Reklama

středa 16. září 2015

Právě se láme chleba: Podepíše vláda „smlouvu o dočasném pobytu“ migrantů na našem území? Německá závodka vaří opět oblíbený eintopf pro otroky. Je čas odejít?

Petr Hájek
15. 9. 2015  ProtiProud

Petr Hájek komentuje vývoj „uprchlické krize“ a připomíná mu to jiné historické situace, kdy jsme také byli „dotlačeni k rozumu“ našimi úhlavními spojenci – aby kolaboranti pak převzali řízení země.

To se nám to dějí zázračné věci v té naší „společné evropské chatrči“ bez dveří a s vymlácenými okny! Báječní migranti, které kancléřka Merkelová opakovaně pozvala do Německa, už asi tak vítaní nejsou. Bavorsko zavírá hranice, stejně tak Rakousko a Slovensko. Jen česká vláda se zatím tváří, že se nic zvláštního neděje a policisty posiluje na hranicích pouze symbolicky. A kdože ji za nicnedělání chválí? Vskutku zázrak v přímém přenosu: Vzrušením náhle probuzený Karel Schwarzenberg!

Maďarsko dokončilo plot a jeho hranice hlídá armáda (na pomoc mu právě z Německa vyrazily „bratrské armády“ NATO). Srbsko zase prohlašuje, že pokud budou Maďaři migranty vracet, žádného zpět nevezme – a rovněž nasadí armádu. Vznikne tak pěkný kotel roztápěný z obou stran. Palivo dodávají, jak je v „regionu“ historickým zvykem, především Němci a jejich „osa“ Berlín – Řím – Paříž, jež stále drží krycí označení „Brusel“.

Má to historickou logiku. Evropská unie přece vznikla proto, aby byl mezi státy na kontinentě zachován mír. Jenže ten – jak říkal svého času jeden světoznámý německý kancléř – musí být nejprve vybojován. A kdo se nepodřídí...


Vyděšená kavárna

Hlavní česká média nyní žasnou: Jestli ona není nakonec přece jen nějaká migrantská krize? Dosud si přitom kladla úplně jiné otázky:

Máme vítat „běžence“ chlebem a solí, zpěvem pionýrských sborů na nádražích, tak, jak nám, zaostalým „buranům z východu“ to předvádí „vyspělé demokratické“ Německo, náš vzor Na věčné časy a nikdy jinak?

Nebo Jak prosadit „petici akademiků“, kteří už německy vyspělí jsou (a chtějí se do německých protektorátních „seznamů“ včas zapsat také jako „vítači“), do hlav devadesáti procent české veřejnosti, jež si nadále zachovává svou „tupou“ víru, že může svůj stát před zničením zachránit? Jak zastřít, že primárním nebezpečím pro naši zemi dnes nejsou migranti – ale právě „země osy“ vedené Německem?Případně Jak zesměšnit či rozbořit Klausovu výzvu vládě (podepsanou navzdory brutálním hackerským útokům desetitisíci lidmi), aby jednala v zájmech českých, nikoli německých a v případě, že ji „Brusel“ migrantské „kvóty“ násilím nařídí, vypsala o tom referendum nebo předčasné volby, jimiž by nechala lid naší země k této nestoudnosti promluvit?

Ten, kdo sleduje pouze Českou televizi (americká Nova jí v tom zdatně sekunduje) a většinu dalších médií „kavárny“ musel být proto nyní pořádně vyděšen. Nemůže pochopit, co se to tak náhle stalo, že milým migrantům – kteří prý kromě jiného mají zachránit náš průmysl či důchodový systém – náhle lidumilné humanistické Německo či Rakousko zavírá hranice?

Jenže znejistěna je i sama „kavárna“. Neví, zda dále spílat – a když ano, tak vlastně komu?Německá závodka


Ale to všechno je koneckonců nyní už jedno. Bruselská propagandistická Pátá kolona v naší zemi selhala právě tak, jako ti, kdo ji vytvořili a financují. Lidé jí nepodlehli, protože intuitivně vědí, že jim jde o život – alespoň takový, jaký doposud znali. Názorově se společnost nerozdělila tak jako v jiných případech zhruba po třetinách (souhlas – nesouhlas – nezájem), ale říká jasné NE ve zhruba neuvěřitelných osmdesáti až devadesáti procentech. To je jednota, která se zhruba blíží té z roku 1968 po invazi států Varšavské smlouvy. Ta podobnost je ostatně v celé této osudové chvíli nikoli náhodná.

