Reklama

čtvrtek 10. září 2015

Ladislav Žák: Dokonce ani špatně…Ladislav Žák
9.9.2015    Vaše věc

Projev Jean-Claude Junckera byl obrazem bídy a utrpení, doslova srabu, kterého se bruselské orgány Evropské unie dostaly. Neumím si představit, jaké musí panovat v Bruselu poměry, že si předseda komise dovolí před poslanci parlamentu vystoupit ve stylu nezávazného žoviálního plácání, neuvěřitelných floskulí, klišé a frází, přehrabovat se v papírech jako papoušek v planetách a nedodržovat čas nikoliv díky obsažnosti projevu, ale kvůli neschopnosti vypotit a sdělit myšlenku. 


Na druhé straně ani evropští poslanci nepůsobili v přímém přenosu jako sbor dospělých odpovědných lidí, ale spíše jako zvláštní škola na výletě v zoo.

Obecně lze konstatovat, že myšlení bruselských elit je založeno na tom, že řešení problémů spočívá ve stále intenzivnějším používání metod a postupů, které ho vyvolaly. Slyšel jsem Michaila Gorbačova, jak prohlašoval, že odpovědí na krizi socialismu je více socialismu. Junckerův předchůdce José Manuel Barroso stejně zaujatě tvrdil, že odpovědí na krizi Evropy je více Evropy. Junker to doplnil o tezi, že je třeba nejen více Evropy, ale navíc i více Unie a Komise, čímž přidal na stokrát špatný dort tohoto zhoubného myšlení pověstnou třešinku. Připomenu jenom to, jako se dluhová krize Řecka vyřešila jeho ještě větším zadlužením.

To, co zaznívalo z úst pana Junckera, odpovídalo hodnocení „že to není ani špatně“. Nelze se k tomu vyjádřit, nelze to hodnotit, nelze s tím polemizovat, nelze to přijmout ani odmítnout, protože to byl takový soubor zbožných přání lidí, kteří absolutně netuší, co se kolem nich děje. Kdyby měl pan Juncker se svou partičkou jenom trochu cti v těle, tak rezignuje a čestně přizná, že na úkoly, které jsou na tuto komisi kladeny, prostě nestačí… Kdyby měl k tomu ještě zbytek pudu sebezáchovy a slušnost, tak by řekl, že nečinnost Evropské komise bude nejlepší příspěvek Bruselu těm, kteří se ještě nerozhodli spáchat sebevraždu. S vysokou pravděpodobností je to poslední Evropská komise, takže mimo bruselských darmožroutů nebude nikomu vadit, že skončí o něco dříve. Namísto toho Juncker více méně otevřeně vyhrožoval zemím, které před jeho názory nepadnou okamžitě na zadek. Celé to vlastně nebylo o řešení problémů ale o nátlaku na ty, kteří mají jiný názor, aby se dobrovolně a radostně podvolili bruselské idiokracii.

Při projevu Junckera mně napadlo, že jsem svědkem absurdního divadla. Na jedné straně EU zavedla vízovou povinnost pro celou řadu zemí, jako je třeba Rusko nebo Čína a tvrdí, že v těchto zemích nejsou na patřičné výši evidenční systémy a hrozilo by bezpečnostní riziko. Přitom očekávají, že z těchto zemí bude přijíždět co nejvíce turistů a utratí u nás co nejvíce peněz. Na straně druhé tytéž bruselské elity přihlížejí, jak se do Evropy valí desetitisíce osob, které nemají ani doklady, brání se o sobě sdělit jakékoliv údaje, včetně otisků prstů. Elity se nebojí vlastních slov, když nám říkají, že Brusel je zaskočen tím, že lidé jdou do EU přes Balkán, odkud k nám lidé přicházejí více než deset tisíc let a kdybych měl být důsledný, pak touto cestou byla osídlena celá pravěká Evropa.

