Reklama

sobota 5. září 2015

Kesudis odsouzen, justiční komedie pokračuje

Pavel Letko 
5.9.2015   E-republika

Naše justice i soudkyně Kohoutková jsou celkem v pohodě. Odsoudili Kesudise. Proč? Byl přece obžalován. Jistě by nebyl obžalován, kdyby něco nespáchal. Docent Konvička není obžalován, tak nemůže být ani odsouzen, to dá justiční rozum.


Skončilo další dějství kauzy Kesudis, jíž jsme sledovali v článcích:

Skandální obžaloba Michala Kesudise
Pomoc Kesudisovi
Kde začíná terorismus. K obraně Michala Kesudise

Pan Kesudis byl odsouzen za schvalování atentátu na české vojáky „afghánskými vlastenci a odbojáři“ na 1 rok s podmíněným odkladem v délce 30 měsíců. Odsouzený i žalobce se vzdali práva na odvolání. To šokovalo i přítomné novináře, protože jsou zvyklí, tak jako my všichni, že se všichni odvolávají, co to jenom jde. Michal Kesudis na to novinářům řekl, že se neodvolal, protože potřebuje shánět práci a ne běhat po soudech. Navíc se podle něj stalo dobrou tradicí, že naši prezidenti strávili nějaký čas ve vězení a bude-li muset on také nastoupit tuto cestu, ačkoliv se prezidentem jistě nestane, bude v dobré společnosti.

Miroslavě Paškové z „www.ozbrojenychslozek.cz“ se trest zdá zoufale nízký. Proto nabádá uvědomělé občany, aby se stali udavači a okamžitě hlásili na policii, kdyby pan Kesudis říkal něco, co se nemá. To asi nebude tak těžké, protože Michal Kesudis své příspěvky za něž byl odsouzen publikoval pod svým jménem a i u soudu si stál za svým názorem. Za totality jsme měli na stráži pomocníky veřejné bezpečnosti (PSVB), dnes ve svobodě máme slečnu Paškovou. Dalšího komentáře jejího článku se zdržím, neboť je plánován za účasti i této dámy dialog v Debatním klubu, a tak bude ještě příležitost si vše vyjasnit.

Avšak zpět k našemu soudu. Ten probíhal pod vedením soudkyně Kateřiny Kohoutkové naprosto korektně. Samozřejmě bylo jasné od první chvíle, že jde o politický proces. Četly se dokumenty týkající se našeho působení v NATO a legálnosti naší účasti ve válce v Afghánistánu. Hladký průběh procesu, ve kterém byl dán obhajobě prakticky neomezený prostor, narušovalo jen odcházení a přicházení novinářů do soudní síně. Zejména jeden mladík přišel ve vietnamkách o půl hodiny později a vypadal, že se zdržel někde na pláži. Soudkyně tedy neukázněné žurnalisty vytrvale napomínala, ovšem bez sankcí, takže zase někdy příště…
 

Uzavřená soudní síň

Zdá se tedy, že vše je v pořádku. Nejsme v totalitě, obhajoba není součástí obžaloby a každý občan má právo na spravedlivý proces dle práva. Ano, pokud by se sešla společnost lidí kolem táborového ohně a diskutovala o tom co je pro společnost dobré a co jí rozhodně neprospívá. Určitě by se většina shodla, že urážet ty naše spoluobčany, kteří s nasazením vlastního života chrání náš klidný spánek před cizáky, lupiči, násilníky a vrahy, není správné, možné a tolerovatelné. Vezmeme-li trestní zákoník a celý spis „Kesudis“, je odsouzení celkem na místě. Jenže život ve světě a České republice se zázračně nescvrknul do velikosti takových lejster, jedné soudní síně, ani nesedíme všichni u jednoho ohně. Spravedlnost pro všechny má prostě větší rozměr. Pojďme se tedy podívat za dveře soudní síně Obvodního soudu Prahy 6 v Justičním areálu Na Míčankách.


