Reklama

úterý 29. září 2015

Putin převálcoval Obamu, konstatují americká média

29. 9. 2015  První zprávy


Zahraniční novináři na konci 70. zasedání Valného shromáždění OSN tvrdí, že ruský lídr předčil amerického prezidenta Baracka Obamu.

Novináři srovnali projevy Vladimira Putina a Baracka Obamy na Valném shromáždění OSN Třebaže Obama hovořil déle, než Putin, účinek jeho projevu označila západní média za nejednoznačný, a nepříjemné reakce byly příliš nápadné.

Komentář na stránce Fox news
„Putin seslal na Obamu hromy a blesky na světové scéně," uvedl americký novinář Stephen Collinson ze CNN. Podle něj ruský prezident komplikuje cestu ke globální dominanci Spojených států a snaží se Washingtonu vyrvat z rukou kontrolu nad akcemi mezinárodní koalice v Sýrii. Obecně platí, že Obamův projev spíše ospravedlňoval akce Pentagonu, a na závěr Putin jednoduše zatlačil amerického prezidenta s jeho vystoupením v OSN do pozadí, míní Collinson.

Citace z projevu Vladimira Putina byly pro novináře tak jasné, že je často citovali bez toho, aby je převyprávěli vlastními slovy.

„Uvědomujete si, co jste udělali?" zeptal se Putin světových lídřů, když hovořil o situaci v severní Africe a na Blízkém východě. A každý věděl přesně, komu byly otázka adresována.

"Překvapení, překvapení, Rusko se opět stalo světovou mocností!" uvádí emotivně expert televize Fox News Jonathan Adelman.

„Setkání Obamy a Putina je jednoduše šokující vizuální ukázkou toho, jak se rychle zvýšila síla Ruska v posledních několika letech," upozornil expert. Podle Adelmana, je to o to více překvapující, protože Rusko po rozpadu Sovětského svazu ponechalo ve východní Evropě velkou část svých obyvatel, velkou část produkce a trhu, a nyní má problémy kvůli poklesu poptávky po ropě.

Ať se klidně Obama a Merkelová procvičují ve výsměchu prezidenta Ruska, „Putin znovu postavil západní vůdce na hanebný pranýř," konstatuje Adelman. „A evropské země obecně přestaly být velmocemi, kterými byly před druhou světovou válkou."

Kromě úspěšné činnosti Ruska, existuje několik důvodů, proč Obama získal špatné recenze „od svých vlastních". Je to jeho nejnižší hodnocení v zemi, a že se stále blíží stavu už jen „lame duck" (dosluhujícího prezidenta – pozn. red). Americká veřejnost se stále více zajímá o volební dostihy, v nichž se republikánští kandidáti nemilosrdně pouští do Obamy, patřící k Demokratické straně. Zvláště ostrá kritika směřuje na jeho zahraniční politiku, a mnoho lidí považuje tuto kritiku za oprávněnou.


(kou, prvnizpravy.cz, foto: repro kremlin_agency)
 
 
Související:

50 komentářů :

 1. Putin má již dlouho můj obdiv i uznání. To není důležité, důležití je to, že takových nás je čím dále více. Dává nám naději, že USA nebudou moci nekonečně dlouho kroutit ruce neposlušných zemí, humanitárně je bombardovat a dle slov amerického snipera - zabíjet ty, co zabít musí a totálně cizí země devastovat.

  OdpovědětSmazat
 2. Putin byl opravdu přesvědčivý a skvělý jako vždy. Obama mu nesahal ani po kotníky,spíš mi připadal jako herec druhé kategorie.Putin je mezi státníky jasná jednička.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Možná, že dostal ušounek hereckou průpravu od našeho ministra války. Ten se přece v komediantství vyzná.

   Smazat
 3. Dobrý den,

  prosím pane Dvořáku budete titulkovat a zveřejňovat celý Putinův proslov ze summitu OSN ?
  Nebo nevíte kdo se k tomu odhodlá, když námi placená TV v demokratickém státě toho není schopna ?
  Už jsem alergický na předžvýkané zprávy tou kavárenskou lůzou.

