. My vyváželi do 3. světa a do té jeho větší části se otevřely dveře pro naše podniky po roce 1989. Ale Havel a Klaus, kteří nikdy neřídili ani trafiku, svou hloupou politikou všechno zničili. Vaše řeči mají být jen omluvou politiky blbů a zrádců.

   Smazat
  8. Němci potřebují nás.Kvalifikovaný český dělník dostane od německé firmy 800 euro.Negramotný muslim za nic 950 euro+ubytování+strava.Tak kdo koho potřebuje?

   Smazat
  9. Špatná vláda je ta, která nepodporuje a nerespektuje prezidenta zvoleného demokraticky v řádných volbách většinou národa. Prosazování cílů principem arogance moci, národ nejen rozděluje, ale potlačuje i základní princip umravnění při prosazování svých mocenských ambicí proti vůli většiny občanů. L.

   Smazat
  10. pro 0:59 Co se vybudovalo za 4o let to stačíly všechny vlády probendit(námořní flotilu ,poldi kladno čkd ,okd zemědělství atd) takže kdo píše ,že jsme za 40let nic neudělali je blbec

   Smazat
 2. Problem je v tom ze prezident je ozrala, ktereho nikdo nebere vazne.
  A ze jeho debilni blabol proneseny anglictinou zaka pomocne skoly vzbudil v OSN leda tak utrpny usmev.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No ne, tys tam taky byl, myslím v OSN? Že to nevíme? Předpokládám, že tvoje angličtina je na úrovni rodilého mluvčího a bez přízvuku, že? Jinak, měl bys dělat hlavně něco s tou češtinou, ten článek není o prezidentovi, ale o manipulaci médií, čemuž jsi očividně neporozuměl.

   Smazat
  2. Za to ty Chujmere mluvíš plyně česky!!!!!!!!!!!!!Ty mongolsko-šláfenberkovskej knížecí potrat se nejdřív nauč pořádně psáat a pak pindej,genitále debilní!!!!!!!!!!!!!!!!

   Smazat
  3. A 4:54 Urážet a plivat na hlavu státu jste se naučil mnohem rychleji, nežli schopnosti porumět myšlenkovým pochodům opravdových státníků. L.

   Smazat
 3. A noční směna z václaváku 3 se opět ozyvá asi šimonek dostal od šapira natisknuté dolary a teď je rozdavá...prague society...a bohužel v objednávce dostali jen 60 pc z angličtinou....

  OdpovědětSmazat
 4. Putinův projev v OSN.
  http://zvedavec.org/komentare/2015/10/6606-projev-vladimira-putina-v-osn-28-9-2015.htm

  OdpovědětSmazat
 5. Jak dlouho si to ještě česká veřejnost nechá líbit?

  Já za sebe mohu napsat:Tak dlouho dokud nebudou mít strach chodit mezi lidmi a oni ten strach zatím nemají.
  Je nepopíratelný fakt,že ty co to lhaní a překrucování faktů řídí a hlavně organizují není na obrazovkách vidět a tzv.moderátoři-vymatlané mozky-jen vykonávají příkazy,které jim jejich šéfové nařizují.
  Občanům,alespoň většině by to nevadilo,pokud by nemuseli ze zákona toto lhaní a zkreslování skutečností ze svých kapes každý měsíc platit.
  Vzhledem k tomu, že vrcholové mafiány prakticky nevidíte mohou si to co dělají bez obav ,že je někdo fyzicky zlikviduje, dovolit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co myslíte, souhlasil by Václav Klaus ve funkci předsedy vlády s přídělem imigrantů? Já jsem Zaorálka a Dienstbiera do vlády neposlal.

   Smazat
  2. Klaus podepsal i Lisabonskou smlouvu. Vždycky měl jen řeči, pózoval, ale skutek utek.

   Smazat
  3. Vlastenka


   Ale proč ji podepsal?
   Protože na něho dělaly nátlak VŠECHNY parlamentní strany (vyjma KSČM) , a to i jeho strany vlastní.
   Pokrytecký Zahradil, který nyní vypouští velkohubé "odbojářské" protiunijní kecy, byl taky jedním z těch, kteří hlasovali pro LS.

