Reklama

středa 30. září 2015

Genderově netypicky: Když ženy přestanou mít děti

Květa Pohlhammer Lauterbachová
30.9.2015   E-republika

Jako pacifistka jsem na rozdíl od debatérky Paškové přesvědčena, že naši vojáci mají bránit naši zemi pouze v případě napadení.
Shlédla jsem - a tentokrát vydržela až do konce - poslední video natočené Alexandrem Vojtou na téma Kesudisova odsouzení. Info k debatě jsme psali zde a na video se můžete podívat zde:Z hlediska formátu považuji za pozitivní posun rozšíření diskuse o více účastníků. Zbývá více času si odpovědi a reakce promyslet, než když jde o přímou konfrontaci dvou účastníků bez moderátora, jak jsem sama zažila například s Vítem Jedličkou v Debatním klubu o ekonomice.

Nebudu komentovat výrok pana Kesudise, za který dostal podmínku. To by vydalo na dlouhý článek. Jako každá žena, která přivedla na svět pár dětí a vypiplala je, si vážím každého lidského života. Zbytečná smrt našich vojáků v Afghánistánu nepomůže nikomu, zejména jejich rodinám ne. Mně je ale především líto nevinných obětí a dětí. A těch má naše „vyspělá západní společnost“ na svědomí mnohem víc, než kolik jejich vojáků kdy padlo ve skutečném boji. Tam aspoň bojuje muž proti muži, ti jsou si nějak rovni v nasazení života a ví, do čeho jdou. Tito muži byli dospělí. Věděli kam a do čeho jdou. Za svou práci byli placeni a byli si vědomi rizik. Tečka.

Jako pacifistka jsem na rozdíl od debatérky Paškové přesvědčena, že naši vojáci mají bránit naši zemi pouze v případě napadení. Šířit někde v Asii násilím "demokratické hodnoty" podle našich představ, jak by měla ta která společnost vypadat, to je hodně pochybná "mise". V tomto bodu souhlasím s arcibiskupem Amel Shimonem Nonou z iráckého Mosúlu, viz citát níže.
Naše utrpení bude pouze ochutnávkou toho, co čeká vás Evropany v blízké době. Prosím snažte se rozumět. Vaše liberální demokratické principy zde na Blízkém východě nemají žádnou cenu. Musíte pochopit realitu, jste v nebezpečí.

Další překlad jeho výzvy uveřejníme co nejdřív. Nyní se nám toto naše vměšování vrací jako bumerang v podobě uprchlické krize. A jde do tuhého. Samozřejmě že nikdy nešlo o „hodnoty“, nýbrž o geopolitiku, viz generál Clarke a další. Také o energetické zdroje a pokus jedné části světa si přivlastnit všechny zdroje planety. Již jsem o tom psala v článku Thomas P. M. Barnett a jeho americký Mein Kampf.

Dělící čára v případě tohoto diskusního klubu šla mezi muži a ženami. Třeba v tom nebyl záměr předvést ženy "jako slepice". Ale v každém případě se to povedlo. Je neoddiskutovatelné, že se v tomto případě ukázala jasná intelektuální převaha obou mužských debatérů, kteří jsou na rozdíl od obou dam na armádě existenčně nezávislí, a proto mohou říkat, co si opravdu myslí. Tím je již předurčeno hodnocení toho, koho brát vážně a koho ne. Koho chleba jíš, toho píseň zpívej, zde platilo dvojnásob. Paní poslankyně za ODS byla zvolena ve volbách do parlamentu za ODS, která získala 384 174 hlasů, tedy 7,7% od těch, kteří k volbám přišli. Velká část občanů volby ignoruje. Protože „kdyby volby mohly totiž něco změnit, jak vidíme na příkladu současného Řecka, určitě by je zakázali“. Většina lidí dobře ví, že žijeme v pseudemokracii a že politici zastupují pouze partajní byznys, poněvadž politika je dnes podnikáním za peníze daňových poplatníků, která s sebou nenese opravdová rizika. Tedy o zastupování zájmů většiny, o obecné prospěšnosti pro národ být řeč nemůže ani náhodou.