Stejně tak mě pobavilo, s jakou suverenitou je z Bruselu a Berlína prohlašováno, že současní uprchlíci dostanou ihned práci, zatímco po roce 2004 musely nové členské země čekat mnoho let, než jejich občané mohli získat ve starých zemích pracovní povolení. Říkalo se tomu ochrana pracovního trhu a symbolem této ochrany byl polský instalatér. Nelze se divit, že se některé nové země staví proti bruselským nápadům, protože mohou nesmyslnou vstřícnost vůči lidem, kteří se z podstatné části neskrývají s tím, že jdou Evropu ovládnout, že se nechtějí integrovat, požadují zvláštní zacházení a chtějí jenom využívat sociální výhody, oprávněně vnímat jako urážku svých občanů, kteří byli označováni jako vetřelci. Navíc jim bylo ve vystoupení pana Junckera několikrát předhazováno, že jejich poválečné emigrace byly na západě vlídně přijaty. Ani slovo o tom, že to byla mimo jiné neschopnost a ignorance Bruselu, která spolu s neokoloniální politikou starých zemí způsobila nejen rozvrat Libye a Sýrie, ale rozvrat podstatné časti Afriky, Blízkého a Středního Východu.

Vystoupení pana Junckera odpovědělo celkem zřetelně na to, co nás čeká, když budeme čekat na to, k čemu nás v brzké době začnou Brusel a Berlín vydíráním i korumpováním nutit. Jednoduše řečeno, budeme nuceni zaplatit náklady byznysu s uprchlíky, na kterém jsme se nikterak nepodíleli, budeme nuceni snášet náklady islamizace Evropy. Vše nasvědčuje tomu, že evropské elity rezignovaly na odpor proti tomu, že osvícenství bude historicky vykládáno jako trnitá cesta Evropy od teokracie křesťanské k teokracii muslimské. Pokud podle paní Mogheriniové, odpovědné za bezpečnost EU, je pevnou součástí EU politický systém, pak už je to jenom krůček k tomu, aby byla šaría zavedena jako základ evropského práva.

Nutno poznamenat, že přes řadu výhrad nemůže být budoucí muslimská teokracie horší než současná nedůstojná bruselská idiokracie. Je totiž otázkou, zda je lepší hlavu nemít vůbec nebo ji nesmět svobodně používat…

28 komentářů :

 1. Ekonomicko migrující Teroristé ze Sýrie podpoří jistě LGBT demokracii v EU..

  http://www.ovkscmfm.estranky.cz/

  OdpovědětSmazat
 2. Autor článku slušne pomenuváva šéfa komisie Junkersa , že" pán". Ja ho nazývam jedným uslyntaným dementom, ktorý každého hosťa, ktorého privíta obchytkáva kade tade, oblízuje kade tade, Jacenjuka aj na hlavu na lysinu.Ja sa hanbím, že tento dement akože zastupuje aj mňa voči svetu- takto sa voči tomu ohradzjujem a protestujem.Výsledkom jeho práce a v spolupráci s ešte dvomi fašistami Tuskom a Schulzom je len ohrozenie svetového mieru, ohrozenie Európy. Chcem sa ich dementov zbaviť, takže je treba len vystúpiť z EU a chrániť tým národné záujmy Slovenska.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V mnohých veciach sa s Vami stotožňujem a píšem, že je to strach a hroza, kto nám vládne v Bruseli. Tiež ma zaujíma akou demokratickou voľbou (procedúrou) bol ten Junkers zvolený za šéfa komisie EU. Mám pochybnosť o demokratickom mandáte toho Junkersa!

   Smazat
  2. Rozložili nám Československo.....bude to potřeba znovu složit!

