Reklama

sobota 12. září 2015

Je Rusko hrozbou pro Ukrajinu?

Pavel Janeček
12.6.2015      Czechfreepress
Nejen ministři obrany a generálové používají mluvu, jež vyvolává duchy minulosti.
Prezidentská kandidátka Hillary Clintonová užila ve vztahu k ruskému prezidentovi analogii Mnichova. Rusko má v amerických novinách běžné označení jako revanšista. Termíny jako Mnichov a revanšista posouvají krizi na Ukrajině zpět v čase až do roku 1938, když svět ohrožovalo fašistické Německo. Komparace občanské války na Ukrajině se studenou válkou zcela pokulhává. Co kdyby Evropa byla na 2. světovou válku sama? Je to přece Západ, který se během poslední dekády posouvá na východ a nabírá do NATO jednoho bývalého spojence Ruska po druhém.
V této chvíli se dohadujeme o tom, kdo inicioval krveprolití na Ukrajině. Demonstranti tvrdí, že na ně stříleli vládní ostřelovači, ale několik nezávislých vyšetřování poukázalo na to, že mohli začít extrémističtí neonacisté. Evropská Unie uznala vládu po Janukovyčovi, jenž musel zemi opustit. Pro Rusy to však znamenalo puč a nejsou sami, kdo si to myslí. George Friedman, předseda mezinárodní bezpečnostní organizace Stratfor, vše označil jako »nejvíce do očí bijící převrat v historii« a ještě se západními otisky prstů. Náměstkyně ministra zahraničí USA Victoria Nulandová a velvyslanec Geoffrey Pyatt byli natočeni při debatě o tom, jak zosnovat převrat a koho dát na místo Janukovyče.


Stále existují neokonzervativci z Bushovy éry, kteří se nevzdali »Projektu pro nové americké století«, tedy think-tanku, který přivodil válku v Afghánistánu a Iráku. Není náhodou, že Nulandová je chotí Roberta Kagana, jednoho z nejdůležitějších autorů tohoto projektu. Ti věří agresivnímu plánování americké vojenské síly a využívání režimů ke svržení vládců, které nemají v oblibě. Sice se zostudili válkou v Iráku, ale jsou neustále přítomni na ministerstvu zahraničních věcí a mnoho z nich působí ve funkci poradců pro zahraniční politiku republikánských prezidentských kandidátů jako je Rick Perry, Ted Cruz a Jeb Bush. Jestliže bude Bush zvolen prezidentem, tak Nulandová se bezpochyby stane ministryní zahraničí.

Čína a Rusko založily alternativu západním finančním institucím jako jsou Světová banka, Mezinárodní měnový fond a Asijská rozvojová banka. Organizace jako je BRICS založily Rozvojovou banku a ustanovily měnové rezervy. Z čínské iniciativy vznikla Rozvojová banka pro asijskou infrastrukturu, která už přilákala nejen asijské národy, ale také ty evropské. Organizace vzájemné šanghajské spolupráce dnes zahrnuje přes tři miliardy lidí. Washington řekl spojencům, že by se k Čínské rozvojové bance neměli připojovat Pouze Japonsko a Filipíny snahy USA vyslyšely a návrh bojkotovaly. Spojené státy americké se pokusily zmařit mnoho takových iniciativ.

Proč jsme nyní v nebezpečné patové situaci s Ruskem, které není vážnou hrozbou nám ani našim evropským spojencům, ale má schopnost zlikvidovat velkou část planety?

Vojenské a jiné podobné průmysly (od firem vyrábějících elektroniku až po firmy vyvíjející obranné systémy) přece potřebují nepřátele, nejlépe obrovské, jako je Čína nebo Rusko, kde jsou značné zbraňové systémy a vysoké požadavky na lidskou práci. Americká zahraniční politika se prostě neobejde bez nepřátel, aby mohla učinit to, co umí nejlépe, tedy vše vybombardovat. Fakt, že války iniciované USA v průběhu poslední dekády vedly k jedné katastrofě za druhou je irelevantní, neboť je vždy ospravedlňován neadekvátním používáním násilí, nedostatkem řešení či bázlivými spojenci. Nadchází čas věci opravdu měnit. Ruský medvěd přece nepřichází, aby nás všechny dostal.

