Reklama

středa 2. září 2015

Jednejme ! "Zítra" už může být pozdě .....

Štěpán Kotrba
2.9.2015 Parlamentní listy
Odpověď sluníčkářům
Po lidské stránce jsem vstřícný ke každému. Barva jeho kůže či jeho víra jsou mi fuk. Pokud ovšem se vstřícnost na druhé straně nepřekládá jako blbost a cynicky se nezneužívá na demontáž Evropy. To pak vstřícný nejsem. Vnímám holt trochu ostřeji bezpečnostní, zdravotní a sociální rizika desítek či stovek tisíc imigrantů, pro které není práce, pro které není zdravotní péče (neb si na ni nevydělali), pro které není sociální bydlení a dávky (neb na ně nikdo vydělávat nebude)... Prostě tenhle stát uživí stěží svoje vlastní občany...
To pak se moje solidarita a lidskost omezí pouze na samotné ženy s malými dětmi (bez možnosti zvláštních ohledů při praktikování jakékoliv víry, bez možnosti scelení rodin, získání občanství ČR a získání politických práv). Prostě humanitární gesto po přechodnou dobu. Tvrdá asimilace. Všechny muže nad 12 let poslat zcela bezohledně šupem zpátky, aby si své země vybojovali zpět. A klidně aby při tom chcípli. Protože jsou to jejich země, ne naše. Je to jejich kultura, která to zavinila. Jinak budeme za chvíli válčit o tu svoji zemi a budeme fakt muset na hranici a střílet. A na to nejsme ani dost odvážní, ani dost silní, ani bohatí. Pokud by tomu bránily jakékoliv mezinárodní smlouvy, lze je vypovědět a asi to bude nutné. Z pragmatických ekonomických důvodů. Protože náklady by byly vyšší než ztráty. Všechno ostatní je nerealistický, i když vrcholně humanistický blábol.

32 komentářů :

 1. Česko země zaslíbená: http://www.novinky.cz/domaci/379427-web-zve-muslimske-uprchliky-aby-v-cesku-zkusili-ziskat-azyl.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zde je spousta zajímavých informací a jasně popsané příčiny a v zásadě navržený postup řešení:

   http://video.aktualne.cz/dvtv/zapad-je-pokrytecky-vuci-uprchlikum-i-rusku-tvrdi-aktivista/r~5655856e450c11e5a896002590604f2e/

   Smazat
 2. ano, zítra bude pozdě - viz diskusní příspěvek pod tímto článkem: http://svobodnenoviny.eu/valka-s-ruskem-je-stale-vice-pravdepodobna/

  OdpovědětSmazat
 3. V r. 2004 jsme se hrnuli do té bohaté a svobodné Evropy plné příležitostí, prostřednictvím vstupu do EU, teď, po 11ti letech setrváváme v polorozpadlé, pochmurné, neutěšeně zadlužené, totalitní, skoromuslimské EU......a státy se v tom spolku drží jak klíšťata. PROČ?

  OdpovědětSmazat
 4. Ještě jsi, Štěpáne, zapomněl na to, že jsme součástí té "euroatlantické party", která v reálném čase nejen neodstraňuje příčiny té masové migrace, ale dokonce je I NADÁLE ZPŮSOBUJE (!!!) ...mám na mysli pokračující rozesírání Sýrie ...takže: měli bychom uvnitř té party BUĎ dosáhnout toho, aby s tím přestala, ANEBO z té party odejít. Pokud neuděláme ani jedno ani druhé, budeme za ten stav přímo spoluzodpovědni !
  Zdraví tě Oleg

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dříve jsem se domníval, že Makrelová si chce z utečenců vyzobávat ty ze Sýrie jenom proto, že to dostala od Obamy za domácí úkol. Pak jsem si ale vzpomněl, že Syřani byli nejvzdělanější (a nevzdělávatelnější) a nejinteligentnější skupinou a vysoce převyšovali svou inteligencí všechny ostatní Araby v naší škole. Německu závidím, že dnes ví, co chce, a že na to má i zdroje. Sýrie je totiž také ten nejméně nábožensky zfanatizovaný arabský stát. Tuším, že se tomu říká sekulární stát. Na rozdíl od ČR, které si bude muset ponechat asi jenom ty nepoužitelné zbytky.

