Reklama

pondělí 7. září 2015

Experti dělají co umějí, od současných politiků marně chceme víc

Ivan David
7. 9. 2015
Už mě nebaví poslouchat experty na uprchlictví placené za dovoz a distribuci připrchlíků. Vyučili se v perspektivním oboru. Vědí, jak organizovat jejich blaho a žádat další peníze ze státního rozpočtu. Jejich řešení by tedy mělo jedině tuto podobu. Zapomíná se na bídu v naší zemi. 


Tak jako drvoštěp v Čapkově pohádce mylně pokládaný za Dr. Voštěpa neuměl léčit, ale udělal to jediné co uměl, změnil park kolem královského paláce v paseku. Podle Čapkovy pohádky to princezně prospělo. Jenže na slovo vzatí drvoštěpové v oblasti opatrování připrchlíků udělají  paseku v zemích svého působení. 

Zatím o nic nejde, mnoho povyku pro nic, povodeň sahá po kotníky. Pozornost se věnuje tomu, co je nové, neobvyklé. Média vycházejí poptávce vstříc, živí je inzerce. Se stoupající hladinou a klesající schopností vlády ji zastavit, se o ní bude mluvit čím dál méně.  Politik se vždy bude snažit odvracet pozornost od problémů, které neumí nebo nechce řešit.

Nepotřebujeme vládu, aby nám vládla, potřebujeme, aby nám sloužila, aby se starala. O voliče i nevoliče v zemi svého působení. Nevěřím ani jednomu politikovi, že ho dojímají uprchlíci. Politiky nedojímá nic. Znám je zblízka. Zbavovat se konkurentů na cestě vzhůru, to není dovednost slučitelná s útlocitností.  Úzkostlivě dbají, (stejně jako mediální mainstream), aby se nemluvilo o příčinách bídy, která vyhání lidi s míst válečných konfliktů. Víme to, oni to vědí ještě lépe. Stojí za tím jejich transatlantický strategický spojenec. Pokud strpíme vládu, která má spojence vytvářející naše problémy, nemáme právo si stěžovat.


Vláda (každá) se má zabývat cestou k prosperitě pro všechny. Musí sloužit celé společnosti, nejen nejbohatším. Musí se starat, aby všichni měli příležitost a trpěl jen ten, kdo o ní nestojí. A v naší republice je strašně moc bídy, nejenom materiální. Odpovědný hospodář uvažuje až ke vzdálenému horizontu a má dlouhodobý projekt, ne od voleb k volbám. Projektem není rozhodnutí, jak utratit peníze z veřejných rozpočtů na příští rok. 

24 komentářů :

 1. Pane Davide, jediných dvou MUDr. v ČR si opravdu vážím. Jste to Vy a neuropatolog propagující kritické myšlení František Koukolík.

  Jaroslav Schwarz ml.

  OdpovědětSmazat
 2. Mně tedy irituje neustálé vystupování investigativních novinářů, co se převlékají za uprchlíky a pak srdcervoucně vykládají jaké se jim stavá příkoří. Evidentně se jedná o placené agenty.
  Já chápu, že mezi nimi jsou i skuteční chudáci, nicméně musí respektovat zákony země, do které vlezli a když to nerespektují ani agenti - novináři, pak je veškeré snažení státu o zákonost vlastně nanic. Veřejně je pošlapáváno právo cizí mocností.

  OdpovědětSmazat
 3. 2:00 to je trapné,copak znáte všechny doktory u nás abyste se mohl takle vyjádřit?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pochybuju, že zná Davida a Koukolíka osobně, on píše o těch které zná z veřejného vystupování, chápete? A že těch doktorů, kteří veřejně vystupují známe tedy dost, že.

   Smazat
  2. Pan Schwarz ml. netvrdí, že zná všechny lékaře, ani že tito dva jsou jediní úctyhodní pro vás, pouze konstatuje svojí osobní podporu. Nepodsouvejte slovům jiný význam pprosím. Neprospívá to diskusi.