   Smazat
 6. Jen se potvrzuje, kam vedou americké dolary. Když Klaus nebo Zeman se dotknou oněch pavučin, tak se hned rozezní.

  OdpovědětSmazat
 7. Molochu zvaným ČT se jen tak nezbavíme . Pan senátor Veleba se snaží seč mu síly stačí , ale je sám jako kůl v plotě a sám nic nezmůže . Mezi většinou politiků není vůle na tomto šíleném lhaní ze strany ČT něco měnit , protože jim to náramně vyhovuje .Lžou totiž taky a podvádějí svoje voliče a ČT je jejich hlásná trouba , kterou potřebují k tomu aby se ve svých funkcích udrželi a byli znovu zase zvoleni .A proto je to tak jak to je a tak to asi zůstane .

  OdpovědětSmazat
 8. Bohužel, na kampani proti prezidentovi se podílí nepřímo i lidé, kteří jsou přímo na Hradě. Dokladem toho je opakované selhání ochranky prezidenta ČR a Hradní stráže a nedostatečné nebo opožděné zajištění přímé informovanosti občanů o dění na Hradě a vystoupeních pana prezidenta. Takovým posledním příkladem "neschopnosti" těchto úředníků je nepřeložení úterního projevu pana prezidenta v OSN v českém jazyce a jeho zveřejnění na webu Hradu. L.S.

  OdpovědětSmazat
 9. Jak dlouho si to ještě česká veřejnost nechá líbit? Dokud se slušní občané nespojí a nezaloží nějakou platformu, která by se věnovala manipulacím, lžím, zatajování a propagandě ČT. Již dříve zde zazněl návrh na založení stránek, kde by se dalo diskutovat o pořadech ČT. ČT dnes prakticky všechna diskuzní fóra u zpravodajských a publicistických pořadů zrušila, nyní je dokonce zrušena diskuze i u rádobysatirického pořadu 168 hodin. Takové diskuzní stránky by byly rozhodně lepší, než psaní článků na nezávislé weby, které ČT nazývá jako "proruské".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlastenka


   Koukám, že se vám, zastydlý komunistobijče, asi přitížilo.
   Obama se bratří s Castrem, s"Putlerem" si podává ruku (Krym je definitivně zapomenut, protože bez Putina se USA neobejdou) a váš svět se hroutí jako svět fanatických bolševiků po okupaci v 68.

   To prozření a zklamání z Ameriky bude ještě větší...


   Je mi vás docela lito, havloidi, protože vás čeká nepěkný konec.

   Smazat
  2. Máte pravdu.Tady je hezké video jak si dokáží Rusové vážit hrdinů Novoruska.
   http://vk.com/video199857658_171728275

   Smazat
  3. To je výživný video.

   Smazat
  4. Zprávy za socialismu jsem nemusel, radoval jsem se, že po změně režimu se konečně dočkám objektivity. Je to ale mnohem horší. Už nejsem schopen zpravodajství v ČT sledovat, je to hnus, který nelze bez újmy vydržet. Může se to líbit jen notorickým nenávistným, válkychtivým, řiťolezeckým lhářům. Fuj. Nějaký vlastní TV kanál, který by informoval objektivně by byl velmi žádoucí.

   Smazat
  5. Vlastenka


   Taky jsem netušila, že zažiju ještě něco daleko horšího, nežli byly zprávy socialistické československé televize.

   Pokrok nezastavíš!))))))))))))))

   Smazat
  6. 9:03.Ty jo bezzubej řečník.Kráva s chlebem telefonuje při projevu,barabizna horší než můj sklad,všude bláto...naši cikáni hadr.

   Smazat
  7. Fakt prý občanská válka.Oni tam nejsou.Ten žebřík.To je lůza.Na hnojníku žil a jako prašivej čokl chcíp.