Zřejmě pomůže pouze jediné: Vzít do rukou červené karty v příštích volbách a naházet je do uren jako výraz našeho zhnusení nad zrádcovstvím a bezcharakternosti těch, kteří se dnes v politice považují za „elity“. Dokud nebude vytvořena nová ústava, neovládneme tvorbu peněz, nebude postaveno na nohy školství, které dnes z lidí dělá hlupáky a konzumenty, beztvarou snadno ovladatelnou a manipulovatelnou masu, a nebudou vybudovány skutečně pilíře demokracie, pak asi pro tento národ není šance. Někdy se mi zdá, že ženy, které se dostaly do politiky, jsou snad ještě horší než muži. Paní poslankyně Jana Černochová z ODS se v debatním klubu odvolává často na svůj mandát, k němuž jsem se vyjádřila nahoře. Mandát je jedna věc, morální autorita a rozhled politika či političky, to je věc druhá. Z mého hlediska byla paní poslankyně příliš málo informovaná a vzdělaná, a hlavně ne dost moudrá na to, aby mohla dělat skutečně prospěšnou politiku. S poslaneckým mandátem lze mávat úplně stejně jako za komunistů s rudou knížkou. To není argument, ale pitomost, která ovšem také ukazuje na úroveň partaje, kterou paní poslankyně zastupuje. A pochopitelně i jejich voličů, ale ti už většinově prozřeli.

A nyní k druhé diskutérce, mladé dámě, která se očividně neumí příliš chovat. Té mi bylo fakt líto. Snad kdyby pekla cukroví, učila děti ve školce, nebo dělala obyčejnou účetní, byla by pro společnost užitečnější. Takto přispívá pouze k jejímu zániku, a nejspíš si to ani neuvědomuje. Podle toho, co říkala, si určitě nedělá ty starosti, které si o budoucnost našich potomků děláme my, mámy a babičky. A protože bych nerada, aby můj komentář k diskusnímu klubu byl pouze prázdným mlácením slámy, předávám dále informaci, o tom, jak pomáháme šířit hodnoty našim přátelům, převzatou nikoliv od ruské propagandy, nýbrž z neutrálního Švýcarska. Originální stránky najdete zde.

 • Spojené státy americké jsou odpovědné za 81 % ozbrojených konfliktů od konce II. světové války, píše švýcarský portál Schweiz Magazin. Celkem proběhlo 248 válečných konfliktů, 201 z nich iniciovaly USA, a jsou tedy odpovědné za smrt 30 milionů lidí. 
 • Celkem 90 % zabitých ve vojenských konfliktech a "misích" jsou nevinné děti, starší lidé a civilní obyvatelstvo. 
 • Američané zabili v těchto válkách víc lidí než nacisté doma, tj. v hitlerovském Německu. 
 • Oficiální zprávy potvrzují, že důvody, kvůli kterým USA vstoupily do válek, byly dodatečně označeny za vylhané. 
 • USA nezažily ve své historii jediných 10 let bez války. Pouze 5 let v období izolacionismu Velké deprese (1935-1945). 
 • Od svého založení v roce 1746, tedy za 239 let své existence, válčily USA 222 let. Žádný z prezidentů USA si nezaslouží Nobelovu cenu míru, prakticky lze označit všechny prezidenty za prezidenty války.

Tolik švýcarský web. Za sebe bych ze seznamu prezidentů vyjmula krátké období za Jimmyho Chartera v letech 1977 až 1981, kdy USA nepřepadly žádný stát, ani nevedly válku. A dnes jsou americké vojenské jednotky umístěny v neuvěřitelných 135 zemích světa, viz tento článek. Mohu-li mluvit sama za sebe, pak toto.

 • Ne, nebojím se nějakých afghánských teroristů v jeskyni. Bojím se těch, kteří v pohodlí základny v německém Rammsteinu mačkají tlačítka ovládající drony a shazují bomby ve jménu šíření lidských práv a demokracie. A klidně přitom při šíření hodnot odstřelují průvod svatebčanů a zabíjejí civilisty jako na běžícím pásu. 
 • Ta banda islámských teroristů s půl milionem dolarů v kapse, která ani neuměla vzlétnout s obyčejným sportovním malým letadlem, opravdu 11. září 2001 zřejmě na svědomí nemá. Tomu může věřit snad jenom naivní hlupák. Budoucnost ukáže!

