Reklama

sobota 19. září 2015

Ruské MiGy zmařily blitzkrieg USA v Sýrii


19. 9. 2015    zdroj
Moskva se svými "náhlými" dodávkami zbraní Asadovi sama vrátila do "vysoké hry" a neumožnila ISILu prorazit k moři.Čím víc informací přichází o situaci v Sýrii, tím jasnější je, proč jsou USA tak podrážděny ruskými akcemi. Svými masivními dodávkami zbraní a humanitární pomoci do Sýrie Moskva překazila již druhý pokus Washingtonu zlikvidovat tuto zemi, Bašára Asada a jeho armádu.


První pokus byl, když si USA pod záminkou existence chemických zbraní u Asada předsevzaly, že smísí Sýrii s krvavým pískem pomocí raketových útoků. Ale Kreml na poslední chvíli vytáhl Sýrii z "oprátky" USA a navrhl zničení chemických zbraní pod mezinárodní kontrolou. Putin zachránil Sýrii před válkou. Obama dostal zvučnou politickou facku. Ale plány vyhnat Asada z Damašku neopustil. Za tímto účelem přece USA vypěstovaly v Sýrii oddíly "opozice", které napumpovaly penězi a zbraněmi.

V průběhu 4 let občanské války v Sýrii se Asadova armáda značně vyčerpala, ale nevzdala se. A tak byla v USA připravena na letošní podzim nová generální ofenzíva syrské "opozice". Blitzkrieg na Damašek měli podpořit i teroriské ISILu (teroristické skupiny v Rusku zakázané). Až doposud Američané líně dloubali "do oblastí potenciální dislokace" ISIL ze vzduchu. Ale dařilo se to špatně. Vojenský poradce Obamy byl nucen přiznat, že "účinnost leteckých úderů na ISIL směřuje k nule." Ale raketové útoky bylo možné náhle (nebo "omylem") přenést na města pod kontrolou Asada.

USA již začaly dávat dohromady koalici evropských zemí k poslednímu útoku na Sýrii, a dokonce k možnému definitivnímu zničení Damašku pěchotou NATO. Ale Evropa zdvořile odmítla. A tehdy se objevil plán Washingtonu, podle něhož bude chtít chamtivá Evropa sama skoncovat se Sýrii a Asadem. Bylo rozhodnuto zaplavit Evropskou unii záplavou uprchlíků.

Dobročinné nadace USA začaly financovat přechod migrantů z Blízkého východu do Evropy. Turecko, věrný spojenec USA v NATO a v boji proti Asadovi, náhle otevřelo své příhraniční kordony pro uprchlíky, kteří se hrnou přes jeho území. Koordinovat tok lidí z Turecka do Německa začali na Twitteru aktivisté za lidská práva z USA a Británie. To vše se stalo a děje za výbuchů raket USA, které stále častěji v Iráku a Sýrii padají na sídliště, nikoliv na vojska ISIL.

Máme zde proud uprchlíků. A také prohlášení amerického ministerstva zahraničí a evropských politiků, že na této humanitární katastrofě nese vinu Asad, s nímž je čas skoncovat.Mohlo by se zdát, že půda je připravena. Zvláštní operace by mohla začít z týdne na týden.

A najednou - bác! Na letiště v Sýrii začaly přistávat desítky ruských vojenských dopravních letadel s bojovou technikou, moukou a léky. A po moři  začaly připlouvat lodě pod ruskou vlajkou se stejným nákladem. Bylo to pro Washington neočekávané jako blesk z čistého nebe. Analytici CIA a Pentagonu soudili, že Rusko, zabývající se sankcemi a podporou Donbasu, nemá nyní na Sýrii pomyšlení. Vzhledem k tomu byl také vybrán okamžik pro útok na Asada. Ale ne: americká rozvědka neměla ani čas se vzpamatovat a Rusové rychle, ve "stachanovském" tempu, začali opevňovat místa své dislokace v Sýrii. V Tartous (na místě, již dlouho obydleném technickou obsluhou ruského námořnictva) se usadilo vojenské námořnictvo. Na letišti v Latakia zase specialisté letectva a protivzdušné obrany. Rusové začali školit své syrské protějšky na souši, na moři i ve vzduchu.

