Reklama

pondělí 28. září 2015

Na rozdíl od "západních křižáků" Putin s muslimy jednat umí

28. 9. 2015   zdroj a zdroj
Ve Francii mnozí reagovali poměrně negativně na otevření nové mešity v Moskvě, protože tam je historicky velmi odlišný postoj k islámu než v Rusku, kde již dlouho koexistuje s křesťanstvím. Kromě toho se, otevřením mešity v předvečer velkého muslimského svátku a připravované vojenské operace v Sýrii, projevil Vladimír Putin jako chytrý politik, poznamenává Boulevard Voltaire. Ujištěním ruských muslimů o tom, že není "západní křižák", si zabezpečil svůj týl.


Rusové jsou považování ne zbůhdarma za mistry v šachu, i když hru oni sami nevymysleli, píše Nicolas Gauthier na stránkách Boulevard Voltaire. V předvečer Svátku oběti, pro muslimy stejně důležitého jako Velikonoce pro křesťany, Vladimír Putin otevřel v Moskvě největší mešitu-katedrálu v Evropě. Stojí za zmínku, že nebyla postavena od základu, byla jen výrazně zrestaurována.

Ve Francii však nebyla tato událost vnímána příliš kladně, konstatuje novinář. Problém spočívá v tom, že Francouzi mají historicky jiný pohled na islám než Rusové. Ve Francii je islám považován za importované náboženství, přivezené migranty ze severní a subsaharské Afriky, jejichž způsoby se často liší od těch evropských.

Avšak na Východě je historické schéma úplně jiné: kavkazské republiky byly islamizovány, když Rusko bylo ještě pohanské, uvádí článek. Proto měl Vladimír Putin plné právo říci, že islám je "nedílnou součástí" té Svaté Rusi, která se nyní znovu staví na nohy. Kromě toho je islám v Rusku blízký súfismu a absolutně odolný vůči saudskému wahhábismu, který se omezuje na obyčejné zákazy ve stravování a nařízení, týkající se oblečení, ale přitom se snaží destabilizovat ostatní muslimské státy se souhlasem Američanů.

Tak proč ruské úřady potřebovaly zorganizovat slavnostní otevření nové mešity a podrobně o něm informovat ve světovém tisku, ptá se autor článku. Jde o to, že Vladimír Putin nechce opakovat politické chyby SSSR, zejména se snaží vyhnout se novým vleklým konfliktům, jako byl ten vAfghánistánu. Svého času konflikt v Afghánistánu, díky egyptským teologům, saudskému kapitálu a technické podpoře USA, vrátil ze zapomnění koncepci vojenského džihádu nebo malého džihádu, připomínají noviny. Nesmí to být zaměňováno s velkým džihádem, jehož účelem je bojovat se svými vnitřními démony.

Proto při otevření nové mešity usiloval Vladimír Putin o zachování všech výhod v předvečer vojenské operace v Sýrii, zdůrazňuje Boulevard Voltaire. Ruský vůdce nechce být považován za "západního křižáka", který jede bojovat s vykonstruovanou islámskou hrozbou. Jako vytříbený znalec geopolitiky chápe, že je třeba zajistit "svůj" týl uklidněním "svých" muslimů.

Avšak vidět v tomto gestu vychytralý úmysl a vypočítavost by bylo příliš nespravedlivé, ujišťuje novinář. Když Putin říká, že "džihádisté ​​deformují islám", je možné mu věřit. Na jeho podnět ruští muftijové aktivně uplatňují oficiální stanovisko státu, podle něhož "mají být všichni muslimové vzděláváni v souladu s tradičními hodnotami islámu a všem pokusům vnutit jim myšlenky, které jsou cizí pravému islámu, je potřeba od základu zamezit." Stručně řečeno, Vladimír Putin chce zformovat ruské muslimy, kteří budou ctít ruské tradice a ruskou kulturu, i když jsou takoví již odjakživa.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

13 komentářů :

