Reklama

pondělí 21. září 2015

Role Číny, MMF, Rozvojové banky BRICS a BIZ při přípravě nové světové měny (III.)


Květa Pohlhammer Lauterbachová 
20. 9. 2015 E-republika

Agenda 21 se může stát vějičkou, aby se obyvatelstvo podřídilo vizím, které pro ně připravily koncerny a politické elity, schované za různé Trilaterální komise, Chatham House, nebo neziskové nevládní organizace, zaštiťující se ochranou životního prostředí.


Předešlé části ukázaly jak vznik nového ekonomického uskupení, tak i ekonomicko-historické souvislosti ohledně pádu dolaru a přechodu na čínský yüan jako nové světové platidlo. Jak jsme viděli ve druhé části, ideologie zlatého standardu hrála při přechodech jedné světové měny na druhou důležitou roli. Ale i tady platí francouzské heslo, že čím více se mezinárodní finančnictví mění, tím více zůstává všechno při starém. Média nám prozatím nabízí velmi málo informací o vnitropolitickém boji v Číně. Jeho výsledek asi pohřbil plány současného čínského vedení o vytvoření konkurenčního čínského Wall-Streetu a snu o nezávislé monetární politice Číny. Tam mělo spadat zavedení yüanu krytého zlatem a posílení jeho pozice na mezinárodních finančních trzích.

Smart cities a mezinárodní korporace

Podívejme se na propojení západních koncernů, aktivních v Číně, které jsou kontrolovány několika finančními korporacemi, s ekologickou Agendou 21 napojenou na tzv. "Trilaterální komisi" a strategií „zelené revoluce“ pod jejich praporem. Sankční politika USA, která zasáhla Rusko a země Evropské unie, se netýká Číny. Zkrátka, USA mají nepřátele, s nimiž buď přímo obchodují, nebo je tak či onak podporují (jako ISIL v Iráku a Sýrii), a jiné nepřátele, kteří toto privilegium nemají. Obama označil Čínu za strategickou hrozbu stejně jako Rusko.

Tak se ptejme, proč existuje dvojí metr na US-nepřátelství. Odpovědí odpovědné ekonomky je analýza investic západních koncernů do „zelené revoluce“ podporované komunistickou či jinou ekonomickou diktaturou v rámci projektu tzv. Smart Cities. Města jako Tchien-ťin (Tiencin) v Číně, Songdo v Jižní Koreji a Kashiwanoha v Japonsku se mají stát symboly budoucnosti lidstva. Říká se jim Smart Cities. Jde o centra s vysokou koncentrací obyvatelstva na malé ploše, ovládaných bezdrátovou infrastrukturou, vysokým stupněm hustoty výškových staveb a s krátkými cestami.

Čínský Tchien-ťin, sen současné komunistické nomenklatury, byl však nedávno zasažen přímo do srdce. Jenom do infrastruktury nového finančního čínského London City, tj. Financial District, bylo investováno v posledních letech mnoho miliard. V roce 2015 to bylo 6,5 miliard dolarů, dřívější infrastrukturní projekty nepočítány. Toto centrum se stalo nyní mrtvou zónou. Nedávný teroristický akt, útok na akciové trhy, při kterých se propadlo do země 3,5 bilionu eur, dopadly zejména na vzmáhající se střední třídu. Mnoho lidí, zblblých propagandou, kteří se nechali nalákat na vidiny zisků a na akciových trzích investovali i svoji poslední košili, přišlo na buben. No a to vše se událo přesně jeden den poté, co byl devalvován čínský yüan. Zlé jazyky tvrdí, že za pádem ceny akcií stály banky Morgan Stanley a Goldman Sachs. Jak jinak, a nás to nemůže překvapit. Informace nabízí Epoch Times, vydávaný v New Yorku v celé řadě komentářů.

