Reklama

středa 9. září 2015

Italský tisk rozhořčeně: Spojené státy zradily Evropu!

9.9. 2015   První zprávy
USA zradily Evropu tím, že ji neumožnily vytvořit hospodářskou unii s Ruskem a způsobily chaos na Blízkém východě. To vše má negativní dopad na evropské země, píše v značně emotivním článku Il Giornale.  Nyní však Amerika nehodlá situaci nápravit a Evropané se s tím budou muset vypořádat sami. Ale bez svého amerického „mentora" připomínají evropští lídři „vyděšené děti".„Bývaly doby, kdy západní civilizace měla hodnotu lidských práv, demokracie, věrnost danému slovu, morálky, lásky a víry v mravní pokrok.


 Autor konstatuje, že Evropané sami dlouho bránili tyto hodnoty ve válce proti nacismu. A Spojené státy do ní hned nevstoupily. Po druhé světové válce zde byl „svobodný svět", který se stal protiváhou sovětskému bloku. A po rozpadu SSSR všichni věřili, že Rusko bude jeho součástí. „Ale Američané se proti tomu postavili. Nechtěli Rusko. Nechtěli, aby se vytvořilo ekonomické a kulturní spojenectví mezi Evropou a Ruskem,“ napsal tvrdě italský deník. A dál se s kritikou Spojených států nemazlí.

Zdůrazňuje, že USA „odřízly Rusko" s využitím krize na Ukrajině. Navíc se spojily s východním světem, který je nyní v Iráku, Libyi či Sýrii vydán „na milost a nemilost sektářským fanatikům", kteří se chtějí „návrat do veřejného života dobu Mohameda, a donutit nás Evropany, žít podle stejných pravidel". V důsledku zamířily do Evropy stovky tisíc uprchlíků. „Ale Spojeným státům je to jedno. Vstoupily do nové fáze izolacionismu a absolutně nic nedělají,“ tvrdí italský tisk.

Při největší humanitární krizi je pasivita USA ohromující

Ve stejné době NATO by s pomocí Turecka a Saúdské Arábie mohlo obnovit pořádek v Sýrii a Libyi, čímž by se umožnil návrat uprchlíků domů. To ale Američané nechtějí dělat. „Ve skutečnosti odhodily svobodný svět, Evropu zradily a nechaly ji samotnou bez ochrany. A naši vůdci, kteří ztratili svého učitele, připomínají vyděšené děti," dodaly noviny.

V této souvislosti je třeba připomenout, že Itálie patří mezi evropské země, na něž nejvíce doléhá vlna migrace a stejně tak sankce proti Rusku a jeho protisankce.
Jiří Kouda, První zprávy

19 komentářů :

 1. musíme vymeniť politické elity

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. vyměnit co nejrychleji čím dřív tím líp chce to najít organizátora a lidi se připojí 15:44 má pravdu můžem ztratit všechno !!!!

   Smazat
  2. Někde jsem četl. Když má lid špatnou vládu, tak ji má vyměnit. Naše tzv. elity EU si to otočily,no a vymění si prostě lid.

   Smazat
  3. Zatím to vypadá tak, že politické elity vymění národ...

   Smazat
  4. To ano naše a ostatní jelita si prostě vymění lid, proto taky ten zasran Dienstbier ale před dvěma lety přišel ze zákonem ze i imigranti s přechodným pobytem tady budou met volební právo, za to by ho měli pověsit za vlastizradu a ty zloděje miliard taky.

   Smazat
 2. 14:47 všichni akorát kecáte pak nás přijde na demonstrace do 1000,- každý se bojí o práci a majeteček a nedochází mu že počase přijde o obojí a ještě uvrhne své potomstvo do otroctví nejstrašnější totality v dějinách lidstva.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprosto přesný příspěvek. To chce většina remcajících tvrdit, že si nemůže udělat 2-3 hodiny času a přijít na demonstraci vyjádřit podporu politikům, kteří mají odvahu jednat v našem zájmu a jasně dát najevo těm, které naše národní zájmy nezajímají, že toto už si nenecháme líbit? I když pro Slováky tato kritika neplatí, jsou mnohem aktivnější než my.

   Smazat
 3. vymeniť politické elity ?

