Reklama

neděle 27. září 2015

Rusko, Sýrie, Írán a Irák budou bojovat s IS prostřednictvím informačního centra v Bagdádu

27. 9. 2015    zdroj
Moskva myslí na urovnání syrského problému, ale evropská hlavní města sní o svržení Asada
Ruskem, Sýrií, Íránem a Irákem bylo v Bagdádu vytvořeno informační centrum pro boj s teroristy "Islámského státu." Informovala o tom agentura TASS s odkazem na zdroj ve vojenských a diplomatických kruzích.


"Úspěšná činnost centra vytvoří v nejbližší době podmínky pro vznik koordinačního výboru pro plánování operací a řízení jednotek ozbrojených sil těchto čtyř zemí, bojujících proti IS," píše se v prohlášení. Zástupci generálních štábů Ruska, Sýrie, Íránu a Iráku se budou v centru zabývat shromažďováním, zpracováním, zobecněním a analýzou informací, týkajících se boje s teroristy IS na Blízkém a na Středním východě.

Zatímco Moskva, Teherán, Damašek a Bagdád vytvářejí taktiku společného boje, britský ministr zahraničí Philip Hammond je znepokojen otázkou změny režimu Bašára Asada.

"Asad musí odejít, nemůže být součástí budoucí Sýrie," prohlásil Hammond v rozhovoru s francouzským deníkem Le Monde a dodal, že syrský vůdce by měl být zapojen do procesu vyjednávání o vytvoření nové vlády. Podobný postoj zaujímá německá kancléřka Angela Merkelová: "Musíme hovořit se všemi politickými hráči včetně samotného Asada."

Francouzský ministr zahraničí Romain Nadal se snažil vyjádřit postoj obrazně. "Přítomnost Asada u moci zhoršuje krizi a mění zem na obří hřbitov. Postoj Francie spočívá v tom, že pouze změna režimu umožní tuto krizi vyřešit. Odchod Asada je součást tohoto řešení," cituje Nadala agentura Reuters.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová
Bagdád, 26. září 2015, REGNUM

8 komentářů :

 1. ZápadoEvropští degeneráti ve vládních funkcích,neschopní udělat si pořádek u sebe doma chtějí určovat,kdo bude presidentem v Sýrii?!?!
  Je to v té EU čím dál absurdnější....Ta jalová kráva s izraelským pasem v čele BRD,by se spíš měla starat o to,zda vůbec dokončí svůj mandát.

  OdpovědětVymazat
 2. Je cílem USA válečných a lynčovacích akcí vytvořit okolo Státu Israel, tedy na severu Afriky a na Blízkém východě prstenec států a režimů, kteří budou Stát Israel milovat?
  Kdo to vysvětlí migrantům, aby to pochopili a zůstali stát jako ovce a čekali v Syri, Iráku na jateční porážku?

  OdpovědětVymazat
 3. Britský ministr zahraničí se nemá co znepokojovat ohledem Bašára Asada! To mu vůbec, ale vůbec nepřináleží! Ať raději šoupe nohama!

  OdpovědětVymazat
 4. Blbečci z EU si mohou krafat co chtějí. Putina už jejich názor nezajímá, protože jejich lží už má dost. Assad v Sýrii zůstane, ISIL zmizí z mapy a bude klid. Utečenci se částečně vrátí a bude vymalováno. To je dnes zcela jasné. A ti poskoci z EU s tím nic nenadělají.

  OdpovědětVymazat
 5. Je jasné, že otěže po USA a NATO zozvrtaném Blízkém východě, převzali role hasičů Rusko a Čína, to je již evidentní.USA se dostávají s blbečky z EU do role "jalové krávy", nic jiného.

  OdpovědětVymazat
 6. Postoj V.Británie a Francie ohledně vynuceného odchodu prezidenta Asáda zavání zase jejich koloniální politikou a vzpomínkou na to, jak kdysi tuto oblast ovládali. Bez Asáda a jeho armády se při porážce IS totiž neobejdou. Zatím sami jen bombardují, což jen IS umožnilo svoje teritorium rozšířit. Pokud bombardují území Sýrie bez souhlasu její zákonné vlády, není to nic jiného než agrese.Holland se vůbec v zahraniční politice vyznamenává, od těch Mistralů, až po výhrůžky odpíračům uprchlických kvót, tedy i nám, že jim budou odebrány dotace. Měl by raději přispět k normalizaci situace v Libyii , na jejímž rozvratu a tedy i proudu uprchlíků z Afriky má Francie hlavní vinu.

  OdpovědětVymazat
 7. Je zcela evidentní, že v čele států mohou klidně stát i ti největší blbci. Což se netýká nynějšího Ruska

  OdpovědětVymazat
 8. Cizinec, který válčí na území jiného suverénního státu, bez jeho svolení, je nejen agresorem, ale přímo válečným zločincem. Amíci chtějí aby v oblasti byl nejsilnějším státem chráněnec jejich supervlivné Židovské lobby. Německo a Francie, novodobí otroci USA, chtějí do takového otroctví zatáhnout celou Evropu.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.