Reklama

čtvrtek 10. září 2015

Masa uprchlíků prchá ze zemí ,,destabilizovaných americkou a evropskou intervencionistickou politikou, která jim vzala i naděje na ekonomické zmrtvýchvstání“. Je přímým důsledkem neokonzervativní politiky změny režimů, invazí a zavádění ´demokracie´ kouřící hlavní!Ron Paul
10.9. 2015   Střípky ze světa
Uprchlická krize pod drobnohledem emeritního kongresmana
Zpětný ráz imperiální zvůle
Uprchlická krize nespadla z nebe. Už si to špitá i část groteskních kariér. Pravé příčiny však bere poníženým obloukem. Třeba jim dodá kuráže Ron Paul, emeritní americký kongresman. A dvakrát i nezávislý prezidentský kandidát:

„Minulý týden zažila Evropa jednu z nejhorších krizí celých dekád.“ V „hledáčku médií jsou lidské tragédie psanců, kočujících nebezpečnými nástrahami“. „Pozornost tomu, co je do ciziny žene, je však mizivá“. S „lidmi, vyhnanými z domova, cítíme logicky všichni“. Poznání, že jde o „krizi, vzniklou vinou vlád“, to však přehlušit nesmí.
Ta masa „prchá ze Sýrie, Libye, Afghánistánu a Iráku“. Zemí, „destabilizovaných americkou a evropskou intervencionistickou politikou, která jim vzala i naděje na ekonomické zmrtvýchvstání“. „Masová migrace ze Středního východu i prostor za ním je přímým důsledkem neokonzervativní politiky změny režimů, invazí a zavádění ´demokracie´ kouřící hlavní.“

„Takřka neobyvatelné země po sobě nechává dokonce i tam, kde se jí změna režimu povedla, jako v Iráku. Připomíná mi to výrok na téma náletů Ben Tre, připisovaný za vietnamské války jednomu americkému majorovi: ´Abychom to město zachránili, museli jsme ho zničit.´“

„Notný díl viny padá i na Evropu. Francie a Velká Británie podpořily agilně jak útok na Libyi, tak od počátku i politiku ´Asad musí jít´. Asad možná není bůhvíjak hodný hoch, síly spuštěné ze řetězu, aby ho svrhly, jsou však mnohem horší a nepoměrně nebezpečnější. Že lidé prchají ze Sýrie stůj co stůj, tak není divu.“

„Většina z nás ten drásající snímek utopeného syrského chlapce, ležícího na turecké pláži, viděla. Stoupenci intervence té tragédii využívají k naléhání, aby Spojené státy Sýrii napadly. Ten chlapec však byl z kurdské rodiny, prchající před ISIS v Kobani. A to, že před invazí Spojených států žádný ISIS v Sýrii ani Iráku nebyl, se přece ví.“

„Jen co se nám, jak už to bývá, špatná zahraniční politika vrátí jako bumerang, ti samí, co to zavinili, si osobují i právo nám vykládat, jak to napravit - aniž by jedinkrát ze všeho nejdřív přiznali, že šlápli vedle.“

A tak „jsme minulý týden zírali i na to, jak nám řešení syrského problému nabízí zdiskreditovaný generál David Petraeus: spojit se proti ISIS s al-Kájdou! Petraeus šéfoval CIA v době, kdy Spojené státy spustily v Sýrii podvratnou politiku změny režimu.“ Stál v jejím čele i ve chvíli, kdy „napomohly vzniku al-Kájdy a ISIS v Iráku a Sýrii“. „Napravit vlastní ničivou syrskou politiku tím, že vstoupíme do aliance s al-Kájdou, je příšerný nápad. Míní snad kdokoli vážně, že až by se al-Kájda či ISIS zmocnily celé země, syrští běženci nebudou problém ještě horší?“

„Reálné řešení zní následovně: skoncovat se zasahováním do věcí jiných zemí.“ Dát „zelenou šanci prosperitě, k níž vede jen mírová zahraniční politika“. A „ne nouzi, lemující provoz impéria“.
„Zavřít impériu krám!“
Z jeho metropole to zní lákavě.

