Reklama

středa 16. září 2015

Krásný úryvek na téma otroctví z knihy Vladimíra Megreho "Nová Civilizace"

16. 9. 2015       zdroj
Vrchní žrec Kracios ve starověkém Egyptě přemýšlí, jak by pro všechny budoucí věky trvale a bezpečně zabránil nebezpečí vzpoury otroků. Nejprve se dal tajně zakovat do řetězů a několik týdnů pracoval s otroky jako jejich druh, aby zjistil jejich názory a náladu, jaká mezi nimi panuje. Poznal tak jejich nespokojenost a touhu po svobodě, dozvěděl se o plánované vzpouře, která byla natolik promyšlená, že by patrně měla velkou naději na úspěch. 

Uvědomil si, že otroci se navždy budou chtít osvobodit z otroctví i když tato vzpoura bude odhalena a potlačena. Před Kraciem stál úkol: zotročení celého světa.
"Na Kraciovo znamení mu ráno náčelník ochrany sundal okovy. A již následující den bylo k němu pozváno ostatních pět žreců a faraon. Před shromážděnými Kracios začal svou řeč:
To, co teď uslyšíte, nesmí být nikým zapsáno nebo vyprávěno. Vymyslel jsem způsob proměny všech lidí v otroky našeho faraona. Není možné toho dosáhnout pomocí početného vojska a vyčerpávajících válek. Ale udělám to několika větami. Uběhnou pouze dva dny po jejich pronesení a uvidíte, jak se začne měnit svět. Dívejte se: dole dlouhé řady otroků zakovaných do řetězů, nesou po jednom kameni. Střeží je mnoho vojáků. Vždy jsme si mysleli, že čím více otroků, tím je to lepší pro stát. Ale čím více otroků, tím více se musíme obávat jejich vzpoury. Posilujeme ochranu. Jsme nuceni dobře krmit své otroky, jinak nedokážou vykonávat těžkou fyzickou práci. Ale stejně jsou líní a mají sklon k buřičství. Dívejte se, jak se pomalu pohybují, a zlenivělá stráž je nepopohání karabáčem a nebije ani silné a zdravé otroky. Ale budou se pohybovat mnohem rychleji. Nebudou potřebovat stráž. Strážci se také promění v otroky. Udělat něco takového lze následovně. Ať dnes před západem slunce rozšíří faraónovo nařízení, v němž bude řečeno: S úsvitem nového dne se všem otroků daruje úplná svoboda. Za každý kámen přinesený do města bude svobodný člověk dostávat jednu minci. Mince bude možné vyměnit za jídlo, oblečení, příbytek, palác ve městě nebo za samotné město. Ode dneška jste svobodní lidé.
Když si žrecové uvědomili to, co Kracios řekl, jeden z nich, nejstarší, řekl: Jsi démon, Kracie. To co jsi vymyslel, zaplaví démonismem množství pozemských národů.

Při západu slunce bylo otrokům ohlášeno nařízení, které je ohromilo a mnozí celou noc nespali a přemýšleli o novém šťastném životě.
Následující ráno žrecové a faraón opět vyšli na plošinu umělé hory. Obraz, jenž vyvstal před jejich očima, byl ohromující. Tisíce lidí, bývalých otroků, o závod tahaly stejné kameny, co dřív. Zalévajíce se potem, mnozí nesli dva kameny. Jiní, kteří měli jeden, běželi a zvedali prach. Někteří strážci také tahali kameny. Lidé, kteří si mysleli, že jsou svobodní - vždyť jim byly sundány okovy - se snažili získat co nejvíc vytoužených mincí, aby si vybudovali šťastný život.
Ještě několik měsíců Kracios strávil na své plošině, s uspokojením pozoroval to, co se dělo dole. Změny byly obrovské. Část otroků se spojila do menších skupin, udělala si vozíky, naplnila je až nahoru kameny, a zalévajíc se potem, tlačila tyto vozíky.
Vynaleznou ještě mnoho zařízení, s potěšením si říkal Kracios, již se objevily vnitřní služby: roznášení vody a jídla. Část otroků jedla přímo za chůze, nepřála si ztrácet čas na cestu do baráku, aby se najedla, a platila lidem za obsluhu vydělanými mincemi. To jsou věci: i lékaři se u nich objevili, přímo za chůze poskytují pomoc zraněným, a také za mince. Dokonce si zvolili hlídku dopravní bezpečnosti. Brzy si zvolí náčelníky, soudce. Ať volí: vždyť si myslí, že jsou svobodní, ale podstata se nezměnila, stále tahají kameny...
A takhle to běží tisíciletími, v prachu, zalévají se potem a tahají těžké kameny. I dnes potomci těch otroků pokračují ve svém nesmyslném běhu."7 komentářů :