V podstatě dnes můžeme hovořit o kombinovaném námořním a leteckém vojenském předmostí Ruska na pobřeží Sýrie. To se už nevymaže na taktické mapě americkou gumou. Syrské strategické objekty jsou pokryty protiletadlovými raketovými systémy protivzdušné obrany (nejlepšími na světě) S-300 a "Pancíř". V sestavě syrského letectva se objevily modernizované stíhačky MiG-29 a MiG-31, v jejichž kabinách sedí v Rusku vyškolení syrští piloti.

A co je nejdůležitější - toto rusko-syrské předmostí neumožní ISILu prorazit k moři. Po získání přístavů by ISIL získal druhý dech. Islámští teroristé by začali po moři obchodovat s pašovanou ropou výměnou za zbraně.

USA ze svého pohledu "hlídaly" toto pobřeží pro syrskou "opozici".Ale pobřeží je obsazeno. Asadova armáda začala svírat ISIL na všech frontách.

Rusko se nepodařilo odstranit z "vysoké syrské hry." Moskva udělala silný tah, který znovu postavil USA do nevýhodné pozice. Bránit Rusům podporovat syrskou armádu v boji proti ISIL by znamenalo postavit se otevřeně na stranu teroristů. Útok amerických F-16 na ruské MiGy nebo bombardování letiště v Latakia by bylo ještě horší. Neboť toto je už válka. Ale ne syrsko-americká, mohla by to již být americko-ruská válka. To Washington docela jistě nepotřebuje. Žádná hlava Asada nestojí za konflikt jaderných mocností.

Proto USA a Evropě zůstává jediná možnost - smířit se s přítomností Ruska v Sýrii a spolu s ním bojovat jednotnou frontou proti ISIL.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

58 komentářů :

 1. No, je to ještě horší. USA házeli bomby do pouště, pokud se Rus / Asad do toho tvrdě pustí, ISIL není zvyklé bojovat, jen na oko,
  ISIL se rozprchne do týdne.

  USA tak uštědří Rusům obrovské vítězství. Ruská technika se bude lépe prodávat....

  Tohle prohrané kolo bude mít dalekosáhlé světové dozvuky.

  Snadné vítězství pro RUSa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. CO PÍŠOU TI PROKLATÍ PUTINOVCI V RUSKU

   Rusko podporuje zákonnou vládu v Sýrii.Máte k tomu nějakou otázku?

   Asada podporují obyvatelé Syrie a IS jedině USA.

   Vydat Syrii znamená,že zítra hordy hrdlořezů z IS vniknou do středni ASIE a na Kavkaz.Výborně PUTINE jednáte správně.

   Rusko se nevzdává.S radostí čtu tyto nové zprávy,kdy Putin přesně vybírá časování.a staví USA před fakta.

   Nikomu nesmí být líto teroristů,abychom žili musíme také ukázat sílu.

   Zdá se mi,že ten náš car a prima bolševik Putin nabývá na sympatiiích A IMAGE USA SE ZA TAK KRÁTKOU DOBU ZHORŠUJE.Nakonec dojde ke krachu NATO a ten mizera PUTIN převezme velení nově vzniklé EU ARMY jestli to půjde tak dál,tak našemu ochránci a spojenci ejmerice dojdou prachy na bomby a budou muset ty dolary tisknout a tisknout a tisknout....

   Smazat
 2. A pokud náhodou spadnou nějaké F 16, třeba vinou pilotů, víme, co se děje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zatím letos padaly ruské mašiny a měly i zákazy startů....

   Smazat
  2. Američanům padaly také. No a co, kdo hodně lítá, někdy i padá.

   Smazat
  3. Tak Putinovi rozhodně nefandím, je to novodobý Hitler, nic víc.

   Smazat
  4. Milý neznámý,kdyby byl Putin jako Hitler,tak už jsme dávno ve válce.Trochu uvažuj hlavou!!

   Smazat
 3. Číst vše;) i mainstream, když to musí dát i tam, něco už to znamená;)

  m.novinky.cz/articleDetails?aId=381096&sznu=bzGdnXYpMPDttD6n&mId=2&sId=2

  Bravo Rusko;)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Fandím Rusku a Putinovi a mylím si,že všichni lidé,kteří chtějí žít v míru,se mnou souhlasí.