Přeložil Ing. Pavel JANEČEK, zastupitel města Náchoda

54 komentářů :

 1. PANE JANEČKU NAPIŠTE JAK CHAMTIVI BOHÁČI Z NWO-USA

  v honbě za výrobu nízkými platy způsobili,že se nejméně ŠEST milionů pracovních míst přemístilo do komunistické činy a MEXIKA.Tito zmrdové se sami sebe nazývají PATRIOTY a způsobují svým američanům NEZAMĚSTNANOST a protože nezaměstnané musí NWO živit .nezbývá jim nic jiného,než je krmít a to ne ze svých peněz ale na dluh a tak nezbývá než FED žádat o tisk TRILIONŮ dolarů.

  TĚCH PENĚZ JE JIM VŠAK LÍTO A PROTO CHTĚJÍ TY SVOJE ZUBOŽENÉ SPOLUOBČANY POHŘBÍT VE VYVOLÁNÍ VÁLKY,která má zničit celou planetu a jim tleskajíci ovčany přeměnit na odpadové atomové žárovky,které budou svítit i v hrobě....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Spojene staty maju dlh vyse 18 bilionov dolarov,40 milionov ludi zije z potravinovych listkov.Europa ma dlh 11 bilionov.Europska centralna banka pumpuje do EU hospodarstva mesacne okolo 60 miliard euro.Vraj na vytvorenie novych pracovnych miest.Myslim vsak,ze nam davaju na krk dalsie dlhy,aby sme si mohli kupit gate na nase aj tak zadlzene zadky.M

   Smazat
  2. 23,44 Jak řekl klasik: "To se nám (amíkům) hoduje, když to druzí platí. Není liž pravda?

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Celý svět jim to platí. Vyváží do USA zboží za výměnou za potištěný inflační hajzlpapír a dluhopisy, odvádí povinně poplatky za používání hajzlpapíru (který mu je mnohdy násilím vnucován), hradí náklady zbrojařského boomu (válek) USA, nechává se odírat podvodnými lichváři, jejichž zájmy prosazují silou politické loutky v čele USA...

   Smazat
  5. 23:44 Ty blbý kecy o americkém zázraku si nech na koledu , ty vlezořite. Ty dovedou tak akorát všechno rozšťourat a zkurvit po celém světě. To ale jednou ty a ostatní ti blbečkové tvých" názorů a myšlenek" poznáte a tvrdě na to všichni doplatíme.

   Smazat
  6. 7:10

   Fakt, jo? A ono ty exportéry někdo nutí do USA něco vyvážet za hajzlpapír? Ono někdo násilím nutí Čínu, která právě na tom exportu udělala svůj hospodářský zázrak? Tak ať si tu záplavu plastových nesmyslů a levných hader klidně nechají :-D
   Jaký "povinný poplatky" máš konkrétně na mysli?
   Já hradím náklady zbrojařského průmyslu Rusáků pokaždé když platím účet za plyn a kupuju naftu.

   Smazat
  7. Číňani již na tom začali pracovat, aby nemuseli materiální zboží s vysokým obsahem reálné práce směňovat za virtuální měnu. Až se tak stane a dolar padne na smetiště, to bude teprv v USA ráj - bez čínských hadrů a plastových serepetiček.

   Smazat
  8. 9:17

   Ty to furt nechápeš. Čínani NEmusí žádné zboží směňovat za "virtuální" měnu. Nikdo je k tomu nijak nenutí. Číňani si prostě a jednoduše mohou své zboží klidně nechat. Ale oni exportují své zboží do USA sami a rádi. Vždyť, jak jsem už psal, na tom postavili svůj hospodářský boom.
   Není nic jednoduššího než výrobu hadrů a plastových krámů přesunout zpět do USA.

   Smazat
  9. 9,28 Tak to jo. Jenomže ta výroba přesunuta do USA by musela v USA za americké ceny najít kupce. V cizině by v konkurenci s čínským zbožím byla neprodejná. Krom toho o tom, kde bude výroba rozhodují kapouni snažící se o maximální zisk a nikoliv nějaká vláda. A největší zisky mají tam, kde při svém pronikání donutily vlády k největším ústupkům v oblasti pracovních práv (taky mezd), sociálních práv, ekologického zákonodárství, daní, státních pobídek... Ono to asi nebude tak jednoduché jak si to maluješ.

   Smazat
  10. 9:35
   Ono se to z návratem pracovních míst ze zahraničí, především z Číny, už děje:

   http://www.marketwatch.com/story/us-flips-the-script-on-jobs-reshoring-finally-outpaced-offshoring-in-2014-2015-05-01

   Samozřejmě záleží na vzájemném kurzu dolaru a yuanu. Proč myslíš, že Čínani před měsícem oslabili svou měnu, jinými slovy, udělali z ní ještě větší smetí? No právě proto aby podpořili svůj uvadající export do USA. Výměnou za ten prý "inflační hajzlpapír".