Bartuška a Kesudis

Zatímco Michal Kesudis schvaloval zabití (podle soudu se jednalo o vraždu) čtyř vojáků ve válce, Václav Bartuška, autor knihy Polojasno má v otázce legitimnosti násilí dnes zcela vyjasněno. Schválil a propagoval zabití (nebo vraždu?) nejen regulérních vojáků, ale i několika desítek civilistů v Oděse a Dněpropetrovsku. O celém tragické události jsme psali mnohokrát a připomínali v článku Oděsa 2014 Memento – STOP fašismu, rozhovor s Bartuškou, ve kterém vychvaluje vraždy civilistů, k přečtení ZDE pro nás je důležitá zejména tato pasáž, citujeme pro potřebu policie a soudů.
Bartuška napsal:
Skupina civilistů obsadí budovy administrativy, muži, ženy, děti. Do dvou dnů se tam začínají nosit zbraně, ženy a děti odcházejí, zůstávají ozbrojenci. Pokud se jim postavíte rychle čelem, jako to udělali třeba v Oděse, kde je prostě upálili, nebo v Dněpropetrovsku, kde je prostě zabili a pohřbili u silnice, tak máte klid.

Ano, upalte je všechny, Václav Bartuška a Arnaud Amaury si je s Bohem přeberou. Zatím má za paragraf „schvalování trestného činu“ Kesudis podmínku a Bartuška lukrativní místo placené z našich daní. No, nedivte se. Je to rozený diplomat, to se hned pozná.

Kesudis a skupina Bratří Mašínů

Ctirad Mašín se řídil podle partyzánského kurzu Svazarmu a tak nás poučil v tomto videu, čas 3:20 následovně:

... ti lidé, kteří mají úkol, musejí jej provést s naprostou bezohledností. Stojí-li v cestě tříleté dítě, má prostě smůlu.

Rekapitulovat činnost gangu bratří Mašínů zde nebudu, zájemce mohu odkázat třeba na tyto stránky ZDE, kde mohou shlédnout i „hodnotný“ propagandistický film. Začíná cestou v Německu, vraždám nevinných a bezbranných osob se asi záměrně vyhýbá. I když ani to není nutné. Ze svědectví Mašínů vysvítá, že "legitimně" zabili člověka, protože se divně koukal a mohl by si je pamatovat. Každopádně Michal Kesudis by se shodnul s jedním z členů skupiny, Milanem Paumerem, který mimo jiné pravil:

Vražda na tyranovi není vraždou.

S kým by se ovšem neshodli, je soudkyně Kohoutková. Ta pravila, že vražda zůstává vraždou za každých okolností. Cituji z odůvodnění rozsudku:

...pokud se jedná o přečin schvalování trestného činu podle par 365 odst 1 trestního zákoníku, vražda je vražda, a vražda vždy vraždou bude.

Rozdíl je ovšem v tom, že členové Mašínova gangu byli vyznamenáni premiérem České republiky a i když na něj v této souvislosti bylo podáno trestní oznámení za schvalování trestného činu, skončilo v zapomnění. Ono je asi jednodušší odsoudit nezaměstnaného Kesudise, než zaměstnaného předsedu vlády. To je jasné. Ovšem kde je společenská nebezpečnost? Společensky nebezpečnější je přeci jen stejný čin předsedy vlády než nezaměstnaného Ostraváka. Více ZDE a ZDE
 
Kesudis a docent Konvička

Podle soudkyně Kohoutkové překročil Kesudis všechny meze svobody projevu. Citujme docenta Konvičku, který stejně jako Kesudis použil k prezentaci svých názorů Facebook. Jeho výroky potvrzuje tento rozhovor ZDE
docent Konvička napsal:
I za cenu překopání zákonů uzavření hranic, militarizace společnosti a ano i za cenu zbavování občanských práv těch 12 až 16% populace, která s islámem sympatizuje.

