Reklama

pondělí 7. září 2015

Postavit se všem těm svinstvům, to má smysl... Spojte síly a táhněte za jeden provaz!

Nela Lisková
7.9.2015   Rukojmí
V poslední době se vyrojila spousta politických stran, hnutí a seskupení. Nic proti tomu, že je někdo aktivní a chce se podílet na politickém dění v naši zemi, nicméně mě znepokojuje nebo přesněji vůbec se mi nelíbí to, jakým způsobem ona politická seskupení fungují, jak jsou mezi sebou navzájem rozhádaní a neschopni konstruktivně pracovat na tom samém společně.
Toto vše mě přivádí k otázce, proč to tak je a za jakým účelem se politicky angažují? Máme tady stávající strany, na které si každý z nás již nějaký názor vytvořil, ale "nováčci" pasující se do role zachránců naší země mě osobně svým přístupem zklamali.

V posledních měsících se konala a bude konat řada protestních shromáždění proti imigrantům, islámu a postoji naši vlády k této problematice. Tak, když nám ti Okamurové, Bartošové, Machové, Janečkové a další hlásají, jak je vše špatně, jak šílená je imigrační politika, jaké problémy představují cikáni, vyděračtí exekutoři a že musíme vystoupit z EU a NATO, zbavit se nadvlády, aktuálně vlády USA v naši zemi, což všichni dobře víme i bez nich, tak proč ve skutečnosti nečiní nic proto, aby tato shromáždění, na která přijedou napříč naši krásnou vlasti všichni slušní lidé s nadějí, že svou přítomností podpoří snahu něco změnit k lepšímu měla smysl a stala se masovými?!

Proč mají shromáždění odděleně a každý si v této pro nás všechny tak závažné situaci hrabe na svém písečku? Proč nejsou schopni alespoň jednou hodit za hlavu svá ega a touhu po korytech a nespojí se v jeden silný, kompaktní celek ? Pak by na shromážděních nebylo pár stovek lidí, ale tisíce, možná desetitisíce. Na mě osobně to nepůsobí dobře a zkrátka jim nevěřím a věřte, že to, že se s mnohými znám osobně a měla jsem možnost je poznat jak po lidské, tak profesní stránce v mém názoru nehraje roli.

Toto je o něčem jiném. Je to o tom, že nám všem jde o krk a jim o koryta. Protože kdyby ne a mysleli to s námi tak dobře, jak hlásají, sjednotili by se v boji proti imigraci, naši zaprodané vládě a Bruselu a pak by nebylo výsledkem plácnutí do vody, ale tsunami. A takovou tsunami přesně potřebujeme, aby konečně naše vláda, která už dávno není naše a nikdy nebyla, jen to nebylo tak zřetelné, zpozorněla a došlo ji, že se něco děje a
že už toho máme opravdu dost ! Ale v případě, že se nějaké akce zúčastní pár stovek lidí, to nevypadá zrovna přesvědčivě. Takže to jen posiluje jejich pozice, protože sami vidí, že my, jako národ nejsme ničeho schopni,nemáme na to prostě energii.

Já osobně zastávám názor, že nepotřebujeme slabé polické strany, ale silné a schopné osobnosti, protože náš národ na to, aby se sjednotil a došlo ke změnám má.Toto byl jeden z důvodů, proč jsem opustila SPD. Pasují se do role dobrodinců a zachránců a jen se vezou na vlně imigrační politiky a snaží se si na ni postavit karieru a to není nic pro mě. Jak lživě uvádí pan Okamura, neprošla jsem třemi politickými stranami, byla jsem necelý rok členkou ostravské ČSSD, ale po zjištění, jaké mafiánské poměry v ni panují jsem se rozhodla sama odejít. Ano, kandidovala jsem v komunálních volbách na primátorku Ostravy, ale jako nezávislá - nestraník, abych poukázala na nehorázné mafiánské praktiky v ČSSD.

Pokud se jedná o můj odchod z SPD, tak k tomuto kroku jsem se rozhodla taky proto, že zásadně nesouhlasím s alibistickým prohlášením Radima Fialy, že se situace na východě Ukrajiny musí řešit u mírového stolu. Jak se může touto cestou něco vyřešit, když Porošenko od začátku nedodržuje Minské dohody. Dalším důvodem mého odchodu z SPD byla skutečnost, že po mě bylo vedením SPD vyžadováno sponzorování všech aktivit pana Okamury v Moravskoslezském kraji a to jsem odmítla. Ostatně toto pan Okamura již za trvání Úsvitu rovněž vyžadoval po obyčejných lidech, kterým dodnes dluží...