   Smazat
  11. 10,08 globální kapouni umístí kapitál pouze tam, kde je to pro ně výhodnější. Ne tam, kde jim klesnou zisky. Krom toho mateřskou zemi opouštějí proto aby obstáli v konkurenci podlézání nákladů a mohli své zboží směňovat v globálním rámci- aby uspěli na mezinárodním trhu, nikoliv pouze na národním. Do USA se tudíž budou stahovat pouze tehdy, když tamější náklady budou nižší než v Číně a míra zisku bude vyšší než v Číně a jejich zboží obstojí v mezinárodní konkurenci na mezinárodním trhu. To nejsou žádní patrioti ale ekonomičtí dravci řídící se krutou realitou kapitalistické džungle.

   Smazat
  12. No ale díky tomu co ty kritizuješ a haníš, se právě ty rozvojové země, kde lidé ještě před cca 30 lety neměli co jíst, pomalu bohatnou a chudoba mizí. Viz, ta Čína nebo Brazílie, pomaličku i Indie. To je špatně?

   Smazat
  13. 10,30 možná že ty země jako Čína, Bangladéš, Vietnam, Indie, Indonésie, Filipíny POMALU bohatnou, otázka je jak a o kolik si ve svém údělu polepšili zaměstnanci v těch otrokárnách a také o co přišli původní zaměstnanci těch firem na Západě. Možná by se dalo také říct, že díky globálnímu kapitálu se globálně rozprostírá a zprůměřovává chudoba a na druhé straně extrémně roste bohatství globálních parazitů.

   Smazat
  14. 12.09 nejste vy odborář Středula? Vaše starosti bych chtěl mít,ale dám vám radu jak vám může růst také bohatství. Ukládejte svoje přebytky/prašule/ na nejbezpečnějším místě na světě tj.v USA!

   Smazat
  15. 12,41 Kdo je odborář Středula? S tím ukládáním přebytků na nejbezpečnějším místě - v USA asi budete mít pravdu. Milionům lidí v USA i jinde se před pár lety vypařily životní úspory díky burzovním podvodům a podvodům velkých bank. Jakou máte u amerických bank/ anebo snad u burzovních makléřů provizi za to, že jim seženete hejla?

   Smazat
  16. 12:41

   Ne, já moje prašule ukládám do bezpečného, zlatem kratého ruského rublu a od minulého roku jsem "vydělal" už minus 50% :-D

   12:57

   Jaké životní úspory se komu vypařily? Když nic nevíte tak raději nežvaňte když nemáte tucha. Takto vypadá v reálu to "vypaření"

   http://finance.yahoo.com/echarts?s=%5EGSPC+Interactive#{"range":"10y","allowChartStacking":true}

   Smazat
  17. 12:09

   Zprůměrovává se chodoba? Člověče, máte tušení, že za MaocTunga byly v Číně normální hladomory? Víte, že už nějakých 200 milionů lidí tam dnes dosahuje našich východoevropských standardů životní úrovně? Jste si vědom, že právě popíráte ty famózní, tady neustále opěvované, úspěchy zemí BRICS?

   Smazat
  18. Co se tady tak zbytečně masírujete stupidními argumenty o americké prosperitě. Je vám málo výsledek jejich zahraniční politiky? Kam jen můžou strkají americký rypák, rozšťourají a následně humanitárním bombardováním zdevastují cizí země, a chaos, který tam vnesou,vyústí do imigrantské tsunami, kterou finančně zajistí a nasměrují do zemí EU, kde nastane další chaos vedoucí k rozvrácení civilizace. To vše konají pod vidinou totalitního ovládnutí světa. Doma získají podporu za cenu oběti tisíců životů vlastních občanů, svedou to na teroristy, které následně podpoří vytvořením podmínek pro snazší jejich vpád do EU. Stanou se pány světa. V cestě k vytouženému cíli jim stojí velké silné Rusko v sebezáchovném spojenectví s velkou a silnou Čínou. Takhle prosté to je. A my se na vlastním sebezničení budeme otrocky podílet, za vydatného přispění lokajských idiotů, snažících se vyvolat dojem, že zločinné záměry USA, zdevastovat státy EU a ovládnout svět, mají u nás podporu lidu.

   Smazat
  19. 13:47

   Jestli je to parodie na místní konspirační idioty, tak tedy vážně povedená. Sám bych to lépe nesvedl.