Tolik k vystoupení obou vážených dam v debatě. Za jejich výkon se opravdu stydím. Běda národu, který připustí, aby ženy přestaly rodit děti a místo toho jim umožní podporovat a dělat politiku, která zabíjí!

Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu E-republika přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce E-republika.cz. Děkujeme!
 
Související články:

Z diskuse pod článkem:

18 komentářů :

 1. Pani Lauterbachová mi JAKO VŽDY mluví z duše!
  jizš

  OdpovědětSmazat
 2. „Dokud nebude vytvořena nová ústava, neovládneme tvorbu peněz, nebude postaveno na nohy školství, které dnes z lidí dělá hlupáky a konzumenty, beztvarou snadno ovladatelnou a manipulovatelnou masu, a nebudou vybudovány skutečně pilíře demokracie, pak asi pro tento národ není šance.“
  Tento výrok vyjadřuje situaci, ve které se nacházíme. Ostatní témata jsou pouze odváděním, od této podstaty.
  Jakkoliv se vyřeší problémy na Ukrajině, v Sýrii, či Evropě, bez vyřešení těchto podstatných věcí, se bude svět dále řítit, do nezvladatelných dluhových pastí. Přičemž budou stále vznikat ohniska snah, nepředstavitelně majetného 1%, uspořádat si svět, i za použití armád, pouze ke své spokojenosti. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas...vždy,když má někdo "hubu nakřivo"a vede "jalový pivní politický řeči",je potřeba se ho zeptat,jestli ví,co je FED a čím se zabývá a jedině pokud je schopen správně odpovědět na tuto otázku,ztrácet s ním čas v nějakých debatách....

   Smazat
  2. On ji vyjadřuje víc, než si někteří jsou schopni připustit. Ta situace je, že se pořád volá po budování pilířů demokracie a spoléhání se na nějaké božstvo (v tomto na někoho, kdo postaví na nohy školství). A protože bohové neexistují, bude ten dotyčný volající pořád v ... Veškeré bohatství 1 % nejbohatších lidí na světě může být zcela bezcenné a překonané, ale zdejší komouši po něm pořád touží a myslí si, že vyřeší jejich problémy.
   Pro národ je šance, když se poučí z moudrosti svých předků, pro které byly důležité hodnoty jako pracovitost, píle, poctivost, ale také určitá tvrdohlavost a spoléhání se v prvé řadě na sebe.

   Smazat
 3. Je to zas"festival krásy a rychlosti",jak se říkavalo o nevšedních zážitcích na Velké ceně Brna při MS motocyklů i tato debata a ta Pašková z těch "Armádních vložek",tak ta se ale opravdu vyvedla....zdá se,že nikoli Ebola,ale zase epidemie Kreuzfed-Jacobsovy choroby "šílených krav",placených od podjebávačů jako Soros,postihla naše sdělovací prostředky a net....Na tu Paškovou si dejme velký pozor,dle jejích názorů už v těch "Armádních vložkách",kterých je šéfovou,toho na sebe a o záměrech jistých kruhů s veřejností a ústavním systémem řekla tolit,že za to měla být zavřená až zčerná....

