Reklama

pátek 11. září 2015

Role Číny, MMF, Rozvojové banky BRICS a BIZ při přípravě nové světové měny (II.)

Květa Pohlhammer Lauterbachová 
11. 9. 2015 E-republika

Rozhodně bychom neměli BRICS vnímat jako antihegemona. Realitu je třeba kriticky zkoumat a být si vědomi, že nepůjde o systémovou změnu kapitalistického finančního světa. Odehrává se zde stejná liga, jenom hráči budou poněkud přeskupeni.


V první části analýzy (zde) jsme uvedli studii Chatham House Gold Taskforce, která propaguje částečný zlatý standard. Na tuto část se podívejte také proto, že jde jsou důležité odkazy na články, které jsme k tomuto tématu již publikovali.

Místo obhajování systému fiat money, tedy tvorby peněz z ničeho prostřednictvím dluhu chce Chatham House opak: „Zlatem krytá zvláštní práva čerpání, SDR, která nahradí dolar ve funkci světové rezervní měny“. K tomu má získat MMF právo monetarizovat zlato. Zdá se, že Wall Street a City of London cílí na čínské zlato a yüan. Potřebují k tomu ovšem to nejdůležitější: souhlas Číny.
 

Čínští globalisté

Čínskou lidovou banku, tedy centrální banku Číny, řídí Zhou Xiaochuan. To je čínská obdoba americké Janet Yellen. Ještě před výprodejem zlata prostřednictvím technik LBMA byl tento Číňan členem Rady guvernérů Banky pro mezinárodní platby a zúčtování v Basileji. Což je mozkové centrum, centrální banka všech centrálních bank - kromě těch několika málo, které se nestaly součástí světové finanční chobotnice. Zde odkaz na jeho materiál, který předložil v Radě BIZ „Reform The International Monetary System“.

Vyjadřuje se k finanční krizi a úloze yüanu. Jenže je jedno, zda instituce jako MMF umožní vznik supranacionální měny, kde větší váhu v koši bude mít yüan krytý zlatem, nebo sám bude krytý zlatem. Zatím není vyřešena klíčová otázka samotného fungování MMF na bázi nehorázných lichvářských úvěrů, které neumožňují postavit se rozvojovým zemím na nohy. V EU bylo takto zničeno Řecko. Abychom nebyli však nespravedliví, tak je zapotřebí uvést, že Zhou Xiaochuan již kolem roku 2000 požadoval konec obchodování s deriváty (tzv.--- futures----) na zlato a stříbro. Možnost zákazu těchto operací označila ovšem velkobanka Goldman Sachs za mýtus. Goldman Sachs ovšem v současné době dále upevňuje své pozice. A nejenom v Evropě. Je to ta samá Goldman Sachs, která použila termín BRICS jako úplně první v roce 2003. Také si dovolila "snění s BRICS" a v globální lichvě má nášlápnuto na půl století dopředu (Dreaming With BRICS: The Path to 2050).

Měli přesně rok před vznikem sdružení zemí BRICS Goldmani tak dobré špióny, nebo byla vize BRICS vytvořena přímo v samotné bance? Základem prosperity ovšem bude takový hospodářský hospodářský růst, který finančnímu sektoru a zejména majitelům bank jako Goldman Sachs přinese odpovídající rentu a umožní udržet se u moci.
 

Spojení mezi horkými válkami a válkami hospodářskými

Profesor Michel Chossudovsky zkoumá vztah mezi ekonomickou a vojenskou ozbrojenou akcí, a to se banky Goldman Sachs rovněž týká. Doufejme, že se jednou podaří zjistit, kdo ve skutečnosti financuje současnou invazi uprchlíků. Podívejte se na jeho analýzu německy zde. Anglicky najdete Chossudovského analýzu zde.V tomto argumenty nabitém textu mimo jiné říká:
Války slouží výhradně k prosazování ekonomických zájmů. Všechny válečné operace USA a NATO jsou vedeny na objednávku mocných institucí. A války vedené na Středním Východě vedené jako „humanitární akce“ ve jménu boje proti teroru slouží především k prosazení zájmů Wall Streetu, angloamerických petrolejářských koncernů, zbrojního průmyslu, farmaceutických koncernů a biotechnických koncernů jako je Monsanto. V neposlední řadě také v zájmu tzv. privátních armád (dříve Blackwater, dnes Academi). A médií.

