Reklama

středa 16. září 2015

Putin: Je nezbytná inventarizace problémů, které se nahromadily ve světě

Vladimír Putin
16. 9. 2015   Sputník
„Jsem přesvědčen, že je třeba obnovit i předmětné projednávání tématu vytvoření v Euroatlantiku systému stejné a nedělitelné bezpečnosti. Je nezbytné provést úplnou inventarizaci nahromaděných problémů a rozporů", řekl Putin na summitu Organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti.Podle jeho slov bude možné na základě tohoto rozboru zahájit diskusi o zásadách stabilního politického vývoje.

„V OBSE a dalších mezinárodních organizacích je třeba zkoordinovat z právního hlediska závazné záruky nedělitelnosti bezpečnosti pro všechny země, dosáhnout toho, aby se dodržovaly základní zásady mezinárodního práva: a sice respektování suverenity států, nevměšování do jejich vnitřních záležitostí, upevňování norem nepřípustnosti podporování protiústavních převratů, podněcování radikálních a extremistických sil", dodal ruský prezident.

Putin rovněž vyzval k tomu, abychom ponechali stranou geopolitické ambice a vzdali se dvojího metru v zájmu boje s teroristickou skupinou Islámský stát.

Němečtí politici: bez Putina se syrský konflikt nevyřeší

 „Elementární zdravý smysl, odpovědnost za globální a regionální bezpečnost vyžadují spojení úsilí světového společenství proti této hrozbě. Je třeba ponechat stranou geopolitické ambice, vzdát se tak zvaného dvojího metru, politiky přímého nebo nepřímého využívání jednotlivých teroristických skupin k dosažení vlastních konjunkturních cílů, mimo jiné i záměny komukoli nevyhovujících vlád a režimů", řekl prezident Putin.
Kromě toho zdůraznil, že Rusko pomáhá Sýrii v boji s teroristy a vyzývá ostatní země, aby se k tomu připojily.
„Kdyby Rusko nepodporovalo Sýrii, pak by byla situace v této zemi ještě horší, než v Libyi, a mnohem víc by bylo i uprchlíků", řekl Putin.
Podle jeho slov není „podpora zákonné syrské vlády vůbec nijak spojena s přílivem uprchlíků (do Evropy) z takových zemí jako Libye, Irák, Jemen, Afghánistán a řada dalších".
Putin rovněž zdůraznil, že v řadách Islámského státu konají ideologickou přípravu a vojenský výcvik bojovníci z evropských zemí, Ruska a zemí postsovětského prostoru a návrat bojovníků Islámského státu do jejich zemí v nás musí nutně vzbuzovat obavy.
Rusko mnohokrát vyzývalo „mezinárodní koalici", aby spolupracovala se syrskými úřady pod záštitou Rady bezpečnosti OSN v zájmu boje s Islámským státem. Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov už dříve prohlásil, že Moskva nikdy netajila, že poskytuje a bude poskytovat syrskému vedení vojensko-technickou podporu v
 boji s terorismem.


18 komentářů :

 1. At Putler stahne sve zelene muziky a spousta problemu bude vyresena.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zelení mužíci jezdí po našich dálnicích v těch velkých poruchových kraksnách od Maďarska zpět a do Maďarska a zpět a do Maďarska a zpět, až někoho v pražské kavárně napadne zlepšováček: Co aby si ušetřili cestu a zůstali u nás nastálo, pěkně v kavárnách. A mohli by nám dávat bacha i na našeho 'vnitřního nepřítele'. BISka na to už nestačí.

   Smazat
 2. Putin překáží vstupu demokratické armády IS. I syrští občané mají nárok na svobodu, demokracii, pravdu a lásku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Putler prileva masivnimi dodavkami zbrani a podporou diktatora olej do ohne.
   Proti IS bojuji Kurdove za pomoci zapadu a Ameriky.
   Russia go home.

   Smazat
  2. Omyl, milý brepto, Kurové jsou bombardováni tureckým letectvem (viz NATO).

   Smazat
 3. Veškerý bordel na tomto světě pochází od USA. Předvojem ozbrojených sil USA jsou pravdoláskaři, kteří slibují a rozdávají to, co jim nepatří. Díval jsem se chvilku na parlament EU a udělalo se mi zle. Místo toho, aby posilovali poslanci evropskou vzájemnost, jsem slyšel jen nářky a plky o humanismu, které oni zaplatit neumí a nemusí. Všechno platí evropský plebs, který tam zastoupen není. Navíc bude muset si onen plebs prostředky draze vypůjčit od emerických bank, a léta je splácet.

  OdpovědětSmazat
 4. Utečenci se do té Evropy dobývají klacky a kameny:
  http://tn.nova.cz/clanek/uprchlici-voli-novou-cestu-do-evropy-tentokrat-pres-chorvatsko.html
  Co kdyby si někdo takhle zkusil vynucovat vstup do usa?