Pan Konvička by tedy zbavil 1,2 až 1,6 milionu občanů České republiky občanských práv. Podle naší justice je to ovšem v normě. Není vůbec žádný důvod, aby člověk s takovým názorem nevyučoval na Vysoké škole. Založení organizace „Islám v ČR nechceme“ za situace kdy je islám zcela legálním náboženstvím a svoboda vyznání je garantována Ústavou České republiky a Listinou lidských práv a svobod a dalšími mezinárodními úmluvami, není podle naší justice založením „hnutí, které prokazatelně směřuje k potlačení práv a svobod člověka, nebo hlásá …., národnostní, náboženskou či třídní zášť…“ Pan Kesudis byl odsouzen podle tohoto paragrafu 403 trestního zákoníku. Pan Konvička ovšem obžalován nebyl a chystá se do voleb. Ovšem ani to není všechno. To neznáte Konvičku. Podle jeho slov mají mít poslanci parlamentu České republiky na paměti, že jej „podporují vojáci a policisté“. Muslimům písemně vzkázal na Facebooku pan Konvička velkými písmeny
Konvička napsal:

 KONCENTRÁKY PRO MUSLIMY BUDOU

a dále Konvička napsal:

znovu říkám PLYN, vzteklinu je třeba tlumit všemi prostředky.


Pan Konvička dál přednáší a půjde-li vše dobře, uvidíme jej nakonec i v parlamentu. To se pak můžeme teprve těšit, protože bude mít poslaneckou imunitu. Docent Konvička slíbil nám všem, a politikům zejména, toto:

...pokud se politici nerozhoupete, tak vyhrajeme volby a muslimy nameleme do masokostní moučky.

Naše justice i soudkyně Kohoutková jsou celkem v pohodě. Odsoudili Kesudise. Proč? Byl přece obžalován. Jistě by nebyl obžalován, kdyby něco nespáchal. Docent Konvička není obžalován, tak nemůže být ani odsouzen, to dá rozum. Tak dobrou noc a hodně štěstí.

Příště si něco povíme o selektivní (ne)spravedlnosti, pluralitní demokracii, svobodě slova, a o tom, že „je legální být radikálem, je legální mít extrémní názory extrémní ideologie.“ To vše je třeba vnímat na pozadí skandálního zneužití justice „kauzou Kesudis“. K tomu všemu připomínám, že údajně žijeme v zemi, která se nazývá "pluralitní demokracií".


Související články:

17 komentářů :

 1. Kesudis za schvalování atentátu na naše žoldáky v našem americkém protektorátu dopadl vcelku dobře, když schvalování atentátu na Heydrich se trestalo smrtí !!!! A prý dnes nejsou politické procesy !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žoldáky? Prezident Zeman přesně o takových jako jsi ty řekl, že jte "špína této země"

   http://www.novinky.cz/domaci/351886-zeman-vyznamenal-padle-vojaky-z-afghanistanu-ale-i-bilou-a-rence.html

   Smazat
  2. I ty jedna špíno, Zeman jako předseda vlády v rozporu se svými předvolebními sliby nás podvodně zatáhl do zločineckého NATA, stejného NATA, které bombardovalo Bělehrad, Irák, Libyi a Sýrii s tím, aby EU zaplavil utečenci !!

   Smazat
  3. Tomu neználkovi 9.38 - voják, který je za svou službu v armádě placen a je tedy profesionál, byl vždy v českém jazyce označován jako 'žoldnéř'. Když působil na špatné straně konfliktu, pak to označení mělo pejorativní podobu 'žoldák'. A Teď je spor mezi havloidy a námi - jsme v Afghánistánu jako vítaní osovoboditelé nebo nevítaní okupanti? Kdo proti našim žoldnéřům/ žoldáků bojuje a proč? Až si popravdě odpovíte na tyhle otázky, automaticky si svolíte i správný termín pro naše vojáky.

   Smazat
  4. Žádný afghánec nenapadl zemi NATO takže naši vojáci jsou okupanti.Okupant je vrah a každý afghánec který proti němu bojuje a zabije ho je hrdina osvoboditel své vlasti.Žoldák je voják kterého platí cizí země,vzhledem k tomu že naše okupační vojska jsou částečně placená USA jsou žoldáci.Navíc vidíme kam ta jejich profesionalita vede.Máme Afghánce doma.Prezident si v tomto sere do huby.Mám rád svoji vlast,prezidenta a je mi líto kolaborantů:armáda,PČR,tajné služby,soudy a komplet parlament.Nejhorší je že todle armáda neudělala ani za komunistů aby v zájmu cizí velmoci okupovala ubožáky,kteří nemají co do huby.