Spojení finančního a militaristického světa a vliv jeho aktérů na vlády již není skrývaný a děje se zcela otevřeně. Dřívější bezpečnostní poradci a spolupracovníci Pentagonu odcházejí do Světové banky, bývalí šéfové vlád zaujímají posty poradců u velkobank a zástupci CIA jsou přítomni při vyjednávání důležitých dohod. Obráceně bankéři z Wall Street se stávají členy vlád a centrálními bankéři, kteří udělali z peněz nástroj vydírání vlád i občanů. Jeden příklad za všechny z mechanismu zvaného "otáčivé dveře" (revolving door).
 

Otáčivé dveře militarizované politiky a banksterů


Anders Fogh Rasmussen je významná postava: generální sekretář NATO, od srpna 2015 poradce Goldman Sachs. Celý jeho životopis lze snadno dohledat. Dánové ho rádi určitě nemají a jak vidět, také si nechtějí nechat z Bruselu diktovat, jakou imigrační politiku mají vést. Rasmussen je velkým propagátorem vojenských akcí na hranici s Ruskem, v Baltickém a Černém moři i zvyšování vojenských výdajů zejména u bývalých zemí socialistického bloku. Nyní je Rassmussen odpovědný za politické lobbování v EU a má se pokusit ovlivňovat strategická a politická rozhodování v Evropě. Samozřejmě, že Goldman Sachs také potřebuje ty nejlepší informace z centra pro své miliardové investice do spekulací. Jak na devizových burzách, tak na burzách s drahými kovy atd.

Chomsky uvádí řadu dalších klíčových hráčů přicházejících do Evropy s cílem ji ovládnout. Nemusíme chodit moc daleko: Moc Maria Draghiho přesáhla všechny hranice a ECB se tak stala sice nevolenou, nedemokratickou, ale nejmocnější a chod Evropy nejvýznamněji ovlivňující institucí. Současnou vlnu imigrace, která má být trvalou, jak naznačil včera předseda Evropské komise Jean Claude Juncker, je tedy potřeba chápat jako součást hybridní války vedené Pentagonem a protagonisty NATO v zájmu Wall Street a výše uvedených aktérů. Zvláštní přitom je, že se vlna imigrace spustila poté, co do hry vstoupil další významný člen organizace NATO a nečlen EU, Turecko. Dříve Waal Street financoval Hitlera, dnes podporuje přes zbrojní mašinerii nepřímo Islámský stát (Turecko je členem NATO) a přímo financuje rozvrat v Libyi a v Sýrii, který má za následek jen v Sýrii asi 4 milióny uprchlíků v zahraničí. K k tomu psal kolega článek Sociální darwinismus EU: Kdo doplave, bude uprchlíkem. Je třeba si uvědomit, kdo vydělává na válkách, které již nyní na Blízkém východě a Iráku zabily milióny lidí a nám, občanům EU, zadělají nyní na vlnu uprchlíků a ve druhém kole na terorismus. Heslo "kdo s čím zachází, s tím také schází", opakujeme na e-republice už asi dva roky. Klikněte si na sérii "Fakta o Sýrii".
 


Imperiální kapitalismus končí - pochopitelně válkami

Najednou řada institucí, které byly doposud plně pod kontrolou USA, jako jsou Světová banka, Mezinárodní měnový fond nebo Světová obchodní organizace, přijímají BRICS pozitivně. Dokonce i konference OSN o obchodu a rozvoji měla panel BRICS: Development Bank: A Dream Coming true? Takové materiály svědčí o úzkém propojení a vztazích mezi globálními elitami Východu a Západu. Rozhodně bychom neměli BRICS vnímat jako antihegemona. Realitu je třeba kriticky zkoumat a být si vědomi, že nepůjde o systémovou změnu kapitalistického finančního světa. Odehrává se zde stejná liga, jenom hráči budou poněkud přeskupeni. Důkaz? Nejnovější jmenování do funkcí nejvyšších pater nové Rozvojové banky BRICS podobné tomu čínskému. Paulo Noguéra Batista Jr., který je současně viceprezidentem BRICS Bank a současně výkonným ředitelem Mezinárodního měnového fondu.