 1. tak tak .. co západ rozdeluje, východ spojuje... V Sýrii, Iráku, Iránu, Číně i Rusku odjakživa různá náboženství koexistují vedle sebe. Jen krvelačný Vatikán a Kabala vytváří a využívá konflikty mezi různě věřícími ve svůj prospěch. Od křižáckých válek až po .... no ještě budem v Evropě svědky dalšího kola roztfoukané nenávisti

  koloděj

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jasně. Vždyť jen kolik náboženství, národnostních skupin, kulturně a etnicky odlišných spolu koexistovalo v bývalé republice Jugoslávie, za její existence pod vedením J.B.Tita. A perfektně to jako stát fungovalo. USA a taky Německo však potřebovaly politický, etnický, ekonomický a národnostní chaos. V tom se to daří dravým rybám. To se to rozhádaná společnost ovládá, to se to mezinárodně loupí. No a proto nemají rádi mezinárodní zločinci a loupežníci - a to především a zejména USA - tak rádi pořádek, řád, systém v jiných zemích. Zatímco u nich se to řeší radikálně. Aniž se řeší zda podezřelý je zločinec, nemá nárok na spravedlivý proces a aby event. soudní řízení nemohlo být označeno za tendenční, tak se "pachatel" rovnou zastřelí. Ikdyby mělo jít o invalidu na vozíku! Uznávám, že z hlediska úspornosti pro společnost to má svoje opodstatnění - proč na léta protahovat soudní proces, event. zatěžovat stát finančně, pokud snad pachatel skončí ve vězení. Ale k tomu se dopracujeme. Neboť USA - náš vzor! V tom máme praxi.

   Smazat
  2. 11:02 ano tam dokonce fungovala nábožensky smíšená manželství,to snad nebylo nikde jinde.

   Smazat
 2. Putin je dobrý a inteligentní stratég a mírotvůrce;nemůžou mu olíznout ani pos...ej kramflek...
  j.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano správný, statečný a chytrý KGB důstojník, který zahnal hejno zbabělých OSIS od vily KGB v Dresden pouze zarachocením závěru jeho Kalašnikova. Nemohu k němu ta tlustá, nemravná, zlodějská a křivácká evropská prasata ani přirovnat.

   Smazat
 3. Západní Kreuzritter vzhůru na Muslimy, vzpomeňte na Hattím, Konstantinopol, Kosovo Pole, Vídeň a jejich tažení na Evropu pod vedením zrádných a hloupých evropských Hebrejců. Ameriko zachraň
  od blbosti, tuposti, smrti a hladu Evropu jako se tak stalo již několikrát za sebou. Tupost lidská a křivý charakter je nevyléčitelný!

  OdpovědětSmazat
 4. čo počúvam komentáre našich gastarbeitrov z okolia Kolína tak to uačína byť husté - vlak za Kolínom stál 6 hod. nahlásili bombu vo vlaku čo šiel odnaproti - ta tak ...

  OdpovědětSmazat
 5. Ano hlavně na severním Kavkaze.Tam ho muslimové přímo milujů.

  OdpovědětSmazat
 6. Aha, ono je víc Islámů, hodný a zlý, k nám utíká jaký?
  Znamená to, že se ani Putin se saudskými wahábisty nepáře?
  ..Kromě toho je islám v Rusku blízký súfismu a absolutně odolný vůči saudskému wahhábismu, který se omezuje na obyčejné zákazy ve stravování a nařízení, týkající se oblečení, ale přitom se snaží destabilizovat ostatní muslimské státy se souhlasem Američanů..
  Aleš Krejčí / Brno

  OdpovědětSmazat
 7. Myslím, že by si měli všichni Češi vyslechnout to, co říkal moudrý dr. František Koukolík už v roce 2013. Asi je v současné době hodně smutný.

  http://prehravac.rozhlas.cz/audio/2806790

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. @1418: Ano, je to aktuální. Škoda, že lidé nehledají v rozhlasovém archivu častěji, je dobře veden.A dr. Koukolík má co sdělit.

   Smazat
 8. Vzdy zalezi,aky poriadok si vedenie statu zavedie na svojom uzemi.Ak dovoli stat rözne nabozenstva,ale necha,aby si vytvorili paralelne spolocnosti,tak si narobi obrovske problemy.Putin upozornil,zakony Ruska platia pre vsetkych rovnako,a platia len ruske zakony. Kto chce sariu,ma sa zbalit,a ist zit do krajiny so sariou.Obrovsku chybu robia Nemci, len takto tvrdo si poradia s moslimskymi utecencami,ked utocia na krestanov v Nemeckych taboroch Zbalit ich a vystrojit tam, odkial prisli.Verim,ze by sa moslimski utecenci bali aj skaredo pozriet na krestanov.

  OdpovědětSmazat
 9. Putin velmi dobre vie, ze vsetci co ziju na uzemi byvalej Velkej Tartarie maju rovnake korene, su si takpovediac bratia, aj ked ineho vyznania. Chce, aby si to ludia uvedomili a tak sa k sebe aj chovali...

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.