Reklama

středa 30. září 2015

Rusko požádalo USA o vyklizení prostoru Sýrie a zahájilo útoky proti IS!

Rusko požádalo USA o vyklizení prostoru Sýrie a zahájilo útoky proti IS!30. 9. 2015  První zprávy
 
Vysoce postavený úředník sdělil zpravodajce TV kanálu Fox, že ruští úředníci požadují, aby “americká vojenská letadla okamžitě opustila Sýrii". 

Uvedl to americký televizní kanál Fox News na svém twitteru. Tuto informaci sdělil  Fox News s odvoláním na zdroj v americké vládě, ale oficiální potvrzení této informace ani z ruské, ani americké strany nebylo dosud vydáno.

Spojené státy nemají v úmyslu měnit své plány ohledně činnosti svého letectva v Sýrii, řekl v reakci televiznímu kanálu Fox News vysoký úředník Pentagonu, píše agentura Interfax

„Neexistuje žádný náznak toho, že bychom provedli změny naší operace Syrii," citovala televize úředníka.

Ve středu ruský prezident Vladimir Putin vyzval Radu federace ke svolení použít ruské ozbrojené sily v zahraničí. Senát tuto žádost schválil. Vedoucí správy Kremlu Sergej Ivanov novinářům řekl, že rozhodnutí ohledně Sýrie a hovoří jen o použití letectva. Rusko navíc upozornilo, že prezident Bašár Asad oficiálně požádal Ruskou federaci o vojenskou pomoc. Tím se podle Kremlu legitimizuje jeho vojenský zásah proti islamistům v této zemi.

Rusko zahájilo vzdušnou operaci proti IS v Sýrii

Letadla ruských vzdušných sil zahájila vzdušnou operaci se zasazováním bodových úderů pozicím Islámského státu v Sýrii,
oznámil oficiální mluvčí Ministerstva obrany RF generálmajor Igor Konašenkov. Informaci přinesl webový portál sputniknews.

„V souladu s rozhodnutím Vrchního velitele ozbrojených sil RF Vladimira Putina zahájila dnes letadla ruských vzdušných sil operaci s přesnými útoky na pozemní cíle IS na území Syrské arabské republiky," řekl novinářům.
Konašenkov rovněž oznámil, že ministr obrany RF armádní generál Sergej Šojgu informoval své kolegy v OSKB o tom, že v průběhu vzdušné operace v Sýrii útočí letadla ruských VKS na vojenskou techniku, spojovací uzly, dopravní prostředky, skladiště zbraní, munice a paliva, které patří teroristům z IS.

(kou, prvnizpravy.cz, foxnews, interfax, sputniknews,foto: arch.)
 
 
Související:

31 komentářů :

 1. Tak teď jsem se na jednom "demokratickým" serveru dočetl, že ve stejný den jako Rusové, začali s leteckými útoky také Francouzi. A kupodivu zatímco Frantíci pozabíjeli třicet teroristů, Rusové zabili třicet civilistů, hlavně žen a dětí.
  Oznámili to ve středu syrští ochránci lidských práv, kteří situaci sledují z exilu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Take "in-formacie" sa budu mnozit...

   Smazat
  2. Ne, francouzi bombardovali v neděli nebo kdy, ale média to uveřejňují znova a znova jako do souvislosti s útokem ruským. Taky jsem zaregistrovala hyeny z médií, jak se předbíhají v tom, kdo napíše o větším počtu bombardovaných civilistů. Jenže -všechno marné a ono to vypluje na povrch, už vlastně vyplynulo, protože i pentagon musel přiznat, že tedy ne, žádné civilní oběti nejsou.
   Najednou Amerika rychle a ještě rychleji chce jednat. Jasně, ještě včera vykřikovala Francie, že Rusko jen kecá a nekoná.
   Myslím, že to, co se dnes v té obrovské rychlosti odehrálo, nečekal vůbec nikdo. Ale Putin, když uzná, že je třeba jednat, tak jedná v hodinách.
   Ráno schválil operaci ruský senát a odpoledne už byl útok.
   Na co čekat, že?
   Tak teď je celá slavná západ včetně ameriky v šoku a ještě v šoku budou, protože tímto tempem, Rusko vypráská ISIL ze Sýrie během pár týdnů a co to bude znamenat pro slavnou koalici 60ti států s USA v čele, kteří nezvládli v tom množství 60 států!!! dobýt ISIL ani za čtyři roky, no to ani nedomyslím...jo, domyslím - totální konec USA jako jakéhokoliv lídra

   Smazat
  3. Ne že nezvládli, všichni ví, že to bylo divadlo a Rusáci jim teď rozkopali bábovičky.