V průmyslové zóně Tchien-ťinu, Binhai New Area, mělo ke konci roku 2010 své sídlo 285 podniků z žebříčku FORTUNE GLOBAL 500. Má tu sídlo Rockefeller, Motorola, Tisman Speyer a Airbus zde staví A 320 a celkem 40 % všech dovozených aut do Číny procházelo tímto přístavem. Přístav Pin-chaj (Binhai) byl dítětem současného čínského prezidenta a vůdce Komunistické strany Číny Si Ťin-pchinga. Jeho hlavním proklamovaným cílem je boj s korupcí, tj. s klany oligarchů kolem jeho předchůdce Ťiang Ce-mina. Spojení bývalého 89letého prezidenta Ťiang Ce-mina s finanční elitou USA je veřejným tajemstvím.

Barevná revoluce, která měla v roce 2012 vést ke změně režimu, se však nekonala. Ke změně vedení Komunistické strany Číny a tím i vlády nedošlo. Současný prezident Si Ťin-pching chtěl problémy burzy řešit. Protože lid přišel o peníze a město budoucnosti je v důsledku „zanedbání bezpečnostních předpisů“ zničeno, nespokojenost zejména střední třídy vzrůstá. Je možné, že jde o vytvoření podmínek pro znemožnění a odstranění současné čínské nomenklatury. Zkrátka, jeden projekt "chytrého města" nedopadl podle korporátního očekávání. Západ se v Číně opět přepočítal, ale jistě to zkusí znovu.

Agenda 21 a Trilaterární komise

Trilaterální komise byla založena v roce 1973 Davidem Rockefellerem a Zbigniewem Brzezinským a jejím cílem od samého počátku až dodnes je spojení elit z finančnictví, průmyslu a politiky regionů USA, Evropy a Japonska při prosazování tzv. Agendy 21. Tuto agendu se daří úspěšně implementovat v Číně pomocí tzv. Public Private Partnership (PPP), definovaného v případě tzv. Eco Cities (Smart Cities) ve dvou ukazatelích.
 • Technická a finanční podpora západních korporací při realizaci projektů Smart Cities v Číně.
 • Dodáváním vojenského materiálu do okolních zemí regionu v systému "rozděl a panuj".

Systém PPP představuje klasickou formu korporátního fašismu, která fungovala dobře i za Hitlera, a stejně "dobře" (tj. pro blaho jednoho procenta) funguje i dnes. Vzestup Třetí říše německých nacistů umožnil také dnes propagovaný Private Partnership, Hitler dal dokonce firmě Opel (tehdy stoprocentně vlastněné firmou General Motors) daňové prázdniny, jen aby mu vyrobila co nejvíc tanků a pancéřových vozů. Poučení najdeme u Antony Suttona. Tento vynikající historik kromě díla Wall Street and the Bolshewik Revolution poukázal na spojení aktérů Wall Streetu, nacistických pohlavárů a zásluhy bankéřských domů a špiček amerického průmyslu o Třetí říši. Antony Sutton zkoumal roli firem z Wall Streetu, které financovaly vzestup Hitlera a výsledky uveřejnil v knize Wall Street and Rise of Hitler (Wall Street a vzestup Hitlera). General Motors, Ford, General Electric, Du Pont a další a další firmy, ovládané bankéřskými rodinami Rockefellerů, Rothschildů, Warburgů, atd.
Tato kniha není obžalobou celého amerického průmyslu a finančnictví. Je to obžaloba určitých firem, které jsou ovládány finančními domy, je to obžaloba Federálního rezervního bankovního systému, Banky pro mezinárodní platby a zúčtování (BIZ v Basileji) a proti všem jejich mezinárodním kooperacím a vytvořeným kartelům, které se snaží mít pod kontrolou kurs světové politiky a hospodářství.

Akademická sféra Suttona většinově bojkotovala, nicméně se našli další, kteří pokračovali v jeho díle. Zmínku si zaslouží zejména James Corbert, který zkoumá potenciální vazby mezi anglo-americkým establishmentem a nástupem Číny jako světové velmoci ve 21. století (The James Corbert Report). Dnes stojí General Motors, zachráněná v roce 2008 před krachem americkou vládou, opět v čele „partnerů“, uskutečňujících v Číně sen o zelené revoluci. Další jsou Samsung, Siemens, Panasonic, IBM, Mitsui Fudosan Residential atd… Ale nejenom v Číně. General Motors jsou stejně jako Mitsui Fudosan a Samsung členy Trilaterální komise.