   Smazat
 4. Rusko je nadějí pro mír, nadějí pro mezinárodní právo a nadějí, že někdy může dojít k něčemu, co je v západních demokraciích něčím nepřijatelným a neslýchaným. Tím je realizování vůle, přání lidu vyslovených v referendu. Tak jak se i stalo na Krymu.
  Nyní tedy Rusko rozhodlo bránit legitimní stát s legitimní vládou proti nelegitimnímu IS a nelegitimním teroristům. Rusko se dalo poučit majdanem, fašisty na Ukrajině a zákeřným, podlým chováním USA.

  OdpovědětSmazat
 5. Bude to myslím takhle:

  USA a spojenci najednou "porazí" ISIS. Viz:
  http://www.extra.cz/islamsky-stat-je-na-pokraji-zhrouceni-prectete-si-tvrzeni-vojenskych-expertu

  Násilí ale nezmizí, jako viník bude pochopitelně označen Asad a s ním Rusko.
  Vznikne drtivý tlak, podpořený tklivými příběhy a zesílenou migrační vlnou na vojenské sesazení Asada.
  To už bude tentokrát zahrnovat i konflikt s Ruskem.
  Co to bude znamenat myslím netřeba popisovat.

  OdpovědětSmazat
 6. => Projekt: http://news.e-republika.cz/article3257-Thomas-P-M-Barnett-a-jeho-americky-Mein-Kampf
  => Černý muž v bílém domě
  => invaze "utečenců"
  => Tento dokument: https://www.youtube.com/watch?v=GU4VBEFyEgA
  Bude plán zmařen Ruskem? Doufejme! A přejme si to! Jinak - Sbohem budoucnosti!

  OdpovědětSmazat
 7. "Demokratičtí" idioti, hezky si to vše malujete. Asi jste už zapomněli, že jste už jednou vsadili na špatného koně, EU a USA. Jen idiot dělá 2x stejnou chybu. Ale vy idioti jste, takže je vlastně vše v pořádku.

  OdpovědětSmazat
 8. Jsem rád, že je zde v diskuzi pan stálý komentátor. Mám na vás otázku z jiného soudku s tématem vůbec nesouvisející, jste velmi informovaný, povězte mi prosím, zda je pravda, že měl Havel 400 poradců, z toho 200 bylo bývalých agentů stb. Prosím o odpověď pouze pana tzv. trolla, myslím to ovšem bez urážky, označuji vás tak čistě pro naši interní potřebu.

  OdpovědětSmazat
 9. Ještě upřesním, že informace byla odvysílána kupodivu na ČT2 v jakémsi vzpomínkovém pořadu o Karlu Krylovi.

  OdpovědětSmazat
 10. Já pořád nechápu, proč, jediný místní korporátní nácek, uznávající existenci současného, moderního, na tržní ekonomice postaveného, kapitalistického Ruska, nám pořád nutí, že my, příznivci tohoto moderního Ruska, jsme v minulosti sázeli na SSSR?

  Nebude to známka schizofrenie?;)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sluníčkáři,
   vám už totiž nezbývá moc možností ke komu se v dnešní době upínat. A vy se k někomu upínat potřebujete, máte to prostě v genech. Proto jste si vysnili jakousi snovou, skvělou krajinu se skvělým hospodářstvím, skvělými zbraněmi, skvělými procesory, skvělými lidmi, skvělým vůdcem, kterou jste si ve vašem zoufalství ztotožnili s dnešním Ruskem. Pokládáte ho za svého spojence v boji za vaše pochybné zájmy a vkládáte do něj poslední naděje. Sami nic nedokážete, jen očekáváte příchod spasitele kterého jste si vysnili a který za vás vyřeší všechny vaše problémy.
   Ubožáčci, kdybyste se viděli....

   Smazat
  2. 23:09

   Tato poznámka místního psychopatického konfrontačního maniaka, slouží pouze k rozbití diskuze.
   Děkuji všem za její ignorování a k tomuto přeji nám všem sílu a klid.
   Vyjádřeme se na úrovni v diskuzi mimo tento ubohý BLÁBOLAKH, pro všechny svobodomyslné, spravedlivé, svobodné a slušně vychované, návštěvníky těchto stránek;)

   Howgh;)

   Smazat
  3. 23:42

   Neklik jsi mu teď na jeho provokačku:( ?

