Reklama

úterý 29. září 2015

„Máme nějakého kandidáta na místo Bašára Asada? Já se domnívám, že ne" řekl český prezident Miloš Zeman před projevem v OSN

Zeman: máme nějakého kandidáta na místo Bašára Asada?

29.9.2015   Sputník
Český prezident Miloš Zeman před svým projevem ve Valném shromáždění OSN sdělil novinářům, že má pocit, že ho protějšky částečně předběhly s návrhy, anoncoval setkání s představiteli Sýrie a prozradil, zda se setká s Putinem.„Jsem zásadně proti stavění plotů, protože jsem zažil berlínskou zeď," řekl prezident. Zároveň ale prohlásil, že do střežení hranic by se měla vedle policie zapojit armáda.

Miloš Zeman se dnes sejde se syrským ministrem zahraničí Valídem Mualimem a představiteli syrské opozice.
„Já asi neprozradím tajemství, když řeknu, že mě obě strany konfliktu, a zatím nevím proč, požádaly zítra (v úterý) o setkání. Já si vyslechnu, proč mě o toto setkání požádali, a pokud to nebude tajné, tak vás rád budu informovat", řekl.

Český prezident se také vyslovil ohledně role syrského prezidenta Bašára Asada v urovnání konfliktu.

„Vždycky je otázka, zda je to problém, či řešení problému," odpověděl Zeman na dotaz, že Asad se nyní zdá být součástí klíče na vyřešení problému. „Máme nějakého kandidáta na místo Bašára Asada? Já se domnívám, že ne" a dodal, že vždy je nutné se ptát, zda máme náhradu za toho, kterého chceme nahradit.


Odpověděl i na otázky na téma migrantů.

„Jsem zásadně proti stavění plotů, protože jsem zažil berlínskou zeď," řekl prezident. Zároveň ale prohlásil, že do střežení hranic by se měla vedle policie zapojit armáda.

Zeman bydlí ve stejném hotelu Waldorf Astoria v New Yorku s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a čínskou hlavou státu Si Ťin-pchingem. Žádné možné setkání před svým dnešním odletem však nepotvrdil.

„Ale zcela určitě k tomu může dojít třeba s vývojem situace v Sýrii," řekl o možném budoucím jednání s Putinem.

Včera oslavil český prezident své 71. narozeniny, oslava proběhla v ruské restauraci Mari Vanna, která se nachází na Manhattnu.

Více: http://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/20150929/1251759/zeman-osn-asad-projev.html#ixzz3n9rMQQTc

22 komentářů :

 1. Pane prezidente,

  moc dlouho se v tom hotelu nezdržujte. Jim by se ulevilo, kdyby zase nějaký terorista měl choutky na nějaký ohňostroj.
  Nějak podezřele si Vás ubytovali.

  DRŽÍM PALCE !

  OdpovědětSmazat
 2. NEMAJÍ PRÁVO SVRHNOUT PREZIDENTA, KTERÉHO SI LID ZVOLIL OPAKOVANĚ !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Jsem pro, vždyť bejt proti nepomůže nic, neboť ten, kdo má zbraní víc, má i právo, pravdu, recht a tak dále. Jsem jenom jeden z těch, co chtěli klidně žít"

   Smazat
  2. Podle téhle logiky měl Hitler smůlu,kdyby vyjednával spojenci by těžko hledali za něj náhradu.Byl zvolen lidem,že?

   Smazat
  3. Anonym 8,29 píše demagogie. Hitler na rozdíl od Asada volby nevyhrál. jeho strana nezískala nejvíc hlasů ve volbách. Musel vytvořit koalici. Vládu mu postupně předávali opravdoví vládci tehdejšího Německa - velcí průmyslníci a bankéři. A také měl sympatie podobných v USA, Francii a Anglii,, o těch menších hajzlících okolo ani nemluvím. Asada s Hitlerem nesrovnávejte. NAopak, Asad jediný účinně bojuje proti islámskému fašismu, který podporují stejní syčáci, kteří přivedli na svět Hitlera.

   Smazat
  4. Kdo viděl proslov Asada, tak tam řekl jednoduchý vzkaz. Proč by utíkali lidi od jeho režimu, když ho před rokem ve volbách zvolili za presidenta. Stačí? Většina lidí, kterých se reportéři ptají před čím utíkají, před zvěrstvama IS, jen vybraní do zpráv propagandy ČT, řeknou a sestříhají co chtějí.

   Smazat
  5. Asad je zločinec, hyena a doživotní uzurpátor, kterým se sám ustanovil, podobně jako Putin, který neváhal změnit zákony, aby mohl zpět do sedla. Navíc to je muslobolševik, stvůra, která použije cokoli, jen aby vládla, volby nevyhrál ale zmanipuloval.