   Smazat
 10. Vlastenka  Politolog a analytik Petr Robejšek trefně upozorňuje v rozhovoru pro Český rozhlas: „Zvláště západní média zdůrazňují nutnost vyhovět migrantům s ohledem na jejich lidská práva. Nikdo se ale neptá po tom, jaká lidská práva mají Němci nebo Maďaři, kteří v zemi žijí po generace. O jejich lidská práva se nikdo nestará. Jak to?“  Tenhle článek Kurase je taky velmi výstižný.


  ..."Naše civilizace prý tím ztratila chuť pokračovat a navazovat na své kořeny. Kuras připomněl citát ekonoma Davida Goldmana: „Malé civilizace mohou zaniknout z různých důvodů. Velké civilizace zanikají jen tehdy, když už se jim nechce žít.“ Způsob, jakým to provádíme, prý nejlépe vystihl zase Alexander Solženicyn: „Chcete-li zničit národ, zničte jeho vědomí, čím je a odkud pochází.“ Na Západě podle něj od padesátých let intelektuálové systematicky cpali lidem do hlavy stud za „viny Západu“. Civilizace podle Kurase přežije, jen když se předává dalším generacím, a my jsme začali předávat strašně málo.

  Proto prý nejsme schopni čelit vnějším nebezpečím, kterým je naše civilizace vystavena. Jednak jsou to prý zbytky marxismu, který ale dnes nemáme hledat v Rusku, ale spíše na amerických a dalších západních univerzitách, jednak také islám probouzející se v posledních dvaceti letech ve své extrémně kruté podobě..."


  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Mame-tu-na-Zapade-dve-generace-lemplu-A-proti-nim-stoji-drsnaci-ochotni-udelat-cokoliv-Spisovatel-Kuras-pohovoril-o-posledni-sanci-nasi-civilizace-401494

  OdpovědětSmazat
 11. „Dnes ruské letecké síly v Sýrii úspěšně zasáhly osm cílů teroristické skupiny Islámský stát. Celkově bylo provedeno dvacet náletů. V důsledku byly zničeny sklady s palivem a zbraněmi a dále také koordinační centrum nacházející s v horách,“ sdělil včera mluvčí ministerstva Igor Konašenkov a zdůraznil rovněž, že všechny cíle ruská strana předem pečlivě konzultovala se syrskou vládou, aby se zabránilo civilním obětem. „Ruská letadla rozhodně neatakovala civilní infrastrukturu, a dokonce nezasahovala ani v její blízkosti,“ uvedl Konašenkov. Podle dostupných zdrojů syrská státní televize ještě před leteckými údery informovala, ve kterých oblastech by mělo k vojenským akcím dojít.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ISIL "zvoní hrana", to je moc dobře.

   Smazat
  2. Vlastenka   Ale to na to musely vlítnout Rusové.
   A Amíci ještě vypisují odměny za to, když jim někdo sdělí, kdo ISIL financuje.)))))))))
   Jako vtip dobrý!

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 12. Vlastenka  Taky hezky kousavý článek na téma "objektivních" českých médií.
  ..."Dnešní noviny jsou plné blábolů o tom, že Zeman slavil v ruské restauraci v New Yorku (kde se dá, mimochodem, nejlépe jednat s různými lidmi „off the record“, což po tom, jak se na sebe tvářili na oficiálním jednání Obama a Putin, je asi jediná možnost, jak se pohnout dál).

  Jak se zdá, k veliké lítosti našich medií a „pražské kavárny“, jsou oba presidenti, ten dnešní i ten minulý, stále významnými figurami ve světové politice.