Německá „závodka“ si to už také začíná uvědomovat. Svou zodpovědnou politikou, směřující k rozvrácení národních států a jejich následnému snadnému „obsazení“ bez tanků, ale kupodivu navařila pro zkušený český jazýček jedovatý nestravitelný „eintopf“. „Máma Merkelová“ – jak jí říkají migranti, když si s ní dělají „selfie“ – si užila svou hvězdnou hodinu. Teď vzor humanismu svým dalším sirotkům zavírá dveře (ač současně tvrdí, že jsou nadále otevřeny) a začíná dělat bububu.

Hrozí totiž, že plán „všichni k nám přijďte, my vás pak povinnými kvótami přerozdělíme ostatním“, se poněkud zadrhává. Ani zbabělá „proevropská“ česká vláda si už nemůže dovolit úplně ignorovat jednoznačný postoj veřejnosti – a tak dál lavíruje: Kvóty sice odmítáme, hranice však zatím neuzavřeme – to až se sem tlakem z uzavřeného „kotle“ migranti naplno nahrnou. Pak jen pokrčí rameny – no už tady jsou, tak s nimi musíme něco udělat, když přes německou hranici se dál nedostanou...Výhrůžky a věční kolaboranti

Merkelová odkládá migrantský cukr humanistické vznešenosti a zvedá obvyklý diktátorský bič: buď si ty naše skvělé migranty vezmete, nebo vám zavřeme bruselské penězovody! Toho už se ovšem lekají i jinak vždy srdnatí „kavárenští povaleči“, neboť z těchto peněz žijí. Nám ostatním to může být srdečně jedno.

Vlastně spíše naopak. Bylo by to to nejlepší, co by nás mohlo potkat. Jednak by se u nás nevytvářely nesmyslné projekty, které stejně musíme z veřejných peněz spolufinancovat – a které ve skutečnosti slouží především jako „fondy k rozkrádání“ – od Bruselu až po české a moravské kraje, města a obce – vládu a její ministerstva na místě čelném.

Především by však odpadl poslední argument, který některým naším obětem mediálních masáží ještě v hlavách zbývá, aby se i jim konečně rozjasnilo: Nemáme co pohledávat v tomhle nebezpečném spolku, kde opět jako vždy diktuje pravidla německé kancléřství podporované kolaborantským předklonem jako vždy „dobyté“ Francie, jako vždy „připojeného“ Rakouska či jako vždy „spojeneckého“ Říma.


Čas odejít

Co nakonec udělá česká vláda není ani tak moc podstatné. Nejspíše „Tsiprasovu piruetu“: Tak dlouho bude říkat ne, ne, až se zhrzeným výrazem mekne ano, ale... Ano, ale byli jsme k tomu donuceni. Nebo přehlasováni. Nebo (pokud se uskuteční summit předsedů vlád, na němž máme právo veta, které nevyužijeme), bude si trpce stěžovat, že jsme zůstali sami.

Prostě poučení 1968: Nejprve „Jsme s vámi, buďte s námi.“ Pak cesta do bruselské Moskvy 2015 a podpis o „dočasném pobytu“ migrantů. A když vzniknou občanské nepokoje? Tak přijde „dubčekovský“ pendrekový zákon, který protesty tvrdě zlikviduje. A pak už klasická normalizace. Musí to tak být. Historie se opakuje. Nebo nemusí?

V každém případě bychom si měli uvědomit, že právě nyní přišel čas říci vyděračům, násilníkům a protektorům zpoza západních hranic NE. Naše svoboda, naše řeč, naše tradice, náš národ a jeho tisíciletý stát jsou nám přednější. Nechte si svoje peníze (které ve skutečnosti na bruselské rozhazování taháte z našich daní), naše hrdost stojí víc, než ta řecká. Nebo je to nesmysl?


Lámání chleba – nebo jsou to nesmysly?

Stejně rozhodně je třeba dát najevo, že bruselští kolaboranti – v čele s „Němcem“ Karlem Schwarzenbergem a jeho TOP 09 – nám tentokrát vládnout nebudou. Nebo i to je nereálná fikce?

Pokud vláda na vydírání „bratrských zemí“ pod nějakou záminkou kapituluje, nesmí vládnout také. Pak musí co nejrychleji proběhnout nové volby. Záchrana našeho státu vyžaduje rychlé jednání a odvahu. A jestli ji nenalezneme?