  Spíše naše morální hodoty, svoboda není jen politická, ale i ekonomická, ale ta je již ta tam, již ve starém Římě někdo prohlásil, že "otrok může ztratit jen své okovy"

  OdpovědětSmazat
 4. Italové čekají pomoc od USA? Vždyť USA tato situace naprosto vyhovuje a především mají na tomto negativním vývoji nepopiratelně hlavní zásluhu. Naivita italského tisku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A navíc se samotná Itálie angažovala v útocích na Libyi, když tam ještě vládl Kaddáfí. Takže teď mají Taloši to, co si přáli, Libyi bez Kaddáfího a nášupem k tomu statisíce uprchlíků z Afriky. Jsou ti vrcholní politici v Evropě fakt takoví omezenci, nebo je za takové vylomeniny někdo za oceánem (Atlantským) platí?

   Smazat
 5. Ten kdo sleduje nekolik let politicke udalosti musel vedet, ze USA-ti, co maji tam ve svych rukach finance, media,armadu postupuji podle dlouhodobych planu.Padem SSSR pocitali ze s Jelcinem se nikdy Rusko nevzpamatuje a s nim i s jeho nastupcem Putinem hrali sprostou necestnou hru - mluvili o pratelstvi, o snizeni zbrani, zvali je k sobe, a v zakulisi jen pripravovali rozsireni voj.zakladen, vyvoj novych zbrani a radaru.
  Byl to t.v. raketovy stit a kdyz tutu spinavou hru Putin prohledl, tak z neho udelali diktatora, usurpatora,agresora.Zjistili, ze Putin tuto jejich gansgterskou hru prohledl a stanovilii jiny postup jak by Rusko zlikvidovali.Vyhrli se na Blizky vychod, vymysleli strach z teroristu a napadani mrakodrapu strcili na teroristy Al Kajdy, aby jako odvetu mohli napadnout Irak.Kdyz tam nenasli zbrane hromadneho niceni, tak se vrhli na Afghanistan.
  Obe tyto zeme uvedli do katastrofy a tim se zbavili budouciho protivnika, ktery by mohl ohrozit s atomovymi zbranemi vyzbrojeny
  Izrael.Jak smesne, ale to jim nestacilo- jeste zbyvala Syrie a Lybie.
  Tim se jim podarilo, ze nikdy tyto zeme nebudou schopny nejen sami vladnout tim mene se sjednotit proti Izraeli.
  Zbyva jim sice jeste Iran, ale to vedi, ze Iranci se nikdy nepoji s Araby tim spise, pokud se vytvori nova akce neprimo podporovana
  z USA a to je t.zv.islamsky stat.
  A podle planu cely Blizky vychod nemuze byt nikdy spojencem Ruska, nebot vse je v katastrofalnim stav a utok na Rusko by mohl zacit.K tomu ma pomoci Ukrajina ale kdyby to nevyslo, ze Rusko
  napadne Ukrajinu a provali se tyto gangsterske plany, pak nutno uzemnit Evropu a tam predevsim nejsilnejsi stat Nemecko.
  Sice se Nemci nemohou ani odvazit na nejakych akcich pro
  stale silnejsi americke zakladny, ale mohli byt vyprovokat ostatni
  a kritizovat postupy USA.Vyslanim utecencu hlavne do Nemecka
  se tento stav v brzke dobe dostane take do situace jako arabske zeme. Vzajemne obvinovani a nekonecne pozadavky utecencu
  o financni podpory, ktere uz budou i pro nemeckou ekonomiku
  katastrofalni.
  Tim se jak Blizky vychod vyradi jako protivniky a nezbyde jim nez mlcet k priprave valky za podpory pozemnich evropskych vojaku
  se zucastnit akci proti Rusku . Letadla budou USA a pozemni sily z Evropanu.