Systém PPP, Smart Cities a korporátní fašismus

Model PPP zavádí stejně jako dříve novou formu ekonomické a finanční diktatury, které nikdy nevadil, nevadí a nebude vadit jakákoliv válka. Ovšem pod podmínkou, že nebude zničena celá planeta a že na ní dané skupiny slušně vydělají. A tak se ptejme. Jak to, že se daří úspěšně podporovat naplňování ekonomické části Agendy 21 dané na konferenci v Rio de Janeiro roku 1992? A přitom záchrana klimatu a boj proti globálnímu oteplování jde úplně stranou a dnes představuje naprostý debakl. Zmíněný Tchien-ťin například hostil klimatickou konferenci Climate Change Convention v roce 2010. Zelená revoluce je tedy "zelená" jen pro někoho, viz tuto zajímavou studii o americkém "zeleném" podnikání na Blízkém východě.

Nejdříve je potřeba si proklepnout partnery podporující jistě ze samaritánských pohnutek rozvoj vzorových měst budoucnosti. A najdeme mezi nimi opět staré známé. Například firmu General Motors, kterou v roce 2008 zachránil od krachu americký stát. A nyní představuje nový Chevrolet nacpaný čidly, čipy a napojený na internet, jehož se lidská ruka nemusí dotknout. No, je to snad lepší, než vyrábět tanky, jako tehdy pro Hitlera, namítnete. Ale nemávejme ještě rukou! A co Google, Apple a Microsoft se svou novou verzí Windows 10, která je nabízena zdarma, poněvadž je ideálně konstruována na šmírování, jako partneři NSA, největší šmírovací agendy světa?

S růžovými brýlemi vypadá celý svět růžově. Pod heslem ochrany životního prostředí a klimatu, a to vše pod ochrannými křídly vládnoucí diktatury v Číně, k tomu know how západních koncernů. Boj proti terorismu sice ještě funguje, ale ten už patří jen do domény USA s jejím upadajícím dolarem. Zato globální oteplování vyvolá nutně planetární mobilizaci všech. A tuto mobilizaci za záchranu lidstva díky totálně kontrolovaným high-tech systémy chce někdo vést a manipulovat. Proto vznikl zajímavý neofašistický model Trilaterální komise, který má nahnat lidstvo do jedné ohrady. Futuristický model města, ve kterém bezdrátová technologie bude kontrolovat každý váš pohyb, zakreslovat, sledovat, kontrolovat. A všechna data budou spravována a ukládána ve „Smart Center“, vedle něhož je NSA ještě zbytečně velký a technologicky zaostalý obr.

Technofašismus, krytý zelenou maskou

Badatelka Rosa Korie v díle Behind the Green mask popisuje Agendu 21 a Eco Tec hnutí jako „zelenou masku“ za kterou se schovávají vize Brzezinského, Huxleye a Orwella a jiných. Citujme z knihy Zbigniewa Brzezinského Between Two Ages.
The technotronic era invovolves the gradual appearance of more controlled society. Such a society would be dominated by an elite, unrestrained by traditional values. Soon it will be possible to assert almost continuous surveillance over every citizen and maintain up-to date complete files containing even most personal information about the citizen. These files will be subject to instantaneous retrieval by the authorities.

Je zřejmé, že Deus ex machina globalistů je klimatická krize, která by měla sjednotit lidstvo a přinutit ho podřídit se plánům dobře zorganizovaného a vzájemně se podporujícího jednoho procenta. Vize ----- Smart Growth---- z Agendy 21 má své výhonky po celém světě a nezná žádné hranice. V minule citovaném dokumentu A BRICS Development Bank: A Dream Coming True je vyjádřeno přání, aby nová rozvojová BRICS banka financovala „udržitelné projekty“ jako Smart Cities. Takže nová světová banka, konkurující stávající instituci Světové bance bude držet krok s vizemi institucí jako OSN, MMF, Světové banky, až po švýcarskou BIZ. Kdyby tedy měly být země BRICS anti-hegemonem, znamenalo by to dvojí.