   Smazat
  3. skôr by sa dalo hovoriť o Rakúsko - Uhorsku - že

   Smazat
  4. Juncker je vskutku výrazně nevkusná figurka. A také nejneschopnější z dosavadních šéfů EU, a to je tedy už na pováženou. Když si vzomenu na ty křeče, které byly spojeny s tím, aby tento úřad dostal přiklepnutý a na náýsledný rychlý katastrofický vývoj (Řecko, migranti, sankce), pak je na místě nejen okamžitá demise, ale rovnou okamžitá internace.

   Smazat
 3. EU je bezmála mrtvý projekt díky idiokracie bruselské verchovky! Je načase se postarat o sebe, tudíž vystoupit z EU a NATO, zvýšit ostrahu našich hranic a státní suverenitu našeho státu! Začít ekonomicky spolupracovat se zeměmi BRICS, zejména Ruskem a Čínou s výhledem možnosti vstupu do BRICS. Jenom toto nás spasí!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proboha, jenom nikam nevstupovat! Ta dvě poučení z posledních let 48 - 89 a 89 - dosud nám jsou dokonalým "výučním listem!!!

   Smazat
  2. To je pravda asi by bylo lepší být neutrálním státem spolupracujícím se všemi a nikam už radši nelézt. A co se týče bruselských šašků? Proboha copak nikdo nevidí, že jsou to zkorumpovaní poskoci Američanů? Za prachy by prodali vlastní mámu,dělají mrtvé brouky a jejich heslo je po nás potopa. Sice je nikdo nevolil, ale vsadím se že zodpovědnosti se stejně nevyhnou, jak se říká boží mlýny melou pomalu ale jistě.

   Smazat
  3. Jenze!!! ...k prevzeti odpovednosti, za svoje predchozi konani, je napred bude muset nekdo donutit. Sami to NEUDELAJI!!!

   Smazat
 4. Dnes se hlasovalo v Europarlamentu o povinném přerozdělování uprchlíků.
  Pro bylo 498, proti 158. Takže je vymalováno vážení.
  Z našich byly pro pouze 3 - Polčák, Štětina a Niedermayer. Top09 a STAN...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A všichni tři mají jedno společné, hádejte co?

   Smazat
 5. To kdo nám v EU vládne není na voličích, protože ho nikdo nevolí, že. Tudíž je to dosazená loutka, která je loutkou SSA, které jsou loutkou těch, kteří toto zlo plánují s cílem ovládnout svět. Nutno říct, že se jim to daří, ale jen díky naší zbabělosti a pohodlnosti.

  OdpovědětSmazat
 6. Mě nejvíce vyděsilo když ta zrůda řekla že zlegalizují migraci,pak tu máme 10 milionů Ukrajinců a 20 milionů Vietnamců a vyhnem se islamizaci.Budem hned po pravoslavných vánocích slavit rok draka.

  OdpovědětSmazat
 7. Devalvace hodnot je přímo úměrná devalvaci naší práce. Celý svět se s úžasem dívá jak se úsilí generací mění v nicotu, zatímco v USA několik tisíc lidí roupama nevědí kam s penězma. Pitomci, co nechtějí ustoupit z oněch "evropských" hodnot, nakonec sami zapláčí nad spáleništěm, které sami způsobili.

  OdpovědětSmazat
 8. Nevypadá to dobře - plánovaný útok na Evropu - předem oznámený (nejpozději v ůnoru dailynews.co.uk oznámily jasně že ISIS plánuje půl milionu džihadistů do Evropy .... všichni vycvičení z USA zabíjet s IQ 70 ...)

  Neudělalo se nic ... nic .... to znamená souhlas Bruselu s plánem rozvrátit Evropu ....

  V tom případě je na čase ji rozvrátit - VÝSTUP Z EU A NATO - ještě do svítání ....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bylo by mnohem lepší Odstřihnout se od USA!!!

   Smazat
 9. Že je Juncker teplý alkoholocký idiot? Protlačila ho tam Merkelová, tedy USA. To potřeboval Washington, takže pro něj jeJuncker na správné pozici. Kdo v USA by chtěl, aby EU měla moudré vůdce, když tam môže mít prochlastané retardy?

