Reklama

středa 30. září 2015

P.C.Roberts: V očích většiny Američanů ztratila vláda USA svou legitimitu

30. 9. 2015    zdroj
Jak oznámil Noam Chomsky, účastnil se loňských listopadových voleb do Kongresu USA stejný počet voličů jako v roce 1830, kdy ovšem mohli volit jen muži a navíc jen muži majetní. Zpráva Gallupova ústavu k tomu dodává, že mezi Američany sílí požadavek po vytvoření nové strany, protože oběma dosavadním (republikánské a demokratické), už lidé přestávají věřit.


Jsou to dobré zprávy. Naznačují, že američtí občané i skrze hustou propagační mlhu začínají prohlédat, že vláda USA reprezentuje jen skupinu největších amerických oligarchů a nikoliv je samotné. Změna vyžaduje uvědomění si skutečnosti, jaká opravdu existuje, a toto uvědomění začíná v těchto dnech nabývat na síle. Konečně.

Vybral a přeložil Lubomír Man

3 komentáře :

 1. Konečně si USAci začínají uvědomovat, že u nich není demokracie a dvě politické strany nestačí!!!

  OdpovědětSmazat
 2. Ty dvě strany mající ve znaku jedna osla a druhá slona jsou ve skutečnosti jen jedna obluda se dvěma hlavami,které se pro navození dramatičnosti trochu hádají,ale ve skutečnosti mají "jedno tělo,srdce(FED),střeva(vojenskoprům.komplex) i řitní otvor(všechny ta reálné pol.figurky,slovutné instituce a sděl.prostředky),který si tak oblíbila jistá část naší společnosti a politické qusi reprezentace....To tělo běžný občan nad "hladinou politiky"nevidí....,ale ti rektounauti deroucí se do onoho řitního otvoru se musí potopit pod hladinu a vidí to,proto to můžou,mají-li v sobě trocha cti,potvrdit...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trefná charakteristika. Dlužno dodat, že demokracie v USA je parodie, karikatura na demokracii ve fašounském provedení.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.