  S díky
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. http://aeronet.cz/news/primy-prenos-projevu-ruskeho-prezidenta-vladimira-putina-v-osn-ocekava-se-rec-o-boji-proti-is/

   Smazat
  2. Anonymní29. září 2015 17:33
   díky, ale cz titulky ?!

   Smazat
  3. https://www.youtube.com/watch?v=bRG0qbpVgIA&feature=iv&src_vid=lhOKj0Xwn3g&annotation_id=annotation_3508379839

   Smazat
 4. Takže Fašoungton a černý otec z bíle chaloupky opět dostal na čumák ? prima

  OdpovědětSmazat
 5. Vladimír Vladimirovič je geniální státník, hluboce před ním smekám.

  Modlím se za něj stejně jako za nás.

  OdpovědětSmazat
 6. Rusko do EU zrusit bruselsky neschopaky a PUTIN jako Car...)))) hned ma EU smysl...)))))

  OdpovědětSmazat
 7. Mne nezajímá, kdo vyhrál a je jednička, byť jsem rusofil ale zda se dokáží shodnout na řešení krizí světa.USA nefandím, jen dávám přednost Obamovi před republikány.Co se nepodaří urovnat za umírněného Obamy, urovnáno nebude. A stále platí,-hlavy států (vlády) mají jen omezenou moc.Skutečná je v lidech s mocí peněz!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Povolný,mám obavu,že vůbec nezáleží na tom,jestli v USA jsou u moci demokrati nebo republikáni,protože u moci jsou vždy skupiny,které ovládají banky,zbrojní průmysl,těžařský průmysl,sdělovací prostředky atd.Jak jste správně napsal na konci svého článku,moc mají ti kteří mají peníze.Obama je jen úspěšný řečník se skvělými hereckými výkony.Takže ne demokracie vUSA ,ale oligarchie.

   Smazat
  2. 16:42 Je to přesně tak. Obama je pouze jen nastrčená loutka pro veřejnost, a za nitky tahají ti nejbohatší a nejvlivnější nenažranci, ovládající různé korporace. Co k tomu více dodat. Snad jen demokracie made in USA.

   Smazat
  3. Obama je psychopat, jinak by nesměl být prezidentem US, a je samozřejmě pasen těžkými psychopaty v pozadí.

   Smazat
 8. Putin je správnej, a břídilové z ČT si mysl, že ve věku Internetu zmasírují všechny české mozky jako plastelínu? Hanba ČT!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hanba ČT - zaprodanci !!! Hanba a opovržení naší vládě !!! S takovými vrahy naše vláda spolupracuje , vím , že ti prostí amíci jsou na tom stejně jako my , ale už by se taky mohli dát dohromady a jednat ! Oni se nerozpakovali zavraždit vlastní lidi , jen aby se dostali do Iráku - hnus ! Fandím Putinovi , protože to má v hlavě srovnané - nepomůže ani štvavá kampaň , která je v ČT a jiných prolhaných médiích . Myslím , že až přijde čas, budou všichni prosit Putina , aby zachránil Evropu ! Když jsem poslouchala Obamu a jeho nabubřelé řeči , o tom jak skvělé jsou US státy , tak jsem se musela usmát , nad jeho drzostí ! Oni jsou jen rozsévači zla a utrpení národů ! Myslíte si snad , že by nás tihle vrazi chránili ? Ne , jim by se to moc hodilo - dostali by Evropu bez boje , protože my se tu povraždíme s muslimákama ! Amen !