   Smazat
  4. A to bylo včera jen první rozehřívací kolo. Ruští piloti byli vůbec poprvé v živé, opravdové akci, na rozdíl od amerických.
   Ale s každým dnem to bude lepší a lepší a pro ty odpůrce horší a horší.
   A Putin bude jednat rychle, velmi rychle.
   A ti naši ubožáci, kdosi dokonce řekl, že je to Putinův "zoufalý" pokus.
   Tak srovnejte Putina - který dokáže řídit takovou zemi jako Rusko, vyhrávat nad americkou elitou, postavit Obamu do kouta,jeho geniálním taktickým myšlením, on prý myslí dva roky dopředu, promýšlí každý krok a následky postupně dva roky dopředu, jako nejlepší šachista, s těmi našimi přízemními, ubohými a nemyslícími kreaturami...
   Co dodat, kdo se mu vyrovná?

   Smazat
  5. Tak co si to shrnout:
   bombardování Jugoslávie Amerikou a spojenci - miliony mrtvých lidí, civilistů, totálně zničená a rozpadlá země
   bombardování Iráku Amerikou - statisíce mrtvých civilistů, prezident země Hussain vypátrán američany ve své vlastní zemi se musel ukrývat a zabit, země totálně zničnená
   Lybie - bombardování Amerikou a spojenci, tisíce zabitých civilistů, Kadddáfí zabit, země totálně zničená, rozbitá, nefungující
   mám pokračovat? nebo jen těchto pár příkladů stačí
   A západ s amerikou si vůbec jen dovolí špitnout?

   Smazat
  6. A jen chci ještě dodat, že američané důsledně odstraňují hlavy států, které dobyjí. Všichni představitelé Jugoslávie, kteří odporovali, postavili se v boji proti američanům, skončili v Haagu.
   Kaddáfí a Hussain byli zabiti.
   No, co myslíte? Jak by asi skončil Asad, kdyby Amerika měla volné ruce?

   Smazat
 2. Operace v Syrii obsahuje mnoho signálů. Jedním z nich, asi tím nejdůležitějším, je, že Moskva už není pasivní. Dala najevo, že bude bojovat. Pro začátek s odpůrci svého spojence Asada. A teď už zbývá USA jen ústup ze scény. Před 2 lety už jednou Putin Obamu ze Syrie vyhnal. Načež přišla odpoutávací operace Majdan. Ale skutečné bitevní pole je na Blízkém východě. Rusko se na Ukrajině nenechalo připoutat. A v Syrii už asi vyhrálo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ti naši političtí kreténi, co nedosahují ani mozku brontosaura, což je moje ocenění po poslechu jejich pár slov, prý Putin se jen předvádí, Putin nemůže vyhrát a další arogantní a přiblblé bláboly, budou chodit kanálama, protože - Putin nejenže vyhraje, on totiž vyhrát musí. A nejen to, on u toho nesmí udělat sebemenší chybičku, jinak ho roznese západ i s amerikou na kopytech.
   Putin se pustil do opravdového boje se stohlavou hydrou, tedy nejen s ISIL, ale se všemi, co jsou proti němu. A proto musí vyhrát.
   A pak....šachmat.
   A pak.....budeme pozorovat volný, ale střemhlavý pád......on už vlastně začal, ale to žuchnutí, to bude stát za to.

   Smazat
  2. 0:01
   Chybičku už udělal. Hned při prvním náletu zabil civilisty. A tak to bude samozřejmě pokračovat dál protože bez zabíjení civilistů nejde vyhrát sebemenší válku. S těmito "cybičkami" se ale fanatický rudý mozek vypořádá tak, že je to jen lživá propaganda, na rozdíl od civilistů zabitých USA. A ještě větší chybičky si rudý mozek pojmenuje "false flag" a má vyřešeno.

   Smazat
  3. Troubo...

   Smazat
  4. Anonymní1. října 2015 0:13

   0:01
   áááááá, noční šichta trolů nastoupila.
   Kolik pochcípalo civilů za ty 4 roky? Já vím, to byli humanitární ztráty.
   J.