30 komentářů :

 1. Ron Paul - je to Američan. Ať koná, aby ti šmejdi nerozsévali utrpení. Je to jeho země, která škodí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. DOST SE DIVIM,ŽE NAŠI POLITICI SE DĚLAJÍ,ŽE NEVÍ NIC O TÁBORECH FEMA VYBUDOVANÝCH V USA

   kde jsou miliony míst pro svobodu vybombardovaných uprchlíků

   PROČ NIKDO NEAPELUJE NA SOLIDARITU USA,KTERÉ JE PRÝ PŘIPRAVENO PŘIJMOUT UPRCHLÍKY,ALE POLITICI eu VČETNĚ NAŠEHO MINISTERSTVA ZAHRANIČI SE DĚLAJÍ BLBÍ,ŽE O TĚCHTO PŘIPRAVENÝCH TÁBORECH NEVÍ.

   Smazat
 2. Neházejme všechny Američany do jednoho pytle.A buďme rádi za takovéto americké názory.Lavinu spouští malinkatý kamínek.

  OdpovědětSmazat
 3. ještě zapomněl na chochly z Ukropie, kde se právě organizuje další utečenecká vlna do EU za blahodárného působení Ameriky

  OdpovědětSmazat
 4. http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/380230-nemecko-zaplati-za-peci-o-bezence-270-miliard-nedavno-se-cekalo-dvakrat-mene.html

  Tady jsem se dočet, že jeden uprchlík stojí ročně v průměru 12 až 13 tisíc eur (asi 351 tisíc korun), což je měsíčně v přepočtu až 29 tisíc korun. Já mám plný invalidní důchod 3900,-Kč a není možné s tím cokoli udělat. Tak teď nevím, co si mám myslet?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejlépe nemyslet. :-)

   Smazat
  2. 14:27 A víte, co je na tom nejlepší, možná i nejhorší? Že za ty peníze, které stojí jeden uprchlík v Evropě, by se pomohlo šesti takovým uprchlíkům u nich, v jejich zemi. To je paráda, jak donutit Evropu, aby finančně vykrvácela. Co říkáte?

   Smazat
 5. Nedelejme si iluze o americkych politicich - to neni srovnatelne se zadnym evropskym narodem. O potizich, ktere ma Evropa s uprchliky neni v hlavnich zpravach v medii, proste je to nezajima nebot se jich to osobne netyka. Jsou jim lhostejne miliony mrtvych pocinaje Vietnamem az po Syrii, jako jim byly lhostejne miliony civilistu behem nesmyslneho bombardovani nemeckych a japonskych mest.. To neni srovnatelne s vetsinou Evropanu, kde
  politikove maji soucit a maji asi radost jak americke bombardery bori vsechno, co lidi svoji praci v Evrope nebo na Blizkem vychode si vybudovali.Kdyby meli soucit tak jiz davno by nabidli Syranum ze jich cast privezou nadbytecnymi bombardery do USA.
  Misto toho prohaneji sve hyckane vojaky po nasem uzemi a ti
  nasi omezenci je jeste obdivuji .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Amerika je nas spojenec a v NATO jsme v bezpeci pred rozpinavosti ruskeho diktatora. Proto mame radi americke vojaky, komunisticky osle.

   Smazat
  2. A ty seš náš knížecí debil na věčné časy,viď Chujmere???!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  4. Anonymní10. září 2015 15:08
   Prosím, mluvte jen za sebe. Sice nemáte jméno, ale troufám si odhadnout, že nemáte mandát ani majestát k tomu, abyste hovořil za "nás". Třeba si tu i pištěte, ale jen za svou osobu, a nepoužívejte spojení "my ..".
   Neboť to není Rusko, kdo se po Evropě rozpíná a rozlézá. A právě proto já (zas) nemusím politiku těch novodobých hunů, USA.