   Smazat
  20. To není parodie ale dějící se tragedie, která semele i tebe. Dočkáš se, dočkáš.

   Smazat
  21. USA zadlužení na obyvatele 34 tisíc doláčů, Rusko 1240 doláčů. Kdyby Rusko každému svému obyvateli dalo majetek v objemu asi našeho 1 milionu, to by byla životní úroveň, že. Rázem by dohnali ty Amíky s těmi jejich papundeklovými vilami a pojízdnými domy na parkovišti.

   Smazat
  22. A kolik tisíc dolarů bylo v Rusku zadlužení na 1 obyvatele posledně, když Rusko před 17 lety zbankrotovalo?
   A co třeba v Nigerii, Indii...? Také stačí rozdat všem milion a všichni budou boháči? Jak dlouho? Rok? Vybudují za to infrastrukturu? Představujete si vznik bohatství jak Hurvajs válku a proto máte taky holé zadky.
   Papundeklové vily, to myslíte ty které staví také v Kanadě, v Norsku, Finsku, Švédsku...? No samí chudáci :-D

   Smazat
 2. Samozřejmě, že je Rusko pro bývalou Ukrajinu hrozbou;)

  Asi tak jako byl SSSR pro Nacistické Německo;)

  Prostě, když si bývalá Ukrajina něco zkusí tak žádná bývalá Ukrajina nebude;)

  No, uvidíme, snad Kyjevští pánové chopochopují, že o ně nikdo ani v Novorusku ani na Krymu nestojí a jejich šéfíci z Fuckshintónu chápou, že poštvat Kyjev proti Rusku by znamenalo znovusjednocení Ukrajiny ( a Ukrajinské uznání Krymu jako součásti Ruska) na federativním principu tak asi do 10 dnů a to i s rederendem;)

  Když jim utíkají desetitisíce branců a vojáků ( podle údajů Kyjevského prokurátora;) ) jenom proto aby nemuseli bojovat s Novoruskou domobranou, tak jak bude asi vypadat nasazení Ukrowremachtu proti Ruské armádě?;)

  No jak;)

  Asi jako na Krymu, bych si tak tipl;)

  I když nejsem si jistý, že to půjde tak snadno jako zajištění podmínek pro svobodné rozhodnutí obyvatel Krymu v referendu, kdy při této profesionálně dokonalé akci Ruských jednotek, místními obyvateli přezdívaných " Dobří lidé" nedošlo k zavraždění ani jednoho DÍTĚTE či civilisty ani k narušení každodenního, běžného života (porovnej s mírovými akcemi našich spojenců v Lybii, Sýrii, Iráku, Jugoslávii:( )

  Díky této brilantní akci, měli občané autonomní republiky Krym, poté co na bývale Ukrajině neexistovala legitimní vláda, možnost svobodně se rozhodnout zda uznají pučistickou, vraždami a násilím vzniklou, dnes již světem včetně SSA, uznanými NÁCKY podporovanou, Kyjevskou vládu a nebo NEUZNAJÍ;)

  zopakovali si referendum z ledna roku 1991a to opět se stejným výsledkem;) akorát místo o SSSR se hlasovalo o Rusku;)

  Svými hlasy se jednoznačně postavili, proti nelegálnímu ozbrojenému puči Kyjevské vojenské chunty a pro návrat Krymu tam kde ve své moderní historii vždy patřil do země ve které obyvatelé Krymu, masovou většinou, vždy chtěli žít;)

  Ano, ano Kyjevská Okrajená Okrajino, Rusko je pro Tebe nebezpečné, moc jej nedráždi, neubližuj příslušníkům Ruské národnosti, nepokoušej se násilím potlačovat vůli svých bývalých občanů, nevypoštěj své smradlavé nácky mimo své hranice, nebo z Tebe kluci Ruští jedni šikovní vojenští udělají zase téměř celou Ukrajinu, ale pod jinou vlajkou;)

  Slunce v duši;)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. My jsme Sudeďáky vyhnali, tisíce jich přitom navíc pobili a od tý doby je pokoj. Ale vlastizrádný blbeček jako ty by jim dopřál referendum o odtržení a ještě by Čechům radil aby si moc nevyskakovali, nebo z nás kluci němečtí jedni šikovní udělají z celých Německo.

   Smazat
  2. 1:29- moc Ti to nejde svazáku,dolož počty vražd obou etnik,podíl viny a nepoměr trestu. Píšeš česky pod cizí vlajkou.

