Reklama

čtvrtek 10. září 2015

Nenasytná katolická církev podala přes 190 majetkových žalob

9. 9. 2015 Vaše věc

Když se arcibiskup Tomášek blahé paměti začátkem devadesátých let po první vlně restitucí církevního majetku*/ vyjádřil v tom smyslu, že je to poslední majetkový požadavek katolické církve, který tato vznáší, všichni rozumní lidé museli jeho stanovisko ocenit. A ctít tuto velkou osobnost českého národa.


Katolická církev však dokázala spolu s významnou částí české politické pravice a za podpory vedení většiny nekatolických církví (s čestnou výjimkou například baptistů) zorganizovat obrovskou akci, která ve svých důsledcích znamená restituci**/ majetků v objemech desítek miliard korun a ještě každoroční reparační platbu státu za údajné škody způsobené církvím (rozuměj především katolické církvi) komunistickým režimem.

Kdyby bylo stejným způsobem postupováno například vůči živnostníkům a jejich rodinám, kteří byli komunistickým režimem vyvlastněni a poškozeni v míře možná srovnatelné s církvemi, znamenalo by to také srovnatelné restituční nároky. K něčemu takovému však vůle české politické pravice nebyla…

Přestože restituční zákon je vůči církvím naprosto benevolentní a nebývale velkorysý, přistoupila zejména katolická církev a její řády k podání již více než 190 žalob na určení vlastnictví majetku.

Tato nenasytnost a chamtivost české katolické církve je v naprostém rozporu s úsilím Svatého otce Františka, který hlásá, že je potřeba, aby majetek církve sloužil skutečně potřebným.

Je nesporné, že česká veřejnost a česká společnost by peníze, které jsou v současné době poskytovány církvím, dokázala využít velmi smysluplně a zejména jinak. Například na posílení výdajů rozpočtu školství či ve zdravotnictví …*/  nešlo o 'první vlnu restituce', ale o v pořadí první akt darování státního majetku, který církvi nikdy nepatřil! 
**/ opět šlo o dar a ne o restituci, odpovídá tomu i znění zákona, ve kterém o resitutci nená ani slovo

27 komentářů :

 1. Ono proběhne jěště jednou přerozdělení a nejen u nás.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. PRONIKLO ZPOZA ZDÍ VATIKÁNU
   Hlava katolické církve papež František šokoval sněm Vatikánských ortodoxních kardinálů mimo jiné i těmito interními diskusními výroky:
   „Co si myslíte, kdo jsem já, že jsem nějaký zástupce Boha na zemi, nějaký polobůh? Jsem jen obyčejný člověk jako i vy všichni! Nač jsou vám obrovské majetky? Nač vám byla Vatikánská banka? Do Božího království si je i tak neseberete. Zde na zemi alespoň pomáhejte chudým tohoto světa najíst a obléknout se. Proč převážně všichni kněží hypnotizují lidí náboženstvím a nepochopitelnými kázáními? Naučme raději lidi žít s Bohem tak, aby nemuseli chodit do kostela jako náměsiční bez rozmýšlení o tomto světě. To mi připadá jako když nemocný musí chodit na dialýzu. Věřící nejsou nemocní! Neučte věřících nazpaměť písmo svaté a bibli, naučte je raději opravdově šťastně žít! Z církve svaté se udělala jakási zvláštní škola a v ní jejich nenaučíte opravdově žít. Jménem církvi se omluvte tak, jako já všem nevinným lidem Za všechny války světa, neboť pod všemi byla a je podepsána církev a náboženství! A to od nespravedlivých náboženských výprav křižáků do Svaté země, až po dnešní nevýslovných projevy náboženské nesnášenlivosti. Jménem církve se také ospravedlňujte všem obětem sexuálního zvěrstva kněží spáchaných na dětech a ženách. S celibátem budeme muset něco udělat, protože všem normálním kněžím je jasné, že tyto ostudné činy jsou důsledkem potlačování přirozených hormonálních a pudových potřeb člověka jako byl stvořen. Sestupte s piedestalu, i my kněží jsme jen lidé a i když se hrajeme na bohy a nasazujeme si masku čistých a neposkvrněné hříchem, příroda si s člověkem tak jak byl stvořen své vždy udělá. Byli jsme stvořeni i s pohlavními orgány a ty jsou nedílnou součástí našich těl a jsou řízeny mozkem a hormony. To co vám řeknu, není sebechvála. Pochopte prosím vás, co jsem pochopil já už dávno. To ne Bůh stvořil člověka k obrazu, ale člověk si odpradávna vytvářel Bohů na svůj obraz! Jděte ve jménu Božím!“