   Smazat
 4. Proud uprchlíků je nekonečný. A nejsou to uprchlíci. Uvědomujete si to ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono je jedno, jestli jde o uprchlíky nebo ne, neb uprchlík by správně měl zůstat v první bezpečné zemi, do které z obasti válečného konfliktu přišel - nu a mezi Německem a těmito oblastmi válečného konfliktu je spousta bezpečných zemí! Nu a pak, EU je příliš malá, aby pojala třeba jen 10% lidí z celého 5,5 miliardového rozvojového světa. Tudíž EU přijímáním uprchlíků jednoznačně páchá vlastni multikulturní sebevraždu. EU je tedy vítěz na Darwinovu cenu.

   Smazat
 5. Vše má samozřejmě své příčiny. Pan Ivan David má naprostou pravdu.Jenže v současnosti jde dozajista o něco jiného. Jde o objektivní proces fatálních změn ve světové splečnosti.A sveze se s tím nejen USA,ale i Rusko, Čína a celá EU. Je to naprosto nevyhnutelné.Tyto evoluční společenské změny podléhají mechanismům,které neznáme a snažíme se někdy řešit následky bez znalostí skutečných příčin.A to nastalo právě nyní. To není jen válka v Syrii,Libyi a kdekoliv jinde. Jde o změny hodnot a možností nástrojů k jejich řešení.Války to již dnes rozhodně nejsou.Proto například Rusové velmi váhají se zapojením do válečných konfliktů. Mohl by se jim doma celý domeček rychle sesypat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zvýšená migrace je důsledkem vojenských intervencí, které české vlády podporovaly.

   Smazat
  2. Vlastenka


   Rusům se nedivím, nechají Evropu vyžrat, co si s Amíky navařila.
   Nechovali jsme se k nim vůbec korektně, nemáme žádné právo od nich teď očekávat jakoukoliv pomoc.

   Ale může se klidně stát, že se Rusko do boje proti ISIL zapojí (údajně se tak již děje, protože Amíci začínají řvát o tom, že Rus "destabilizuje" Blízký východ,což mi přijde komické).
   Putin by zabil dvě mouchy jednou ranou.
   Zbavil by se nebezpečných radikálů, kteří mohou vzhledem k silné muslimské enklávě v Rusku znamenat velké nebezpečí a zároveň by historicky znemožnil Amíky, kteří boj proti teroristům jen předstírají (v případě, že by ISIL porazil).

   Smazat
  3. ISIL nelze porazit, stejně jako Talibán, je to ideologie. S tou se nedá bojovat pomocí tanků a letadel.

   Smazat
  4. Ale dá se porazit tanky a letadly,stačí jen,když ji páně Bedřichovic vyvolení souvěrci z USA/Izraele a připrclého okolí,s kupíraovanými oháňkami,na které jsou tak hrdí a jež považují za výsadu,přestanou podporovat a objednávat si u nich špinavou práci....

   Smazat
  5. Evoluční společenské změny bez lidského vlivu? Co berete?

   Smazat
  6. "ISIL nelze porazit, stejně jako Talibán, je to ideologie. S tou se nedá bojovat pomocí tanků a letadel. " Vyplodil jste ptákovinu. Malinko dozadu- vyměním jediné slovo. Fašizmus nelze porazit, je to ideologie. S tou se nedá bojovat pomocí tanků a letadel. jogín

   Smazat
 6. Vlastenka  Strašné je, že Evropani drží jako berani, resp. spíš ovce jdoucí na porážku.
  Proč už dávno neprotestují v ulicích a nevtrhli do eurosvazového paláce v Bruselu s vidlemi a nevyházeli všechny ty soc.inženýry z oken?
  Nikdy v novodobých dějinách nám nešlo víc o pouhé zachování existence, kultury a civilizace jako nyní.

  Čas se nachýlil a já mám strach,že brzy bude pozdě i na odpor!
  Ostrov Lesbos a zoufalí Řekové by nám měli být výstrahou.