   Smazat
  3. Proboha už nechte těch komunistů vždyť to dnes není žádná urážka,jste mimo realitu běžte mezi lidi.Chcete nejhorší nadávky dneška:kocábník,havloid,sluníčko,vítači,politická koreknost. Nadávat dnes do komunistů je bezcené a infantilní.Běžte radši dělat co vám jde nejlíp-hrát si sám se sebou a u toho můžete přemýšlet proč vás antikomunisty žádná nechce.Že by to nebylo hrdinství? dvacet pět let po revoluci se postavit komunistům.

   Smazat
  4. Povolný,
   jde mi to více než dobře.
   Měli Sudeťáci před válkou právo na odtržení, samostatnost?
   ANO/NE
   Před odpovědí si dopřej trochu studia aby jsi věděl o čem vůbec měleš
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Sudeton%C4%9Bmeck%C3%A1_strana

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. 9,05 jak pro koho. Pro někoho je větší nadávkou třeba omezený jako Palmer.

   Smazat
  7. 8.59 Ano, Beneš byl ochoten jednat i o tomto řešení. Ovšem SDP těmto jednáním předešla a situaci řešila jinak. Samotní sudetší němci ale neměli páru o tom, jaká hra se s nimi hraje a zaplatili za to životem, většinou u Stalingradu a v dalších bitvách na východní frontě.

   Smazat
  8. 8:59- svazáku, nemusím nic studovat. Česká kotlina byla i v říši římské království české ne německé. Spolčením se s Hitlerem si sudetští Němci podepsali odsun, dle Vás vyhnání.Poměrem zavražděných z té doby, byl odsun v jejich zájmu-jsou v říši.Časem jim to samé mohou provést Turci.

   Smazat
  9. Samozřejmě, že ty nemusíš nic studovat. Řídil jsi se tímto heslem celý svůj život a proto jsi taky pořád tak hloupej.

   Ukrajina, včetně Krymu, byl (a je) nezávislý stát uznaný všemi zeměmi OSN. Tečka. To má ještě větší váhu než nějaká středověká "Česká kotlina".
   Vzdáním se jaderného arzenálu se v Budapešťském memorandu navíc samo RUSKO!!! , USA a Británie, zavázaly respektovat ukrajinskou nezávislost a suverenitu v rozmezí tehdy platných státních hranic, zdržet se hrozby silou nebo použití síly proti Ukrajině!

   Já jsem se tě neptal na odsun Sudeťáků. To jsem jen konstatoval. Já jsem se tě ptal, jestli měla být už před válkou Sudeďákům poskytnuta samostatnost. Referendum by zcela jistě vyhráli.
   ANO/NE

   Smazat
  10. Kdo to memorandum ratifikoval v evropě....a kdo tuhle smlouvu porušil.....a ještě pokud ji někdo poruší kdo je její nástupce...kdo zaplatil dluhy pařížskýmu klubu...a okrajina je tak chytrá, že nemá ani vlastní hranice.. jinak referendum bylo v roce 1991 na krymu, doněcku a lugansku ,zakarpatsku a řeklo co... odcházíme...a smlouva o rozpadu obsahuje co....referendum...

   Smazat
  11. 11:37-pionýre, až Ti dorostou mozkové závity a zkušenost pochopíš i "chytrému napověz, hloupého trkni". Konec diskuze,línej komunista pracuje i v neděli.

   Smazat
  12. Povolný,
   to co jsi zplodil je univerzální odpověď člověka co nemá a neví co říct, (ne)hodící se pod každý článek nebo nebo otázku. Mušeš to nazvat vznešeně "Manifest", jako tvůj guru Sluníčkář a začít tím tapetovat všechny diskuse jako on včera.

   Za "zkušenosti" se schovává každý nýmand z hospody, každý zkrachovalý důchodce který má potřebu povýšit se nad mladé a nemá na to ničím jiným.

   Smazat
  13. Pro trumberu 8:59: Sudeťáci měli právo požadovat odtržení, a také požadovali, jenže to prohráli, což jsem rád, neboť jsem Čech! Měli Rusové na Krymu toto právo? Ano měli, a vyhráli to! Za což jsem taky rád, protože se mi hnusí ukrajinská vláda. Ještě něco?