   Smazat
  2. Nevím,zda to proniklo zdí a zda je to autentické ale ač ateista, Františka mám rád. Do církve mne nenaláká ale věřím mu, protože je pro mne, jako mnoho jiných -důvěryhodný. Ty nedůvěryhodné-politiky-eviduji.Co jiného mohu dělat, než jim to ve volbách "spočítat".

   Smazat
  3. Mít rád globalistického aparátčíka je na pováženou.

   Smazat
  4. 7:40- snažím se lidi hodnotit bez předsudku,co říkají,jak a proč to říkají. Většinou mi to vychází, málokdy názor musím korigovat.

   Smazat
 2. Jak to bude s majetkem ze lžírestitucí až půlka církevních hodnostářů bude konvertovat k muslimům? I s naloupeným majetkem. A že bude - na to lze vzít jed. Náš nebohý stát s tím nic nenadělá. Viz zpověď jednoho z německých starostů o nekorigovatelném chování imigrantů odcházejících z obchodů bez placení suverénně jejich dětí vybírajících od německých dětí kapesné jako vstup na dětská hřiště. A nikdo, vůbec nikdo na ty arabáše, co se okamžitě svolají přes sms doznačné přesily proti nevěřícím psům, nikdo na ně nemá.

  OdpovědětSmazat
 3. To přece není nic divného. Smyslem náboženství je hromadění majetku a následně politická moc.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem si jist, že žvástáš až na půdu.

   Smazat
  2. 19:27 To jsou kecy po dvou deci. Když nevíš, nic o náboženství, potažmo křesťanství, z čeho vzešlo a co je původně jeho smyslem, tak alespoň hloupě neplácej. To, že si to někteří jeho vysocí představitelé vykládají jinak, k prospěch svému, to je jejich nenažranost a hamižnost, ale to se skutečným křesťanstvím, nemá nic společného. Kdyby každý z nás dodržoval ono desatero, na světě by byl klid a spokojený život. Zatím je tu spíše sodomie!!!!

   Smazat
  3. 23:46 Skoro by se mi chtělo říct, že původní smysl křesťanství zahynul na úbytě v okamžiku, kdy se křesťanští církevní otcové ráčili ustanovit státním náboženstvím a sčuchli se s vládnoucími feudály proti svým věřícím.

   Smazat
 4. To je normální. Ukradené vrátit. Toho majetku není zase tolik. 3000 ha lesa,....Proč jim to Lesy české republiky dávno nevydaly ? Ostuda Lesů ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. podáš v dobré víře těm černoprdelníkům prst a oni ti hned vezmou celou ruku. Jsou jako islamisté s jejich guru MERKELK !

   Smazat
  2. Zdůrazňuji, že nejde o restituce. Církev nikdy tyto majetky nevlastnila. Byly veřejnoprávní, církvi jen svěřené pro její potřeby a činnost. Ale jak činnost církve pro stát nebyla potřebná a její funkce stát přebíral (sňatky, matriky, školy atd.), tak ji také o tento veřejnoprávní majetek odebíral. Od doby císaře Josefa II nemohla církev s tímto majetkem volně disponovat. Proč? Protože nebyla jeho vlastníkem!!! Pravicoví poslanci církvi tento veřejný majetek darovali. Šlo o krádež, kterou schválili těsnou většinou včetně hlasu jednoho kriminálníka a pomocí zkorumpování 3 vlastních poslanců. Jednou, až budou mít slušní lidé a vlastenci v parlamentu většinu, církvi tento ukradený majetek opět odebereme. Jako to udělal císař Josef II!!!!!