   Smazat
  4. 23:44

   Neboj, neklik, on kliká na můj příspěvek;) , tudíž teď logicky, musí Putin připlatit mně:):):):):):):):):):)

   A já s ním nediskutuji, všímej;)

   Prostě jen tomu odpadu dávám jasně, asertivně, najevo, že je odpad;) a s odpadem se nediskutuje;)

   Odpad se splachuje do hajzlíku a nebo, vytříděný, odnáší na smetiště;)

   S minimem, ovšem jasně mířených slov;)

   Alespoň doufám;)

   Nemá nic než svou ubohost a o to mi tak trošku jde, ukázat jeho primitivitu, stuoiditu a přízemní ubohost;)

   Krásně mi v tom pomáhá, kompilovač jeho příspěvků, tomu třikrát díky za kvalitní přehled primitivních ubohých fašounkových BLÁBOLAKHŮ;)

   Každopádně, díky za podporu;)

   Neceš si pořídit alespoň nick, ať vím s kým jsem na jedné lodi?

   Díky;)

   Smazat
  5. Podívejme na Sluníčkáře jak reaguje když se mu nastaví zrcadlo a on v něm vidí tu ubohou hrůzu :-D
   Ale aspoň tu našel dalšího kámoše který mu vyjádřil podporu. A podpora, to je to co ten nesbebejistý ubožáček potřebuje :-D

   Smazat
  6. 0:17

   Řeklo fašistické hovado, schvalující vraždu Syrských vojáků, jeho kámoši.

   Smazat
  7. 0:17

   No pro mne reaguje Slunce velmi na úrovni a ve velkém klidu.

   Prostě Ví, že konfrontační psychopati na něj nemají.

   Má i mou podporu.

   Jsem pravicový, bývalý volič ODS, dnes bez volitelné strany.
   Ale pan Slunce tady píše, většinou , slušné příspěvky k věci, Vy jste jen ostudou nás, pravicově orientovaných voličů.
   Vaše hrubost je opravdu primitivní a kontraproduktivní. Stavíte stále více a více rozumných lidí proti nám.

   Vzpamatujte se !!!!!

   Smazat
  8. 1:12

   A kolik, Iráckých vojáků, nechali "chcípnout" Američané, při loňské ofenzívě jejich ISIS?

   A to tam byli podstatně lépe zabydlení než Rusové.

   Vy to normálně slavíte a máte toho radost.

   Jste nemocný člověk.

   Smazat
  9. Sluníčko na Hrad! A dost bolo trolla, ani klik té nule.

   Smazat
  10. 9:22
   Ano, ať kandiduje. Dostane nejmíň 20 hlasů od zdejších zoufalců, tzn po vašem "většinu" :-D

   Smazat
  11. 9:22 - Dobrý, fakt dobrý. Dokázat absurdní fabulace v představách začlenit do reálu, reagovat na to jako o realitě a ještě s tím jit na veřejnost do diskuze. Tolik stupidity vtěsnat do dvou vět., to se může povést málo komu. Na to už musí být vyšší vzdělání, alespoň neukončené.

   Smazat
 11. 22:36 - podľa seba súdim teba - toto príslovie na teba platí dokonale

  OdpovědětSmazat
 12. Velice hodnotné diskuze k danému článku - jako obvykle. Člověk žasne, čím se dovedou dnes lidé zabavit.

  OdpovědětSmazat
 13. 23:56
  Kdy se začneš stydět ty za ty tisíce tun amerických zbraní v rukách teroristů z ISILu. Rusko dodává zbraně suverénnímu státu na základě požádání legálně zvolené vlády. Na jakém základě to dělají USA? Americké zbraně už zabily miliony lidí. Za to se nebudeš stydět?

  OdpovědětSmazat
 14. John Kerry nyní prohlásil, že Rusko a Írán by mohly napomáhat v zapojení syrského prezidenta Bašára Asada do jednání. Přitom celých 4,5 roku, ne-li víc, se snaží Asada zlikvidovat a nikdy neprojevili zájem o jednání s ním. Copak těmto amíkům ještě někdo dokáže věřit? Vždyť celá jejich politika je postavena na konspiraci a špionážních hrátkách s cílem ovládat celý svět. Snad už konečně pochopí, že se to ne všem na světě také líbí. To jen ubohá a zblblá Evropa jim neustále leze do řiti.