   Smazat
  14. Brus:

   Ne, už nic, to mi stačí. Jste příkladně zásadový spravedlivý muž a vaše názory jsou neochvějně pevné jak z ocele :-D

   Smazat
  15. Děkuji za krásnou diskuzi pod mým příspěvkem;)

   Pro pravdy hledače nabízím svůj úhel pohledu;)

   I sudetští němci měli právo DEMOKRATICKY prosazovat svá práva;)

   Jejich lídři, které podporovali a nezastavili, se však rozhodli JAKO PRVNÍ použít k prosazení svých zájmů NÁSILÍ a tím pádem, vítěz bere vše;)

   Na Ukrajině to bylo úplně stejné, Krym i Novorusko byli nedílnou součástí Ukrajiny a DEMOKRATICKY se snažili vyzískat více nezávislosti na Kyjevu;)

   Byl to až PUČ v Kyjevě a násilí páchané NACISTY ( uznaní jako NACISTÉ i v SSA), svržení DEMOKRATICKY i podle EU, zvolené vlády a prezidenta;) po kterém se rozhodli využít situace a oddělit se od UKRAJINY;)
   A většina občanů Ukrajiny, Ukrajinské národnosti, proti puči a nezákonnému násilí navystoupili zakže opět platí pravidlo války, VÍTĚZ BERE VŠE.

   Odsun Němců BYL kolektivní trest, ztráta Krymu a Novoruska- kolektivní trest (pro zbyzek Okrajiny;) )

   Po válce jsou VŽDY poražení kolektivně trestání!!!!!

   Reparace, rozpad státu, odebrání území, nekonečná okupace.

   Takže spravedlivé bylo obojí, jak odsun Sudeťáků po válce, tak odtržení Krymu a Novoruska, obojí byl následek PROHRY prvotních agresorů;)

   Začali si šmejdi a tak DOBŘE JIM TAK;)

   Nebýt Henlaina, žijí u nás pořád Němci, nebýt Majdanu byl Krym i Novorusko pořád součástí Ukrajiny snažící se o co nejširší autonomii;)

   Korektní oponenti argumentujte, konfrontační psychopaté, vemte si pilulku;)

   Slunce v duši;)

   Smazat
  16. Sluníčkáři, pár maličkostí:

   1) Rusko nikdo NEnapadl. Takže tvoje "vítěz bere vše", tzn Rusko bere Krym a dání na roveň Ukrajiny a Německa po WW2, je tedy úplně mimo. Rusko samo je agresorem a ukradlo Krym suverénnímu státu. Tak jako Německo bylo agresorem a ukradlo část Československa pod falešnou, vylhanou záminkou ochrany utlačovaných Sudetských Němců. Bohužel za souhlasu západních mocností v zájmu zachování míru.

   Pokračování příště, nemám teď čas.

   Smazat
  17. 21:24

   Jěště alespoň deset takových příspěvků a minimálně měsíc slušného chování zde na NR a slunce a pravdy Milovník Vám, možná odpoví;)

   Snažte se;)

   Smazat
  18. 21:59

   21.59

   Pro milovníky pravdy a spravedlnosti;)

   Rusko neanektovalo ani jinak si NEPŘIVLASTNILO Krym;)

   Pouze PŘIJALO, žádost obyvatel Krymu, vyjádřenou v referendu a PŘIJALO, na jejich v dané době LEGITIMNÍ ŽÁDOST a přjalo Krym do sestavy Ruské federace;)

   A zajistilo bezpečný a spravedlivý průběh tohoto referenda tím, že znemožnilo pučistické ( nikým na Ukrajině NEVOLENÉ VLÁDĚ) použít ozbrojené síly Ukrajiny ( které v té době měly podléhat POUZE A JEDINĚ velení jediného legitimního VELITELE, prezidenta Jaceňuka!!!)
   V nezákonném zmaření tohoto rederenda.

   Legitimní moc v té době, kromě prezidenta Ukrajiny Jaceňuka, neexistovala, po Kyjevu pobíhali ozbrojení NACISTÉ ( uznáno i v SSA)
   a regiony Novorusko a Krym (nikoliv Rusko) pouze zajišťovaly svá práva, NENECHAT SE OVLÁDAT NIKÝM NEVOLENÝMI PUČISTY!!!

   Nebýt Majdanu, svržení DEMOKRATICKY (i podle EU, zvolené vlády a prezidenta) byl by pořád Krym i Novorusko, o větší samostatnost bojující, součástí Ukrajiny!!!

   Není to AGRESE Ruska, nýbrž nechuť, občanů Krymu a Novoruska, poslouchat zločinem dosazenou vládu v Kyjevě, která jim NEZÁKONNĚ UKRADLA, jejich DEMOKRATICKY zvolenou Vládu a prezidenta, toto vedlo k zahájení rozpadu Ukrajiny (který jěště neskončil) a nikoliv akce Ruska.