   Smazat
  3. kecy v klecy. Něco si nastudujte.

   Smazat
 5. TOHLE MUSÍ OBĚHNOUT CELÝ SVĚT - TAK SE ČIŇTE - JÁ PO POSÍLÁM na své místa .....

  ????,
  ŘECKO otevřelo kontejner `POMOC UPRCHLÍKÚM¨ je to plné zbraní a munice ......


  http://renegadetribune.com/greeks-find-container-with-aid-for-refugees-filled-with-weapons-and-ammunition/

  OdpovědětSmazat
 6. Restituce -

  Prosím redakce - kontktuje předsedu BJB Milana Kerna - a udělejte s ním interview ..... Milan je klasik, dobrosrdečný člověk .... BJB (baptistická církev..) odmítla jako jedinná restituce .... mluvil jsem s Milanem o tom ..... všechny restituce byly nafouklé mnohonásobně .... baptisté to mravně odsoudili a rozhodli se žádné nepřijmout i když byli pobízeni vzít zadara to co není jejich .... REALITA ... sedí ¨Na Topolce¨ kousek od metra ...

  http://www.bjb.cz

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro České TUPOUNY a Kolaboranty tohoto zločinného spolčení proti nám řadovým OBČANŮM ????

   Tak si tady melte ty blbý OVČÁCKÉ řeči - nemluvím o dluhu státu cca 2 MLD dále dluh občanů u fin. institucí 1,2 MLD !!!!

   Nemluvím o 2,8 milionu občanů co už prošli EXEKUCÍ !!!
   Jen letos 78 000 důchodců má exekuci na důchod, 50% rozvodovost - KOLAPS rodiny - a blb a zloděj Pikora mele jak si žijeme jak prasata v žitě - prostě KOLABORANT s tímto zločinným systémem ???????????????????

   VLÁDA ČESKÉ REPUBLIKY

   Příloha k usnesení vlády
   ze dne 20. března 2013 č. 214


   Přehled ocenění původního církevního majetku


   Výměra (ha) Cena za m2 (Kč) Cena (mld. Kč)

   Lesní půda 181326 27,74 50,3

   Zemědělská půda 72202 44,48 32,1

   Vodní plochy 3611 20,00 0,7

   Zastavěné plochy 600 1106,78 6,6

   Ostatní plochy 3894 30,00 1,2

   Budovy 324 43,8
   ------------------------------------------------------------------------------------

   Celkem 134,7 miliard Kč

   V rámci jednání vládní komise pro narovnání vztahů mezi státem a církvemi byla výsledná hodnota původního církevního majetku snížena na 134 mld. Kč.

   Výpočet hodnoty původního církevního majetku byl prověřen společností Ernst & Young se závěrem, že „Statistický algoritmus, využívající průměrné ceny, je racionální vzhledem k nedokonalosti

   Smazat
  2. Břetislave-nejsem tupouň ani kolaborant ale mám stejný problém jako Vy-myslím lépe než píši.Nebo jsem ztratil smazáním nějakého článku souvislost, potom sorry.

   Smazat
 7. Jo, jo, katolické církvi není svaté písmo svaté: Nelze sloužit dvěma pánům - mamonu a bohu".
  A Vatikán je nejbohatší zemí...
  Opravdu smutné, smutné, smutné...

  OdpovědětSmazat
 8. Toto je již předem připravená likvidace křesťanů a křesťanství jako takového. Obyčejní lidé, jako jsou faráři na vesnicích, si toto nevymysleli a ani nic takového nepožadují. Kdo věří v boha a chce s ním v míru žít, o žádné majetky nestojí, takoví lidé mají jiný pohled na svět, ale určitě ne přes majetek. Vždyť církev, žádným majetkem, ani bohatstvím oplývat nemá. Toto je hra z vyšších míst, která má tu poctivou církev pošpinit a postupně zlikvidovat, viz. příval muslimských utečenců. Lidi otevřete oči !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:32- Já jsem ateista ale umím ocenit průnik v množině, který nás spojuje.Proto rozumím Vám i Vašemu šéfovi Františkovi.Já mám oči otevřené.