  OdpovědětSmazat
 4. Podobnost soudružek v debatě, s fanaticky kariéristickými soudružkami - svazačkami, schopnými pro vyhlídku na kariéru, zarputile demagogicky obhajovat neobhajitelné, je až dojemná, stejně jako míra blbosti, s kterou tak činí. S odsouzením Kesudise nelze souhlasit, pokus stejně tak, nejsou souzeni i zastánci vyznamenávaných Mašínů. Při demokraticky dvojím, vzájemně si příkře odporujícím pohledu na vraždu, musíme odsouzení Kesudise, na základě udání fanatické svazačky přijmout jako oprávněné v duchu naší svobody a demokracie, statečně vyzvoněné svazky klíčů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na tu ochechuli Paškovou si budeme muset dát pozor,rozhodně o ní ještě uslyšíme a nemálo lidí to zvedne ze židlí....
   Právě v souvislosti s ní a tou její žvanírnou "Armádní vložky",tvářicí se jako ofiko,mající opravdu něco společného s MNO mě napadá,že by měl být odhlasován zákon o "cizích agentech a jejich evidenci"obdobný,jako platí např. vUSA,nebo v Rusku.
   Tahle sio-nacistka má zřejmě hodně co dočinění s obskurními podjebávacími spolky placenými Sorosem,nebo přes us-embassy z fondu NEDu.
   Ta ochechule se v té své žvanírně vyjádřila v tom smyslu,že"nastává doba,kdy o tom kam a proč půjdou válčit naši vojáci nebudou rozhodovat jen politici (s jakýms-takýms mandátem od voličů..),ale také generálové (kteří by podle mě měli držet hubu a krok a plnit rozkazy od svých nadřízených...),nevládní organizace,Think-Thanky,veřejněprospěšné organizace,novináři,vlivní podnikatelé a nadace a žvanírny-instituty odložených a už nerecyklovatelných politiků....Takže všichni,kteří jsou řádně podmazávaní sponzory a řízení loutkáři....No není to skvělé ?!?! To asi aby to byla némlich tak skvělá Demokracie,jako je ta v USA....Ta holka je k zulíbáníííí,no né !!!! ....Bude to jednodušší,zrušíme volby a teprve potom to bude to správný bezstarostný žůžo,neboť takový šílený krávy a jejich pasáci se o vše postarají za nás !!!!

   Smazat
  2. Ufuf, to byla síla. Až bude mít jen trochu víc moci (Pašková), pošle Kesudise na hranici ( pod gilotinu, na šibenici). Za schvalování atentátu...
   A pro Černochovou není podmínečný trest vlastně trest, to je jen takové tytyty!

   Smazat
 5. Dobrý nápad - přidat do uren karty jako lidové hlasování

  OdpovědětSmazat
 6. Myslí jí to a ještě to je hezká ženská, ta Květa Pohlhammer Lauterbachová.

  OdpovědětSmazat
 7. Tak jsem si celou debatu poslechla. Občas jsem sice neudržela nerv na uzdě a ač se považuji za slušnou ženskou, poměrně často jsem komentovala výroky přítomných dam velmi peprně, řekla bych jako dlaždič. Pan Kesudis, který byl zpočátku takový neohrabaný a zdánlivě se nechával tlačit do kouta pouhou silou hlasů těch dvou ženštin, o nějakých jejich argumentech totiž nemůže být řeči, se později slušně vybarvil a prokázal, že svůj názor má o co opřít.A tak plně podepisuji komentář K. Pohlhammer-Lauterbachové k oné debatě. Muži po počátečním ústupu nakonec dali ženám pěkně na frak. VK

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To video vřele doporučuji ke shlédnutí, to je skutečně zábava, málokdy vydržím sledovat video až do konce. No, ale stejně mám za to, že paní Lauterbachová přece jenom trochu ženám nahrává. Např. tímto: „…Třeba v tom nebyl záměr předvést ženy "jako slepice". Ale v každém případě se to povedlo.“ Můj názor je, že se to nepovedlo, protože „slepice“ je pro tyto dvě aktérky příliš velká lichotka. Já bych to spíše klasifikoval jako „trepka“. A tak, zatímco Trepka č. 1 se vehementně, včetně skákání do řeči, alespoň snažila zamaskovat svoji omezenost pokusy o lehce kultivovaný projev, i když tento byl plný klišé, které si každý může přečíst nebo slyšet v „české“ televizi, Trepka č. 2 na toto ani neměla. Tragédií je, že Trepka č. 1 je poslankyní a Trepka č. 2 je šéfredaktorkou jakéhosi serveru Ozbrojené vložky, kde má ke svým fantasmagoriím prostor. Její nedávná slátanina o ruské propagandě by snad urazila i ty trepky. Jo, a navíc je práskačka.

