Reklama

středa 9. září 2015

Ruská vojenská pomoc v Sýrii by mohla znamenat konec IS – proč se jí tedy USA tolik obávají?!

Ladislav Kašuka
9.9. 2015   blog idnes
V případě, že by se pravidelná vojska Ruské federace se souhlasem legitimního prezidenta Bašára Asada zapojila do války proti Islámskému státu v Sýrii, by mohlo konečně dojít ke zlomu v současné patové situaci.
Proč tedy vláda USA prostřednictvím ministra zahraničí pana Kerryho vyjadřuje znepokojení nad takovým scénářem?!

Není důvodem amerického znepokojení to, že USA ve skutečnosti IS od začátku financují a podporují?! V čím zájmu je vnést do tohoto regionu zmatek a chaos?! Kdo podporoval svržení tzv. diktátorů v do té doby stabilních a bohatých arabských zemích a kdo se v těch zemích poté fakticky ujal moci?! Jak ty země vypadají dnes a proč v nich bují náboženský extremismus měrou, která nemá v moderní historii obdoby?!

Je fakt, že USA využívá ve skutečnosti IS ke svržení vlád zemí chladnějších k USA a vstřícnějších k Rusku a Číně tím pravým důvodem, proč Amerika nestojí o to, aby se do boje proti islámským radikálům zapojila v bojích zkušená a zocelená ruská armáda, která od konce studené války porazila podobné extremisty již několikrát?! Bojí se američtí politici toho, že Rusové by mohli světu ukázat, jak to vypadá, když moderní a silná pravidelná armáda OPRAVDU bojuje proti nepřátelům a nehraje jen komedii pro světovou veřejnost, jako to dělají Američané?! Bojí se toho, že by v regionu mohl zavládnout mír a stabilita a místní země by mohli začít po vzoru Sýrie a Íránu obchodovat s Ruskem?!

Inteligentní člověk si na všechny v článku položené „otázky“ odpoví sám.

11 komentářů :

 1. USA zbrojní průmysl má žně. A jak praví Albrightová - za ty mrtvé to stojí.

  OdpovědětSmazat
 2. Bejt Putinem, tak se do toho nemíchám. Co jsme si navařili se slavnou Evropou, tak ať si také vylížem.Ještě mu za odměnu přitvrděj sankce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak. Pšonci a voliči TOP 09 budou zase v Putinovi vidět okupanta, který touží po bývalém SSSR.

   Smazat
 3. Rusko nesmí nechat padnout a rozvrátit celou Sýrii, v oblasti Blízkého a Středního východu by vznikla nebezpečně agresívní vojenská hegemonie USA, která by ještě více ohrožovala RF od jihu. Poté by USA nesporně na pokyn Izraele napadly Írán (smlouva, nesmlouva - stejně ji sionistický Kongres USA neschválí a neuzná její platnou legitimitu), a cesta k válce s Ruskem by byla volná. Součástí zvrhlého plánu americké zahraniční politiky je pokaždé výhradně rozvrat a zmar kterékoliv země, která jim, nadlidem, neslouží ochotně jako prodejná děvka. Je to začarovaný kruh - být nepřítelem USA je nebezpečné, být jejich poslušnou děvkou a sloužit imperiální politice USA je však smrtící, protože až se jí agresor nabaží, použije a zneužije její dočasný potenciál, pak ji odvrhne, stejně, jako nepotřebnou onuci. Následně čekají takovou zemi už jen desítky let totálního zmaru, přežívání v ekonomickém a občanském rozvratu, ze kterého se nemusí vzpamatovat nikdy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Popsal jste to hezky a pravdivě, takže to Rusové mají dost těžké. Kdyby to alespoň Evropa dokázala ocenit, jenže to se určitě nestane. Ach jo!

   Smazat
  2. 17:46

   Nezbývá nám než doufat, že když to vidíme my tady, tak kluci v Moskvě taky;)

   Smazat
 4. No a s kým by chudáci kluci ušatí Američtí potom jako bojovali??????????