   Smazat
  2. 1:25 Děkuji za vaše povzbudivá slova ateisty a jsem rád, že takoví lidé jako vy, existují. Přeji hodně zdraví a božího požehnání.

   Smazat
 9. Byl jsem od dětství svými rodiči vychováván jako římský katolík. Dnes se považuji za člověka věřícího v Boha Otce a s církví nechci mít nic společného. Nedělá mi problém jít rozjímat a Bohu poděkovat do prostého venkovského kostelíka někde v pohraničí, či do pravoslavného chrámu kdesi v Řecku. Rozjímal jsem a modlil jsem se ke svému Bohu v mešitě v Turecku a cítil Boží přítomnost u Zdi nářků v Jeruzalémě. Když cítím potřebu zastavím se v lese, na louce, prostě všude, kde cítím Boží přítomnost. Možná si řeknete, že to mám nějaké pomotané, ale jsem přesvědčen, že Bůh je jen jeden. To jen mamonu a moci chtiví jej nazvali tu Alláhem, tu Jehovou. To jen manipulátoři vytvořili nepřeberné množství svatých, kterým se mají věřící klanět, líbat jejich úlomky kostí zasazených ve zlatě, adorovat u kapek jejich krve v křišťálových flakonech. Klečí v náboženském tranzu před jejich vybájenými podobenkami jako před oním pověstným zlatým teletem. Tam kde je touha po moci a po penězích není místo na lásku k bližnímu. A veškerá víra bez lásky je jen fanatismus. A potom ve jménu jakéhokoli boha vedou náboženští fanatici takto zfanatizované věřící do válek proti jiným zfanatizovaným věřícím. Je úplně jedno jak si fanatici svého boha nazvou, dnes je velmi moderní opakovat jako mantru boha zvaného Lidská práva a Demokracie. A za nadvládu tohoto boha novodobí fanatici rozvrátí jiné státy,které tohoto nového boha bezhlavě neuctívají. Klasický, až křišťálově průzračný fanatismus ve jménu tohoto nového boha předvedli dnes v pořadu " Máte slovo" pánové Laudát a Kocáb, za někdy více a někdy méně viditelného přizvukování paní Jílkové. Mě osobně z projevu těchto fanatiků jímala hrůza.František

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hmm.., Františku, klobouk dolů.Sám jsem též křtěný říman - s averzí k hierarchické-mocenské-struktuře"jediného správného" Boha. Chrámy oceňuji pro lidský um,spiritualitu nacházím ale ve svém okolí, v přírodě, v pohledu na večerní oblohu.Jsem ale praktik, tak se vracím do reality a teď bych musel téměř doslova opsat Váš článek.

   Smazat
 10. Vlk a Halík jsou tuším cizokrajného původu a stejně tak i Kalousek, tak si přihráli možná pár set miliard korun majetku a my to zaplatíme. To už není katolická cirkev, to je již jenom nástroj na ožebračení republiky a její obsazení za pomoci dluhů.

  OdpovědětSmazat
 11. Církev jako jediný pohrobek středověku nebyl podroben spravedlivé pozemkové reformě, která je základním zákonem po vzniku Československa v roce 1918. Když se to Beneš snažil jejím dodatkem po roce 1945 napravit, přišli komunisté a provedli to po svém. V roce 1989 se stačilo jen vrátit k tomu co již schválil Beneš a bylo po problému, jenže malá skupinka hnědého pravičáckého moru si tu za využití tzv. demokratických institutů prosadila své úzké amorální zájmy k obohacení jedné skupiny středověkých pomocníků středověkých vlád. Takže většina národa, který s tím zásadně nesouhlasí bude stále jen platit a platit, a tohle je demokracie? Děkuji, nechci.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.