Reklama

čtvrtek 10. září 2015

Německá média draze platí za protiruskou propagandu!

10. 9. 2015  První zprávy

Antiruská rétorika ve světle událostí na Ukrajině přišla německá média pěkně draho, píše Propagandaschau.Nenávratně ztratily důvěru čtenářů, což mělo dopad i na prodej. A nyní se tisk v Německu snaží obnovit svou image zřízením německého ekvivalentu Pulitzerovy ceny. Sám autor článku hovoří v temné narážce o medaili Josefa Goebbelse, někdejšího nacistického ministra propagandy.

Propagandistická činnost „německého ideologického mediálního mainstreamu" udeřila nejen na jejich image, ale také přinesla prudký pokles prodeje, píše Propagandaschau a konkrétně poukazuje na FAZ, Zeit, SZ.
Jak poznamenává autor materiálu, kvůli antiruské a protisyrské rétorice, dezinformacím o Majdanu a dluhové krizi v Řecku - hlavní noviny v Německu neodvolatelně ztratily důvěru čtenářů, a nyní se právem nazývají „lživým tiskem".

Jestli si čtenáři dříve mysleli, že články v těchto novinách a časopisech psali chytří lidé, tak nyní tito profesionální lháři u nich vyvolávají pouze úsměv lítosti, uvedl časopis.

Mnoho čtenářů v Evropě je přesvědčeno, že místní média jsou pod kontrolou politiků a velkých korporací. Reputace profese žurnalisty klesla dno a pokračuje pohybem dolů ze svahu: Nyní zástupcům této profese v Německu nedůvěřují, a zařazují je až za kněží či touroperátory, poukazuje autor na Propagandaschau.

Média se snaží čelit rostoucímu trendu. Odborníci v oblasti public relations a propagandy zintenzivnili práci. Začali nabízet nejen slevy, ale nyní také chtějí vytvořit německý ekvivalent Pulitzerovy ceny. Tato cena se ale stala již v předstihu terčem posměchu.

Profesionální lháři se ve veřejnoprávní televizi i tak pravidelně obdarovávají navzájem cenami, řeže autor článku. To vše je financováno na úkor diváka.

Odkaz na „transatlantickou sounáležitost" nové ceny, odhaluje celou směšnost tohoto podniku. Podle autora je nemožné překonat její absurditu, vzhledem k tomu, že v porotě budou sedět notoricky známí lháři a propagandisté.


(kou, prvnizpravy.cz, propagandaschau.wordpress.com, foto: arch.)

Související: Lubomír Man: Proč náš mainstream lže občas líp než Goebbels

10 komentářů :

 1. Je to pochopitlné.Lidé nejsou nemyslící stádo.Prostě mají dostatek informací odjinud a mohou události posoudit z více zdrojů, aby si vytvořili vlastní názor.

  OdpovědětSmazat
 2. Proč by to v ČR mělo být jinak ?

  OdpovědětSmazat
 3. http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/kreml-mi-uhranul-mamu-vycita-si-rusky-novinar/r~6979614657c811e5b286002590604f2e/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, aktualne.cz je jeden z našich lživých webů.

   Smazat
 4. Tak tohle se v českém kráteru stát nemůže. Mám čím dál větší dojem skoro hraničící s jistotou, že český člověk je především ta mlčící většina co pravidelně chodí do práce, čumí na televizi, kupuje noviny a snad i věří těm blbostem, co tam např.Mitrofanof, Tvarůžková, Jílková a další novinářští velikání vyplodí. Jinak by přeci nebylo možné, aby se pochodu LGBT Prague pride (či jak se to píše) účastnilo cca 30.000 lidí a aby dnes v Máte slovo Laudát exhiboval své zcestné názory. Ještě že tu velmistrini Jílkovou dokázal Kmoníček srovnat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mýlíte se. Pořad M.Jílkové je sice samé překřikování, ale je to jediný pořad naších slavných televizí, kde zazní názory lidí. Na jedné straně Laudát, demagogický idiot za vlastizrádnou stranu TOP, na druhé straně Kmoníček, který má z Laudáta srandu a má pádné argumenty. V auditoriu lidé z obou táborů, kteří mohou mluvit. Buďme rádi za Jílkovou, která se snaží docela úspěšně nefandit ani jedné straně, ale opravdu moderovat (čili kultivovat a tlumit vášně v diskusi). Vše ostatní v ČT je nepokrytá jednostranná propaganda Nového světového pořádku - čili 4. říše.

   Smazat
  2. Jílková je nestranná do té doby, než tam přijde komunista, to je pak jiná. Pohled z očí do očí z pěti cm, nahrávání soupeřovi a úporná snaha diskutujícího vykolejit. Nejsem komunista a nebyl ale toto se nedá přehlédnout.

   Smazat
  3. To nesmíte věřit hláškám teplých, kteří si na závěrečné švancparádě tropického týdne vybájili hned 35 000 pochodujících (kde jsou ty časy, kdy za Džamily v mnohem skrovnějších počtech prznili husitský Tábor). Lžidnes hlásila "přes 10 000" s tajuplnými náznaky že možná až dvakrát tolik, policie odhadla 12 -15 tisíc ... Když uvážíme slet deviantů z půlky planety + tisíce zevlounů vždy pohotově v pražských letních ulicích, není to po vší té propagandě tak zlé (dojal mne mainstream jinak přechylování, zvláště u cizinců, ostře zavrhující, když pojednal o "zpěvačce Konchitě Wurstové") .
   Jo a ta Jílková je pravá židovská škola, nepřelezla ona z Lauderovy Novy jako většina těch výtečníků z vedení Kavek včetně ředitele ? Pak to má nějak vypadat ...
   Sledovanost ČT 24 je dost pod 10 %, bohužel i tak jsou to statisíce lidí, kteří tuto žumpu mají tendenci zaměňovat se seriózním zpravodajstvím, ostatně v jeho režii jsou poměrně sledované Televizní noviny. Ale mainstream je zglajchšaltován komplet, což je při údajné volnotržní svobodné konkurenci idejí, kdy by se dalo jistě vydělat i na pravdivém zpravodajství a publicistice postihujícím realitu, mimořádně zajímavý úkaz

   Smazat
 5. Jak v usssa emerice nápodobně,že trolíku z václaváku 3 jaké číslo má tvůj počítač. Máte jich tam 60...

  OdpovědětSmazat
 6. Zajímalo by mne jaká je sledovanost ČT 24(nikoli celé ČT). Já ve svém okolí znám jen málo lidí, kteří se na tento program dívají...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.