   Smazat
 8. Naprosto souhlasím. Sám nerozlišuji na mužské a ženské práce a ženám by se mělo ulehčovat, kde se dá, role jsou ale v určitých směrech nezastupitelné - měly by každopádně rodit děti a starat se o ně. V pořadech na veřejnosti (nemluvě o významných funkcích) by pak měly vystupovat jenom ty, které opravdu vynikají nějakou inteligencí a jsou přínosem. Ne jako tuto dvě ubožačky, za které musí být každé inteligentní ženě hanba.

  OdpovědětSmazat
 9. A poslední perla:
  http://www.ozbrojeneslozky.cz/clanek/tvari-v-tvar-michalu-kesudisovi-zaznam-diskuse-s-clovekem-odsouzenym-za-schvalovani-smrti-nasich-vojaku

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ...mrknul jsem se tam na tu "Ozbrojenou vložku" a nemůžu si pomoct,ta dobračka mi připadá jak Eulálie Čubíková ze "Zvonokosů",ta je tou správně posedlou bojovnicí za tu "jejich správnou věc" o jejiž nesmyslnosti a neudržitelnosti se zrovna před pár dny mluvilo dokonce i na půdě OSN a to dost otevřeně a spousta lidí to dle reakcí tisku,konečně začíná chápat....snad to pochopí a restartuje se i ona,zatím to vypadá,že přestože si "nevidí ani na špičku svýho frajtra" tak ve všem má jasno....nejspíš se sem propadla někdy z počátku 50.let a změnila jen dres....

   Smazat
  2. Také jsem si "Ozbrojenou složku vložku" vyhledala a naprosto s vámi souhlasím. Též jsem se zajímala o reakce čtenářů na ten její samolibý výplod a světe div se!!! Ani jediný komentář. No není divu, když je bdělé oko "vysoce vzdělané" a tedy zdárně ukotvené Paškové stále ve střehu. VK

   Smazat
  3. Klepnul jsem na ten Váš odkaz, víte, co se mi objevilo? Toto:

   Informace o této stránce

   Naše systémy zjistily, že vaše počítačová síť je zdrojem neobvyklého provozu. Účelem této stránky je zkontrolovat, zda požadavky odesíláte skutečně vy, a ne robot. Důvod:


   Tato stránka se zobrazí, pokud Google automaticky zjistí, že z vaší počítačové sítě přicházejí požadavky, které se zdají být v rozporu se Smluvními podmínkami. Blokování ukončíme krátce poté, co tento provoz ustane. Chcete-li mezitím nadále používat naše služby, vyplňte výše uvedený test CAPTCHA.

   Tento nežádoucí provoz může způsobovat škodlivý software, plugin prohlížeče nebo skript určený k automatickému odesílání požadavků. Pokud používáte sdílené síťové připojení, požádejte o pomoc administrátora – příčinou může být jiný počítač se stejnou adresou IP. Další informace

   Někdy se může test CAPTCHA zobrazit v případě, že požadavky odesíláte velmi rychle nebo používáte některé výrazy charakteristické pro roboty.

   Adresa IP: 85.119.89.41
   Čas: 2015-10-03T20:21:02Z
   Adresa URL: http://www.google.cz/search?q=http%3A%2F%2Fwww.ozbrojeneslozky.cz%2Fclanek%2Ftvari-v-tvar-michalu-kesudisovi-zaznam-diskuse-s-clovekem-odsouzenym-za-schvalovani-smrti-nasich-vojaku&rls=com.microsoft:cs:IE-ContextMenu&ie=UTF-8&oe=UTF-8&sourceid=ie7&rlz=1I7GGLR_en&gfe_rd=cr&ei=rjgQVp_xDOyk8wei1Z_oBA


   Opravdu jsem před tím shlédl ono video

   Smazat
 10. Pan Kesudis a pan Letko jsou velmi inteligentní lidé s kritickým myšlením. Velice dobře argumentovali. Více takových a bude mír a klid.
  Námezdný voják je žoldák, za svoje vojenské nasazení dostává žold/mzdu - definice ze slovníku naučného. Co má v popisu práce? Stavět školy, nemocnice, které předtím pobořil nebo někdo z jeho party? Kdo si osobuje právo na život bližních?

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.