   Smazat
  2. S tím souhlasím. A protože jsme v tom prokletém spolku, tak je naší povinností pomáhat v neštěstí těm, které jsme do toho srabu pomohli uvrhnout.

   Smazat
  3. DO TÉTO PARTY NÁS ZATÁHLI TI,KTEŘI BYLI NÁMI ZVOLENI.MAKRELA JE V OKUPAČNÍM REŽIMU

   A německo je jen vazalský stát,který bude dělat to co mu nařidí US Army a ta holenkové bude bombardovat a rozšiřovat chaos.BOJOVAT BUDEME MUSET PROTI ŠPIČKÁM NAŠICH POLIT.STRAN jinak nás všechny oni nasypou pod PUTINOVY tanky,které budou bránit RUSKO a našeho prima cara .....

   Smazat
  4. Anonymní2. září 2015 18:22
   Naprosto správný postřeh. Imigrace, pokud je státem řízená, je pro zemi přínosem. To se přirozeně,nedá říci o této, kýmsi spuštěné masové, nelegální migraci. Němci se však v tom zorientovali dříve, než ostatní.
   Dnes jsem slyšel v Interview, že u nás potřebujeme i ty nevzdělané imigranty, že „náš“ business poptává, např. skladníky. Tak mi hned přišel na mysl Amazon a jemu podobné, pro naši zemi „přínosné“ firmy. Náš stát zajistí ubytování a doplatí sociální zajištění, aby zde imigranti mohli pracovat u americké firmy, za plat a v pracovním režimu, které jsou urážkou člověka. Že firma zde dostane daňové prázdniny, snad ani není třeba podotýkat. Takto se té německé životní úrovni, budeme spíše vzdalovat, než přibližovat. P.K.

   Smazat
 5. Omlouvám se za vstup do soukromé diskuze, ale jak by sis to konkrétně představil Olegu, nějaký praktický návrh jak toho docílit. My ostatní v nevědomosti rádi přijmeme fundovanou radu, která povede k naznačenému cíli, protože 90% národa si nepřeje rozesírání Sýrie, ani členství v NATO. Takže defenestrace, nějaké volby někoho osvíceného, demonstrace, klacky, vidle, či jiná domluva našim, či bruselským politikům, poraď? Ale prosím něco reálného, v možnostech naší malé zemičky (kolonie). Obávám se, že tvojí odpovědí bude velké ticho.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. VLADIMIRE PŘEČTĚTE SI DISKUSI POD ČLÁNKEM

   Aktivisté .Pane premiere ,jaký je to s vámi proboha..kde je vidět ubohý stav aktivistů tzv.Občanské společnosti.Navrhli jsme tam plno možností ovšem naprostá neschopnost podepsaných tam tzv.aktivistů asi znemožnuje jakýkoli společný postup.
   Podepsaní jsou,jak z diskuze vyplývá tzv.ŠELMIČKY,které vládnoucí polit.třida zavřela do kletky a DRÁŽDÍ je hřebíkem na tyči jimž je píchá do zadku a oni drži a jejich neschopnost je z diskuse jasně patrná.

   OSV je jediná platforma navrhující a uskutečnující řešení

   POKUD SE ZAJÍMÁTE JAK DÁL DISKUTUJTE K OSV NÁVRHUM.Bezzubé tzv.aktivisty občané voliči potřebovat pravděpodobně nemusí.NEBO SI MYSLÍTE,ŽE ANO?

   Smazat
  2. Je bláhové si myslet, že z pozice zezdola lze něco změnit. Změna může přijít (a vždy se tak děje) pouze z pozice moci. Jedině zásah z pozice mocnosti globálního formátu může přinést stabilizaci. Takže Rusko a Čína. Kdo jediný tedy něco smysluplného v politickém smyslu v této kolonii činí je Zeman. Tak ho podpořte...