  OdpovědětSmazat
 15. hrabě Kocharowski20. září 2015 0:48

  Ať žije Rusko! Ať žije Putin!

  Je moc dobře, že aspoň někdo těm zasraným a zkurveným fašistům šlápne na krk!

  At žije Rusko! Ať žije Putin!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A do třetice:

   Ať žije Rusko! Ať žije Putin!

   To snad není pravda, tihle zoufalci :-D

   Smazat
  2. hrabě Kocharowski20. září 2015 11:18

   Kdepak zoufalci, pro nás je Rusko nadějí na lepší a spravedlivější svět.

   Lidé nemají rádi násilí a nespravedlnost. Dobře jsou si vědomi toho, že dnes se páchá násilí ve jménu "humanitárních hodnot, svobody a demokracie" na jedněch, a zítra se může ve jménu stejných "hodnot" páchat násilí na nich samotných.

   A lidé moc dobře ví, kdo je světový agresor č.1, naprosto bezkonkurenční, kdo je mezinárodní zločinec, který má na svědomí miliony mrtvých. Na tom není nic k diskuzi, věc je nad slunce jasnější.

   Blbec ale zůstane blbcem, to se nedá změnit.

   Smazat
 16. Jsem hrdý na to, že jsem RusoFIL, AmerikoFOB a EuroFOB.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nic ve zlém, mám rovněž pud sebezáchovy ale nevím proč být na to hrdý. Mám rád Rusko a Putina, mám strach z USA i z EU a proto k nim chovám zášť ale hrdý na to nejsem. A nejsem hrdý ani na to, že opovrhuji lidskou nezměrnou hloupostí a zabedněností, která vede nesvéprávné lidi, k obdivu a lásce vůči těm, kdo je čím dále víc ohrožují na životě. Protože dychtí po světovládě, dychtí bez jakýchkoli zábran, Za cenu neuvěřitelných podlostí a vměšování do cizích zemí, svrhávání legitimních vlád s jejich nahrazováním vládami fašistickými a teroristickými. Za cenu zničení civilizace v Evropě rozpoutáním imigrační tsunami všehoschopných muslimských hord, včetně teroristů. Hrdý na to, že vnímám to, co je zjevné a naprosto evidentní, nejsem. Jsem pouze velice smutný, že řada lidí sebe-zhoubného myšlení, podporuje zničení sebe samotných, navíc s láskou k vrahům a zrůdám, usilujícím o vládu nad světem.

   Smazat
 17. Vy jste se snad zbláznili. Tolik roků budují Američané se svými spojenci z NATO (Turecko, Velká Británie) Islámský stát, utraceny stovky milionů dolarů, stovky amerických vojenských instruktorů pracujících za žold v řadách Islámského státu, tisíce vycvičených islámských zabijáků a najednou tomu chtějí Rusové udělat tipec. Putin snad s uma sašol (zbláznil se). Neblbněte, To se Američanům nesmí dělat. Oni se budou určitě zlobit.

  OdpovědětSmazat
 18. Článek poměrně přesně vystihuje současnou situaci na blízkém východě. Je však zábavné číst příspěvky havlistů, jejichž jediným zdrojem informací jsou goebbelsovská média typu ČT, TV NOVA, Český rozhlas, Novinky.cz, atd., kde tito jedinci trpí zoufalou argumentační nouzí, když se neustále snaží označovat lidi s odlišným (rozumným) názorem komunisty, bolševiky atd. Taky by mě zajímalo, zda tito pravdoláskáři, kteří neustále sami sobě něco nalhávají a přizpůsobují fakta svým představám, nejsou postiženi nějakým druhem duševní poruchy. Pochopil bych jejich chování u redaktorů výše uvedených médií, tito jsou za lži placeni, a pokud by někdo z nich řekl pravdu byl by okamžitě bez práce (s několika z nich jsem se o tom bavil), avšak u obyčejných, finančně nezainteresovaných lidí nechápu, proč se vědomě vyhýbají pravdě, a to i takové, která je zcela zřejmá, do očí bijící a naservírovaná na stříbrném podnose, když už tito lidé nejsou schopní samostatných úsudků.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli myslíte těmi jedinci trpící zoufalou argumentační nouzí ty některé zdejší šašky, kteří normálně uvažujícím lidem nadávají do komunistů nebo bolševiků, tak vězte, že tu většinou s tím otravuje jen jeden placený troll a někdy také nudící se sotva zletilí spratci, kteří se radují, když se jim podaří někoho tím vytočí do běla. Jedinou radou je ty provokující šašky totálně ignorovat.