  To musí některým lidem přijít hrozně líto... Ale to, co z nich osobně vypadne, rozhodně svět nerozkymácí."
  Václav Vlk st.


  http://neviditelnypes.lidovky.cz/media-a-nejhloubeji-vidim-nenavist-d5b-/p_politika.aspx?c=A150930_223710_p_politika_wag

  OdpovědětSmazat
 13. Objektivita zpravodajství a publicistiky na ČT - co to je? Již minimálně tři měsíce zcela úmyslně nesleduji na "jejich" televizi výše uvedené pořady. Posledním stéblem, které mne zlomilo a dohnalo k tomuto rozhodnutí byl někdy před prázdninami opětovný blábol neschopného, ale všehoschopného, odborníka prakticky na všechno - pana Kalouska. Obdivuji se čtečům a čtečkám zpráv na ČT, že se skutečným, nebo jen hraným, zájmem dokážou vyposlechnout, natočit a předpokládám i sestříhat žvanění tohoto poslance, který s přehledem sobě vlastním dokáže komentovat vše. Vše, počínaje zaplevelením našich polí žlutou řepkou a konče komunistickým potlačováním lidských práv kohosi kdesi v Tibetu. Prostě obdivuhodný člověk, tenhle ten Kalousek. Se skřípěním zubů dokážu pochopit, když se obrněni poslaneckou imunitou chtějí naši ctění poslanci vyhnout postihu tu za rychlou jízdu autem někde na dálnici, tu někde v tramvajovém kolejišti. Dokážu, zase se zrychlujícím se srdečním tepem pochopit, že se tohoto brnění pod různými záminkami jen tak nevzdají. Myslím si, že výhody tohoto brnění už využili téměř všichni poslanci napříč politickým spektrem. Nedokážu však pochopit, jak je možné, že všichni poslanci tohoto politického spektra jsou schopni a ochotni vydržet dívat se na klátícího se Kalouska v poslanecké sněmovně a nedokážou mu rázně přibouchnout dveře této sněmovny. Čteči a čtečky "jejich" televize téměř při každé příležitosti nezapomenou s posměšným šklebem ve tváři připomenout kymácení prezidenta Zemana u korunovačních klenotů a nikdy, s objektivitou jim téměř vrozenou, nezapomenou připitoměle odborným komentářem toto okomentovat. O opileckých excesech páně Kalouska objektivně mlčí a pokud už se jim téměř pozvrací ve studiu, tak kamera té "jejich" televize milosrdně švenkne kamsi na stěnu. Tož toto jen je jen malý střípek a můj příspěvek k k "jejich" ČT. František

  OdpovědětSmazat
 14. Právě včera ukázala naše veřejnoprávní tv jak je bezradná při posuzování ruské pomoci Asadovi a zmohla se jen na to, že Rusové bombardují pozice dle jejich názoru umírněné opozice. Co je to za umírněnou opozici, když 2/3 jejich jednotek tvoří Čečenci a jiní naverbovaní islamisté a namísto jednání válčí. Jejich vrchnost sedí v bezpečí v Londýně. Už aby to Rusové ukončili.

  OdpovědětSmazat
 15. Na radio F1 hlásili, že frau merkel nemuví se sobotkou - nebere mu telefony, asi prý kvůli kvótám. Zřejmě dostává od světovládce na zadeček za to, že si nás neumí ukočírovat )
  V uprchlickém táboře se zase porvali utečenci, chudáčci unavení po dlouhé cestě. Zasahovala policie.

  OdpovědětSmazat
 16. Ji� del�� dobu sledujeme slovensk� zpr�vy,maj� i obdobu programu s VM a jejich koment��e jsou mnohem v�sti�n�j��,dozv�te se o �R v�ce ne� doma. Ale co hlavn�-neboj� se d�vat do diskuz� neboj�cn�,kritick� a nestrann� z�stupce spr�vy.Nyn� by se n�m jejich p��most v politice hodila.Jejich temperament p�i jedn�n� se nezap�e.�koda jich....

  OdpovědětSmazat
 17. Vlastenka  Nikoliv, Makrela se urazila za to, že někdo z vlády mluvil v souvislosti s děním o Mnichovu.
  Pravda vyděsí!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bez fyzické likvidace těch, kdo řídí lhaní a překrucování faktů se občané změny nedočkají.

   Smazat
 18. To měli sakra štěstí že jsem nebyl v ochrance . Jinak bych je rozstřílel i s trenclama . Hold Praha , asi slabsí družstvo .

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.