   Smazat
  3. Pokud je, Miloši Vladimíre, pravdou, že "90% národa si nepřeje rozesírání Sýrie, ani členství v NATO" (což by bylo hezké, ale mám o tom pochybnosti), ale i kdyby to bylo procent jen 55, pak by neměl být problém zvolit si vládu, která to uskuteční.... Nebo jsem něco přehlédl?:-)
   O.

   Smazat
  4. 11 37 PROBLEM TO JE,PROTOŽE POLIT.TŘIDA SI ZAJISTILA MOC UKRADENÍM NAŠICH HLASŮ

   A bohužel k tomu naschvalovala i vadné zákony.Jen se podívejte,že TOP strana chce bojovat atom pumami ZA JEJICH SVOBODU a Praseči chlup zastáva fašisty i když předtím byl prý komunista.PTÁM SE Co jsou to za zákony,které umožnují volit pokřivené povahy KDO VLASTNĚ Z VOLIČŮ VOLÍ TY,KTEŘI JIM A STÁTU ŠKODÍ.

   Smazat
 6. Než žít v Evropském islámském chalífátu stvořeném a ovládaném zákulisními elitami zkušejícími tak další variantu jejich tlupo-elitářského otrokářského systému s cílem dosáhnout tak Nového světového řádu, bude lepší opustit všechny škodlivé struktury jako NATO a EU a začít hledat svoji vlastní cestu při zapojení se iniciativ Ruska, Číny, zemí BRICS, jižní Ameriky, velkých islámských zemí a vlastně všech kromě euroatlantické "civilizace" začít budovat nový sociálně spravedlivý svět bez hegemonů a zločinných elit. A jen tak mimochodem - on ten proces již skutečně běží.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Znovu se budu opakovat se svou otázkou. Ano nastíněná cesta je správná, ale jak toho dosáhnout dříve než nastane nejpravděpodobnější průběh, který sic přinese řešení, ale bude podmíněn až naprostým rozpadem EU spojeným bohužel i s naprostým úpadkem národních států včetně nás.

   Smazat
  2. Tak,jak jsme se zmohli vyjít na Letnou!Ale bojím se,že jsou lidé znechuceni,zklamáni,nevěrí,že by se cokoli mohlo změnit.A to se ví,je to charakter našeho národa.Ale je to jediný způsob,jak se ještě zachránit.Vystoupit z EU a to fofrem a z NATO.

   Smazat
  3. Anonymní2. září 2015 18:39
   EU, už ztratila důvěru většiny členů. Myslím obyvatel, ne politické třídy, která tam vegetuje a plní příkazy, za nehorázné platy a další příjmy. Její rozpad, pro nás však také nebude velká výhra. Nejenom Amerika, ale i takové Rusko a Čína jsou mocnosti a jsou rády, když se svět točí podle nich.
   Podle mého názoru, bychom se měli více sbližovat se sousedními středoevropskými státy. V případě znefunkčnění EU, bychom se, jako společně jednající středoevropské společenství, dostali nad práh vnímání zemí, jako je Německo a Rusko. Jako samostatné státečky, bychom byli pouze objektem jejich vzájemných dohod. P.K.