   Smazat
  5. Zajímalo by mě, zda ten mentální retard v 15:08 bude považovat i toto video za americkou propagandu:

   http://leva-net.webnode.cz/news/informace-z-nemeckych-medii-2-miliony-utecencu-v-libyi/

   Kdo ve skutečnosti stojí za migrační vlnou v Evropě.

   Smazat
  6. Souhlasim. Nejlepe to udelal Iran, kdyz vsechy americany vyhnal ze zeme. Podpalily ambasadu a hlavne stali pri sve sie zemi. Americkou demokracii sich tam nepustili. Do nynejska jim Amerika hazi klacky pod nohy v podobe ruzne propagandy a nevi koho by premluvila , aby se Do nicht pustili s nimi. Dikybohu bez uspechu. Ja navstevuji Iran kazdy rok a doufam, ze i nadale budu moci. Miluji iran, jejich pohostinost, kulturu. Neverte vsemu Co vidite na internetu a jedte se tam podivat. Presvedcete se sami, jake to tam je.
   Beste mala poznamka : nikdo me nikdo neodsuzoval, jen proto, ze jsem krestanka, tak jak k tomu je u nas.

   Smazat
 6. Bez americke zahranicni politiky byste ted zrali chleba z otrub, komunisticka holoto.
  Budte radi ze muzete sedet na svych linych zadnicich u pocitacu a nekousejte ruku, ktera vas krmi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když už máš potřebu něco komentovat,tak ať ti kníže nechá transplantovat alespoň kousek mozku,potrate!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Smazat
  2. Si cocot, iba trollsky cocot alebo oboje...

   Smazat
  3. Dědečku, zase jsi si nevzal léky a pustili tě z klece? Budu se muset zeptat tvého psychiatra, jak je možné, že se v blázinci dostaneš k halucinogenům. Ale neboj, oni už se o tebe tví musulmanští přátelé postarají.

   Smazat
  4. Proboha, co to melete. Amerika nás krmí? Po revoluci sem přijeli různí západní odborníci do firem, naechali tam udělat drahé audity (pokud Vaše tupá hlava tomu rozumí), sebrali všechny zajímavé výrobní postupy a patenty a vrátili se domů. Ničemu nepomohli, právě naopak. Všechny podniky, které do té doby fungovaly a vyráběly spoustu kvalitních věcí - z k r a c h o v a l y. A byly jich tisíce. Z vyspělého státu jsme se stali zemí třetího světa. Tak mi, vy chytráku, tady neříkejte ty kecy. Pro 14.56.

   Smazat
  5. JE ZBYTEČNÉ DÁVAT OSLOVI ROZUMY

   on vždy bude chtít seno

   Smazat
 7. Ron Paul rozhodně není prvním (ani jediným), kdo poukazuje na zhoubné důsledky US politiky. Ta politika však není nechtěným omylem! Právě toto vše je ze strany USA ve světě cílevědomě a promyšleně vyvoláváno.
  Jak mezi jinými k tomuto řekl George Friedman, USA nechtějí utrácet příliš mnoho peněz na to, aby ovládly svět jako své impérium. A tak si US administrativa osvojila "starou dobrou! britskou metodu. Spočívající na zásadě, že ty, které chceme snadno a efektivně ovládat, je potřebně vzájemně poštvat jednoho na druhého, aby se vzájemně oslabili (nebo třeba i zničili). A oslabené, rozvalené, rozvrácené ... země se pak už ovládají s lehkostí chtěného.
  Zvláštní je na tom snad jen to, že USA se tímto přístupem ani netají! A přitom se ve světě stále najde mnoho učiněných blbů, kteří za mísu šošovice tu jejich hru dokážou hrát, a přitom si snad i myslet, že tím své zemi prospívají.
  Ne nadarmo se ti US hunové dnes snaží vyvolat otevřený konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem. Mezi Ruskem a řadou států při jeho jižní hranici. Ne nadarmo se nás i s celou EU snaží dotlačit do stejného konfliktu s tímtéž Ruskem. A do omrzení nám tu budou brázdit s jejich obrněnou "kavalerií" dálnice, jen aby nám nalili ten správný bojový apetit.
  Je to v zásadě zločinná politika, kterou však jako vazalský stát musíme snášet. A ti přinlivější mezi námi to dokonce schvalují, goebbelsovsky propagují, odmítají vidět pravou povahu.
  Po rozpadu bipolárního uspořádání světa však tento není lepším ani bezpečnějším. Naopak ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A hle!!, další Pepek Vyskoč, učiněný vypatlanec a produkt té US goebbelsovské ...