Já pracuji na jiném principu, mám ráda hmatatelné výsledky, například se aktuálně snažím lidem na východě Ukrajiny, konkrétně v Doněcko-Luhanské oblasti zajistit humanitární pomoc. V médiích bylo mnohokrát uvedeno, že pomáhám separatistům. Je už směšné, jak jsou dnes pojmenovávány ženy, děti, babičky a vůbec vlastenci, kterým jde o svobodu jejich země. V tom případě jsem separatista i já a věřím, že i 80% našeho národa, kterému vlastenectví a národní hodnoty nejsou cizí.

Nic po nikom nechci a veškeré své politické aktivity si hradím pouze ze svých prostředků. Nabídla jsem celý svůj primátorský plat na smysluplné projekty , protože do politiky mají vstupovat lidé z prestižních důvodů a vážit si důvěry v ně vložené voliči a ne proto, aby páchali kriminální činnost a rozkrádali majetek nás všech. Vím, že se dnes na morálku moc nehraje a budu ve svém "boji" osamělá, nicméně mě ten pocit, že nikoho neokrádám, ale pomáhám dostatečně uspokojuje a nehodlám na svém přístupu ani v budoucnu nic měnit.

Stavím se proti fašismu, který podporuje jak naše vláda, tak celá EU včetně "našeho" europoslance Štětiny, který se nestydí ho propagovat a podporovat a fotí se s hošany potetovanými hákovými kříži vedle nacistické vlajky. To je výsměch a plivnutí do tváře všem obětem 2.světové války a neomluvitelná nehoráznost ! Nemluvě o tom, že je propagace a podpora fašismu právně postižitelná, pokud se ovšem někteří neschovávají za poslaneckou imunitu, to se to pak hajluje !

Postavit se všem těm svinstvům, která na nás EU páchá a snažit se jim čelit a zabraňovat dalším, to má být náplní práce politiků a toto dává smysl.

Ovšem přesně od toho se jak stávající, tak nově vzniklá politická seskupení distancují a bojí se vyjádřit k těmto tématům, protože sami neví, jak to celé dopadne a co kdyby jim to náhodou v budoucnu uškodilo k cestě ke korytům !

Já očekávám a chovám se podle toho, že se nebudou jen prezentovat v těch nám všem zřejmých otázkách, ale nebudou se bát, stejně jako pan prezident prásknout do stolu a vyjádří se jasně v jakýchkoli otázkách. Ale pro ně je jednodušší prezentovat jen ta "bezpečná" témata" a v jistých otázkách raději pomlčet. Chovají se jak poslušní mopsíci EU a USA a to opravdu naši zem nezachrání.

Takže vy, kteří se aktuálně angažujete a snažíte se nás přesvědčit o tom, jak to s námi myslíte dobře, chyťte se laskavě za nos, vzpamatujte se, vykašlete se na různé vaše "žabomyší války", uraženou ješitnost a podobně a spojte síly a táhněte za jeden provaz.

Toto je jediná možná cesta ke změně!

15 komentářů :

 1. Tak to běžte dělat vy,když je to tak jednoduché ukažte nám to jak se to dělá,jste aktivní politik a těm nikdo nevěří tak jen do toho natřete jim to.

  OdpovědětSmazat
 2. To troll 5:23 - Myslím, že to paní Lisková přesně dělá a ukazuje nám, jak se to dělat má. Viz její vyjádření se k protektorovi Andrewovi Schapirovi zde:
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/To-vy-chcete-znicit-Evropu-Americky-velvyslanec-rozzuril-kandidatku-na-primatorku-398166
  P.K.

  OdpovědětSmazat
 3. Honit ovce zleva do prava a zprava do leva nemá smysl.
  Poslední obrovská demonstrace byla na Letné a jak to dopadlo.
  Elity nezajímá, co si myslíme, ale jestli dostatečně konzumujeme.
  Omezit svoje nákupy a spotřebu zvládne každý sám.
  Je to jediná cesta, jak molochy oslabit a zkrotit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Paní Lisková,souhlas s Vašimi myšlenkami a názory.Jsem velice opatrná a myslím si,že dokáži domýšlet.Názor na sjednocení různých uskupení a stran jsem psala xkrát na Facebooku a i na organizátory.A přesně ani ň.Ticho.Ano,potřebujeme vůdce,osobnost,který by lid sjednotil k demonstraci stejných cílů.Aby nás jak píšete,byli desetitisíce,ne pár stovek nebo tisíc.Víme všichni že NATO nesplňuje svoji úlohu a zvrhlo se v agresora,víme,že EU nás likviduje ekonomicky i morálně,víme,že naše země byla rozkradena za přímého přenosu a my mlčeli a viník zůstává nepotrestán,ba naopak se nám snaží namlouvat z obrazovek TV,jak to oni dělali dobře.A my mlčíme!Propaganda,kterou si špiní ruce i vláda a oba parlamenty,je nebetyčná a myslím,že nemáme konkurenci.Kdy se konečně národe probudíme?