   Smazat
  6. Patlanko, ty tvé informace jsou jen propaganda tvé havloidní žumpy ČT. Vedle mne sedí kolega-sýřan z Damašku v kanclu a jen kroutí hlavou, co jsi za dementa. Když o tom nic nevíš, máš se dovzdělat a nedělat ze sebe osla.

   Smazat
  7. Jediní, kdo chtějí zfalšovat volby, jsou tví pindosi v Sýrii, mají v tom své letité zkušenosti ve své free-doom vlasti. Ty jsi najivní dílo ty jelito z 9:17.

   Smazat
  8. Bylo by dobré udělat interview se Syřanem, co "sedí s vámi v kanceláři". Aby popsal situaci v rodné zemi ze svého pohledu, a také aby něco řekl o migraci svých spoluobčanů. Jistě by to zajímalo hodně lidí na NR. Nejde to zprostředkovat? Např. přes FB.

   Smazat
  9. K 9:17 - Zlo usazené v srdci a zlem ovládnutá stupidita okupující dutou hlavu, neumožní tomuto tvorovi jakékoli vybočení od zlem stvořené choromyslnosti. Je to zjevné a dává to nepokrytě najevo nedostižně hloupými příspěvky.

   Smazat
 3. Je to sice mimo téma článku,ale nedá mi to.To ticho je děsivé.dnes je 29.září.Takový bezvýznaný den,šmejdi z čt mlčí jako hrob.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to pochopitelné za stávající situace s bruselským diktátem ohledně politiky k imigraci a i vzhledem k příkladnému mnichovanství našich politických konečníků (neboť špičky to jistě nejsou).
   Ještě by si to nedejbože někdo mohl nevhodně spojovat...
   Jak by to asi ti naši politruci z Eurovize na Kafkách vysvětlovali nahoře?!!!! (nebo dole, jeden neví kam to hlásí :-)) Jo to kdyby měla Končita Wurst narozeniny, to by byl celodenní přenos i s debatou zadních intelektuálů...

   Smazat
 4. No,oni jsou potichu,protože jsou zaměstnáni velkou přípravou k oslavné večeři tak,jako to bývá i 15.3.To jen 21.srpence řvou,že si můžou držky roztrhat....

  OdpovědětSmazat
 5. „Máme nějakého kandidáta na místo Bašára Asada? Já se domnívám, že ne" řekl český prezident Miloš Zeman před projevem v OSN.
  Já se domnívám že ano. Miliony mrtvých a uprchlíků. Tomu zdecimovanému zbytku bude velet nějaký agent CIA. Třeba Bělobrádek. Jak jsem se dnes dověděl v ČT, je už zase v USA na školení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Možná si vybírá místo, kam se odstěhuje, až pomůže i z naší krásné země vytvořit odporný muslimský chálífát !

   Smazat
  2. V naší krásné zemi žijí idioti, u kterých byl Standa Gross a David Rath nejpopulárnější politici a kde ve volbách zvítězila ČSSD v čele se Sobotkou, Zaorálkem a Dientsbierem. Všechny ty, co protestují proti EU a NATO bych řezal mokrým hadrem po tlamě. Za blbost se platí.

   Smazat
  3. Teplý mávači, ty bys potřeboval po tlamě, ale lopatou. Mohl bys nastoupit do prvních linií, takové idioty jako ty tam potřebují, ale jeden výstřel nad hlavou a ji zasraný po uši.

   Smazat
 6. Přeji hodně zdraví pane prezidente. Při představě, že jsme mohli mít prezidenta, který nezná žádnou řeč a jeho přebalovatelka poskytuje sexuální zážitky za úplatu, mám z toho radost.

  OdpovědětSmazat
 7. Odpověď na tuto otázku, tentokrát zcestnou- Jaképak my?? Je to syrský prezident, prezident syrského lidu.Jsme snad Syřané, že si pokládáme takovou otázku?Tentokráte s panem prezidentem nesouhlasím, takto nelze uvažovat.

  OdpovědětSmazat
 8. Prague society a jejich trollové z václaváku 3 v akci...šimonek málo platí tak proto dělají přesčasy....

  OdpovědětSmazat
 9. No, rozhodně to není nikdo(!) z naší země, a ani její prezident, kdo má mít oprávnění ptát se, zda-li je k dispozici kandidát na syrského prezidenta!! Bašár Asad je řádně zvoleným a zcela legitimním prezidentem. Tečka. To ostatní, co na něj nakydala ta západní goebbelsovská mašinerie, nemá s realitou společného nic.
  Ta otázka přísluší jen a jen Syřanům.
  Ze Zemana (jak jej v mnohém obdivuji) - zdá se - opět promluvil jen ten dobře známý "instikt" jeho osobní i evropské nadřazenosti a arogance.
  Přesně ta, která má jinak plnou hubu práv a demokracie ....

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.