   Smazat
  2. Neměli by toho šíleného dědka převézt do léčebny v USA? Mohl by po chodbách běhat s americkou vlajkou a zpívat ami hymnu. Jistě by byl šťastnější než zde, v zemi inteligentních lidí.

   Smazat
  3. Dodávám, že Friedman v únoru prohlásil, že USA nyní budou válčit v Evropě, to je přímý citát toho, co tento netvor vyslovil.Dokud Evropa nebude oslabena utečenci, poté nejlépe regionálními konflikty, tak alegorické vozy a šroty, budou čím dál více brázdit, hlavně východní Evropou, odstrašovat obyvatelstvo a dokazovat, kdo je tady pánem!!!Válku s Ruskem však nespustí ze svého záměru.Jestli se k jižnímu imigračnímu proudu přidá i východní z Ukrajiny, tak to může EU zabalit a dobrovolně se stát dalšími státy USA.50 stáů+28 vazalů=78 hvězd a pvuhů.

   Smazat
 8. Ty ubohý vypatlaný pitomečku z 14:56,15:08,15:32 a 15:35, jsi nejen vygumovaný debil, ale i kolaborující vlastizrádce,škůdce z páté kolony, podporovatel fašistických TOP 9 a jejich uchcávajícího debila Šláfotruňka, viď? Protože ani nevíš, která vlastně bije, a co se ve světě vůbec děje a jsi zapšklý proamerický anální vlezdoprdelník, měl bys držet hubu, když už místo mozku, máš v kebuli jen vzduchoprázdno. Jestli ti vůbec dochází, jaký jsi hlupáček, když lidé, kteří mají reálný pohled na věc, jsou u tebe hned jedině komunisti? Takže, ty dementní primitive, za kterého se i tvůj fotr stydí, a lituje, že tě raději nestřiknul do kanálu, zapni si playstation a hrej si své přitroublé hry. To jediné se k tobě hodí, a nelez do diskuzí mezi slušné lidi.Je děs, kolik lidského odpadu má taky tento stát.

