Reklama

neděle 27. září 2015

Putin odkryl, o čem bude mluvit v OSN. Američany asi nepotěší

28.9. 2015   Parlamentní listy
Ruský prezident Vladimir Putin naznačil médiím, o čem hodlá hovořit na půdě OSN. Vyzdvihne prý fakt, že se OSN vlastně zrodila na sovětské půdě, a připomene všem přítomným, že tato organizace nemá alternativu na mezinárodní scéně. Chce zde proto nabídnout ruku ke spolupráci v boji proti Islámskému státu, a to v první řadě Američanům, ale pouze a výhradně na straně Asadova režimu.
„Vzhledem k tomu, že náš rozhovor bude vydán před mým projevem, myslím, že by nebylo vhodné líčit všechno, co jsem chtěl říct. Ale v obecné rovině, samozřejmě, připomenu historii Spojených národů. Už mohu říci, že rozhodnutí o zřízení Organizace spojených národů vzniklo v naší zemi, Sovětském svazu, na Jaltské konferenci. Rusko, jako právní nástupce Sovětského svazu, je zakládající zemí OSN a stálým členem Rady bezpečnosti,“ řekl Putin. S odvoláním na ruské zdroje o tom informoval server První zprávy. Rozhovor byl ovšem poskytnut pro televizní sítě CBS a PBS.

Hodlá prostor využít i k tomu, aby předestřel ruský pohled na situaci ve světě. Zmíní prý samozřejmě boj proti terorismu. Počítá s tím, že o něm bude mluvit většina státníků, ne-li úplně všichni, takže je všechny vyzve, aby se sjednotili v zápase proti tomuto společnému nepříteli. Bok po boku by tak měly stát i Rusko a Spojené státy.

Zahrnuje to i přítomnost Ruska v Sýrii. Tamní vláda dostává ruské zbraně, má k dispozici ruské experty a Syřanům je z Ruska poskytována humanitární pomoc. Zdůraznil také, že Západ v čele s USA se pokoušel o podporu opozičních sil, které ale v drtivé většině přešly na stranu Islámského státu. Za smysluplné proto považuje podporovat jen a pouze jedinou legitimní vládu s armádou v zemi – vládu Bašára Asada. K témuž hodlá jednoznačně vyzvat i další státy OSN.

5 komentářů :

 1. NAŠ CAR PUTIN SE UKAZUJE JAKO ŠPASISTA

  pry Zapad za vedeni USA se pokoušel o podporu opozičnich sil ovšem ty přešly i se zbraněmi na stranu ISLAMSKÉHO DAEŠ a to v drtivé většině.Takže nejen,US Army je dvojka maslo a v posledni době nic nevyhrala, robi jenom chaos,ale jeji agenti CIC většinou přejdou k musulmanům.

  TADY V PŘEKLADU ŘIKÁ OBAMOVI.TVŮJ KSICHT SI ŘIKA O CIHLU.

  a nikdo z vyzvědnych služeb o tom nevi.

  OdpovědětSmazat
 2. Tomu vopičákovi drzýmu ty scvrklý rozinky,co má místo koulí,prasknou vzteky....

  OdpovědětSmazat
 3. Jedno je jisté,konečně se Rusko dostává ke slovu a Putin má co říci.Jistě to nebudou poraženecké slova,možná to mnohým otevře oči,že bez Ruska,ale i Číny,nelze hýbat světem.Už teď lze vyrozumět,že Putin nabízí,pomoc a spolupráci,kdežto Američané volají po dalším bombardování Sýrie.Kdyby nepodporovali IS,hlavně zbraněmi,tak se do týdne zhroutí,celý IS.
  Jenže,USA,Turecko i Izrael,mají v Sýrii svoje zájmy a ty jen tak lehce neopustí,tak brzký konec nebude.
  zemedelec.

  OdpovědětSmazat
 4. Evropská unie by měla všemi prostředky naléhat na USA, Turecko a Rusko, aby tu válku v Sýrii skončili, aby odtud neodcházeli další uprchlíci a ti nynější se mohli vrátit domů k obnově své země. To by v EK asi musel být někdo jiný než kvótař Juncker a ta neviditelná italská ministryně zahraničí.Neobejdou se při tom bez pozemních sil syrské vlády, kdy armáda a velká část obyvatelstva zůstaly kupodivu věrné prezidentu Asádovi a USA-Turecku se jej nepodařilo svrhnout a buď oběsit jako Saddáma anebo nechat umučit davem na ulici jako Kadáffiho.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Evropská unie všemi prostředky naléhá a bude naléhat na USA, pouhopouze tehdy, kdy o to USA požádají, kdy to budou chtít a potřebovat.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.