  Tento exodus někdo pečlivě organizuje a role evropských pol."elit" v něm je pro mne nepochopitelná.
  Makrela jako by zešílela, copak nevidí, že zničí vlastní národ a s ním celou Evropu?
  Proč Němci neprotestují? Vím, že s imigrací nesouhlasí, a že vše ohledně "vítání" ilegálů je jen trapná propaganda, která jede v celé EU.


  Nejen podle mého soudu jsou politici v EU vydíráni a USA na ně mají zřejmě výživné kompro.
  Jinak už existuje jen vysvětlení, že je postihla hromadně nemoc šílených krav!


  Zde jsou dost smutná a děsivá videa z ostrova Lesbos.
  Zejména vyjádření řecké matky v tom druhém je znepokojující (v angličtině ,s polskými titulky).

  http://www.securitymagazin.cz/zpravy/exploze-nasili-na-lesbosu-mistni-rekove-jsou-zoufali-1404047357.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejen nikdy v novodobých dějinách, ale asi vůbec nikdy v dějinách... Co se děje je zcela mimořádné a teprve to začíná. Když se to nepovede zastavit na začátku, pak už se to nezastaví! Pak je s námi konec. Holokaust židů za 2WW bude proti tomu, co nás čeká hadra...

   Smazat
  2. V historii jsme zažili zkoušky horší, a naši předci věděli, co mají dělat. Na vpád Mongolů odpověděli jinou organizací společnosti, drželi ozbrojenou hotovost, stavěly kamenné věže, do kterých se ukrývali, pak i kamenné hrady a hrazená města. Lidé v vesnic měli připravené únikové cesty do lesů, kam utíkali se svým majetkem, především dobytkem. A sváděli s nájezdníky bitvy. Když prohráli v Polsku, poučili se a na Moravě už vítězili! Mějme hlavy na krcích a podnikejme preventivní opatření, vláda nevláda, politici nepolitici, a chystejme se na příští volby, chystejme zásadní změnu!

   Smazat
  3. Vše se vždy dá zastavit, jen je třeba si přiznat realitu a přestat mluvit o falešné humanitě. Nyní jde o to, zda přežijeme my nebo oni, alespoň tady v Evropě. A my jsme tady doma.

   Smazat
 7. Vlastenka


  Chápete to? Proč takovou verbež rovnou nepostřílí?

  ...„Před půldruhou hodinou jsem na hranici Itálie a Rakouska viděl na vlastní oči ohromné zástupy imigrantů. Ačkoliv mám hodně solidarity s lidmi, kteří se nacházejí v těžké životní situaci, musím říci, že to, co jsem viděl, ve mně budí hrůzu.

  Ta obrovská masa lidí – omlouvám se, že to takhle píšu – to je absolutní sběř. Nadávají, házejí lahve, hlasitě křičí: „Chceme do Německa.“ Copak Německo je nějaký ráj? Viděl jsem, jak obklíčili auto nějaké staré Italky, vytáhli ji za vlasy ven a chtěli tím autem odjet. Autokar, ve kterém jsem se nacházel, se pokusili rozhoupat. Házeli na nás hovna, bušili do dveří, aby řidič otevřel, plivali na okna. Ptám se proč? Jak se má tahle sběř asimilovat v Německu? Chvílemi jsem si připadal jako ve válce.

  Soucítím s těmi lidmi, ale kdyby dorazili do Polska – nemyslím, že by u nás našli pochopení. Stáli jsme na hranici tři hodiny a stejně nás nakonec obrátili. Celá naše skupina byla v policejním kordonu odvezena zpátky do Itálie. Autobus je poničený, pomazaný fekáliemi, poškrábaný, okna rozbitá. A tohle nám má demograficky pomoci? Tyhle obrovské, neuvěřitelné zástupy divochů? Nebyly tam žádné ženy, žádné děti – naprosto převažovali mladí agresivní muži..."http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-rozhoduje-se-o-kvotach-d27-/p_zahranici.aspx?c=A150907_232310_p_zahranici_wag