  Víte kolik to dá práce vytvořit si takového nepřítele jako je ISIS když už s vámi nikdo na celém světě prostě nechce bojovat :)

  Vrtěti psem a Kanadská slanina povinné filmy každého hledače pravdy:)

  Plno informací a jeden se u toho i zasměje :)

  Nepřišlo Vám divné jak ten ISIS obsazoval jedno město za druhým, nikdo mu v tom nebránil, najednou si jezdili kluci jedni muslimští po pouštním Iráku v několikakilometrových kolonách svých Toyot,žádné drony, žádné A-10, žádné F-16,18 a, že tam bylo kurevsky z vesmíru viditelných cílů a potom zabavovali ve skladech, nikým neničené, nebombardované, nejmodernější SSA zbraně?

  No pak jsem viděl dokument "Krym cesta domů" a tak nějak jsem si představil tuto situaci v Iráckém gardu.

  K městu se blíží ISIS a Iráčtí vojáci v kasárnách buďto NEMAJÍ oficiálně žádné rozkazy, nebo mají jasný ROZKAZ zůstat v kasárnách, se jim to klukům asi nelíbí, ale co mají dělat oni jsou vojáci a rozkaz je rozkaz:(
  no a bum, máme tu krásně vyzbrojený ISIS a ještě můžeme tvrdit, že za to může neschopná Irácká Armáda.

  Svědky pro jistotu ISIS ihned popraví a máme to :)

  Irácká armáda měla

  1: Nejlepší dostupný výcvik, nejlepších světových vojáků :)

  2: Sdílené informace nejlepší světové rozvědky :)

  3: Letectvo

  4: Nejlepší na světě Americkou výstroj a výzbroj :)

  5: Tanky

  6: Dělostřelectvo

  A bum, za 14 dnů je konec?????

  Takhle rychle s Irákem nezatočili ani Američani, když proti nim stála primitivní na Sovětské koncepci postavená armáda s technologií na úrovni 70- 80 let minulého století s vojáky na úrovni naši ČSLA ke konci 80 let :)

  Tak jsem si spokojeně zaspekuloval, taky to mohlo být tak, že kluci jedni Iráčtí si prostě 14 dnů nevšimli, že jsou ve válce:)

  Krásný den:)

  OdpovědětSmazat
 5. SLUNCE MILOVNÍKU.ZAS TU TANCUJEŠ RADOSTÍ NAD ÚSPĚCHY

  námi zvolených KŘIVÁCKÝCH politiků,kteři tleskají rozesírání světa?Dej tu radši litanie že ti z OBČANSKÉ SPOLEČNOSTI co okukují ty plechové konzervy US Army,koloniálního šrotu žádají radši ZRUŠENÍ NATO a holenku, vznik EVROPSKÉ ARMÁDY a ne aby neosráči střileli do zad svých fotrů záložníků,kteři nebudou chtít válčit za fašisty,ale námí zvolení politici je stejně zaženou na jatka války,jako tomu bylo minule a předminule.
  TAK CO BORČE BUDE NATO ZRUŠENO NEBO NE.

  OdpovědětSmazat
 6. 19:59

  Promiňte Wikingu, já Vás nechopochopovat;)

  Chyba bude asi někge u mne, pomozte mi, prosím Vás, dekódovat Vaši zprávu;)

  Děkuji;)

  Evropské armádě, navzdory Prezidentovi, z mé strany, DŮRAZNÉ NE!!!!!!!!!!!

  Proč vy měl Český voják potlačovat občanské nepokoje ve Špaňelsku, Polský voják v Maďarsku, Německý voják ve Francii, Francouzský Černoušek u Nás???

  O tom to podle mne je.

  OdpovědětSmazat
 7. Slunce a pravdy milovníka manifest;)

  Slunce a pravdy milovník, zavazovat se neodpovídat PŘÍMO na příspěvky KONFRONTAČNÍCH MANIAKŮ, vyznačujících se vždy, v nich přítomným, osobním útokem;(

  Slunce a pravdy milovník, nekliknout mu už NIKDY na odkaz, nekrmit jeho smutnou duši;)

  Dokud oni se nenaučit slušnému chování;)

  Dokud oni neomluvit se a nepoprosit o slušnou debatu;)

  Slunce a pravdy milovník okomentovat občas akce místních korporátník fašistů pouze když chválit spoluhledače pravdy za dobrou práci;)

  Slunce a pravdy milovník děkovat všem lidem hledajícím pravdu na těchto stránkách za jejich odvahu;)

  Krásný den nám všem pravdy milovníkům;)

  Howgh;)

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.