Asi bychom se měli probrat ze snění a uvědomit si, že ani národní, ani nadnárodní či jiné hierarchické struktury náš systém nezmění. Jenom decentralizace jak v obchodě, energiích, výrobě a službách, stejně jako lokální nezávislé a soběstačné zemědělství a nasazení otevřených software mohou být řešením.

A peníze? Jenom hodnotově neutrální peníze mohou něco změnit. Stejně tak různé decentralizované měny. Budoucnost bude patřit podle J. M. Keynese předválečnému ekonomickému teoretikovi Silviu Gesellovi. Pohled na novou světovou měnu bude muset odrážet především omezené možnosti růstu ekonomiky a ekologické aspekty, protože planeta není nafukovací.

Různé měny pro různé účely, které nebude možné zneužívat pro přerozdělování a okrádání, a které budou pod demokratickou kontrolou a neutrálním prostředkem směny jako cíl. Ty také zamezí exponenciálnímu růstu peněžní masy a tlaku na neustálý materiální hospodářský růst, ničící životní prostředí a život na zemi. Od této vize jsou tvůrci nadějí pro svět – jak BRICS, tak Čína, prozatím na světelné roky vzdáleni.

Ve III. části se podíváme na ty koncerny, které působí v Číně, jako jsou například General Motors, Samsung a Mitsui Fudosan Residential, které v rámci tzv. státně korporativního partnerství pod názvem Private Partner Parnership chtějí podle všeho s Čínou vyrobit nového „antihegemona“. A budou prosazovat Zelenou revoluci v Číně a Agendu 21, formulovanou Americkou trilaterální komisí. To znamená nástup technologického fašismu a kontrolu našeho života přes mikro- a nano-čipy a tudíž konec svobody člověka pod záminkou svaté krávy, kterou se globalisté zašťiťují – životního prostředí. Rozhodně nejsme proti ochraně přírody a rozumnému nakládání se zdroji, každý zdravý a normální člověk vidí to obrovské plýtvání. Pokud ovšem bude nadále fungovat finanční systém postavený na úroku a složeném úroku, šance zastavit plundrování zeměkoule není na obzoru.

První část:
Role Číny, MMF, Rozvojové banky BRICS a BIZ při přípravě nové světové měny (I.)

Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 800 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde. Děkujeme!

Související články:

17 komentářů :

 1. Tak nevím jak je na tom ta Čína s Ruskem. Včera v TV 1, Laudát a Kocáb tvrdili, že jsou obě země těsně před krachem a že se jedná o nejzadluženější země světa jejichž dluh stonásobně je vyšší než USA. . Když se ptal Kmoníček zda v Číně byli, tak přiznali, že nebyli, ale o tom hodně slyšeli. Tož takové máme chytré politiky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vrcholným politikem nejen u nás se může stát třeba i stará Blažková, původním povoláním obsluha WC, která během politické kariéry získala titul Mgr. a v rekordním čase i JUDr. A to je větší zkáza, než kdyby vypukla, jestli už nevypukla, 3. sv. válka.

   Smazat
  2. Kolik toho měl Kocáb v sobě .....

   Ruský dluh k poměru k HNP JE 18 % .... HALLLLLOOOOOO

   Spojených států je 312 % ... HALLLLOOOOOO

   ......
   Po té co jsme rozvířili tuto diskusi celkem horlivě jsme během jednoho dne byli korigovaní z Londýna od lidí pšes které jde asi 70% FOREXU ..... a jejich znění bylo jednoduché ... je to asi stále 100 víc než se domníváte ...... my vidíme jejich všechny - Šedé Obrazovky -

   ??????
   US je zadlužená na věčnost a nyní měsíčně tiskou 1 bilion dolaru totálně na černo - nemohou říct oficiálně že jsou na QE 4 ..

   Smazat
 2. Evropu, potažmo EU zničí miliony imigrantů a TTIP.Merkelová zve k sobě, do Německa miliony muslimů, jako náhradu za to, že německé ženy nerodí děti, místo toho, aby německé ženy rodily a měly podmínky pro rození vlastních dětí.To je velmi chytré a prozíravé,Německu, jako prvnímu státu, kde co nevidět bude platit právo šaríja, nelze než gratulovat!!!Imigrantskou vlnu nikdo nezastaví, naopak.Brůsel se moci nevzdá za žádnou cenu.