  OdpovědětSmazat
 8. Novotný. Pane Dvořáku, tentokrát jste se odkopal poněkud více, než je Vaším zvykem. Váš "objektivní proces fatálních změn ve světové společnosti" je ve skutečnosti realizací projektu. Ten má svého (všeobecně známého, byt nezmiňovaného) investora, projektanta i realizátory. Sám jste snaživě přiložil cihlu k té pyramidě, ve které má být pohřben stávající řád světa. Ujasněte si prosím rozdíl mezi útěkem a jeho atributy a jeho opakem: vniknutím, infiltrací. Ostatně Dr. David Vám napověděl: Mezi těmi "last minute" oklikou cestujícími nešťastníky není ani jeden jediný uprchlík. Do jednoho jsou to "připrchlíci". Váš "objektivní proces fatálních změn" a "evoluční společenské změny podléhající mechanismům, které neznáme" je počin naopak zcela neobjektivně a neosudově překombinovaný a předražený, čili typicky lidské dílo. V celém vesmíru jen člověk je schopen podvodu. Náš (vlastně Váš) projektant ví, že musí volit nákladnější způsob přepravy. Na žádném letišti, v přístavu, v mezinárodním vlaku či na dálničním přechodu by ten jeho konvoj neprošel. Nezapomínejte, že my (skoro všichni) tady víme, že ti lidé pocházejí z míst, kde se rodina nikdy, slyšíte, Dvořáku, nikdy! neopouští. Skuteční uprchlíci (např. některými hlupáky nemístně připomínaní někdejší čeští emigranti) byli v jiné situaci. Stáli před volbou rodinu opustit, ve vlasti byli trestně stíháni a odsouzeni a nesměli pak ani na pohřeb rodičů. Rodiny připrchlíků však jen čekají, kdy si budou moci sbalit kufry a vyrazit na nádraží. A propos, pane Dvořáku, na objektivní realitu mi nesahejte. To není žádná šlapka, která dá každému, kdo ji osloví. Nazdar

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano.Bedřa je tu od toho,aby tu furt "plival lidem do polívky",protože není dost košer.... jak se zdá,tak tady ta Druhá Palestina se vším všudy bude a i s těmi Araby,protože vyvolení,kterých je v "Novém Jeruzalémě (v Praze)" už hustě,to zařídí....a pak se zas zopakují dějiny a jako vždycky to zas někdo nevinnej odsere....

   Smazat
  2. Děkuji za reakci na sci-fi příspěvky p. Dvořáka, teď už jen, aby se šel někam pomodlit, snad pro něj ta objektivní realita lépe dopadne.:-)

   Smazat
 9. Jestli se dá na té "připrchlické" kampani vidět alespoň něco malinko užitečného, pak je to poznání, že my - jako národ - si v žebříčku "hodnot" naší vlády stojíme mnohem níže než jak si stojí (vele)jemné příkazy od nějakého EU byrokrata či US místodržícího v Praze. A dokonce i níže než imigranti, kteří z nepochopitelných důvodů mají přednost před sociálně potřebnými či vyloučenými občany této republiky. O Klokáncích už nikdo ani nepípne. Což je velmi truchlivý poznatek.
  Vždyť ti imigranti nám dávají zřetelně najevo, jaký vztah je k nám poutá, a co jediné od nás očekávají. Asi jim jejich verbíři a převaděči neřekli, že u nás ta ropa ze země neprýští, a zlaté studánky máme jen v pohádkách ...
  Myslím, že je doba hodně zralá na výměnu politické reprezentace. To alespoň pro začátek ...

  OdpovědětSmazat
 10. Nemám problém souhlasit s MUDr. Davidem, ani s celou řadou lidí, kteří se na NR prezentují. Problémem je , že se stále nikdo z těchto lidí neodhodlal postavit se do čela a začít konat! Takže zatím jsou to na NRjenom hezké řeči! Mělo by se.....Je třeba....
  J.A. Slyšel

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.