  OdpovědětSmazat
 6. Je to sice určitá naivita italského tisku, zejména v tom, že čekají, že hlavní světoví teroristé a rozvraceči států - USA, budou chtít situaci na Blízkém východě nějak zklidnit, a vrátit do normálu, aby se do EU nevalily neustále ty statisíce a nakonec miliony muslimů.Prý s pomocí USA a NATO ? Tak v tom jsou Taliáni přespříliš naivní a důvěřiví. To se nikdy nestane, USA vytvářejí záměrně po celém světě války, chaos a zmar, aby samy mohly z toho profitovat mocensky, ekonomicky, i vojensky. Nicméně, je to určitý posun v těch současných, velmi kalných vodách evropského lživého mainstreamu, že alespoň se někde pomalu, avšak přece jen, realisticky a pravdivě začínají pojmenovávat věci a příčiny jejich skutečnými jmény, a nehledají se zástupné důvody, zástupní viníci, a nelže se bez ustání drze veřejnosti, nepředkládají se všude pouze informace zkreslené a smýšlené, avšak vždy proamerické a USA vychvalující. Alespoň toto je dobré znamení, že se presstituti z EU někde zastydí, a napíšou dokonce i pravdu.Doufejme, že těch kritických, pravdu odhalujících hlasů, bude všude po Evropě přibývat, jinak je s námi ámen.Pomýlené a ukolébané davy se musí umět podívat konečně pravdě do očí.

  OdpovědětSmazat
 7. Vše, co se nyní odehrává, je jenom taková předehra k válce v Evropě. USA potřebují vyvolat války a chaos především tam, kde si nabraly nejvíce úvěrů, kde mají největší závazky. Takže problém bude mít celá EU, ne náhodou imigranty směrují právě do dvou nejsilnějších ekonomik - německé a francouzské (díky VB, která blokuje kanál). Problém (minimálně se sankcemi) bude mít neposlušná Čína, která začala s výprodejem amerických obligací ve velkém. Problém už třeba má ale i Saudská Arábie, kterou USA nahnaly do války v Jemenu, kterou nikdy nemohou vyhrát. Královská rodina SA je na tom naprosto stejně jako před 5ti lety bohatý kreditor západu jistý plukovník Kaddafí. Evropský loukám, které si doposud myslely, že jsou nějakým veleváženým spojencem Ameriky, by chtělo občas přehrávat popravu třeba Husajna, toho času přítele a spojence USA. Budou se nulovat americké závazky po celém světě a postihne to i Evropu.

  OdpovědětSmazat
 8. Svět by měl konečně pochopit, že se musí hlavně vynulovat největší terorista na planetě Zemi => USA, protože dokud jejich političtí kašpaři, sloužící výhradně jejich bankovní a vojensko-průmyslové US oligarchii, budou dělat to, co ve světě dělají, nebude na této planetě nikdy nikde klid, jen rozbroje, války, zabíjení a neustálé ohrožování všeho života na Zemi. Jim jde jen o suroviny, zdroje, kořist, moc, ovládání, nikdy ne o demokracii a svobodu !!! Tyto dvě slova jsou pouhá falešná zaklínadla teroristy č. 1, aby zmátl politice neholdující světové veřejné mínění. Špinavá taktika a rozsévání zla, to je současná praktická politika USA

  OdpovědětSmazat
 9. Spojené státy zradily Evropu? K smíchu! Spojené státy si s Evropou akorát vytírají p.del. A to už hodně dlouho. Nezapomeňme pozdravit americké vojáky při průjezdu naší republikou. Tady to totiž začíná...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to velmi přesné,komu to nedochází doporučuji 10.dílný dokument Americké století očima Olivera Stonea,nebo CIA dešifrováno Quatemala a i další CIA M.Kadafi.V těchto dokumentech se sami chlubí,že jim není žádná křivárna cizí ! Už dlouho jsou USA osou zla a vlastnímu národu nakecali,že žijí v superdemokracii.

   Smazat
 10. unijní "elita" se pakovala zelenými bezcennými papírky a teď budou vykřikovat něco o zradě asi někdo přišlápl penězovody / evropské vlády už měly dávno viset za zradu voličů a fašistickou politiku a podněcování k válce s RF jsou to kurvy a budou viset !!!!!

  OdpovědětSmazat
 11. Spojené státy nemohly zradit Evropu, protože celou dobu své existence parazitují na zbytku světa. Nikdy tato pokrytecká země zřejmě neměla v úmyslu rovnocenný přátelský vztah. Z historických faktů vyplývá, že vždy se jí jednalo jen o její ekonomickou, politickou a vojenskou dominanci a to za jakoukoliv cenu.

  OdpovědětSmazat
 12. Jen tři mocné páky hýbou světem:
  mamon
  strach
  kariéra

  Tohle moudro vyslovil takhle stručně Napoleon Bonaparte.

  Jistě se nemýlil.

  Váš typický troll Jířa

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.