  OdpovědětSmazat
 5. Kdyby si někdo podobným způsobem vynucoval vstup do usa, nejspíš by skončil v Gvantanámu nebo jiném vězení, ale nejspíše v dřevěnném futrálu.

  OdpovědětSmazat
 6. Pro pochopení situace pomocí bajky: U nás je koalice a opozice velmi rozhádaná kvůli rozdílnému pohledu na vedení státu. Přesto jsme v relativním klidu, protože stát jako celek je nakloněn na "správnou stranu", čili čehý. Jo, něco jiného by bylo, kdyby koalice táhla hot a opozice chtěla stále čehý. To by byla voda na mlýn "správné straně" a začala by podporovat opozici všemožnými způsoby, aby převzala moc v zemi i za cenu násilí! Jak by to mohlo dopadnout, to už znáte z reálného života.

  OdpovědětSmazat
 7. Specialista na různá prohlášení Putin :-)Místo aby šlápl amíkům na krk,tak žvaní.

  OdpovědětSmazat
 8. Prosím Vás všechny , co máte trochu zdravého rozumu, můžete mi osvětlit myšlenky toho velkého politika z 17:42, 17:56 ? Pořád nějak nechápu jeho myšlenkové pochody. Nemají v Bohnicích, nebo v Černovicích vycházky?

  Pepan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to jednoduché. Ten první je provokatér (nebo blbec) a ironii toho druhého jste jen nepochopil Ostatně nejste sám.

   Smazat
  2. 17.56 má na mysli "exportovanou" demokracii podle osnov exportéra. Bašár je legitimně zvolený, v zemi byl relativní klid, až na to, že se opozice rozhodla proti vůli cca 78% voličů, ozbrojemou silou legitimně zvoleného představitele svrhnout. A důsledek toho pociťujeme v celé Evropě.

   Smazat
 9. Od inscenovaného 11. září 2001 bylo vyhnáno humanitárním bombardováním v této oblasti na 60mil lidí, i naše zbraně a bomby se na tom podílí, i my máme na rukou krev, i my máme svůj díl zodpovědnosti.

  Chybu je třeba hledat mnoho století zpět, odjakživa znesvářené kmeny drželi své hranice silou, pak je někdo kolonizoval, čímž vznikly mnohem větší celky, kde kolonizační armáda držela pořádek, mnohem později se těmto koloniím vrátila jako danajský dar jejich svoboda, nevrátili se zpět před kolonizaci, naopak se kdysi znepřátelené kmeny v zájmu neměnnosti hranic uzamkly do jednoho celku. Bylo jen otázkou času, kdy si začnou vyřizovat účty, jakákoliv pomoc zvenčí je vždy jen jednomu kmeni proti ostatním kmenům a ti se na zachránce zákonitě naštvou. Nemá to rozumné řešení a humanitárním bombardováním již vůbec ne, sami si musí udělat pořádek, včetně nových hranic, je to jejich zem, jejich kultura a jejich budoucnost, nepotřebují zem rozbít a pak si na její opravu za nehorázný úrok půjčovat, obzvláště když jim to jejich kultura zakazuje, oni nemají úroky.

  Putin je moudrý muž a moudrý státník, nechal to přiměřeně „vyhnít“, pitomce politicky znemožnit, a nyní postupně přebere iniciativu, pěkně to znovu od pádu dvojčat pro nové rozdání karet přepočítá a to se dobyvačným Amíkům nebude líbit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Téměř 100% souhlas. Problém je v tom, že fašistické USA disponují nepředstavitelnou silou, kterou nebudou váhat použít.

   Smazat
 10. Putin je asi velmi naivní. Chce problémy kategorizovat, systematizovat a dokonce i řešit. Stále mu nedochází, že tzv. euroatlantický prostor nehraje podle žádných pravidel, pravidla pouze proklamuje, ale porušuje při každéí příležitosti a vůbec se jimi neřídí. S podvodníky žádnou hru neuhraje, pouze ztrácí čas. Tady uže je možné pouze pohlavkovat, nebo použít pěst na nos nebo solar plexus.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Putin naivní nebude, to by se nedostal do té pozice, kde je. Ale čelí snahám o rozbití své země. Snad už odrazil tuto snahu na Ukrajině, nyní se o totéž jedná v Sýrii. Proto musí být dost opatrný, bystrý, moudrý a já nevímco, aby Assada udržel, ale nezatáhl Rusko do velké války.
   K tomu má pouze určité zdroje a určitou podporu. S tím se snaží uhrát co nejvíce, mezitím své zdroje a podporu posilovat. Když je má na dostatečné úrovni, tak jedná. Viz Krym.
   Proti svému zámořskému nepříteli, by potřeboval větší podporu z Evropy. P.K.

   Smazat
 11. NWO vlast tě (17:42) opravdu potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.