  OdpovědětSmazat
 10. Léta "reálného" socialismu tak zdegenerovala uvažování naší většinové společnosti,že jsme tam, kde jsme.Stačí si přečíst těch pár příspěvků k tomuto článku a vše je krásně dokumentováno. Strach z imigrantů není přirozeným stavem, ale politicky vynucenou fobií. Porovnávat křesťanství a Islám bez znalostí souvislostí je pitomost. Evropa by skutečně potřebovala přejít na etické principy právnického systému Šária,ale to nelze, tady se chápe právo jako donucovací prostředek.V dějinách Evropy se mnohokrát vystřídaly různé civilizace. Hodnotit, co bylo historicky dobře a špatně taky nejde,prostě to tak nastalo - stejně jako se cosi děje nyní a nikdo to stejně nezastaví. Včera mluvil v TV 24 Schwanzerberg.Po dlouhé době mluvil velmi dobře,ale byl redaktorem TV24 utlumem do ztracena. Taky přestal již dále argumentovat. S pitomci se nedá polemizovat. V Česku se může asimilovat několik desítek až stovek tisíc imigrantů. Může se postavit desítky mešit a opravit stovky křesťanských kostelů. Ale to stejně nezabrání objektivnímu vývoji,který zatím vůbec neznáme a netušíme. Je to vše úplně normální proces,jen na to nejsme připraveni svoji hloupostí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. K vaší první větě: Velký omyl ! Právě léta reálného socialismu naučila tento národ myslet, protože musel žít v době, kdy se velmi rozcházela slova a činy (tehdy tzv. komunistické) elity, kdy něco sdělovala televize a ve skutečnosti se dělo něco zcela jiného. Elity, kázaly vodu a pily víno. Nicméně, historie se opakuje, protože podle mého názoru je na tom ČT a její odtrženost od populace na ještě vyšší úrovni než za Husáka. Zdegenerovala bohužel naopak mladší generace, která reálný socialismus nezažila a která se proměnila v nemyslící roboty s dálkovým ovládáním. Časem je to ale také přejde, jsou už postupně "odměňováni".

   Smazat
  2. Váš příspěvek (9:33) je nádhernou ukázkou třídního myšlení nové generace, která má za úkol vybudovat na území EU včetně ČR nový světový řád (NWO). Proto si zákonitě musíte notovat i s Černokněžníkem tohoto řádu.

   Smazat
  3. no to je perla ta vaše formulace "...ale to stejně nezabrání objektivnímu vývoji ..", to je prostě úžasné, co asi dokáže ta vaše mozkovna nacpat do tohoto termínu

   Smazat
  4. Pane Dvoraku, z Vašeho příspěvku vyplývá že nejste spokojen s evropskými tradicemi a zvyklostmi a upřednostnil byste "etické principy právnického systému Šária". Za sebe říkám, že to NIKDY nepřijmu. Věřím, a doufám, že to nepřijmou ani občané ČR a dokonce ani většina občanů Evropy. A Vám by se jistě žilo lépe v nějaké muslimské zemi. Proč tam někam nepřesídlíte a zbytečně tady trpíte a snažíte se na tomto webu vnutit lidem hodnoty, které jim jsou a budou vždy cizí?

   Smazat
  5. Novotný. Pane Dvořáku, již jsem Vám psal pod článkem Dr. Davida, abyste svá přání nevydával za objektivní realitu. A nevydávejte prosím ekonomické a Vámi a Vašimi souvěrci podvedené ekonomické "připrchlíky" za imigranty. To své "neznáme a netušíme" nám nepodsouvejte. Tušení vynechte. Ve skutečnosti totiž známe a víme. Začíná se rýsovat projekt jediného rasově i nábožensky sjednoceného centra s nerozvrácenou identitou. A propos, znamenají pro Vás něco slova mír a válka? Velmi o tom pochybuji. Nazdar