Pak nezbývá než se opět ohnout a přijmout – nikoli poprvé – za svůj vzor pokrytecky pokřivený německý úsměv americké loutky, jež činí totéž jako činila vždycky: Nadělat z nás (po dobrém či po zlém) otroky, kterým občas, budou-li hodní, hodí nějaké kapesné.

Právě se láme chleba. Jaký díl si ubráníme? Nebo si jen zase všechno zopakujeme?

25 komentářů :

 1. Totéž bylo (a je) používáno proti Rusku.
  Otevřeně zde: https://www.youtube.com/watch?v=M0GTIIsZ38s

  P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pavle, nepoužívejte moji značku. Vytváříte zmatky. Je to účel? P.K.

   Smazat
  2. OK. Budu používat P.K2.

   Smazat
  3. Klidně P.K1, hlavně ať se liší. P.K.

   Smazat
 2. Zde by pomohly demonstrace, aby na těch Bruselských sezeních, mohl Sobotka nucené migranty odmítnout, ne jen za svou osobu, ale za celé Česko. Věřím, že tentokrát, by byla účast veliká. P.K.

  OdpovědětSmazat
 3. PK - byl jste v sobotu? Já chodím furt i když je nás zatím málo. A to bez ohledu na to jestli je sobota, prší atd.

  OdpovědětSmazat
 4. Naši kolaboranti z řad umělců a politiků jsou jistě připraveni, někteří už i na postech ve vládě.
  Volič-Vilč

  OdpovědětSmazat
 5. Vlastenka


  Výborný článek od Hájka, ráno jsem ho četla na Protiproudu.

  Tenhle Matějka je stejně dobrý.


  "Povinné imigrantské kvóty pro ČR jsou novým Mnichovem

  „Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.“ Slova Benjamina Franklina jsou přesným popisem současné situace.

  Současná úroveň a forma demokracie v Evropské unii nemá se svobodou rozhodování jednotlivce, ale ani členských států nic společného. Ve skutečnosti se jedná o formu diktátu, ve které ti silnější a větší vlci hlasují skrze Lisabonskou smlouvu nově přijatá pravidla společně s neozbrojenými jehňaty o tom, co bude k večeři. Dokud je žrádla dostatek, resp. dokud si žrádlo, opojené dotacemi a možností cestovat s občankou v ruce, neuvědomuje, že žrádlem je ono samo, vše se zdá být v pohodě. V klidu a víceméně potichu je vlky pomalu upravováno na různé způsoby, aniž by si toho mnohdy všimlo. Běda, když se žrádlo probere, uvědomí si, že je jehnětem, a chce se svobodně ozbrojit, aby vyrovnalo onu demokratickou hlasovací sílu vlků.

  Německo v Evropě vždy vlkem bylo a zůstalo jím i dnes. Čas od času se k němu přidali jiní. Někteří ze zdánlivé pozice vlků (například Francouzi či Italové), jiní z pozice jehňat v domnění, že se společně s Němci stanou vlky (naše v mnoha směrech kolaborantské vlády dříve i dnes). Vlci to vidí jinak. Eurozóna? Platí maastrichtská kritéria, ovšem Němci si v podstatě vyjednali výjimku, když došlo na trest za jejich nedodržování. Občanská válka na Ukrajině? Sankce proti Rusku jsou zavedeny pro všechny, naše firmy mají problémy, ale Němci v klidu obchodují dál. Schengen je nedotknutelný, ovšem jen do doby, než se Němcům kvůli jejich vlastní chybné imigrační politice nevyplatí. To pak běží kontrola hranic na plné obrátky. Kdo ve skutečnosti řídí Brusel, je zjevné i z reakce předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera: „Německé rozhodnutí z dnešního dne podtrhuje naléhavou potřebu shodnout se na opatřeních, která navrhla Evropská komise za účelem zvládat uprchlickou krizi.“ A jsme zase na začátku. To naléhavé opatření, tedy zavedení povinných kvót i pro ty státy, které mají imigrační a azylovou politiku oproti Německu podstatně přísnější, jako je například Česká republika, totiž není ničím jiným než demokratickým hlasováním vlků s jehnětem. Jehnětem neozbrojeným, kterému před pár týdny dokonce vyhrožovali, že mu uberou z výkrmných dávek skrze dotace předtím, než zase poslouží jako žrádlo.