   Smazat
 4. Krásná řeč. Že by se blýskalo na lepší časy? Tohle je po dlouhé době článek od někoho, kdo je praktikující politik a vyřkl nahlas názor většiny obyvatel tohoto kousku země. Myslím, že když neuhnete pod tlakem shora či z boku, mohli bychom zahlédnout záblesk na konci tunelu.

  OdpovědětSmazat
 5. Paní Nelo! Souhlasím s vámi.
  Ano, na české politické scéně scházejí osobnosti ctnostné(!), darebáků všech odstínů na ní již měli víc jak dost. Raději ani nevzpomínat. A vlastně máme dodnes.
  I proto se dnes mohou do vlády, a dokonce do jejího čela(!), dostat tito.
  Buď všehoschopní bez skurpulí nebo snaživí bez názoru a myšlenky.
  ---
  Naše levice je roztříštěna, bohužel. A tak vám držím palce, abyste úspěšně napomohla jejímu sjednocování. V politickou sílu, která bude s to skutečně obhajovat zájmy převážné většiny lidu této země.

  OdpovědětSmazat
 6. Moc hezký článek. Ale když vidím, jak těm "seskupením" jde o zviditelňování, než o společnou věc, kolik lidí se sejde na protestních akcích ve velkých městech, jak média místo informování občany masírují, jak jsme byli zbaveni zcela ve všem soběstačnosti, zdrojů a rozhodování mám obavy, že ten provázek za který budeme všichni táhnout je příliš slabý. Mám obavy, že pokud se Západní mocenské spolky nerozsypou sešlostí a v klidu jako ty Východní, nemáme šanci.
  A mám dojem, že podobné myšlení vede občany k dnešní pasivitě a marnosti větší než před r.1989. Kéž bych se mýlil !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jde o to, že jsme ztratili naději. Když jsme demonstrovali proti komunistům, chtěli jsme svobodu, ne banány, jak je nám teď podsouváno. No a máme akorát ty banány. Se svobodou je to horší, než tenkrát, to si jen namlouváme, že jsme svobodní, když můžeme cestovat. Ve skutečnosti už není kam utéct. A po Jugoslávii už víme, co se může stát, když bychom o tu svobodu začali vážně usilovat. Tihle nemají úctu k lidskému životu, pokud to není ten jejich. Legrace je jenom to, že zatímco my jsme moc změkčilí na skutečný odpor, ti, co nás v Evropě možná nahradí, se s nikým párat nebudou. A tak si evropští politici možná připravují stejný osud, jaký postihl Kadáfího a Sadáma ... Ti mladší se dočkají, vývoj jde velice rychle kupředu.

   Smazat
 7. S Nelou ve článku souhlasím, ale ta roztříštěnost s těma protivládními uskupeními a nejednotnost s napadáním, to nesvědčí nic dobrého ani u ní. Okamura na tyto nešvary upozorňoval od začátku už od dob "morek", četně přímé demokracie a za to ho sestřelili. A přeskakování z jedné partaje do druhé taky není dobrá vizitka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To není napadání to je holý fakt!

   Smazat
  2. Koněčně spravna baba. Te bych dal silu, aby to pořadně roztočila. Gdyby kandydovala na prezydenta, tak ju okamžitě volim.

   Smazat
 8. Nezapoměl bych na zakladatele těhle stránek- nejen že patří ke skutečné levici, ale nemotá do textů nesmyslné "alternativy" za každou cenu. Díky, Jirko!

  OdpovědětSmazat
 9. pane bože, do čeho jsi to dal rozum.... Už klasik pravil, dlouhé vlasy ,krátký rozum. A ještě k tomu bolševická s...ě. KSČ jste ještě nezkoušela,co , dámo?? Mohla byste chodit plakat na Gottwaldův hrob. Už pár takouvých politických "prostitutek" máme - Bobošíkovou a Humla. Vy už jste taky vystřídala pár partají,že?? ČSSD. LEV, Okamura......

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Komu to píšete, komu tu nadáváte? Jste-li na někoho naštván a máte-li mu co říci (slušně, bez nadávek), pak to prosím pište pod jeho příspěvek. Tak se vede dialog. To, co jste sem napsal svědčí o vaší duševní nedostatečnosti - nejen, že nadáváte a urážíte, ale ještě k tomu ani čtenář nepozná komu. Doufám, že to nepatří autorce článku. To byste mne velmi zklamal.

   Smazat
 10. Paní Lisková, čtu všechno možné,abych si udělal svůj ničím a nikým neovlivněný názor na současnou situaci. Když přeskočím kauzu čmoudů,tak s vašimi názory lze jen a jen souhlasit a nejen to,ale dál doporučovat a dál je šířit.Vaše názory a slova jsou vyčerpávající a dávají odpověď na otázky, o kterých se v mediálních mainstreamech nedočteme.Určitě bych vás volil,ale jsem z jiného kouta této krásné naší, zatím, země. Váš příznivec

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.