   Smazat
  5. Bylo zasaženo jedno z velitelství tzv. Osvobozenecké armády - to je americký produkt a vazal, který bojuje proti zákonné vládě B.Assada. Na velitelství byli lidé oblečeni do civilu, ale byli to teroristé. Sežeňte si někoho, kdo rozumí arabsky, protože ty výkřiky a povely okolo trosek jsou zajímavé a hodně napoví. Proto trollové tak piští, proto se zprávy spinují a lžou. Ale placení blbečci, bude hůř, bude pro vás hůř! :-D))

   Smazat
  6. 1. října 2015 0:13

   Už jsi zase tady? Nech si laskavě svoje debilní kecy pro svýho papínka, bývalého důstojníka STB, áno? Převlečený bolševik tu bude něco vykřikovat o rudém mozku? Tak se podívej, co máš ty a tvůj fotr v kebuli, ty šedý more.

   Smazat
  7. Prosím naše čtenáře, aby nereagovali hrubě na anonyma, který nám sem přišel štěkat hlouposti v 00.01 v noci. Neklesejte, prosím, na jeho nízkou úroveň. Každý se nemůže narodit inteligentní a ne každému se dostane dobrého vzdělání a vychování.

   Smazat
 3. FO USA - neznamená Friends Ok - ZNAMENÁ TO FFFFFU--CK OFFF Fašistická Organizace USA ...

  .....Putin dělá pořádek tam kde nacisti vytvořili TERORISMUS...

  Další krok co musí být udělán je po Sýrii - vyčistit Evropu....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemůžeme všechno chtít po Putinovi, proč by to dělal, když mu roboti ve vedení EU naprogramovaní na její zničení jenom škodí ! Musíme si Evropu vyčistit sami !

   Smazat
 4. Takže když se v médiích píše, že USA občas zbijí při náletech nějaké civilisty tak se místní rudá squadra může zlostí posrat. Když ale civilisty zabíjí soudruzi z Ruska, tak je to podle nich jen lživá propaganda. Ruské chytré bomby jsou totiž o mnoho inteligentnější než ty americké a bezpečně rozliší civilistu od islamisty.
  Prostě totálně zfanatizované rudé mozky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 0:07
   Píšeš, že USA občas zabijí při náletech nějaké civilisty? Zkus si přečíst tohle:

   http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/5732-zprava-pres-2-miliony-lidi-bylo-zabito-pri-operacich-usa-na-blizkem-vychode

   a nebo tohle:

   http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/1968-studie-spojene-staty-zodpovedne-za-smrt-20-30-milionu-lidi-od-2-svetove-valky

   Smazat
  2. 20-30 milionů zabitých civilistů? A proč ne rovnou 100 milionů? Bože...
   Stačí si přečíst tenhle úvod:
   "Spojené státy stojí za 1-8 miliony mrtvých lidí během války mezi Sovětským svazem a Afghánistánem, a to navnaděním Sovětského svazu k invazi na tento národ."
   a dál číst ty bolševické bláboly už opravdu nemusím.

   Smazat
  3. Na hlupáky netřeba reagovat, ale zaujalo mne jak náš ministr útoku hérec kokokomunikátor, se na brífingu v televizi krásně podřekl a asi to nebyl úmysl. Řekl něco v tom smyslu že Rusové "P O M O H O U" s likvidací ISILU, že nás to bude asi něco stát, to že ale teď není důležité. To je za všechny komentáře, kdy lžou a lžou a mlží a mlží a dělají z lidí hlupáky i když z někoho dělat hlupáka jak bylo řečeno na začátu mého příspěvku, by bylo nošením dříví do lesa.

   Smazat
  4. Když US a natisté či Izraelci zabíjejí civilisty, tak je na to krásná výmluva - to přece ten protivník používá civilisty jako "živé štíty".
   Ale Rusko zabíjí civilisty čistě, přesně, možná nejde ani o omyly?
   Nebo jak?
   Ruské "kolaterální škody" jsou asin víc škodlivé než US "kolaterální škody"?
   Aby nedošlo k omylu . Sýrii je ovšem klidně možníé bombardovat, je možné zabíjet civilisty, celé svatby. Ale je k tomu samozřejmě nutné mít předchhí souhlas USA.