  OdpovědětSmazat
 3. Přečtěte si toto ze Svobodných novin ze dne 3.1.2014 a uvidíte, jak se to všechno naplňuje. "Šokující výpověď údajné bývalé členky z řádu Iluminátů, která popisuje tuto organizaci (1.část- 3.část).

  OdpovědětSmazat
 4. Co se týká ZLATÉHO STANDARTU

  Reset měl proběhnout asi před 2,5 lety ve spolupráci s USA - povolný přechod, USA na všem souhlasili ... mělo se jednat o nejenom zlato a stříbro co by soužili ke KRYTÍ ...

  Amíci vše podvedli, šli k němcům a chtěli je dostat do koalice napadnout Rusko via Ukrajinu .... němci jim odpověděli asi takto - you are fff... out of mind..., a po té němci okamžitě požádali o navrácení německého zlata z USA - 2 000 tun, pak amíci čekali až dostanou podporu co měla sloužit zcela nečemu jinému jednalo se o 1.1 bilionu dolarů v lednu 2014 ... za měsíc byl MAJDAN .....

  ?????
  Dnešní realita se musela adaptovat -
  1 USA bylo vykopnuto od VYJEDNÁVACÍHO STOLU v černu ....

  2 Mluvilo se o tom že se vypustí ZLATEM KRYTÝ KREDIT pro mezinárodní obchod jako na úvod a pak YUAN by následoval jako první krytý zlatem

  3 Věci ale nabívají na rychlosti - měli jsme 4 útoky na Čínu posledních pár týdnů

  4 Je možné že Yuan bude přimo vypuštěn KRYTÝ ZLATEM, a nebo stále bude varianta ZLATEM KRYTÝ KREDIT PRO MEZINÁRONÍ OBCHOD a pak národní měny - dolar jde do smetí - Amíci musí vyrukovat s novou měnou co bude devalvovaná a devalvovaná ...

  5 Vypuštěné to bude přes Londýn ... vypadá to že to bude raději mnohem dříve než bylo dlouho indikované

  6 Je vytvářen paralelní systém do kterého sionisté nebudou mít přístup to znamená KONEC Rotten-childů

  7 Ostatní měny se budou muset vyrovnat jejich měny ke zlatu .... možná se bude brát v ůvahu národní bohatství - (tohleto nevím ale byl to původní plán ... stříbro, drahé kovy, diamanty, nerostné bohatství ...., tohle to nevím.., ale jeden s tím může počítat ..., je to logické)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Navrhuju souboj o titul "Největší konspirační hňup" mezi Vlastíkem a Milovníkem "pravdy"

   Smazat
  2. 22:59- také mám jeden návrh. Souboj zdejších trollů o nejvyšší IQ.

   Smazat
 5. Podle mého soudu jsou varovná slova autorky těchto statí naprosto namístě. Ve svatém nadšení, že se najde protipól a záchrana před současným oběhovým systémem založeném na shnilém dolaru, nám laikům uniká, že se jedná jen o jinou, sofistikovanější metamorfózu tohoto systému. Kdy slabý kus, USA, bude nahrazen novou dominancí, tentokrát Číny, ale řídící prvek se zachová.
  Naprosto souhlasím s jejímy návrhy na řešení v závěru článku.
  Já si to překládám tak, že je nutné zachovat národní měnu, tedy korunu, třeba i za předpokladu případných plateb paralelně v euru (či nové mezinárodní měně), ale koruna musí zůstat. A dále nekompromisně podporovat maximální soběstačnost v produkci potravin a životně důležitých komodit. Vlastní a samostatný, národní bankovní-oběhový systém , oddělený bezpečně před zásahy zvenčí.
  V neposlední řadě přehodnotit, vyměnit, kriterium růstu za jiné, například prosperita založená na trvale udržitelném důstojném životě. S tím souvisí i ekologie, ochrana životního prostředí, která se pak nemusí stát zdrojem finančních kšeftů.
  Považuji článek paní K. Lauterbachové za vynikající, fakty doložené shrnutí situace. Jen bych si moc přál, aby se dnešní mladá generace dokázala tohoto životně důležitého úkolu, doslova poslání, uchopit, a praktickými kroky realizovat. Je to v jejich zájmu, v zájmu svobodného života, a asi i doslova přežití. J.B.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Plne s vami suhlasim.Treba zachovat sebestacnost statu,Myslim,ze je cas si povedat v tejto EU,ked vidim,co sa na nas vali,,Zachran sa,kto mözes.S tou sebestacnostou to nebude jednoduche,ked vidim tie pozatvarane,zdevastovane fabriky,co zostalo z polnohospodarstva,zhrzavene masiny,rozbite budovy. Znova rozbehnut priemysel,polnohospodarstvo bude taska uloha pre vsetkych.M:

   Smazat
 6. Sledujem nazory röznych ekonomov.vela z nich tvrdi,ze globalny financny system je v takom stave,ze ho möze vyriesit len 3svetova vojna.Prevlada nazor,ze cely financny system krachne,otazka je len,kedy.Zaujal ma nazor ekonoma,ktory radi,ako by sme sa mohli zaistit pre pripadny krach..Ako ochranit svoj majetok.Vlastny dom,byt bez dlhov,investovat do toho,co mozeme chytit do ruky,kupit pole,les,a co je dobra rada/sympaticka/,kupte si napriklad aj flase Wisky.Mözte pouzit ako platidlo,alebo si sprijemnite krizu. www.zdf.Der Crash ist die lösung.mark friedrich bei markus lanz.M.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy taky zemřete, otázka je len kedy... Neuděláme tedy revoluci?
   Nejsmutnější jsou ti, kteří se celý život připravují na konec světa a na smrtelné posteli zjišťují, že ho úplně promarnili.

   Smazat
  2. Anonym 0:05

   USA se chtěli samo sebou vyhnout krachu a jejich poslední štací je 3 sv...., není jim dovoleno ji začít ať se snaží jak chtějí ....

   Smazat
 7. Londýn je 100% připraven na pád dolaru tak aby z toho vyšli jako vítězové - to vám mohu potvrdit ... samo sebou očekávají tvrdý náraz na jejich Libru ....

  OdpovědětSmazat
 8. Od vystrelu z Aurory uplyne brzy 100 let.
  Tak dlouho uz soudruzi cekate na krach zapadu a pad dolaru.
  A porad nic..... :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo si počká, ten se dočká...Kdybys nebyl hlupákem, nestal by ses....však víš. Těch krizí už proběhlo několik, jenže pořád to ještě američanům někdo zaplatil.Tu Rusko, tu EU(ta platí dodnes) a občas i Čína. A pořád nemají dost. Kdybys byl schopen vysvětlit, jak a kdy splatí USA svůj obrovský a nesplatitelný dluh, který pořád roste, pak, možná, bys stál za diskusi. Ale protože sám víš, že je to nemožné, kvákáš tu a vykřikuješ hesla jako fanatický tupec. Nikdo, ty kreténe, po pádu dolaru netouží, protože až to přijde, bude hodně zle. Všem hodně zle, a budeme se, i my ateisti, modlit, aby to neskončilo válkou. Takže skoč na WC, strč hlavu do mísy, a spláchni. To je pro tebe asi nejlepší terapie.

   Smazat
 9. Jdu dlouho,ale ještě něco přidám.
  Už to někdo zmínil,USA tiskne obrovské kvanta dolarů a tím si zachraňují finanční systém.Je to něco jako tisk falešných peněz,nejsou podložené,výrobou,zbožím a také nemůžou být podložené zlatem,to už nikdy nedovolí USA.Jakmile by došlo k tomu,vyžadovat za tyto natištěné dolary,od USA cokoliv,bude zle.Zatím jim to vychází,platit falešnými dolary,ještě je moc států,osob,žádoucích dolarů.K té situaci dojde,že bude moc dolarů,ale málo zboží od USA.Takže jejich snaha ovládnout ropné státy,tomu napovídá.I to Rusko do toho zapadá,ropa,plyn,ale i zemědělská produkce,Ukrajinu nevyjímaje.Žádné Ruské plynovody,přes Turecko,Řecko,povolili přes Balt a tím se ovládne Evropa.Náramně do toho zapadá smlouva TTIP,co nám nabídnou,to budeme muset odebírat.
  zemedelec.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.