   Smazat
 2. Já také schvaluji atentát na Heydricha.
  Pavel Kalenda

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takže Češi byli něco jako Taliban nebi Islámský stát, terorizující vlastní obyvatelstvo? Bože, co sem všechno píše za debily?

   Smazat
 3. Politici v Evropě dokázali připravit podmínky pro nástup Hitlera k moci v minulosti a dokáží to zase. Současné dění a jeho vývoj to plně potvrzují.

  OdpovědětSmazat
 4. „Nemysli. Když myslíš, tak nemluv. Když mluvíš, tak nepiš. Když píšeš, tak nepodepiš. Když podepíšeš, tak se nediv.“ Jan Werich

  Znova aktuální:-(

  OdpovědětSmazat
 5. Velmi trefně řečeno,bohužel ��

  OdpovědětSmazat
 6. No tak - on ten Kesudis je docela hnusné hovado. Ono téměř všechno lze říci určitou formou, ale ten odporný zmetek se s formou nenamáhal, a o zabitých vojácích mluvil -lze říci - až s úchylnou nenávistí. Nedovedu si představit, co by mě přimělo, abych se veřejně vyjadřoval tak hnusně o lidech, kteří byli zabiti při plnění jim uložených povinností. To bych musel spílat i horníkům, kteří zahynuli ( ale přece pracovali pro odporného Bakalu -ne?) Nebo muži a živitelé rodin, na které spadl ten most, nebo jsou zabiti při vykolejení vlaku - řada lidí pracuje pro odporné firmy - ne? Zabití policisté, hasiči - a mohl bych pokračovat. Navíc toho hnusného zmetka nikdo o názor a komentář nežádal. Já bych ho neodsoudil, kdybych byl rodina těch zabitých - já bych si vzal sebou pár kamarádů, a někdy někde bychom ho seřezali až do bezvědomí. A poser se mizero!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To co jsi ze sebe vyblil je ubohé. Je vidět, že nevíš o čem mluvíš. Dělej tak, aby se ti tvé přání uvedené v závěru tvého příspěvku samotnému nevyplnilo .
   K 13:32

   Smazat
  2. Hnusné hovado budete nejspíše vy sám a k tomu ještě navíc blbé nebo neskutečně prolhané !! Drze srovnávat roli žoldáka-okupanta s rolí policisty nebo hasiče můž jen americký kolaborant nebo magor.

   Smazat
  3. A vy jste staří impotenti. Kde zůstaly vaše děti? Čím se živí? Jsou z nich potetovaní flákači a kriminálníci, že by je někdo zabil v práci jim nehrozí, spíš jednou zabijí oni vás, až jim dojdou podpory na chlast a fet vy hnusní ubožáci. Můžu si o něčem myslet cokoliv, ale abych veřejně blil nějaké sprosté a ubohé nadávky na chlapce zabité v práci, musel bych být staré servilní hovado.Kesudis je asi Čech jako poleno -co tady pohledává? Nějaký záprtek řeckých běženců? Člen KSČM - která se od něj ale distancovala také a zbavila ho členství. Takže taky jsou to všichni hnusná hovada? Vy staří ubožáci jste schopni jen blít - jděte, a blijte na hroby těch zabitých chlapců, blijte a ještě se u toho poserte. Alespoň budete mít po výkonu dobrý pocit.

   Smazat
  4. Anonyme 11:01, vy musíte být zfetovaný, když okupační žoldáky, zabíjející v Afganistánu za prachy nazvete "chlapci" , kteří zahynuli v práci !! A pan Kesudis je daleko slušnější člověk než vy jako příklad amerického kolaboranta !!

   Smazat
 7. To mi řekněte, proč pan Letko hned po dopsání článku nesebral všechny ty dokumenty, neodnesl je na policii a nepodal na pana Konvičku trestní oznámení. Petr

  OdpovědětSmazat
 8. Jen houšť, jen houšť, výborný článek! Díky páně Kesudisovi tak další část veřejnosti prozřela a pochopila, co že to za odpad sedí v talárech na soudech. Pouze ten padák od KSČM mě na tom mrzí, přitom na tom mohli získat body, přizdistojící přisluhovači! Aleš Krejčí / Brno

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.