  Je čas si uvědomit, že geopolitické zájmy vlků nejsou a nikdy nebyly totožné se zájmy jehňat, že demokracie není synonymem pro svobodu, že neozbrojená jehňata, zdánlivě schovaná v bezpečí demokracie, vždy sloužila jako žrádlo pro vlky a že dnes tomu není jinak. V neposlední řadě je nutné vzít jako fakt, že solidarita, má-li být opravdovou, je založena vždy a výhradně na dobrovolném rozhodnutí jednoho pomoci druhému. Jste-li k takové pomoci donuceni, ať už jakýkoli způsobem, nemá to se solidaritou nic společného. V takovém případě se jedná o diktát a s tím máme u nás v České republice, zejména když jde o Němce, dost neblahou zkušenost."


  František Matějka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vážený Pane Matějko, děkuji za váš článek. Je v něm vše co si myslím. Nikdy bych to však takto nedokázal napsat.
   Přeji pěkný den z Napajedel

   Smazat
 6. Dopadne to tak,jak to dopadlo vzdycky,nic jineho si za svoje "vlastenectvi" totiz nezasluhujeme.Meli jsme to po 89 ve svych rukou,ale jako vzdy jsme to nechali na tech "spravnych" syncich. Tak toz tak jest..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní16. září 2015 11:58
   Nebuďte zklamán, berte to realisticky. My, ze svých pozic, moc daleko nevidíme. Ale jsou ve světě struktury, které vidí mnohem dále, zvlášť, když samy na vývoj silně působí. Takže v době, kdy my ještě netušíme, že brzy nastane nějaká změna, struktury již připravují své aktéry, této změny (Charta 77?).
   S tím těžko něco uděláme, snad jedině, že bysme sami působili na vývoj a tím se stali aktéry změny:-). P.K.

   Smazat
 7. Měl jsem zde příspěvek jak to dopadne příští týden, ten byl chvíli publikován, ale pak byl vymazán. Nevím proč. Snad se tento server nedostane na úroveň serveru týden.cz, který vymazal a znemožnil přístup do diskuse celé velké skupině dříve diskutujících, včetně mne, asi že jim to nějaký cenzor (třeba i zahraniční) přikázal. Karel Musil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. tento příspěvek si zahraniční cenzor na chvíli vzal stranou, protože potřebuje vyzobat IP adresy, nebojte, třeba to sem ještě dnes vrátí

   Smazat
  2. 12:36- zahraničnímu censoru se zhroutí systém-i počítačový- až všichni řekneme unisono, co si myslíme.Nebát se,nebát se, nebát se. Šíření strachu je taktika moci, která se bojí!

   Smazat
  3. Pane Musile, o jaký příspěvek šlo? Opravdu zmizel? Neůžete ho sem dát ještě jednou?

   Smazat
 8. EU by měla být takovým SNS (nemyslím teď na Rusko) SDRUŽENÍM NEZÁVISLÝCH STÁTŮ, kde by si byl každý sám tím, čím je a ne tím čím v EU je mu určeno jaký by měl být a jak se chovat! V takovém případě by sankcionování za neposlušnost nepřicházelo v úvahu. Všichni by si měli být rovni a hájit v tomto společenství hlavně své zájmy. M.Radikowski

  OdpovědětSmazat
 9. Ano, EU by měla projít velkou přeměnou. Na společenství rovných.
  Na iniciování jakékoliv změny jejího fungování však naše EU i národní reprezentace rezignovala. Dílem pro neschopnost tu EU změnit, dílem proto, že centrála nepřiměřenými platy (vele)úspěšně korumpuje naše volené i nevolené zástupce ve strukturách EU.
  A proto, že EU není možno transformovat, je vskutku lepší se vzdálit. Kdo to však prosadí!!??
  Především ty úvahy o vystoupení ale platí o našem členství v NATO, které bychom měli v dlouhodobější perspektivě opustit.
  V době, v jaké budou naši představitelé ochotni a schopni vyjednat alternativní bezpečnostní záruky. Jak v regionálním, tak i globálním rámci. Bude to téměř sebevražedný proces, protože ze strany US hunů nelze ani náhodou očekávat vstřícnost. Ti totiž uvažují jen a jen v kategoriích "buď s námi nebo proti". Dnes již dobře známe ty své pappenheimské ...

