Reklama

středa 9. září 2015

Příliš mnoho migrantů. Dánská železniční společnost zastavila spoje z Německa


9. 9. 2015 ParlamentníListy

Dánská železniční společnost DSB zastavila dnes kvůli stoupajícímu počtu migrantů v soupravách provoz vlaků směřujících do země z Německa. S odvoláním na mluvčího společnosti o tom dnes informovala agentura DPA. Migranti se většinou snaží z Německa dostat přes Dánsko do Švédska.


Důvodem zastavení provozu mezi severoněmeckým Flensburgem a jihodánským Padborgem je podle mluvčího DSB zavedení výjimečných pasových kontrol cestujících ve vlacích z Německa. Vlaky se nedostanou ani na trajekty, které je běžně převážejí mezi německým ostrovem Fehmarn a dánským městem Rödby na ostrově Lolland.

Migranti míří z Německa do Dánska především ve snaze dostat se dál přes Kodaň a úžinu Öresund do Švédska

Státní dopravní společnosti DSB opatření údajně přijala na základě žádosti policie. Jak dlouho bude doprava mezi oběma členskými zeměmi Evropské unie stát, zatím není jasné.

Migranti míří z Německa do Dánska především ve snaze dostat se dál přes Kodaň a úžinu Öresund do Švédska, kde chtějí většinou žádat o azyl. Samotné Dánsko nedávno přijímací podmínky pro žadatele o azyl výrazně zpřísnilo. Od neděle se podle portálu dw.com na cestu do Švédska přes Dánsko vydalo několik set běženců.

Dánsko ale trvá na dodržování evropských azylových pravidel a už v úterý do Německa vrátilo první skupinu asi 20 uprchlíků, další prý budou následovat.

Dnes dopoledne uzavřela dánská policie kvůli třem stovkám pochodujících migrantů také dálnici vedoucí z Německa na sever Dánska. V přístavu Rödby policie zadržela na palubě jednoho z trajektů asi stovku migrantů. Dalším trajektům, na jejichž palubách jsou údajně další migranti, policisté nepovolili vplout do přístavu. Lodě tak musejí čekat na moři.


Foto Blesk - ilegálové v rychlíku při kontrole v Břeclavi tvrdí, že 'jedou na výlet'


Na PL psali:

2 komentáře :

  1. DOUFEJME NA SOLIDARITU USA,

    které by ty svoje vybombardovance mohlo přijmout,když už jsou naloženi na parnících.Vždyt by mohli plout rovnou na krk NWO nenažraných boháčů,kteři vydělali na bombách NA utečence tolik,že by pro ně moli začit v USA stavět celé města a tak zaměstnat svoje EJMERICKÉ NEZAMĚSTNANÉ..

    OdpovědětSmazat
  2. To, co udělaly vědomě, úmyslně a účelově USA ve věci migrace do EU lze objektivně prohlásit za vyhlášení USA 3. svět. války zemím USA. Je to jednoznačně jednostranný nepřátelský akt USA vůči zemím EU, za který by měly USA se odpovídat před mezinárodním soudem, včetně repatriací !

    OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.