 • Buď jsou totálně z taktického hlediska nekompetentní, když pověřují koncerny navázané na Trilaterální komisi výstavbou své vlastní infrastruktury. 
 • Nebo ani náhodou nepředstavují naději a opozici k totálnímu plánu zotročení lidstva, jak si mnoho národů tohoto světa přeje. 

Samozřejmě, že podpora Smart Cities v Číně, Koreji nebo Japonsku není otevřenou válkou západních elit. Rozhodně ale nelze podceňovat přítomnost koncernů ve spojení s čínskou diktaturou. Agenda 21 se může stát vějičkou, aby se obyvatelstvo podřídilo vizím, které pro ně připravily koncerny a politické elity, schované za různé Trilaterální komise, Chatham House, nebo neziskové nevládní organizace, zaštiťující se ochranou životního prostředí. Způsob, jakým jsou zejména mladí lidé na novou éru připravováni, je alarmující. Víc než myšlení je při vzdělávání důležité umět ovládat tlačítka.

Smart city naplní Orwellovu vizi

Tajnou polici již potřebovat nebudeme. Na to máme smartphony a všudypřítomné kamery a čidla. Naše chování, spotřeba elektrické energie, vše bude zaznamenáno a samojezdící automobily dohlédnou, abychom si nejezdili, kam se nám zachce. O biotechnologické revoluci a farmaceutickém průmyslu se svými inovacemi, které usměrní naše chování, nemluvě. Co dělat?

 • Především nevěřit těm, kdo drží peníze a jejich tvorbu ve své moci. A nejásat nad tím, kolik čínských investorů obsadí tuto českou kotlinu. Nebudou lepší, než ti současní němečtí, nebo rakouští.
 • Co se týká životního prostředí, začít poctivě každý sám u sebe. A přemýšlet, jak si zvýšit vlastní soběstačnost.
Takže na závěr trilogie o pádu a nastolení nového hegemona jen úplný dovětek. Už je konec pohodlného života střední třídy. Dobře už bylo a tato masa se do pozice jednoho procenta nikdy nedostane. Teď je potřeba vzít rozum do hrsti a dělat smysluplné věci. Prioritou by měla být regionální ekonomika a regionální měny, družstevní banky a další nástroje sdílené ekonomiky. Těmto strukturám a iniciativám naopak může high-tech zásadně pomoci rozvíjet participativní demokracii. Viz naše články pod heslem "alternativní ekonomika".

Celá série:
Role Číny, MMF, Rozvojové banky BRICS a BIZ při přípravě nové světové měny (I.)
Role Číny, MMF, Rozvojové banky BRICS a BIZ při přípravě nové světové měny (II.)
Role Číny, MMF, Rozvojové banky BRICS a BIZ při přípravě nové světové měny (III.)

Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 800 Kč. Pokud chcete na provoz webu E-republika přispět, klikněte zde. Děkujeme.


Související články:

6 komentářů :

 1. Proč jsou všichni tak ohromně zadlužení, kdo ty dluhy děla a kdo ty prachy má?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1: Dluhový systém via Centrální Banky které museli být privatizovány kontrolují z větší části Rothschildi a další klany - tzn kontrolují finance ve státech tzn kontrolují politické klima ...
   např: Bank of England se vyprostila z Rothschildových paznechtů .. byla zestátněná v 60 letech mám za to ..... britové ví co se děje a co Rothschildi udělali z každého státu do kterého se nasra..li

   Dluhový systém funguje asi takto - Klient zažádá o půjčku u banky - banka ty peníze nemá ale jakmile podepíšete papír o půjčku tak banka s tím jde Národní banky - Národní banka na základě toho vydá - vytiskne peníze a prodá je bance může to být v podobě dluhopisu - banka vám pak ty peníze prodá, vy musíte splatit peníze-které neexistovaly i úrok ... Tak že ti co vlastní Národní Banka vám nepůjčují svoje peníze ale skásnou vše ... toto je velký podvod ... najednou totiž Národní Banka vlastní to co neměla plus vlastní váš úrok a je to bez rizika ...

