Reklama

úterý 8. září 2015

Fotografie z přísahy ukazují zubožený stav ukrajinské armády

- geo -
8. 9. 2015 Eurasia24

Časté proklamace ukrajinských politiků, sehrané scénky u přelakované techniky či naaranžované fotografie mají přesvědčit domácí i zahraniční publikum o síle a skvělé připravenosti Ozbrojených sil Ukrajiny plnit rozkazy na válečném poli.

Pak ale stačí jediná fotografie z ukrajinské vojenské reality a celý propagandistický stroj se sesype jako domeček z karet. Absurditu současného stavu pravidelné ukrajinské armády, jíž zoufale chybí prostředky všeho druhu, ukazují fotografie z počátku září, zachycující přísahu vojáků 6. motostřeleckého praporu v obci Kanivske v Záporožské oblasti.

Snímky zachycují vojáky odvedené v rámci šesté vlny „mobilizace“. Nechuť bojovat proti ještě nedávným spoluobčanům se u ukrajinských mužů projevila už při předcházejících pokusech o mobilizaci. A jak ukazují fotografie ze Záporoží, motivaci ukrajinští muži nenajdou ani v tom základním: materiálním zabezpečení.

Jak vidno, už jen standardní uniforma ukrajinské armády je nedostatková (v opačném případě by ji vojáci vyfasovali alespoň pro slavnostní nástup k přísaze), totéž platí o obutí, sestávajícím nejčastěji z civilních polobotek a tenisek. Jediným společným znakem připravenosti k boji tak zůstává automatická puška AK-74. 
 
 

17 komentářů :

 1. Důležitá je chuť bojovat a zabíjet nepřítele, zrádce a okupanta. Afgánští pasáci koz a pěstitelé máku nakopali do pr**le nejenom Amyky (ti se ztratili jako smrad v čerstvém větru), Sověty (ti odtáhli po smluvní dohodě s vlajícími prapory!), ale hlavně před stolety drzé arogantní a brutální Brity (ti byli podřezáni jako kozy a ovce), kteří se při svých dobyvačných taženích ve světě neštítili opravdu ničeho. Jen kopejte dál do lidí, ale i Slované se jednou pořádně nakrknou a potom to bude velmi zlé.

  OdpovědětSmazat
 2. Slované? S těma anglosas vždycky vypeče. Slovan podá ruku a tím má dohodu za uzavřenou, anglosas sepíše smlouvu s tím, že do ní vloží sporné pojmy tak, aby ji mohl kdykoli vyložit, jak se mu hodí a se Slovanem vyj,,t. A naše j-élity? Ty zásadně lezou do andlosasky zadele a vymýšlejí "humanitární bombardování". Sme v prdeli - buď budeme hajzli jako oni a to už nebudeme Slované, nebo si zachováme čest s své slovanství, nakopeme j-élity do jejich prdelí, vybereme si opravdové elity a postavíme se jim. Dokud žijí generace, které ví, o čem píšu a vládnou rozuměm a umí se zbrojí.

  OdpovědětSmazat
 3. Asi ne náhodou jsou v angličtině výrazy pro Slovan a otrok téměř totožné...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Němci si to nepletou, měli se Slovany společnou hranici. Nakonec i v češtině je podobnost skot-Skot, šváb-Šváb a podobně jenom náhodná.

   Smazat
  2. ... a 'němkyně' jako označení pro krysu

   Smazat
 4. 21:23 Jo, přesně tak. Moje nejoblíbenější scifi povídka byla od Simaka Velký dvorek, velice roztomilá. Jenže jsem si uvědomil v poslední době, že je charakteristicky anglosaská. Končí tím, že venkovský Amerikán vykšeftuje princip antigravitace za princip nátěrů. Prostě švindl a podvod jsou pro anglosasy triumfem, to skin somebody je zcela v pořádku a oškubanému to patří. jogín

  OdpovědětSmazat
 5. No panečku, koukám, že propaganda frčí na obou stranách na plné obrátky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chápu, že bys raději jen poslouchal, co ti řeknou v televizi. Ono je to pak všechno jednodušší, zejména pro bezmozky.

   Smazat
  2. Tak buď rád, blbé je, když máš jenom jednu propagandu, to je sice jednodušší, mnoho lidí to má tak rádo, ale pak se divíš, když je všechno jinak.

   Smazat
  3. No ale zrovínka serveru rusvesna nemusím všechno věřit, ne?

   Smazat
  4. Rusvesna na rozdíl od ukrajinských oficiálních mluvků moc nelže. Přiznal to skoro přímo i náčelník generálního štábu ukrajinské armády Muženko! Podle něj 90% loňských zpráv prezentovaných jejich (ukrovskými) mluvčími byly fejky. Ty fotky jsou fotky, můžeš si je ověřit a najít i na jiných zdrojích (pocházejí s facebooku těch odbráků, co skládali přísahu Jedinookrajině).

   Smazat
 6. zůstává automatická puška AK-74. - existuje také dačo ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Samoyřejmě:

   https://www.google.cz/search?hl=cs&site=imghp&tbm=isch&source=hp&biw=1534&bih=755&q=AK-74&oq=AK-74&gs_l=img.12..0l3j0i30l7.1251.1251.0.5438.1.1.0.0.0.0.86.86.1.1.0....0...1ac.1.64.img..0.1.85.K0lYf9M9Dqk

   Smazat
 7. Martin von Brünn
  Ano. Je to klasický kalašnikov ale v ráži 5,56 mm a na ruské kratší nábojnice. Bordel v těle udělá stejný, jako jaho NATO protějšek. :-(
  https://cs.wikipedia.org/wiki/AK-74

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne 5,56 ale projektil ráže 5,45x43 mm s kombinovaným ocelovým a olověným jádrem. Omluva za překlep.

   Smazat
 8. No řekněte sami, stát tam s nima, nepřemýšleli by jste o tom, jak se co nejrychleji vzdát;)

  Vzhledem k desetitisícům žalob za maření mobilizace a dezerci (dle Kyjevského prokurátora ) a sledování fcb v bývalé Ukrajině
  jich tam o tom, podle mne, přemýšlí tak 90%

  Jo jo, utíkejte kluci, utíkejte, utíkejte, dokud můžete;)

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.