  OdpovědětSmazat
 9. Od USA celé 21.století přichází stále nějaké lživé a neuvěřitelné provokace,rozbroje, války, které destabilizují svět, a v posledních 2 letech, si dokonce otevřeně troufají i na Evropu. Cíl USA je rozvrátit evropský region ekonomicky, národnostně, občansky, vojensky i nábožensky.Proto vyvolali a podporují i invazívní migraci do EU, přičemž islám do Evropy zásadně nepatří, nemá tady co dělat!! Jako panovačný, velmocenský stát, si USA umínily, že budou konat destruktivní politiku nejen v Eurounii, ale také na Ukrajině, i když tam jejich dosazené nacistické a fašistické loutky z Kyjeva jsou jim stále věrné a poslušné. USA, co by země, která je vedená a politicky ovládaná sionistickými neokonskými šílenci, jejichž zahraniční politika znamená vždy destabilizaci a rozvrat zemí, všude tam, kde si USA umínily, že budou uzurpovat cizí zdroje, a to nejen ty přírodní, ovšem vše pod falešnou vlajkou importu americké "svobody a demokracie", jako v posledních letech na Blízkém východě. Současný politický model řízení, utvářený po r.2001 v samotných USA, se dá charakterizovat jako nastolený neokonzervativní, siokorporátní fašismus, který se už ani netají tím, že jeho snahou je ovládnutí a řízení celého světa, pod hlavičkou zvrhlého NWO, což je špatné pro všechny ostatní státy na planetě Zemi. Tato arogantní a nenasytná země si pak určuje, kdo, kde a co, ve světě smí dělat, ovšem výhradně jen v zájmu Washingtonu, a pokud ne, tak tomu budou USA vojensky kroutit ruce,(jak se vyjádřil jejich pochybný, korporátní, "demokratický" prezident Obama), když nebude dost poslušný, jak mu poručí Washington...Zásadním, a momentálně současným cílem USA, je provést destabilizaci Evropy. Aby se zbavily své konkurence, aby si vynulovaly své obrovské dluhy. Vyvolané destabilizace a války u věřitelů, ty znamenají zahlazení amrických pohledávek, a o to jde v první řadě. Přes podplacené a vydíratelné politiky a hlupáky z Bruselu, Německa, Francie, VB, Itálie, Švédska, Rakouska, se daří USA vést tyto politické mocenské nýmandy i proti jejich vlastním zemím, a proti všem lidem Evropy. Právě ta současná invazivní, nebezpečná migrační vlna je jimi podporována a má za cíl islamizovat Evropu stůj, co stůj, a následně vyvolat regionální války. Blbci v Bruselu by měli vzít na vědomí, že USA nejsou žádným spojencem Evropy, ale jejím popravčím, katem a nepřítelem. Ovšem to nikdy ta zkorumpovaná bruselská chamrať neudělá, jim to vyhovuje osobně a po nich, ať klidně příjde i potopa. Říše imperiálního zla, vedená korporátními sionistickými absolutisticko-mocichtivými pomatenci a neokonzervativními, nacionalistickými válečnými magory, však nemůže nikdy dobře skončit. Je to jen otázkou času, kdy se USA zhroutí. Ale každá potrefená kobyla v předsmrtné křeči kolem sebe kope, bude to i v tomto případě. Můžeme mít oprávněné obavy, že pak sebou vezmou minimálně i tu vazalskou a hloupou Evropu, která neustále poníženě plní příkazy, vydávané zpoza Atlantiku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas do písmene .

   Smazat
  2. 16.28-ještě jste zapomněl na dokončení ekonomické destrukce hloupé Evropy a nádherně fungující EU od našich kámošů a spojenců a to, na americké TTIP!!!

   Smazat
 10. Oslíku ze 17:28 a 17:31, jsi jistě nenapravitelný blb, a ty shnilé brambory jistě pravidělně konzumuješ ty sám. Proto ti z toho shnil i tvůj mozek a zůstala po něm jen rozměklá, smradlavá černá hmota. Měl by ses jít léčit, jinak špatně skončíš, věř tomu ! A pokud jsi navíc barvoslepý a vidíš-li věci jen bíle, nebo černě, a rozděluješ-li svět pouze na komunisty a ten zbytek, tak ti už ta černá hmota ve tvé lebce odešla zcela nenávratně do kytek. A měl bys ji následovat taky. Ať jsi těm rostlinám alespoň jednou za svůj marný a hloupý život něčím prospěšný.

  OdpovědětSmazat
 11. Pravdou je, že i za druhé světové války US armáda se vyhýbala vlastním ztrátám a místo toho volila ničení nevojenských cílů, jako bylo plošné bombardování měst a shození atomových pum. V podstatě to dělá pořád.
  US politika má plnou hubu lidskosti ale realita je jiná.
  Cokloiv USA dělá v zahraničí, je jen z důvodu zištných a posílení vlastního vlivu. Jen hlupáci věří, že je USA chrání.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.