Reklama

středa 9. září 2015

Rakouské ministerstvo zahraničí vyzvalo Západ ke spolupráci s Moskvou, Teheránem a Damaškem


9. 9. 2015      zdroj
Rakouský ministr zahraničí prohlásil, že Západ musí spolupracovat s Ruskem, Íránem a syrským prezidentem Bašárem Asadem. Oznámila to agentura Reuters.


"Potřebujeme společný pragmatický přístup, zahrnující zapojení Asada do boje proti "Islámskému státu "(IS), řekl ministr zahraničí Rakouska Sebastian Kurz. Naší prioritou je boj proti terorismu. To není možné bez Ruska a Íránu." V podobném duchu se dříve vyjadřoval i íránský prezident Hassan Rouhani.

Kurz také poznamenal, že zapomenout na zločiny režimu Asada nelze, ale je třeba se střízlivě podívat na to, že v tomto boji jsou Západ a oficiální Damašek na stejné straně barikády.

Reuters připomíná, že názor o nutnosti spolupráce s Asadem vyjadřuje již dlouho v soukromých rozhovorech řada evropských politiků. Veřejná podpora tomuto stanovisku je však zatím malá.

Pro Novou republiku  vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

5 komentářů :

 1. Hlavně nelze zapomenout na zločiny USA a jeho poskoků v NATO !

  OdpovědětSmazat
 2. Jaké zločiny má ten rakouský dement na mysli ? Ty o nichž píší prolhaná rakouská média ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. NO PŘECI TO SHAZOVÁNÍ DYNAMITU AMERICKÝMI LETADLY OMYLEM,ABY IS VYHODILI STARÉ KŘESTANSKÉ KOSTELY
   do vzduchu a tak stoupla hodnota šutrů z dynamitování,které zakoupí ROTSCHILDOVÉ a dalši nenažranci aby jejich spojenci čuramedáni měli na patrony.

   Smazat
 3. Já si myslím, že rakouští politici by se měli trochu dohodnout sami mezi sebou. Každý plácá něco jiného. Co rakouský politik, to jiné prohlášení.
  Pepan

  OdpovědětSmazat
 4. Ten konvoj US army na "cvičení" do Maďarska (jaká náhoda, že Maďarsko vystupuje tvrdě proti pronikání imigantů) by měl trasu o třetinu kratší přes Rakousko. Ale US si nedovolili je ani o průjezd požádat (Rakousko je neutrál a není v NATO). Tak si radši testují trasy přes Česko (únosnost silnic teď už i pro těžkou techniku (!), logistickou kapacitu atd.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.