   Majdan= smrt Ukrajiny.

   Slunce v duši;)

   Smazat
  19. Tak jako Německo přijalo žádost Sudeťáků, že ano. Tak to ale v mezinárodní politice prostě nemůže fungovat nebo by se svět ponořil do chaosu a válek. Jižní Slovensko se bude chtít připojit k Maďarsku, Chebsko k Německu, Břeclavsko k Rakousku a už to pojede.

   Majdanu by nebylo, kdyby Janukovyč najednou po schůzkách s Putinem neobrátil o 180 stupňů a navzdory všem slibům, díky kterým vyhrál volby, že bude Ukrajinu směřovat do Evropy, ji otočil do Ruska. Po masových poklidných protestech měl jednoznačně odstoupit, protože nerespektováním zásadního slibu díky kterému vyhrál volby, ztratil veškerou autoritu i legitimitu. Ale on se naopak rozhodl přitlačit. A zbytek už je historie.

   Smazat
  20. 23:44

   Slušný příspěvek neznámého anonyma,
   beru.
   Škoda, že nemáte nick.

   Německo nepřijalo žádost DEMOKRATICKY zvítězivších Sudeťáku.

   V Praze v té době neproběhl žádný NÁSILNÝ státní převrat a nikdo nevykřikoval o násilném omezování jejich práv!
   V Mnichově se prostě Nacistické Německo, dohodlo s našimu západními spojenci kteří nás ZRADILI!!!

   Jenom proto, protože nám toto vtloukaly do hlaviček naše socialistické učitelky, NETVAŘME SE , že to není pravda!!!

   JE!!!

   To je ono, 2+2=4!!!

   Naše pohraničí, BYLO pod naší téměř 100% kontrolou!!!

   Jižní Slovensko k Maďarsku, Chebsko k Německu, Břeclavsko k Rakousku?
   Z mé strany a proč ne?
   Demokraticky a v poklidu?
   Vám vadí, že jsme pustili, bez války, Slovensko?

   Rozpad Španělska? No a co? Proč mám já v Česku určovat něco lidem na Zakarpatské Ukrajině?

   Nebo si mám přivlastňovat Tatry???

   Já jsem klidně i pro rozpad států a vznik nových, pokud je PŘIROZENÝM A DEMOKRATICKÝM ZPŮSOBEM PROVEDEN;)

   Čistě můj názor;)

   Janukovič NEVYHRÁL VOLBY, protože sliboval směřování do EU!!!

   Jestli se nepletu vyhrál hlavně díky podpoře Ruských regionů původní Ukrajiny, nebo ne?

   Po schůzce s Putinem se zachoval jako Jarda Jágr;)

   Vzal pro Ukrajinu LEPŠÍ NABÍDKU.
   Tradiční, zavedený, fungující, platící, Ruský trh bez nutnosti příjmat Ruské standarty ( porovnej s EU, žárovky, okurky, banány, biopaliva, názvy potravin, atd, atd, atd)

   Stabilní a NÍZKOU cenu energonosičů, půjčku připravenou v hotovosti;) (myslím, že to bylo 10miliard dolarů;) ) otevřený pracovní trh pro Ukrajinské zaměstnance a, že jich tam pracovali milióny;)

   Co nabídlo EU?
   Povinnost otevřít trh EU zboží a službám.
   Povinnost přijetí EU standartů.
   PŘÍSLIB půjčky.
   Nezrušení víz pro Ukrajince.
   Neotevření trhu pro Ukrajinské zboží, neotevření trhu práce pro Ukrajince.

   Proč by si neměl vybrat Rusko??????

   Byl prezident a měl na to mandát.

   Žádné masové a poklidné protesty se nekonaly nikde jinde, než na jednom jediném náměstí na Ukrajině;)

   A ve stejný okamžik se v Kyjevě konaly stejně masové protesty podporující Janukoviče;)
   Akorát ČT nám to ZAPOMNĚLA zdělit;)

   Majdan trval několik měsíců, bez toho, že by na celé Ukrajině proběhla nějaká evidentí celonárodní akce na jeho podporu.
   Nic, pouze jedno náměstí a všechny světové televize.

   Jaceňukovo PŘITLAČENÍ je pouze Vaše osobní konspirační teorie!

   Já si myslím, že kurevsky PŘITLAČILI nacisté z Pravého sektoru ( nyní uznaní náckové i kongresem SSA).

   A opět zradou ministrů zahraničí zemí EU, kteří podepsali s legitimním prezidentem dohodu o předčasných volbách!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Aby pak Pravý sektor tuto dohodu odmítl a provedl ozbrojený útok na sídlo prezidenta.