   Smazat
 19. akonáhle teraz Rusko nepozve k odstráneniu ISIS USA tak,no - USA či chcú alebo nie musia zo Sýrie odísť, - Turecko má voľné hrasnice len smerom ku Grécku, počasie sa kazí, loďky už neprejdú, Bulharsko uzavrelo hranice, takže už len smer Ukraina - tak toto asi nie, Taliansko potichu topí loďky aj s pomocou nemcov, bolo nutné počkať na jeseň, aby zablokovali dodávky zbraní z Turecka a odrezali ISIS - kvôli kurdom sa Turecko dostalo do pozície, že nedokáže garantovať dodávky zbraní ale nebude môcť už ani odoberať ropu načierno - uvidíme - a Rusko dodalo nové typy zbraní, aspoň ho vyskúšajú v praxi -

  OdpovědětSmazat
 20. Pro zajímavost, zdroj této zprávy a přeloženo je to z plátku
  KOMSOMOLSKAJA PRAVDA :-D
  Jsem ale trochu zmatený, sem přece žádní komouši nechodí. :-D
  Proč cenzor Dvořák tuhle informaci pořád maže?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milý čtenáři, "plátek" Komsomolská pravda je velký ruský deník a fotoagentůra. Vy jste typicky pomýlený čecháček, který si nevšiml, že Rusko už dávno není komunistickou zemí a že ruská média si některé staré (tradiční) názvy ponechala. Podívejte se do obsahu KP a pak pište připomínky. Bohužel neználkové jako vy zaplevelují diskuse po celém našem mediálním prostoru. TAk se prosím polepšete.

   Smazat
  2. Komsomol=KOMUNISTICKÝ svaz mládeže.
   O čem tedy chcete, Dvořáku, diskutovat? Jaký plátek by si ponechal takový jednoznačný název kdyby se k němu nehlásil?
   Vy byste byl schopen zapřít i vlastní děti. Jste prostě třída.

   Smazat
  3. Ubohý, prolhaný Dvořáku,
   Komsomol prostě a jednoznačně znamená a vždy znamenal "komunistický svaz mládeže". To neokecáš, i když už máš z toho lhaní nos dlouhý jako Pinochio.
   Lhaní a cenzurování je jediné co ti jde, ty starý bolševiku.

   Smazat
  4. Milý, chytrý, vzdělaný a vychovaný anonyme 15.19: najděte mi prosím na stránkách Komsomolské pravdy za posledních 5-10 let článek, který by propagoval komsomol, komunistickou stranu či sovětské zřízení. Najdete-li, máte u mě lahev bourbonu (když jste ten obdivovatel všeho amerického).
   Mimochodem, vysokým funkcionářem Komsomolu byl 'politický vězeň Putina' Chodorkovský velký 'bojovník za demokratické Rusko'.

   Smazat
  5. 19:59

   Nádherná krása, pane Dvořák;)
   Tedy určitě pro mne;)

   Hezký a příjemný večer.

   Smazat
  6. Dvořáku,
   já vám v tom plátku nic nenajdu, protože nerozumím té jejich hatmatilce. Ale hledáním můžete pověřit pana Ovčáčka, ten je v tom dobrej :-D
   Kdyby dnes vycházel plátek s názvem "Pravda Hitlerjugend" tak vy byste byl schopen bez mrknutí oka tvrdit, že s nacismem nemá vůbec nic společného. Podobně "Rudé právo" s komunismem atd. :-D

   Smazat
  7. Podle vaší logiky je pan Adolf Vopička obdivovatelem Hitlera, že?! A když něco tvrdíte, měl byste si předtím věc ověřit, jinak jste za trapáka. Jako v tomto případě. Mladá fronta si sice přilepila k názvu "dnes" ale je to stále Mladá fronta, tak ji nazval velký bolešvik Jan Zelenka se svými soudruhy, když k moci nastupovala KSČ a čeští komsomolůci (Mladá fronta). Najděte mi prosím v těchto novinách, které snad umíte přečíst, kde je tam nějaká chvála na bolševiky, zakladatele Zelenku (byl normalizačním ředitelem Čs. televize), na ČSM nebo SSM. Když to najdete, máte u mne také lahev bourbonu.

