Reklama

úterý 8. září 2015

Má Německo spoluodpovědnost za migrační vlnu? Nesporně také


Jan Urbach
8. 9. 2015 Vaše věc

Při návštěvě Bruselu minulý týden řekl maďarský předseda vlády Viktor Orbán, že „evropský“ problém imigrantské vlny je spíše problémem Německa. Sílu jeho slov umocnilo, že před novináři stál vedle předsedy Evropského parlamentu a německého politika Martina Schulze. Byl to jen řečnický obrat pro mnohé kontroverzního Orbána? Nebo je v jeho slovech přinejmenším kus pravdy?

V roce 2014 německý Spolkový úřad pro otázky migrace a utečenců nechal vyrobit propagační film, který ukazuje imigranty z Blízkého východu. Zařízení pro utečence připomíná hotel se čtyřmi hvězdičkami, jeho šťastné obyvatele obsluhuje tlum pečovatelů a dostávají takřka vše, co si přejí. Agitka má arabskou, srbo-chorvatskou, paštunskou, albánskou a ruskou verzi.

Nyní to byli také němečtí politici – Angela Merkelová nebo Sigmar Gabriel, kteří ujišťovali migranty, že dveře do Německa jsou zcela otevřené a žádná osoba potřebující pomoci nebude odmítnuta. Jestliže dnes v Německu začínají mluvit v souvislosti s imigrační vlnou o velkých problémech, vděčí za ně nejvíce svým politikům.

Potom se ovšem není co divit, že pochod imigrantů z Budapešti do Vídně měl v čele jako ikonu fotografii Angely Merkelové a lidé skandovali „Směr Německo!“ a Německu provolávali slávu.

Němečtí politici ale také svými výroky přispěli ke vzrůstající agresivitě některých imigrantů v Maďarsku, které jednalo podle obecně platných předpisů. Migranti - nejčastěji nemající žádné doklady, které vyhazují - však začali odmítat registraci, neposkytli otisky prstů, nepodstoupili lékařské prohlídky a docházelo k násilným pokusům o útěk.

Vůbec neoroduji za V. Orbána, ale dovedu si představit kritiku, které by bylo Maďarsko vystaveno, kdyby migrační vlnu bez hnutí prstem propustilo přes hranice směrem na Rakousko a Německo. Těžko by se přitom bylo divit, když Brusel sice poskytl prostředky Itálii a Řecku, což nerozporuji, ale v řádech nižší příspěvek Maďarsku je přinejmenším zarážející. Příliš mnoho falše je okolo migrační krize.

Berlín dnes najednou mluví o tom, že situace těchto dnů je mimořádná a zodpovědnost musí přijmout všichni v Evropě a chce Evropské unii vnutit těžko pochopitelný princip kvót pro přijímání imigrantů. Sice na veřejnost pronikla již čísla, ale z Berlína v této chvíli nevíme, jak by imigranti byli pro jednotlivé země vybíráni, jak po Evropě rozváženi, když do jiných zemí než Německa a případně Velké Británie nechtějí, co by se dělo, když jim určenou zemi opustí třeba právě do Německa. Zcela stranou ponechávám otázku mnohých proč kvóty a nikoli dobrovolné přijímání, jak o tom hovoří (zatím) třeba i B. Sobotka.

Dosud v Evropě lpíme na slovech o řešení důsledků migrační vlny v Evropě, která ovšem bude pokračovat a dokonce se stupňovat, jestliže nebudeme řešit příčiny, které k migrační vlně vedou. Dnes známe, co nám přinesla hloupá politika Nicolase Sarkozyho a Davida Camerona – podporovaná Barackem Obamou - v Libyi nebo Sýrii. Počet uprchlíků z Afghánistánu, druhý největší po Syřanech, ukazuje na krach letité a miliardy stojící (i Česko) operace Trvalá svoboda.

Bez řešení příčin migrační vlny a osobních neštěstí migrantů jsou všechna momentální řešení k ničemu. Také nezodpovědná gesta navádějící další a další tisíce lidí z různých částí světa k cestě do Evropy v důsledku mají na svědomí i mrtvé ve Středozemním a Egejském moři. Takovou zodpovědnost má i Německo a nic na tom nezmění ani zlý pohled Martina Schulze na Viktora Orbána.

16 komentářů :

 1. EU-dnes jen Economic Migrants, je v troskách, příštím rokem se zřejmě konečně rozpadne, benzin nikoliv olej, do ohně vlije referendum v Anglii a zavedou se opět střežené hranice.Postava předsedy E-parlamentu vyzývá ke společné imigrační politice všech států 28.To znamená co, pane Schulzi?Dávat ilegálům stejné podmínky, zvát je sem, dávat vysoké dávky, příspěvky na stravu, bydlení...tedy bezpracně parazitovat na systému.Chápu to tak, že všechny státy i my, ti chudší, budeme muset poslouchat nařízení Frau Merkel-Mutti všech imigrantů, vyplácet stejně vysoké dávky jako v Německu.To se potom českému, maďarskému, slovenskému občanovi atd. nevyplatí vůbec pracovat.Ať si Němci zkusí dělat za české platy alespoň rok.Bude pořádná mela na politické úrovni a nyní se ukáže charakter národů.Dnes již nikdo nechce poslouchat slinty a diktat Bruselu a Německa.Připomíná mi to 30. léta.Že by Němci do třetice chtěli pohřbít a již definitivně, opět celou Evropu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také mně to napadlo, zda německá touha po sjednocení EU a její udržení za jakoukoliv cenu, není dalším pokusem o ovládnutí Evropy.