   Z rozpadu a konce existence Ukrajiny viňte Ukrajinské NÁCKY a jejich sponzory.

   Ano a máte pravdu, Ukrajina je již jen HISTORIE.

   Slunce v duši;)

   Smazat
 3. Rusko je pro Ua určitě ten nejhorší nepřítel, jakého kdy měla. Naposledy jim např.nabídlo 1000m3 plynu za 247 inflačních dolarů. A protože to je skutečně nepřítel z nejlítějších, tak Ua řekla jasné NE. To, že jim RF posílá na dluh elektrickou energii, když Ua elektrárnám dojde uhlí, nebo ND a elektrárny stojí, je jen nepodstatný průvodní jev stavu Ua ekonomiky a schizofrenní politiky současného politického vedení.

  Ať na věky žijí soudruzi Porošenko, Jaceňjuk, Kolomojský a ostatní křivonosáči s kupírovanou oháňkou, kteří mají současný ekonomicko - politicko - vojenský boom na svědomí. Věřím, že se lidé na Ua mají po Majdanu lépe než za Janukoviče. Stejně tak jako v Iráku, Afgánu, Sýrii, Libii. Jememnu, Gruzii, Moldávii a všude tam, kde bratrská pomoc USA a západu podnítila oranžové a jarní revoluce k naplnění lidových tužeb po západní demokracii a ekonomické prosperitě.
  Ferro

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dost dobré,nevím jestli Vás to zajímá, nicméně, tleskám pane;)

   Smazat
 4. Jacenjukovi Fico v zastúpení Lavrova vymenil názor - pochopil - alebo to vedel, že Ukrainu nemci odrbali, vo všetkom - hlavne s plynom - trubky ostanú prázdne - vydieranie nevyšlo, a tanzit budú platiť nemcom, prečo nepristúpili na nižšiu cenu - nemajú peniaze - takže, ide zima, bude mráz ...ci pana ... týmto počinom odrbali Slovensko, a aj seba, zrazu ustúpili od rušenia zmlúv z obdobia SNS - a ponechávajú ich v platnosti ba niektoré už - akože zrušené obnovili s tým, že to bol len - ehm - akože žart ...noóó - nerozumiete ftipúúúú - a Donbas už platí na svojom území rubľom.... ta to sa nám podarilo - a k nakupovaniu tovraov z Číny pre USA - továrne tam len IPhone poskladajú pre maiteľa - a ten ho na trhu v USA a EU draho predá za cenu, ako keby ho vyrobili v USA - ta tak

  OdpovědětSmazat
 5. Miss Hitllari Clinton je s prominutím velká kráva, když vypouští takové bubliny. Ona asi neví, kdo s kým podepsal Mnichov (SSSR ani následnická země RF to rozhodně nebyly) ani to, že Mnichov byl diktát imperiálních mocností malému státu. Kdybych měl použít analogii je to obdoba kvót nařizovaných Německem a Bruselem, resp. imperiálních mocností, které zotročovaly, decimovaly válkou své kolonie a nyní přikazují a nařizují menším státům bez imperiální minulosti aby nesly důsledky a náklady kolonizace a válek, aby se solidárně rozdělily o břemeno s imperiálními dravci, kteří sami neunesou své břemeno.

  OdpovědětSmazat
 6. Slunce a pravdy milovník13. září 2015 0:53
  Už toho, prosím, nechejte, ne že bych se náramně nebavil, ale už je mi líto toho dementa, který tady pořád vykřikuje ty přihlouplé nadávky do komunistů. Toho to očividně vytáčí k šílenství a mějte na něj ohled, ať si nešlehne trochu víc, než na co je zvyklý.

  OdpovědětSmazat
 7. Prihlouple nadavky do komunistu? Proc redakce tohoto rudehnedeho platku neuvedla ani to, ze autor clanku je komunista ? Zeby se soudruzi za clenstvi v te zlocinecke organizaci stydeli ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A, koho to zajímá? To jako když komunista řekne, že 1+1=2, tak to není pravda, jelito?

   Smazat
  2. 21:03

   Tento příspěvek neobsahuje žádnou relevantní informaci.

   Byl by autor tak laskav a nějakou připojil?

   Samozřejmě, že slušně, korektně, na úrovni 21. století;)

   Mírně drze děkuji, za všechny zde přítomné slušné, přiměřeně korektní a skutečnou pravdu, hledající spoludiskutující;)

   Slunce v duši;)

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.