   Smazat
 9. Pokud se v této zemi nedají dohromady všechna hnutí proti EU, NATO, Islámu, agresivní politice USA, všichni, kteří nabízí nezávislá media, všichni co přednáší na různých akcí, všichni odpůrci výše uvedeného v jednu MEGA PROTESTNÍ akci aby si případně mimopražští zajistili sponzory na autobusy NIC SE NEZMĚNÍ. Chválím všechny co se snaží něco změnit, překládají nám články, pořádají akce, ale nejste konstantou ! Ta roztříštěnost je horší jako nic. Nemůžete si hrát nějaké hry mezi sebou, tady musí najít pokoru i komunisté s Machem vůči sobě. Jinak je to pořád stejný politický boj a bordel ! Copak si můžete myslet, že s Pražákama (nic osobního, ale oni zaslepeni dál nevidí) něčeho dosáhnete ? JDE UŽ DOSLOVA O ŽIVOT !!! Už jsme dávno za 12, ještě chvíli a už NENÍ CO ŘEŠIT ANI PRO NAŠE DĚTI !

  OdpovědětSmazat
 10. Zeměkoule je kulatá.
  A proto, když se po ní kráčíme 26 let stále západním směrem, hledáme tam lepší svět ... , tak?
  Přijdeme přece domů z východu!

  OdpovědětSmazat
 11. Policajt v Dánsku napaden azylantem - popíchán nožem v imigrantském centru .... v krytickém stavu v nemocnici .....

  Načase aby to někdo udělal Merkelové a jejím přisluhovačům...

  http://sputniknews.com/europe/20150929/1027724805/denmark-policeman-stabbed-asylum-center.html

  OdpovědětSmazat
 12. Je velmi dobré že máme Internet, že se dozvídáme věcí, které nám ČT neřekně ani neukáže díky panu Dvořákovi. Jak dlouho z nás ta televize bude ještě dělat blbce pane Dvořáku, Železný atd. Nejsme malé děti, pravdu si vždy na Internetu najdeme, tak už se ukažte i VY!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak "máte internet"? Jakou "pravdu" si vy na něm vždy najdete? On vám ten internet spadl z Měsíce? Nebo vám ho seslal Pánbíček? Nebo vám ho přinesl gosudar Putin?
   Ne! Byl vyvinut a rozšířil se z oněch vámi nenáviděných USA, na jeho rozvoji a rozšíření pracují právě ty vámi nenáviděné kapitalistické nadnárodní megakorporace. IBM, Google, Facebook, Microsoft, Youtube a telekomunikační společnosti.
   Tak se proberte.

   Smazat
  2. 17:56 je projev nelogického myšlení. Co má vynález internetu společného s tím, že parchanti v České televizi lžou, cenzurují a překrucují informace. Vynalezl internet někdo z bafuňářů, kteří vládnou Americe? Je vynálezce internetu snad ve státní administrativě USA? Vynalezl vynálezce internetu hromadné odposlouchávání téhož? Takhle se raději ptejte, než začnete psát osloviny na Novou republiku! Pavel P.

   Smazat
  3. 19:16 To si jenom jeden proamerický blbeček chce schladit žáhu a ukázat všem jak je důležitý. Jeho slint nemá vůbec logiku. Podle něho by jsme správně neměli USA po právu na internetu kritizovat, protože oni jsou jeho vynálezcem. No kdo ví jestli, jestli jsou na Měsíci vůbec .....

   Smazat
  4. 17:56 A to se máme z toho jako pos..t, jako z celé té křivácké Ameriky? Však je to taky pořádně štve, že ho dali lidem k užívání. Proč myslíš?

   Smazat
  5. Anonymní29. září 2015 17:56

   Primitive a co tím chceš říct ? Máme internet , draze zaplacený a tak ještě budeme vylizovat řitě těm, co na nás naprosto nemorálně zbohatli ?
   Nebo nám ku-va dává nám někdo něco zadarmo, vymysleli ho pro nás aby nám ho darovali ? Z čeho ten dobrák co ho vymyslel tak zbohatl ???
   Z-rde primitivní, kdo tebe zplodil, jistě zase nějaký stejný z-rd !
   Fujtajksl

   Smazat
  6. Anonymní29. září 2015 17:49
   Ty jsi trouba, to se jen tak nevidí. Ach ty svatá prostoto.