   2 Kromě toho vláda žádá skrze pokladnici to samé - tím pádem se vláda zadlužuje a zadlužuje ... pokladnice je jako KLIENT Nádrodní Banky

   Nikdy není možno splatit dluhy - protože na splacení dluhu je nutno si vzít další dluh i s úroky. Ekonomika by musela být asi tak minimálně produktivní na 110 procent a více a ani to by nestačilo ...

   Tak že tento systém drží státy v otroctví - státy jsou vydírány .... je to jedna velká mafie ...

   Rusko s Čínou se rozhodli eliminovat tento západní systém.... Tím že jejich měny nebudou pokryty DLUHEM ale ZLATEM .... (Dluhem tím míním že to co kryje dnešní měny je KLIENTŮV DLUH...)

   Zisk Národních bank jde samo sebou do rukou těch co vlastní zprivatizované Národní banky - ne do státu kde by zisk měl směřovat ..... ČNB musí být zestátněna a těm co ji ukradli nesmí být nic navráceno - spíše naopak

   Zlatem krytá měna ukončí tuto tyranii a kontrolu bankéřů a pomůže nastolit větší prostor pro DEMOKRACII

   Je to velmi principiálně zjednodušené ale doufám že pochopitelné

   ?????
   Proto západ nenávidí Putina a Rusko protože se Putin rozhodl budovat Rusko a ne ho předat do rukou bankám

   Smazat
  2. Jenom Vás doplním, druhý trik je tzv. systém částečných rezerv u soukromých bank. Je o to, že pokud vložíte do banky peníze, tak banka musí dát na stranu jen část (částečnou rezervu) a se zbytkem Vašich peněz může naložit dle svého uvážení. Z pravidla je půjčí, tyto peníze se po platbě za zboží dostanou zpět do banky a vše se zopakuje. Takto se dnes padělájí měny dle zákona a tím i vznikají NESPLATITELNÉ dluhy, DOSLOVA VIRTUÁLNÍ DLUHY!

   Smazat
 2. Jako laik,velice se podivuji,že Čína stou možností,útokem na její finance,trhy s akciemi,snad vůbec nečekali.Kolik podobných útoků už po světě bylo, vůbec se nepoučily.Protože tuto vyděrackou politiku USA,nemůže dlouho držet,tak zase čekám útok na Americké finance.

  OdpovědětSmazat
 3. Především dík naší paní Květě za tuto čerstvou trilogii.

  Jestli tomu trochu rozumím, tak se nám světová finanční mocenská oligarchie jaksi štěpí na dvě části. V situaci, kdy to dosavadním způsobem už dál nepůjde. Suma nekrytých peněz a dluhopisů nám vyrostla do nebe a začala tvrdě narážet na jeho strop. Když holt dostatečně neroste HDP, není kde brát na gigantické úroky na které byla oligarchie zvyklá.
  Jedna její část asi disponuje tiskárnami nekrytých peněz a americkými vojenskými kapacitami. Ta vidí záchranu před kolapsem v donucení světa používat i nadále dolary, i za cenu válek, i s rizikem třetí světové.

  Druhá část (snad tzv. globální prediktor) disponující především majetkem, komoditami, dalšími tvrdšími aktivy, možná i zlatem vykradeným z amerických sejfů, by dala přednost mírnějšímu a mírovějšímu řešení. Za cenu krytí měn, nižších úroků, snad i spravedlivého rozdělení výnosů mezi nově rostoucí konkurenty USA. Tato se tedy obrací na východ, k BRICS, k trhům majícím oproti západní přece jen na delší dobu perspektivu růstu. Ale úrok, ten zůstane, další pomalejší koncentrace peněz a moci asi taky. Ale zcela bych nevyloučil ani zestátnění dalších centrálních bank.

  No, zanedlouho uvidíme jak se "vybarví" vedení Číny, s jakou silou bude do toho mluvit Rusko. Nebo v horším případě atomové hřiby nad hlavou.
  Tak paní Květo, i díky Vám jdu ráno pokračovat na dvůr a na zahradu ve zvyšování své skoro už úplné potravinové i celkové soběstačnosti. Děda.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.