   Smazat
 11. Tak jsem ten skvostný Junckerův proslov též shlédl a vyposlechl. Nezbývá mi, než s autorem článku souhlasit. Nosná myšlenka proslovu: "Evropa má málo Evropy" a "má-li někdo jiný názor na řešení imigrace než EK, tak mu nebude nasloucháno" a ti zkorumpovaní europosalanci tomu ještě freneticky pleskali. Připomělo mi to rétoriku Obamy (parafrázuji): "Nebude-li některá země ochotná se podřídit našemu vedení, tak jí budeme muset zkroutit ruce za záda." Opravdu pecka. Ukázka TOTALITNÍ zastupitelské démokratury, která nám dnes z Bruselu vládne.
  Je asi logické, že když hoří, tak je třeba hasit - proto je nutné řešit uprchlickou krizi. Nedomnívám se však, že při hašení jednoho dvora je možné dopustit zapálení i vedlejších statků, jako se to nyní děje. Vždy platilo, že když to nejde uhasit, tak se to nechá řízeně shořet a chrání se okolní majetek. Humanismus je líbivá zástěrka, jak dopustit globální chaos a rozeštvat E zevnitř. Někdy je nutná oběť jednotlivců, aby se zachránil celek. Na to však (ne)volení papaláši v EK nemají koule!! Ještě poznámka k tomu požáru. Prevence je vždy levnější, než jakkoli dobře zvládnutý zásah. Druhým pravidlem je zjistit příčiny požáru, aby se dostalo všeobecného poučení o nebezpečném chování. V případě žhářství najít a potrestat viníky, včetně náhrady škody. Jestliže se USA, F, I, GB, Izrael a částečně i další státy aktivně podíleli na podpoře Arabských jar, na válkách v Iráku, Afghánistánu, Sýrii, Libii a vzniku ISIL, tak logicky musí nést i následky svého konání - tedy hasit (přijetím uprchlíků) a následně před OSN (celým světem) musí být označeny jako původci a přiživovači tohoto požáru. Bohužel ve světě není síla (než morální a duchovní), která by je k tomu dotlačila. Zřejmě si nikdo neriskne označit a odsoudit válečné zločince, aby nedopadl jalko Malajsie a její MH 17 a MH 370. Takže se musíme znovu naučit modlit a pro svou obranu pořídit flinty a naučit se střílet.
  Ferro

  OdpovědětSmazat
 12. Hitler skončil u Stalingradu, Merkelová potažmo EU v Oděse!

  EU je páchnoucí zdechlina. Kdo uteče vyhraje!

  OdpovědětSmazat
 13. 12:31 - výborný komentář, lépe se to napsat nedalo.
  16:36 - souhlas, z EU se skutečně stala obří páchnoucí zdechlina, která ještě v předsmrtné křeči chce kolem sebe všechny kousat. Je jako had, který i po odseknutí hlavy je schopen zběsile a vztekle se zakousnout do svého vlastního ocasu. Je nám třeba být v blízkosti takového vzteklého hada, tedy EU, potažmo v blízkosti jeho hadích, idiokratických neodiktátorů a imbecilů typu Junckerů, Merkelových, Tusků, Schulzů, Fabiusů, Steinmeierů, Schaublů,Mogheriniových, Faymenů a dalších ?? NE !!!! Říkáme jedovaté hadí EU jasné NE !!!!!

  OdpovědětSmazat
 14. Chudák Evropa, která musí snášet vládu takovýchto diletantů. Skutečně absurdní divadlo, kterému by i pan Havel záviděl. Ti lidé jsou naprosto mimo realitu a už lehce sklouzávají k hnědému moru. Nikdo už nerozlišuje mezi příčinou s následkem, mezi pravdou a lží, mezi morálkou a hlubokou amorálností. Zbývá už jen neskonalé zhnusení.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.