 1. Velmi přesné.
  I zde : Ekonomický otrok:

  http://dolezite.sk/old/Ekonomicky_otrok.html

  OdpovědětSmazat
 2. někde na AC24? byla anketa,proč byly vynalezeny peníze
  to byla jen zkouška jak jsme kdo blbí a závislí ?
  samozřejmě nepůjde nadřazený opravovat hradby a bojovat,když si vymyslel,jak za sebe poslat žoldáka,který má čím zaplatit děvce
  - jojo démon,neměli mikroskop,nevěděli o parazitech,tak říkali čert a ďábel
  - místo balvanů tahají knihy,myčky nádobí,kanystry benzínu,děti po nákupech a myslí, že myslí
  za úryvek děkuji,použiji při výchově :)

  OdpovědětSmazat
 3. Takový animovaný film byl natočen pro děti. Jeho název je Asterix a sídliště bohů.
  Animovaný, Dobrodružný, Komedie, Rodinný
  Obsah: Píše se rok 50 před Kristem. Celá Galie trpí v obležení Římanů... Celá?!? Ale kdeže! Julius Caesar je bezesporu vynikající stratég a vojevůdce, který dosud nenašel přemožitele. Jen hrstka nepoddajných Galů se nadále vysmívá přímo do zobáku slavného římského orla a odolává jeho válečným výpadům. Nyní má Caesar geniálně lstivý plán, jak se drzých Galů zbavit jednou provždy: svést prostoduché vesničany kouzlem civilizace v podobě monumentálních římských staveb. Tedy, vlastně se jedná o kompletní vykácení lesů a výstavbu mramoráků (předchůdce dnešních paneláků)… Ale rozhodně s honosným názvem - Sídliště Bohů.

  Také dal Cézar otrokům svobodu.Jásali.Vydělali si peníze, dostali bydlení.Nakonec otroci zjistili, že jsou na tom stejně.Museli si zaplatit bydlení a stravu a neměli zase nic.
  Stejně jako dnešní novodobí otroci.
  Otroctví nikdy nezaniklo jen změnilo svou formu !
  Johann Wolfgang Goethe napsal, že nejméně svobodný je člověk ten, který si myslí, že je svoboden.

  OdpovědětSmazat
 4. Četla jsem tuto knihu a doporučuji.
  Dozvíte se jaké byly jatky v Slovanských zemích při šíření křesťanství.Mečem a bičem.Muži a ženy byly vražděny a děti dávány do vybudovaných klášterů na převýchovu a jako pracovní síla..Nejdéle odolávala Kyjevská Rus.
  Slované dávno asi 1500 let před příchodem Cyrila a Metoděje měli písmo Staroslovienskou bukvici. Slované podle dochovaných zpráv arabských obchodníků měli písmo, byli gramotní a měli svou kulturu.

  Najděte si stránky:
  http://www.duch-ezo.estranky.sk/clanky/staroslovienska-bukvica.html
  Staroslovienska bukvica,písmo našich predkov a jedno z najstarších písiem na svete,ktoré zničili resp.prepísali nám už známi dvaja "vierozvestcovia" v 9.storočí,aby Slovienov odtrhli od našich koreňov a od starej viery.
  V r. 988 vpustil vierolomný knieža kyjevský Vladimír na územie Kyjevskej Rusi križiakov, ktorí začali pokresťančovať Slovanov. Pokresťančovanie trvalo do r. 1000, teda niekedy po smrti posledného kráľa Veľkého kniežactva Moravského Sveulada r. 991 vstúpili križiaci aj na naše územie.
  Na Kyjevskej Rusi vyvraždili 9 miliónov obyvateľov z celkového počtu 13. Ostalo iba 4 milióny ľudí, väčšinou starci a deti. Starí ľudia čoskoro aj tak vymreli a deti boli odovzdané na prevýchovu do kresťanských kláštorov.
  Tým docielili, že sotva kto si už niečo v dospelosti pamätal na Vieru svojich rodičov. Na našom území došlo vzápätí aj k zavedeniu latinky a postupnému odkláňaniu sa od staroslovienskeho jazyka. Ale ani v Rusku neostala Staroslovienska Bukvica v pôvodnom stave. Ďalšie zásahy do nej vykonal najmä Peter I., potom Nikolaj II., no najzávažnejšie zmeny vykonali až komunisti po uzurpovaní moci v krajine. Nakoniec ostalo z pôvodných 49 bukiev dnešných 33.

  Slované, hledejte své dějiny a kořeny.Jinak nemůžete zjistit různé souvislosti.Nadešel čas. Nenechte si vnucovat , že jsme byli negramotní a primitivní.Je to lež, jako věž. Komu sloužila, si domyslete sami. Byli jsme mocná říše sahající od Baltu až k Jadranu, od východu na západ.Byli jsme mírumilovní, ale při napadení jsme bojovali jak lvi.
  Důkazů je již dost.V roce 2008 se konala Všeslovanská konference v Petrohradě za účasti mnoha odborníků a vědců z celého světa.Důležitá je také kniha Mauro Orbiniho.

  OdpovědětSmazat
 5. Z života boj, z člověka stroj - to je dnešek. Říká se tomu svoboda a demokracie.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.