   Smazat
  5. Ten zmetek 0:07 to moc dobře ví, kdo vraždí po celém světě miliony lidí, aby mohl parazitovat na jejich zničených státech, ale dostal za úkol nás nasírat výkřiky o rudých mozcích, za to má dolary, tak to dělá. Je to idiot.

   Smazat
  6. on ani dolary nedostane. Je placenej v korunách, ale protože nic neumí, tak se živí jak se živí. Taková malá pravdoláskařská pijavička.
   J

   Smazat
  7. Lžeš.
   „Dnes ruské letecké síly v Sýrii úspěšně zasáhly osm cílů teroristické skupiny Islámský stát. Celkově bylo provedeno dvacet náletů. V důsledku byly zničeny sklady s palivem a zbraněmi a dále také koordinační centrum nacházející s v horách,“ sdělil včera mluvčí ministerstva Igor Konašenkov a zdůraznil rovněž, že všechny cíle ruská strana předem pečlivě konzultovala se syrskou vládou, aby se zabránilo civilním obětem. „Ruská letadla rozhodně neatakovala civilní infrastrukturu, a dokonce nezasahovala ani v její blízkosti,“ uvedl Konašenkov. Podle dostupných zdrojů syrská státní televize ještě před leteckými údery informovala, ve kterých oblastech by mělo k vojenským akcím dojít.

   Smazat
  8. Debile,spočítej si,kolik jich má USSA na svědomí civilistů "jen" od Vietnamské invaze....až po úplné rozvrácení Afriky!!!!!!!!!Ale to je zřejmě nad tvoje síly,že Chujmeří knížátko!?

   Smazat
  9. No vidíš, jak umíš kvákat. To jsi se naučil na schůzích pomocné stráže VB? Člověče, ty máš takový štěstí, že tě tvůj fotr, bolševický papaláš, nenechal vyhodit ze základky ani po 15 letech a tak jsi se nakonec naučil číst a psát. Bohužel tvá vrozená debilita po papínkovi ti neumožňuje se vyjadřovat k věcem, které potřebují IQ alespoň 90.

   Smazat
  10. Prosím naše PT publikum, aby nereagovalo hrubě na hlupáka, co tu kalí vodu v nočních hodinách a prokazuje, že neumí číst ani myslet. Neklesejte, prosím, na jeho ubohou úroveň.

   Smazat
 5. Dalo by se odhadnout,nejdřív letecké útoky Ruska,trochu IS zneklidnit,pokud by se pokoušeli o odpor,dostanou i dělostřelecký dárek a pak nastoupí pěchota,důkladně vyčistit prostor.Bude to ještě dost složité,když nebudou Usáci chtít opustit Sýrii dobrovolně.
  zemedelec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusové několikrát v těchto dnech oznámili, že jejich pěchota do samotných bojů nebude nasazena, ale že ruská armáda udělá dobrý servis syrské armádě (letecké krytí, nálety, dodávky zbraní a munice, zásobování, zpravodajské informace včetně satelitů a leteckého průzkumu, nasazení dronů tad.atd.) Asad také několikrát zdůraznil, že má zbraní a finančních prostředků na vedení války dost, ale že mu chybí lidé. To je asi jeden z důvodů, proč vyhlásil amnestii pro dezertéry, ale také proč pašeráci lákají mladé syrské muže k útěku do Evropy. Právě proto, aby lidi do armády Asad neměl.

   Smazat
  2. Pěchotu zajišťuje syrská armáda, iránci a kurdové. U nás přešla bez povšimnutí zpráva, že syrská armáda zničila základnu s více než 100 islámisty ISIL za podpory ruského letectva.
   Veřejně za to děkovali. Ááále to se našim do krámu nehodí.
   Jenže už to jede, právě teď se připravují v Sýrii další nálety.
   Americké elity jsou ve smrtelných křečích, jejich nohsledské média o to víc vyřvávají o ubitých civilistech, kandidátka na prezidentku ječí něco o vytvoření bezletové zóny.
   Tak to je úspěch Ruska.
   A čím víc budou řvát, tak mezi řádky budeme číst, že tím větší úspěch ruská a syrská armáda má.
   Jo a samozřejmě už Rusko oficiálně požádalo Ameriku, aby předložila důkazy o údajném bombardování ruského letectva civilistů.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.