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  8. 23:00 Dej si pozor ty americká srágoro na zdraví. Je vidět, že tě to sebralo, co? Jinak, máš už tu poslední novinku mobilu z USA? Jestli ne, no tak to nejseš vůbec IN. Jak nemáš to TOP z USA, tak to seš trapnej a OUT a vůbec sem mezi nás nelez. Jak můžeš člověče bez toho žít?

   Smazat
  9. Vy bando komunistických kokotů, kdybyste tu vládli dál tak jste ještě dnes zapsáni do pořadníku na zavedení pevné telefonní linky a na zastaralý počítač sehnaný po známosti pod pultem byste šetřili rok.
   Ano, je dobré že máme internet, ale není to ani zlomkem díky vám. Tak raději držte vaše špinavé huby

   Smazat
  10. 23:21

   Jakou novinku? Z USA chodí neustále nějaké technické novinky. To jen z vašich bolševických hub vylézají furt ta samá smradlavá hovna už 100 let.

   Smazat
  11. Je legrační sledovat, jak naši spoluobčané, kteří se rádi sami označují za 'slušné lidi', sprosťačí, nenávistně nadávají, podsouvají, lžou a přitom neuvedou ani jeden argument k článku. Fokt vysoká úroveň pražské lumpenkavárny.

   Smazat
  12. 1:38 Největší radost mi dělá, jak se mi podařilo vytočit lumpenkavárníka, pardon znalce a odborníka přes IT techniku. Chachacha.....

   Smazat
 13. Já jsem vděčný egypťanům, že vynalezli kolo. Dodneška bychom zřejmě, jak pravil anonym 17.56, vláčeli svršky na kládě, jako indiáni.
  Uf, to je ale síla. A kde je síla, tam je i argument.

  OdpovědětSmazat
 14. Podstatné je jenom JEDNO - Na jakých principech RUSKO stojí a jaké mezinárodní společenství budují .... kdyby USA pracovali na vzájemné spolupráci a rovnosti .... lidé by jim naslouchali ......

  Ti co jsou schopni myslet musí následovat hodnoty vyššího lidství než USA teror co nabizejí a praktikují ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také mě vrtalo hlavou zda má Rusko v plánu vracet se dobám Stalina, přeci jen je to KGBák..... Věnoval jsem tomu spoustu času, spíš moře času ! Našel snad vše, co kdy kde řekl včetně lidí z jeho okruhu, pročetl spoustu materiálů jak jeho vyjádření, tak opozičních, vrátil se do dob Čečny a Jelcina, prošel spoustu videí a nenašel jsem nikde rozpor v tom co řekl a udělal, žádné podrazy (nechytejte za slovo a nepleťte si trollové podraz s prozíravostí a obratností). Občas jsem žasl nad jeho genialitou jak obratně si dokázal poradit třeba i s islámen v Rusku, s mladou generací, které věnuje dost času a udává jim podněty k přemýšlení o skutečných hodnotách.
   Žasnu kam se vypracoval a žasnu nad jeho pracovním tempem. Původně jsem myslel, že si vybral dokonalý tým kolem sebe a dobré poradce. Až na pár vyjímek je opak pravdou.

   Myslím si, že mu hodně záleží na novém obrazu Ruska. Rusku bez alkoholiků, plné silných sportovců, silných, odvážných lidí, zdravých rodin. Dělá pro to maximum.
   Jsem dnes přesvědčený, že opravdu postavil budoucnost Ruska na pravdě, slušnosti, křesťanství, úctě člověka k člověku a hlavně vlastenectví. Myslím že je konzervativec, zaťatý vlastenec a NEMÁ MOCENSKÉ CHOUTKY !
   Proč by měl ? Aby Rusko bylo dle jeho představ má ještě práce jako v lomu a prostoru mraky. Má plány se Sibiří a hlavně mu záleží na realizaci Hedvábné stesky s Čínou.
   Jsem přesvědčený, že touží po míru na zemi, na dobrých sousedských a obchodních vztazích a rozvoji Ruska
   Myslím, že historii má pod kůží a poučil se z ní maximálně.