   Smazat
 7. pane kotrbo, ctu vas rada, nicmene dnes se mi komentar vskutku nelibi, otazka zni: kdo rozbil irak, libyii, nici syrii, sami obyvateel echto zemi ne, asi jako by cr rozbombardovalo nato, podporovalo by tzv. demokraticke sily a z nasi drahe vlasti zustal naprosto nefunkcni stat.
  ostaten takovych clanku je vice nez dost, vinu nesou ti, kteri tyto zeme znicili, ne jejich obyvatele.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Konečně reakce někoho, kdo má analytické myšlení. Přijde-li normální člověk domu a crčí mu ze stropu voda, tak nezačíná vytírat, ale jde k sousedovi, aby zastavil vodu. Přiznávám, třeba předtím sejme rembranta ze zdi, aby nenamokl, ale to je vše. Evropští lídři a drtivá většina Evropanů se vrhla na vytírání a zdroj uprchlictví nejenže neřeší, ale ani o něm nehovoří. Naopak, sralbotka v projevu k velvyslancům uvedl, že nadále je pilířem naší zahraniční politiky partnerství s USA, neb je dle něho zárukou ochrany proti současným hrozbám. Přitom je dostatek důkazů, že USA má v rozdmýchávání hrozeb přinejmenším prsty.
   Imigranti nejsou podstavou problému, tou jsou mezinárodní vztahy mezi USA, EU a ČR a ostatními státy, kdy USA, EU a ČR rozvracely a nebo přispěly k rozvrácení řady států. Jednak tak činily a činí dlouhodobě - po staletí - nespravedlivými ekonomickými vztahy, kdy drancují jejich surovinové a lidské zdroje, jednak tak činí v posledních desetiletích politicky a vojensky. Proces nyní vygradoval. Povolila se brzda, kterou měli tamní obyvatelé ve vědomí ohledně opuštění vlasti a regionu. Gro ovšem ještě zůstává v okolních zemích. EU a mraky Evropanů jsou poděláni z toho, že do jejich státu vstoupily tisíce běženců a že v případě celého kontinentu půjde asi o statisíce. Velectěná půlmiliardová EU je podělána ze statisíců, ale Turecko a Jordánsko počítají imigranty na miliony.
   Je to ostuda, je to hanba! EU a ČR místo toho, aby tlačily na USA, aby zahechaly rozvracení světa, místo toho, aby sami zásadně obrátily svoji politiku v pásu chaosu, místo toho, aby pomohly Turecku, Jordánsku a dalším poměrně klidným místům v regionu v péči o uprchlíky, místo toho, aby obnovilo a rozvinulo obchodní vztahy s rozbitým regionem, napřímilo tyto vztahy, aby lidé tam měli mír a práci, tak se utápí ve sporech o běžence.
   Pokud Evropa nezasáhne v pásu chaosu a neučiní jej pásmem stability, tak sama bude rozvrácena. Náklady na uklidnění situace, mír a obnovu hospodářství a povznesení sociální úrovně zemí dnešního pásu rozvratu nebudou malé, ale rozhodně nižší, že ztráty z rozvratu Evropy.
   Evropané si přitom ještě musejí položit otázku: "Komu je toto všechno ku prospěchu?" Kdo těží z rozvratu států od Libye po Afghánistán, tj. ve zlatém ropném pásu, tomu je výhodná oslabená Evropa včetně EU, kdo má prospěch z války na Ukrajině? Kdo tlačí na přijetí smlouvy TTIP a jak tomu může pomoci?
   Je to nenasytná část ekonomicko-politických špiček USA a Evropy podporovaná záplavou kariéristů, naivků a hlupáků.
   Důvod, proč nahradit sralbotku, zadolárka a spol., resp. Angelu Merkelovou&comp., není v nezvládání běženců, nýbrž v neřešení zdroje problémů. Oni jsou totiž součast stroje na výrobu potíží. Štěpán Kotrba napsal, že jeho solidarita končí, když je vstřícnost zneužita. Je na správné stopě, jen běží opačným směrem. Karta vstřícnosti leží na evropské straně, vynést ji však musí především v Sýrii, Iráku, Afghánistánu, Libyi, Tunisku, Pákistánu, Etiopii, Eritrei, Súdánu,... Vynášet ji v Německu, ČR, Makedonii či Řecku nestačí. Stůl, na němž je třeba hrát, neleží v Evropě. Karty musejí jít z Evropy, ale ne kule.
   KR

   Smazat
 8. Demokracie je hezká věc, pokud má člověk peníze. Pokud je nemá , je hezčí pořádek. Zcela sdílím názor autora.

  OdpovědětSmazat
 9. Z jakého důvodu bych dojížděl do práce? Abych živil stále více se rozrůstající armádu parazitů a vyžírků. To se raději k nim přidám! Nějak vyjdu, jsem ve vlastním s pozemkem. Ať na ty zaostalce pracují ti, kteří je sem tahají!