  OdpovědětSmazat
 10. Podstatná otázka je, kdo tento exodus zavinil v počátku, a tam není o čem diskutovat, zde přece nejde o žádnou solidaritu, zde jde o to, aby si tyto státy, co rozbyly Sýrii, Libyí uvědomily, že za ně my horké kaštany z ohně tahat nebudeme.Národ je v tomto jendotný (kromě těch 99 + 1 Pragováků), pokud na nás nějaké ty kvóty spadnou. potom by měla naše vláda rezignovat a nové volby. Já už ty kecy o jednotě nemohu poslouchat, já nejsem jednotný ani se svou ženou, tak proč mám být jendotný s nějakou Merkelovou?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ta bruselští koélkaboranti chtějí více Evropy, více vlivu USA, nic jiného

   Smazat
 11. Němci za celou dobu existence EU udělali z malých států onuce, rozkazují, přidělují, vyhrožují a nakonec vždy protektorují.USA vše sleduje a řídí za oponou, hlavně frau Merkel musí být poslušná.Přílivu desetitisíců samopalníků se musí bránit lid, protože politici vždy ke konci kolaborují.Bylo to tak a zřejmě i bude.

  OdpovědětSmazat
 12. Juncker, Merkelová a Brusel si myslí, že jsou od toho, aby malým státům vyhreožovali, nadělovali tmavé slimáčí dárečky a zaváděli chaos.Němci frau podělí svým dárkem, nebude to dlouho trvat.

  OdpovědětSmazat
 13. Adolfína pozvala všechny utečence do Německa. Prý je Německo přijme bez limitu. A když se jich pár desítek tisíc opravdu do Německa dostalo, začala to házet na nás. Žádnou solidaritu, pěkně Adolfíně na prdel, na holou! Vyplatit by ji měli sami Němci. My si to pro změnu vyřídíme s našimi idioty. Pěkně demokraticky, ve volbách!

  OdpovědětSmazat
 14. To s temi volbami myslite vazne?? Odkud jste se sem dostal? Kdyby volby mohly neco zmenit uz davno by je zrusili.....

  OdpovědětSmazat
 15. Mýlíte se. Volby jsou jedinou reálnou cestou ke změně.

  OdpovědětSmazat
 16. Jo? A proč tedy nevládne vítěz voleb? Dokonce ani nesmí sestavit vládu? Vždycky se potom užvaní úplně jiná sestava, protože ti mají málo, tihle s těmahle by nedali dohromady hlasy, apod. Stejně to probíhá i na krajských a městských magistrátech - volby jsou úplně na nic. Jejich intriky a kejkle jsou tak dokonale vymyšlené, že se vždycky uvolí nějací gauneři, vítězové voleb se dostávají do opozice, pak se navzájem hádají a rvou, ten nechce sedět vedle tohohle a hlasujou proti sobě jen proto, že mají vůči sobě osobní výhrady apod. Podávají na sebe navzájem trestní oznámení, a v tom se zmítají občané s podělanou troškou peněz, zatímco se se všechno fofrem zdražuje, ale těm kašparům nahoře u koryt s jejich statisicovými platy je to úplně fuk. Jsou to všechno unisono hajzlové. Kdyby každému z nich sundali osmdesát tisíc z platu a nechali jim dvacítku, aby taky zkusili jak smrdí život občana v týhle smradlavý stoce, možná by si hodili mašli, protože žádný ten všivák by z toho vyžít už nedokázal. A o tom to je. Tito byrokrati zde mají být pro občany, přitom je to obráceně, občany jen vydírají a okrádají, všichni jsme pro ně onuce. Je to úplně zvrácený systém. Ani v kapitalistickém světě neměli politici a státní byrokrati takové obří platy. Naopak - nosili klotové rukávy, obědvali v menzách a jedinou jejich výhodou bylo, že byli pod penzí. Takovéhle smečky vyžeráckých vší a zlodějů, jako jsou dnešní politici a úředníci - to nikdy nebylo. Volby to nikdy nezmění. Jen vidle do ruky, otevřít okna, vyházet to na vidle - ty statisíce vyhryzů, kteří jen vyhryzávají naši zem, zatímco občané v podstatě živoří. Jestli oni považují za normální plat kolem sta tisíc měsíčně a občané mají žít za patnáct, nebo jedenáct tisíc - je to pouhé živoření. Obrovský nepoměr. Hnusný a nespravedlivý, a nikdy - nikdy jsme si nemysleli, že bude někdo v naší zemi schopen být taková svině.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.