   Najdete ho na videích i plakat dojetím, či smutkem.
   Myslím, že pokud přežijeme a svět se bude mít čas změnit bude vepsán do dějin jako velký reformátor.

   Má moji důvěru a to je co říct.

   Nevěřil bych, že po šestadvaceti letech budu já zarytý antikomusta vzhlížet k Rusku, ale je to tak.


   Postrádám dnes inteligentní humor, kulturu, tradice, profesionály na svých místech, hodnotnou literaturu nepsanou na něčí zakázku, zvídavé, přemýšlivé lidi namísto povrchního stáda hnaného jen novými značkami, slušnost, úctu.
   Nechci být zmanipulovanou ovcí ve stádu, ctím svobodu nade vše.

   Putin nenabízí socialismus, ale polidštěný kapitalismus, chce podporovat soběstačnost hlavně potravinovou,
   podnikání, alternativní zdroje a veškerou lidskou kreativitu pro dobro všech.

   Ano, Putin může se jevit jako autoritář, ale uměl by si někdo s tolika etniky a Rusy jaké mu předal Jelcin poradit líp ?

   Pořád lepší autoritář než demokrat s Nobelovou cenou míru o kterém nevím, jestli nás zítra po neposlušnost nebude humanitárně bombardovat !

   Držím nám palce a pán Bůh s námi

   Mirek V..

   Smazat
  2. P.S.

   Díky příspěvku pode mnou (kterému děkuji za podnět a připomínku) - EMPATIE to je to, co (mimo jiné, ale důležité)Západní svět NEZNÁ a co Rusko s Putinem nabízí !

   Mirek V.

   Smazat
  3. Hezký jmenovče, souhlasím se vším, též bývalý antikomunista.

   Smazat
  4. Bývalý antikomunista a současný anti-ami blb čekající na spasitele. Najděte 10 rozdílů s islamistou.

   Smazat
  5. Mirek V. : Snažil jsem se o totéž, došel jsem k témuž. Mimo pochybnosti. Moc dobře jste to napsal. Děda. (Taky Mirek.)

   Smazat
 15. Přistěhovalci do S.Ameriky nikdy neměli empatii. V celé historii jen sledovali SVÉ zájmy a neakceptovali druhé. Nyní je to dědictví, které se nikdy nesnažili změnit. Evropa a Rusko jsou ve vývoji daleko před nimi. Svět se nyní mění a ČR a USA míří špatným směrem. Namyšlenost a materiální blahobyt dovede dokonale poplést. Kdo to pochopí zavčas má ještě šanci.

  OdpovědětSmazat
 16. 17:56 se dost poved, co? Představ si, IT blbe, že emeričani jedí chleba, který se začal péct někdy před tisíci lety, kdy SSA ještě neexistovaly.

  OdpovědětSmazat
 17. VVP do Brúselu ako vodcu EU, za par rokov by tu bol poriadok...

  OdpovědětSmazat
 18. Vladimir Putin, projev v OSN 28.09.2015, český dabing:
  https://www.youtube.com/watch?v=lhOKj0Xwn3g

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Projev Vladimira Putina na 70. zasedání VS OSN - 28.09.2015 Titulky CZ

   https://www.youtube.com/watch?v=bRG0qbpVgIA

   Smazat
  2. Video není dostupné, bohužel už se nějaké s.... podařilo ho zablokovat.

   Smazat
  3. https://www.youtube.com/watch?v=bRG0qbpVgIA&feature=iv&src_vid=lhOKj0Xwn3g&annotation_id=annotation_3508379839 Zde je s titulky.

   Smazat
 19. Obama se hlavně nestyděl lhát v přímém přenosu celému světu ! Nevím, jestli se černoši červenají, ale on se nečervenal zcela určitě. Mlel si ty svoje neskutečné lži jako naprogramovaný robot, což asi taky je.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.