Reklama

pátek 25. září 2015

DWN: Západní Ukrajině hrozí občanská válka!

25. 9. 2015 První zprávy
 

V Kyjevě došlo k politickému rozkolu a vláda je před kolapsem. Část vedoucích představitelů stran vládní koalice odmítla podpořit plány na decentralizaci, píše Deutsche Wirtschafts Nachrichten.

Autor článku se domnívá, že jsou pod tlakem ze strany ukrajinských nacionalistů, kteří nesouhlasí s jakýmikoliv ústupky Rusku a milicím. Podle deníku hrozí západní Ukrajině vystupňování konfliktů různých skupin a možná dokonce občanská válka.

Během občanské války na Ukrajině byla většina země na východě zničena, píše Deutsche Wirtschafts Nachrichten. Přičemž se Kyjev nehodlá angažovat v obnově zničených oblastí. Nicméně i v západní část Ukrajiny je příliš neklidná, poznamenaly noviny. Krátce před volbami, které se budou konat dne 25. října, došlo ve vládní koalici k rozkolu.

Radikální strana vystoupila z politické unie na začátku září kvůli federalizace naznačené ukrajinskou vlády, uvedl tisk. Vůdkyně strany Vlast Julija Tymošenková se připojila k ultranacionalistům a odmítla podpořit plány na decentralizaci. Zároveň obvinila své koaliční partnery, že dělají dělat ústupky Rusku. Obě strany jsou pod tlakem pravicových nacionalistů, trvají na vytvoření silného státu s centralizovaným systémem. Kromě toho ultrapravicový Pravý sektor stále žádá uspořádat referendum o rezignaci parlamentu.

Ukrajinským nacionalistům se vše vymklo z rukou, pokračuje publikace. Na východě země, bez souhlasu Kyjeva, uspořádali blokádu Krymu. V červenci se ve městě Mukačevo zúčastnili přestřelky s policisty. A na konci srpna během nepokojů v parlamentu jeden z bojovníků hodil granát na policii. Výsledek mrtvý a více než sto lidí bylo zraněno, připomínají noviny.

Není známo, jak ještě dlouho vydrží Západem financována vláda v Kyjevě, uvedl autor. Nespokojenost lidu roste, což je především způsobeno politickými chybami a opatřeními nové moci, kterou lidé odmítají, poznamenal. Hrozí eskalace konfliktu mezi frakcemi na západní Ukrajině a možná dokonce občanská válku, dodal závěrem.


(kou, prvnizpravy.cz, deutsche-wirtschafts-nachrichten.de, foto: arch. - Ilustrační foto)

Související:
Na Ukrajině zuří nezakrývaný boj o moc ve stínu planých slibů!
Bašta: Zakarpatí jako další ohnisko války na Ukrajině
 

8 komentářů :

 1. To se dalo čekat, nějak se přece musí využít nový proud utečenců do EU přes Ukrajinu a Polsko. Je přece už statisticky prokázané, že do EU (přesněji do Německa) utíkají především občané Evropy, tj. Kosované a Albánci ! To jenom zaprodaná televize se snaží vyvolat dojem, že je to tam samý Syřan ! K utečencům se zcela samozřejmě přidají občané Ukrajiny (povstání bude potlačované těmi echtovními nacisty, joj to bude řádný důvod k úprku!), protože se už začínají naplno projevovat výsledky nemohoucího vládnutí kyjevské chunty. Jsem zvědavý, jak EU dokáže rychle prohlásit Ukrajinu za bezpečnou zemi.

  OdpovědětSmazat
 2. Porošenko se už snažil zdrhnout do Moskvy běžnou linkou tento týden ve středu. Už si ani netroufnul použít vládní speciál. V odletu mu zabránili příslušníci SBU, kteří ho museli vynést z letadla. Porošenko byl prý ve značně podroušeném stavu. Krysy se pokoušejí opustit Titanic letecky (to holt před sto lety ještě nešlo).

  OdpovědětSmazat
 3. Vážení,až to uznají za vhodně v USA,Porošenko i Jaceňuk padnou.Pravý sektor vycvičený v Polsku,tak tam jde o něco jiného.Proto je Polsko spojenec Německa,ohledně Ukrajiny.Pokud by na západě Ukrajiny,mělo dojít až k ozbrojené krizi,pak by mohlo,opravdu dojít k dělení Ukrajiny.

  OdpovědětSmazat
 4. Zdá se,že armáda je totálně v rozkladu a Poroš se na ní už nemůže v ničem spolehnout,SBU je řízena přímo ze CIA a Pravý Sektor,v předladu "hnědý Prdelní Sekret"s největší pravděpodobností svým svévolným terorem,vydíráním obyvatel,rabováním pravoslavných kostelů a mlácením klacky věřících atd."rozhoupe už tak se kymácející děravou loďku ukrajinského státu,že se potopí".
  Kdy tam na území mimo kontrolu DLR,LLR propukne naplno všeobecné šílenství a občanská válka všech proti všem ,je jen otázka času....A pak se vše vyřeší,bohužel s dalšími lidskými oběťmi....
  Opolčenci vyrazí na Lvov,k nim se budou přidávat vojáci ukr.army a budou většinou národa vítáni a oslavováni jako vítězové a zachránci ....A vládnoucí exponenti sio-fašistické kliky se budou rvát mezi sebou o místa v dopravních prostředcích,mířících na Západ a ti,co nestihnou naskočit,budou lynčováni davem,který jim ještě nedávno ve vyšívankách šklebil,nadšeně tleskal a na povel skákal,jako cvičená opička na rameni falešně hrajícího,opilého flašinetáře....šou musí pokračovat až do toho svého přirozeného a správného konce.....

  OdpovědětSmazat
 5. Obavy , že na Ukrajině vypukne občanská válka jsou směšné .Vždyť ta válka už tam je ! Vypukne tam ale asi něco jiného . S příchodem zimy kdy lidé budou mrznout protože nebudou mít čím topit tak napochodují do Kyjeva a udělají tam pořádek . To Porošenko s Jaceňukem samozřejmě tuší a proto se snaží z Ukrajiny zdrhnout . Pokud se jim to povede mají šanci si zachránit život . Svoje rodiny už mají v bezpečí v zahraničí . Myslím si , že strýček Sam se o to postará aby se dostali z Ukrajiny pryč .

  OdpovědětSmazat
 6. To se všichni zbláznili? Občanská válka je tam celou dobu!!

  OdpovědětSmazat
 7. Pane bože,tahle odporná babice Timošenko,zaprodanec ďábla a zràdce,zlodějka a sionistickÿ zločinec je ještě na živu;tahle kreatura....hnus hnus hnus..
  jituš

  OdpovědětSmazat
 8. To, co momentálně panuje na Ukrajině je občanská válka, ale vcelku omezená. Boje probíhají (no prý už ani neprobíhají) na úzké linii styku dlouhé snad 300km.
  To, o čem je řeč v článku znamená, že bojová linie bude kolem každé vesnice. ž budou statisíce mrtvých, miliony vyhnaných amrzačených , tisíce vypálených obcí a samot... a do toho krutá zima. Bez plynu, bez uhlí, bez elektriky. Lidé budou utíkat na Donbas, aby v té šíleně rozvrácené zemi alespoň PŘEŽILI.
  Donbas musí tuto etapu přežít a stát se základem nového státu, ať už se bude jmenovat jakkoliv. Státu bez antirusismu, bez vlivu kabaly.

  Situace která nastane o trochu později v Evropě, seod tooto moc nelíší.
  Koloděj

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.