   Smazat
  8. Pane Dvořáku, máte samozřejmě pravdu, deníky pocházející z dob bývalého režimu se dnes mohou přetrhnout, aby dokázali, že s tou minulostí nemají nic společného. Objektivně ale něco přeci jen. Devótní přístup k nové moci, a nenávist k těm, co se nebojí odporovat. Netvrdím, že jsou takoví všichni publikující autoři, například Jan Keller se zastrašit nedá, blahorodí Mitrofanov ovšem slouží "pravdolásce" do roztrhání těla, ne svého, samosebou. Název je jen značka. Už ale netáhne, žádná.Prodej novin klesá, čím dál více lidí už ty prorežimní kecy nemůže číst.
   Ten fanatický a vztekle prskající anonym , který se tu s vámi pokouší "pohádat", nestojí ani za odplivnutí, natož věcnou polemiku. To je jako zkusit diskutovat s hysterickou domovnicí. To nemá racionální řešení. Před tou se musíte buď ukrýt za dveře svého bytu, nebo ji srazit ze schodů. Případně "humanitárně" polít kbelíkem studené vody. Zažil jsem, osobně. Na internetu to nejde, takže na toho tajtrdlíka prostě "hoďte bobana". J.B.

   Smazat
  9. Máte pravdu. Krade to moc času a hlupáka, který nepřemýšlí, nepřesvědčíte.

   Smazat
 21. Já bych ty Islamisty netopil bratře Žižko, voda je moc teplá, počkal bych na podzim...

  OdpovědětSmazat
 22. Mám rád Rusko a Putina, mám strach z USA i z EU a proto k nim chovám zášť, ale hrdý na to nejsem. A nejsem hrdý ani na to, že opovrhuji lidskou nezměrnou hloupostí a zabedněností, která vede nesvéprávné lidi, k obdivu a lásce vůči těm, kdo je čím dále víc ohrožují na životě. Vůči těm, co dychtí po světovládě, dychtí bez jakýchkoli zábran, a dnes již otevřeně se k tomu veřejně hlásí. Konají a usilují o světovládu za cenu neuvěřitelných podlostí a vměšování do cizích zemí, svrhávání legitimních vlád s jejich nahrazováním vládami fašistickými a teroristickými. Za cenu zničení civilizace v Evropě, rozpoutáním imigrační tsunami všehoschopných muslimských hord, včetně teroristů. Hrdý na to, že vnímám to, co je viditelně zjevné a naprosto evidentní, hrdý na to nejsem. Jsem pouze velice smutný, že řada lidí sebe-zhoubného myšlení, podporuje zničení sebe samotných, (včetně nás ostatních) a navíc i s nepokrytou podporou zločinců, potažmo s láskou k vrahům a zrůdám, usilujícím o vládu nad světem.
  L.P.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že bych to lépe nevyjádřil. Co se týče toho myšlení tak to vystihuje heslo "Myslím, tedy jsem" dodávám jen že když myslím a ověřuji si fakta (nejlépe na internetu), tak jsem v obraze. Když nemyslím a papouškuji co mi presstituti nalili do kebule, no tak potom podporuji EU a USA. a taky jsem, bohužel ale jenom mimo mísu. Ještě jedno přísloví nenadávej na zrcadlo když máš křivou hubu. A vo tom to je.

   Smazat
 23. Klaním se Putinovi,pardon Panu Putinovi za to,co dělá.Mutantům ze zámoří vytřel zrak a sliny,které jim tečou z pysků.

  OdpovědětSmazat
 24. Podľa mňa koniec IS v Sýrii a Iraku je len časový faktor (koalícia Rusko + Irán + Hisballah + Sýria + Cína to garantuje). Ale otázka je, kam sa asi rozutekajú zvyšky moslimských fanatikov a odrežávačov hláv ? Ja si myslím, že do EU a tu bude dalšia etapa vojny s IS, takže na to by sa mali štáty v Európe pripravovať.

  OdpovědětSmazat
 25. A proto--STOP IMIGRANTŮM---kdyby utíkaly ženy,děti,ale jsou to především muži.Není to divný ?--LM

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.