  OdpovědětSmazat
 10. To editor:

  Možná by bylo dobře se začít zabývat tímhle svinstvem:

  https://emigratetoczechrepublic.wordpress.com/

  Podle mého názoru to naplňuje znaky trestného činu ohrožení republiky, ale jsem jen laik...

  OdpovědětSmazat
 11. Zásluhou naší socdem vlády žijeme v zemi, kde zítra znamená pozdě.

  OdpovědětSmazat
 12. Kotrba to řekl přesně: "Je to jejich kultura, která to zavinila." Evropa dnes prožívá střet civilizací v praxi. Levičáci by konečně měli pochopit, že Huntington měl úplnou pravdu ve všem. Naším jediným spojencem je Izrael.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane,Vy jste zcela jistě idiot anebo sionista....anebo rovnou obojí?!?

   Smazat
 13. Izrael a spojenec? Když právě tu emigraci židáci rozpoutali a financují? Kudy se asi ubírá vaše logika.

  OdpovědětSmazat
 14. Kotrba má jako vždy pravdu,jen se nezmínil o těch hlavních příčinách migrace-sionistické agresivní snahy o světovládu prostřednictvím hloupých USA & Comp.....Pro nás z toho plyne poučení,které vystihuje rčení,že:"naivní optimista se učí anglicky,pesimista korán a realista zacházet s AK".

  OdpovědětSmazat
 15. "Protože jsou to jejich země, ne naše. Je to jejich kultura, která to zavinila.".
  Ja myslel, ze to zavinili Amici.

  OdpovědětSmazat
 16. Článek má pravdu, opravdu se pokud chceme přežít v naší zemi bez islamizace bude muset něco udělat a nejlépe se těchto nevítaných hostů zbavit. Jsem ČID , musím živořit a pomáhat si sběrem papíru a plechovek a to není ojedinělý případ. Když člověk slyší co tzv. uprchlíci platí převaděčům za sumy, tak to nebylo možné vydělat za mou 30 let práce. Oni nám nehodlají přizpůsobit i když je živíme a chtěli by nás donutit abychom se přizpůsobili mi jim, na svém vlastním území, to je podle mě drzost. Představte si, co by asi udělali oni ,kdybychom nelegálně překročili hranice jejich země a chtěli je tam předělávat na evropský způsob života, zlikvidovali by nás.Pravice a EU z nás udělala rozvojovou zemi, zlikvidovala tu veškerý průmysl a zemědělství, nejsou peníze na nic. Pořád se v televizi na něco či někoho vybírá, nejsou peníze pro děti/Klokánky, Sbírka školních potřeb v Diecézní charitě, placení školních obědů organizací Women for women apod./, nejsou peníze pro invalidy , většinu důchodců, nezaměstnaní , jejiž situaci stát řeší akorát šikanou a v téhle situace sem přilezou nezvaní hosté, kteří nás jdou vyjídat , což hanebnost .Kdo je chce ať si je vezme k sobě domů a živí je. Jedinou sociální sítí pro naše lidi je sběr ppapíru a kovů, lépe se mají akorát trestanci na které dává stát 1200 kč/denně a zvířata v zoo a tihle vetřelci.Nikdo neřeší pomoc bezdomovcům ani sociálně slabším rodinám. Američané je nám sem do Evropy strkají, aby tu rozpoutali válku, ze které by těžili. Proč nejdou ke svým islámským spolubratrům , proč je nechtějí, proč se neusadí třeba v bohaté Saúdské Arábii -kdo zná přičinu, že je bohatí šejkové nechtějí a lezou do Evropy?

  OdpovědětSmazat
 17. má autor článku pravdu předsedo

  OdpovědětSmazat
 18. Vyjádření jasné a krátké. Realizace laciná a uskutečnitelná. Ti, kdo mají opačný názor, jsou ve skutečnosti pseudohumanisté, protože prosazují chování nereálné a v konečném efektu pro veškeré lidstvo zhoubné.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.