   Smazat
  2. Referendum o vystoupení Británie z EU bude až v roce 2017. Po kladném hlasování se bude nejspíše hlasovat ještě jednou nebo dvakrát, dokud voliči vystoupení nezamítnou. Při dalším a dalším hlasování se k urnám dostaví méně a méně voličů hlasujících proti, neb Ti budou unaveni, neb jsou přezaměstnaní, ale zato se bude dostavovat více a více voličů se spoustou volného času (neb budou nezaměstnaní) z řad imigrace, která dostane do té doby práva voličů - tedy úkolem Camerona a spol. je dostat do země co nejvíce imigrantů... vše ostatní bude jen divadelní komedie... ovšem naivní Britský volič si jej zvolil místo UKIPu s Faragem...

   Smazat
  3. Opět je to Německo, které vyvolalo v pořadí 3. sv. válku! Tí Němci v čele s Merkelovou jsou opravdu nepoučitelní.

   Smazat
  4. Ale jako se Němcům postavila většina Evropy tak se jim postaví muslimové kteří nepříjmou německé hodnoty a nebudou poslouchat a volit německé politiky a hlavně političky ty mohou na hlas muslima zapomenout i kdyby jim nabízely milion na dávkách měsíčně.

   Smazat
  5. Německo si nezaslouží pokračovat v západním stylu křesťanského života, sorry.A to díky politickým idiotům, kteří nyní Německu vládnou.Pokud Merkelová prohlásí:Postaráme se o všechny imigranty světa, je to vlastně vyvolání 3.světové války, bohužel.

   Smazat
 2. Nejdřív si všechny Samopalníky Angela pozve domů, vyhlášená imigrační reklama, že přijmeme všechny.Potom vystoupí předseda jakéhosi evropského parlamentu a volá po společné imigrační politice.Schizofrenie Německa se naplňuje a jak je vidno, tito politikové nejsou již schopni řídit ani sami sebe.Jinak Německu gratuluji, přiláká sem další miliony potřebných negramotů, aby posílili bohatý sociální systém.Co na to USA?Ti musí mít z toho pěknou bžundu, jak se Evropa oslabuje a pomalu dostává do neřízeného chaosu, který je naplánovaný.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co Andělka ve spolupráci s USA provede s neposlušnými zeměmi Višegrádu, kteří se vzpečují přijmout kalašnikovce?

   Smazat
  2. Včer bylo na Facebooku video z Ně.ecka.Doporučuji.To je realita,v které se Merkelová ocitla.Nejenom v dešti se svými souputníky na tribuně,ale s tisíci odpůrci její lásky k bězpencům!Myslela jsem,ž dostane nepjakou příhodu.,jak byla překvapená.Lid ji označil za zrádkyňi národa.Takže naše objektivní TV i toto ukazovat!

   Smazat
 3. Operace Trvalá svoboda již nese své plody.Vivat USA, Francie, VB a Itálie!!!

  OdpovědětSmazat
 4. Podívejte se na následující článek a bude jasné, proč to všechno: http://aeronet.cz/news/analyza-ridici-procesy-globalniho-prediktora-a-jeho-uloha-v-soucasne-uprchlicke-krizi/

  OdpovědětSmazat
 5. Nikde se neobjevují informace, že do EU utíkají také lidé z Afriky, a že jich na poušti zahyne víc, než na moři. V následujícím odkazu německá tv jasně pojmenovává příčiny a důvody imigrační invaze, i kdo za ní stojí:
  https://www.youtube.com/watch?v=nRB8QxskEWc

  OdpovědětSmazat
 6. žádám, aby i v ČR dostávali imigranti alespoň 35,- €/den a aby dostali důstojné ubytování nikoliv ve stanech v Poštorné, ale nejlépe v nových rodinných domcích umístěných co nejblíže Praze, přesněji řečeno co nejblíže k pražské kavárně (včetně akademiků), aby ji mohli co nejrychleji seznamovat s nejnovějšími poznatky islámské vědy z oblasti xenofobie

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16.43-souhlasím zcela s Vámi, ještě doplním, měli by mít absolutně všechny služby zdarma a přednost na úřadech a u lékaře a okamžitě v každém okresním městě postavit z dotací EU alespoň tři mešity s 30 metrovými minarety, aby byly vidět již z dálky.Do škol ihned zavést povinně studium koránu.

   Smazat
  2. Ano, ano, když to nesplníme, padne na nás fatwa a bude s námi konec. Naše sestry, dcery a ženy si vezmou noví páni do svých harémů a nám El odepře účast v nebi. Alahu akbar.

   Smazat
 7. No,ikdyž to myslíte asi nadněseně,tak toho bych se nechtěla dožít.ani ze srandy.Držme se našich hodnot,nechtějme ani ve snu potkávat muslima,nikoho s jinou náturou.----EU Barnett------Konečním cílem homogenizace všech států na zeměkouli-,toho musí být dosaženo smíšením ras- s cílem-vznikem světle hnědé rasy v Evropě Proto musí Evropa příjmout ročně 1,5 milionů imigrantů z třetího světa. Výsledkem tak bude vznik populace IQ90 lidí,kteří budou příliš hloupí na to,aby chápali ale dost inteligentní aby pracovali.Tady se jedná o náš rod-rod Slovanský--bílá rasa.CHtějí nás převálcovat--vymazat,protože jenom bílá rasa se odvažuje Anglosasům postavit--to MYjim bráníme v jejich plánech .,které mají s lidstvem.Proto USA podporuje politiku s utečenci a rozjela tu imigraci.Vždyt islámský stát vznikl za podpory USA--ISIS.
  Právě oni destabilizují celý Blízký východ a sever Afriky,říkají jim jak se budou mít vEvropě dobře. V důsledku čehož potom tu máme v Evropě
  s nimi problém--Takže to nevidím zrovna v růžovém,tady končí legrace.
  Zkuste se nad tím zamyslet.-LM

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.